Hayen: "Dat moet voldoende zijn om punten te rapen"

door
Hayen:

Club Brugge kan vanavond een zeer goede zaak doen als het weet te winnen op het veld van Celtic. Bij verlies dreigt Blauw-Zwart echter uit de top 24 te verdwijnen. Trainer Nicky Hayen beseft dat het een cruciaal duel kan zijn in Celtic Park.

Club Brugge gelooft in zijn eigen kunnen. "We hebben al gesproken over de sfeer en de ploeg Celtic, maar we moeten vooral in onze eigen kansen geloven. Wat ik de laatste weken zie, moet ook voldoende zijn om hier iets te rapen. Dat is de absolute overtuiging die we moeten hebben", aldus Hayen op de persbabbel.

LEES OOK: 'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

Punt genoeg op Celtic?

De coach wil uiteraard voor de zege gaan. "Of een punt goed is? Dat kunnen we pas na de match zien. We gaan altijd voor de overwinning, maar veel hangt af van het verloop van de wedstrijd. Het tornooi is al zo onvoorspelbaar geweest. Elke match moet gespeeld worden. Wie dacht dat Sporting CP met 4-1 zou winnen van Manchester City?"

Club Brugge zal een helse sfeer mogen verwachten, maar daar houdt de trainer geen rekening mee. Blauw-Zwart zal zich vooral moeten focussen op zijn spel. Hayen vreest de sfeer op Celtic Park alvast niet.

Sfeer op Celtic Park

"Met de sfeer mogen we niet bezig zijn. Of er nu 60.000 of 70.000 mensen zitten: het gebeurt nog steeds tussen de lijnen. Maar door het lawaai is er weinig ruimte om te communiceren of in te grijpen tijdens de match, dat weten we. Dan moeten we misschien een papiertje gebruiken om informatie tot bij de spelers te krijgen. Dat is een probleem dat we morgen moeten oplossen."

Rekenen doet Hayen ook nog niet. "Of negen punten volstaan voor de play-offs? Dat zal kantje boordje worden. Het is al zo onvoorspelbaar geweest. Grote ploegen laten punten liggen die ze later moeten ophalen. Nu kunnen we nog niet rekenen, dat is pas voor de laatste twee wedstrijden."

Gaat Club winnen?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

97
97
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

148
148
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

181
181
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

98
98
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

184
184
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

77
77
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1198
1198
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

525
525
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

239
239
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

399
399
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws