'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

185
'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

RSC Anderlecht en Cercle Brugge strijden volgens lokale bronnen om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi, de 24-jarige doelman van Al-Nassr. De Saudische international wordt gezien als een van de beste keepers in het Midden-Oosten, met een CIES-ingeschatte marktwaarde van 6 miljoen euro.

Al-Aqidi, die bekend staat om zijn sterke reflexen en vastberadenheid, heeft echter een controversieel verleden, waaronder een zware schorsing bij de nationale ploeg en een dispuut met zijn club. Desondanks staat hij open voor een avontuur in Europa.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Anderlecht en vier andere clubs willen Al-Aqidi

RSC Anderlecht en Cercle Brugge vechten om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi (24), de doelman van de Saudische topclub Al-Nassr.

Volgens Al-Riyadhiah is de buitenlandse interesse nog groter met nog drie Portugese clubs die de viervoudige Saudische international willen inlijven in de komende zomermercato.

Anderlecht en Cercle hebben tijdens de zomermercato reeds hun interesse kenbaar gemaakt om de doelman op huurbasis vast te leggen. De deal ging echter niet door vanwege tijdsgebrek.

Al-Aqidi staat open om Al-Nassr te verlaten in de nabije toekomst, om een eerste buitenlands avontuur in zijn carrière aan te gaan.

Zesde beste doelman onder 25 jaar buiten Europa

Nawaf Al-Aqidi wordt beschouwd als een van de beste doelmannen in het Midden-Oosten. Volgens een recente studie van het Centre for Sport Studies behoort de 24-jarige zelfs tot de tien meest waardevolle keepers onder de 25 jaar buiten Europa.

Op basis van CIES-indicatoren staat hij op de zesde plaats, met een geschatte marktwaarde van 6 miljoen euro. De lijst wordt aangevoerd door Kevin Mayer van Cruz Azul (11,5 miljoen euro).

Opvallend is dat Al-Aqidi de enige goalie uit Azië en het Midden-Oosten is, terwijl de lijst verder wordt gedomineerd door keepers uit Mexico, de Verenigde Staten en Brazilië.

Een van de beste in het Midden-Oosten en de Saudi Professional League

Nawaf Al-Aqidi staat bekend om zijn scherpe reflexen, sterke wilskracht en vastberadenheid. Zijn uitstekende instincten zorgen ervoor dat hij precies weet wanneer hij in actie moet komen.

De doelman heeft al een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zo werd hij uitgeroepen tot beste doelman van de AFC U23 Asian Cup en de Arab Club Champions Cup.

Daarnaast werd hij meerdere keren verkozen tot beste doelman en beste jongere van de maand in de Saudi Professional League. Daarnaast is Al-Aqidi echter geen onbesproken figuur in Saudi-Arabië.

Al-Aqidi disciplinair geschorst bij nationale ploeg: Hij kreeg de zwaarste sanctie

In februari heeft Nawaf Al-Aqidi een schorsing gekregen vanwege voor disciplinaire overtredingen in aanloop naar de AFC Asian Cup in Qatar, zo meldde het Saudi Press Agency.

De Italiaanse bondscoach van de Saudische nationale ploeg, Roberto Mancini, zorgde toen voor opschudding door aan te kondigen dat drie ervaren spelers — Salman Al-Faraj (Al-Hilal) en Sultan Al-Ghannam en Nawaf Al-Aqidi (beiden Al-Nassr) — uit de selectie waren gezet vanwege hun weigering om deel te nemen aan bepaalde oefenwedstrijden voorafgaand aan het toernooi.

De Saoedische voetbalbond (SAFF) stond volledig achter Mancini en heeft streng opgetreden tegen de betrokken spelers. Al-Aqidi kreeg de zwaarste sanctie: een schorsing van vijf maanden en een boete van SR300.000 (€75K).

Ook dispuut met Fernando Hierro bij Al-Nassr

Nawaf Al-Aqidi's overtredingen omvatten onder meer een verzoek om het trainingskamp uit te stellen, het doorgeven van een boodschap waarin hij verklaarde niet te willen deelnemen aan het trainingskamp, het versturen van een beledigend bericht naar de enkele leden van de nationale ploeg, en een verzoek om het kamp te verlaten omdat hij zichzelf als derde keus onder de doelmannen zag.

In het programma Sports Scoop werd vorige zomer bovendien gesteld dat de relatie tussen Al-Nassr en Al-Aqidi op een dood spoor zat, nadat de doelman een dispuut kreeg met de Spaanse sportdirecteur Fernando Hierro.

Anderlecht moet Al-Aqidi halen

Meest recent

Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

1
1
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

8
8
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

18
18
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

23
23
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

34
34
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

19
19
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

131
131
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

53
53
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

149
149
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

58
58
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

258
258
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

249
249
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

107
107
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

197
197
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

45
45
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

516
516
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

167
167
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

88
88
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

390
390
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

671
671
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

103
103
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

439
439
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

220
220

Meer sportnieuws