'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

door
'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

RSC Anderlecht en Cercle Brugge strijden volgens lokale bronnen om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi, de 24-jarige doelman van Al-Nassr. De Saudische international wordt gezien als een van de beste keepers in het Midden-Oosten, met een CIES-ingeschatte marktwaarde van 6 miljoen euro.

Al-Aqidi, die bekend staat om zijn sterke reflexen en vastberadenheid, heeft echter een controversieel verleden, waaronder een zware schorsing bij de nationale ploeg en een dispuut met zijn club. Desondanks staat hij open voor een avontuur in Europa.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Anderlecht en vier andere clubs willen Al-Aqidi

RSC Anderlecht en Cercle Brugge vechten om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi (24), de doelman van de Saudische topclub Al-Nassr.

Volgens Al-Riyadhiah is de buitenlandse interesse nog groter met nog drie Portugese clubs die de viervoudige Saudische international willen inlijven in de komende zomermercato.

Anderlecht en Cercle hebben tijdens de zomermercato reeds hun interesse kenbaar gemaakt om de doelman op huurbasis vast te leggen. De deal ging echter niet door vanwege tijdsgebrek.

Al-Aqidi staat open om Al-Nassr te verlaten in de nabije toekomst, om een eerste buitenlands avontuur in zijn carrière aan te gaan.

Zesde beste doelman onder 25 jaar buiten Europa

Nawaf Al-Aqidi wordt beschouwd als een van de beste doelmannen in het Midden-Oosten. Volgens een recente studie van het Centre for Sport Studies behoort de 24-jarige zelfs tot de tien meest waardevolle keepers onder de 25 jaar buiten Europa.

Op basis van CIES-indicatoren staat hij op de zesde plaats, met een geschatte marktwaarde van 6 miljoen euro. De lijst wordt aangevoerd door Kevin Mayer van Cruz Azul (11,5 miljoen euro).

Opvallend is dat Al-Aqidi de enige goalie uit Azië en het Midden-Oosten is, terwijl de lijst verder wordt gedomineerd door keepers uit Mexico, de Verenigde Staten en Brazilië.

Een van de beste in het Midden-Oosten en de Saudi Professional League

Nawaf Al-Aqidi staat bekend om zijn scherpe reflexen, sterke wilskracht en vastberadenheid. Zijn uitstekende instincten zorgen ervoor dat hij precies weet wanneer hij in actie moet komen.

De doelman heeft al een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zo werd hij uitgeroepen tot beste doelman van de AFC U23 Asian Cup en de Arab Club Champions Cup.

Daarnaast werd hij meerdere keren verkozen tot beste doelman en beste jongere van de maand in de Saudi Professional League. Daarnaast is Al-Aqidi echter geen onbesproken figuur in Saudi-Arabië.

Al-Aqidi disciplinair geschorst bij nationale ploeg: Hij kreeg de zwaarste sanctie

In februari heeft Nawaf Al-Aqidi een schorsing gekregen vanwege voor disciplinaire overtredingen in aanloop naar de AFC Asian Cup in Qatar, zo meldde het Saudi Press Agency.

De Italiaanse bondscoach van de Saudische nationale ploeg, Roberto Mancini, zorgde toen voor opschudding door aan te kondigen dat drie ervaren spelers — Salman Al-Faraj (Al-Hilal) en Sultan Al-Ghannam en Nawaf Al-Aqidi (beiden Al-Nassr) — uit de selectie waren gezet vanwege hun weigering om deel te nemen aan bepaalde oefenwedstrijden voorafgaand aan het toernooi.

De Saoedische voetbalbond (SAFF) stond volledig achter Mancini en heeft streng opgetreden tegen de betrokken spelers. Al-Aqidi kreeg de zwaarste sanctie: een schorsing van vijf maanden en een boete van SR300.000 (€75K).

Ook dispuut met Fernando Hierro bij Al-Nassr

Nawaf Al-Aqidi's overtredingen omvatten onder meer een verzoek om het trainingskamp uit te stellen, het doorgeven van een boodschap waarin hij verklaarde niet te willen deelnemen aan het trainingskamp, het versturen van een beledigend bericht naar de enkele leden van de nationale ploeg, en een verzoek om het kamp te verlaten omdat hij zichzelf als derde keus onder de doelmannen zag.

In het programma Sports Scoop werd vorige zomer bovendien gesteld dat de relatie tussen Al-Nassr en Al-Aqidi op een dood spoor zat, nadat de doelman een dispuut kreeg met de Spaanse sportdirecteur Fernando Hierro.

Anderlecht moet Al-Aqidi halen

Meest recent

Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

15
15
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

43
43
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

63
63
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

22
22
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

79
79
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

81
81
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

195
195
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

556
556
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

52
52
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

68
68
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

116
116
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

85
85
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

321
321
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

180
180
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

103
103
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

166
166
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

161
161
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

115
115
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

89
89
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

95
95
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

84
84
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

116
116
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

412
412
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

96
96
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

395
395

Meer sportnieuws