'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

185
'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

RSC Anderlecht en Cercle Brugge strijden volgens lokale bronnen om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi, de 24-jarige doelman van Al-Nassr. De Saudische international wordt gezien als een van de beste keepers in het Midden-Oosten, met een CIES-ingeschatte marktwaarde van 6 miljoen euro.

Al-Aqidi, die bekend staat om zijn sterke reflexen en vastberadenheid, heeft echter een controversieel verleden, waaronder een zware schorsing bij de nationale ploeg en een dispuut met zijn club. Desondanks staat hij open voor een avontuur in Europa.

LEES OOK: Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Anderlecht en vier andere clubs willen Al-Aqidi

RSC Anderlecht en Cercle Brugge vechten om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi (24), de doelman van de Saudische topclub Al-Nassr.

Volgens Al-Riyadhiah is de buitenlandse interesse nog groter met nog drie Portugese clubs die de viervoudige Saudische international willen inlijven in de komende zomermercato.

Anderlecht en Cercle hebben tijdens de zomermercato reeds hun interesse kenbaar gemaakt om de doelman op huurbasis vast te leggen. De deal ging echter niet door vanwege tijdsgebrek.

Al-Aqidi staat open om Al-Nassr te verlaten in de nabije toekomst, om een eerste buitenlands avontuur in zijn carrière aan te gaan.

Zesde beste doelman onder 25 jaar buiten Europa

Nawaf Al-Aqidi wordt beschouwd als een van de beste doelmannen in het Midden-Oosten. Volgens een recente studie van het Centre for Sport Studies behoort de 24-jarige zelfs tot de tien meest waardevolle keepers onder de 25 jaar buiten Europa.

Op basis van CIES-indicatoren staat hij op de zesde plaats, met een geschatte marktwaarde van 6 miljoen euro. De lijst wordt aangevoerd door Kevin Mayer van Cruz Azul (11,5 miljoen euro).

Opvallend is dat Al-Aqidi de enige goalie uit Azië en het Midden-Oosten is, terwijl de lijst verder wordt gedomineerd door keepers uit Mexico, de Verenigde Staten en Brazilië.

Een van de beste in het Midden-Oosten en de Saudi Professional League

Nawaf Al-Aqidi staat bekend om zijn scherpe reflexen, sterke wilskracht en vastberadenheid. Zijn uitstekende instincten zorgen ervoor dat hij precies weet wanneer hij in actie moet komen.

De doelman heeft al een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zo werd hij uitgeroepen tot beste doelman van de AFC U23 Asian Cup en de Arab Club Champions Cup.

Daarnaast werd hij meerdere keren verkozen tot beste doelman en beste jongere van de maand in de Saudi Professional League. Daarnaast is Al-Aqidi echter geen onbesproken figuur in Saudi-Arabië.

Al-Aqidi disciplinair geschorst bij nationale ploeg: Hij kreeg de zwaarste sanctie

In februari heeft Nawaf Al-Aqidi een schorsing gekregen vanwege voor disciplinaire overtredingen in aanloop naar de AFC Asian Cup in Qatar, zo meldde het Saudi Press Agency.

De Italiaanse bondscoach van de Saudische nationale ploeg, Roberto Mancini, zorgde toen voor opschudding door aan te kondigen dat drie ervaren spelers — Salman Al-Faraj (Al-Hilal) en Sultan Al-Ghannam en Nawaf Al-Aqidi (beiden Al-Nassr) — uit de selectie waren gezet vanwege hun weigering om deel te nemen aan bepaalde oefenwedstrijden voorafgaand aan het toernooi.

De Saoedische voetbalbond (SAFF) stond volledig achter Mancini en heeft streng opgetreden tegen de betrokken spelers. Al-Aqidi kreeg de zwaarste sanctie: een schorsing van vijf maanden en een boete van SR300.000 (€75K).

Ook dispuut met Fernando Hierro bij Al-Nassr

Nawaf Al-Aqidi's overtredingen omvatten onder meer een verzoek om het trainingskamp uit te stellen, het doorgeven van een boodschap waarin hij verklaarde niet te willen deelnemen aan het trainingskamp, het versturen van een beledigend bericht naar de enkele leden van de nationale ploeg, en een verzoek om het kamp te verlaten omdat hij zichzelf als derde keus onder de doelmannen zag.

In het programma Sports Scoop werd vorige zomer bovendien gesteld dat de relatie tussen Al-Nassr en Al-Aqidi op een dood spoor zat, nadat de doelman een dispuut kreeg met de Spaanse sportdirecteur Fernando Hierro.

Anderlecht moet Al-Aqidi halen

Meest recent

Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

4
4
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

51
51
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

48
48
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

20
20
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

28
28
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

15
15
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

182
182
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

34
34
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

197
197
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

89
89
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

95
95
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

259
259
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

27
27
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

122
122
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

360
360
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

193
193
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

72
72
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

63
63
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

110
110
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

311
311
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

110
110
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1164
1164
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

192
192
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

291
291
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

264
264

Meer sportnieuws