Schmeichel en Engels: "Dé beste aankoop van Celtic"

192
Schmeichel en Engels:

Club Brugge staat voor een belangrijk duel in de Champions League. Ze spelen vanavond op het veld van Celtic Glasgow. Bij de Schotten spelen met Kasper Schmeichel en Arne Engels twee oude bekenden van het Belgische voetbal. Hoe presteren ze bij de Schotse topclub? VoetbalNieuws stak zijn licht op.

LEES OOK: TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

Kasper Schmeichel

Jesper Fredberg haalde vorig jaar Kasper Schmeichel naar het Lotto Park en de Deen was een schot in de roos. Hij presteerde bijzonder goed en was een zeer bepalende factor in de derde plaats. Jammer genoeg voor de Brusselaars bleef het bij dat ene jaar. De 38-jarige Deense doelman tekende bij Celtic Glasgow, waar hij de nummer een is. Schmeichel maakt ook daar indruk.

"Kasper Schmeichel is samen met Aaron Trusty misschien wel de beste zomeraanwinst van Celtic. Ondanks het feit dat hij al 38 jaar is, presteert hij bijzonder sterk en is Schmeichel een dominante figuur onder de lat in het team van Brendan Rodgers. Hij was een koopje voor de club en een geweldige transfer omdat hij bijna gratis kwam en zo goed presteert”, vertelt de Schotse journalist Ryan McGinlay van The Celtic Way aan onze redactie.

Arne Engels

Arne Engels werd dan weer voor 11 miljoen euro overgenomen van FC Augsburg. Met 3 goals en 6 assists in 15 matchen doet de 21-jarige Rode Duivel ook goed. Hij is de tweede duurste transfer ooit van de club.

"Engels kwam binnen met een hoog prijskaartje van 11 miljoen euro, de duurste transfer van Celtic afgelopen zomer. Na een goede start in de competitie en Europa, zijn de prestaties wat minder geworden. Al beseffen de fans, en iedereen die Celtic volgt, dat hij weldra weer zijn beste niveau zal halen en gaat slagen bij de club. Hij is een jonge talentvolle speler met een groot arsenaal aan kwaliteiten. Engels zal in de toekomst nog van grote waarde zijn voor Celtic, eens hij helemaal is gesetteld."

Celtic rekent dus op Schmeichel en Engels om Club Brugge te verslaan. Beiden hebben nog een rekening te vereffenen met Club. Schmeichel greep vorig jaar net naast de titel met Anderlecht door de nederlaag tegen Club Brugge, terwijl Engels te weinig vertrouwen kreeg.

"Beiden zullen belangrijk zijn, maar het hele team is belangrijk voor Celtic in deze wedstrijd. Elke speler moet op een hoog niveau spelen bij Celtic om punten te pakken in de Champions League, wat de vorige keer gebeurde tegen RB Leipzig. Als ze kunnen spelen zoals ze deden tegen RB Leipzig, dan geef ik ze een goede kans om drie punten te pakken tegen Club Brugge, hoewel het een zware wedstrijd zal worden”, besluit McGinlay.

Claudio Reulens

Zal Club vanavond punten rapen bij Celtic?

Meest recent

'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

6
6
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

13
13
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

189
189
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

155
155
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

31
31
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

58
58
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

210
210
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

64
64
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

210
210
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

163
163
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

591
591
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

132
132
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

998
998
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

679
679
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

365
365
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

299
299
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

818
818
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

630
630
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

546
546
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

717
717
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

672
672
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

302
302
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

532
532
'Droomoplossing Club: spectaculaire Belgische ruildeal'

Club Brugge is in een opvallend transferverhaal met Rangers FC beland. De Schotten willen een speler ...

894
894

Meer sportnieuws