'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

185 stemmen
'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

RSC Anderlecht en Cercle Brugge strijden volgens lokale bronnen om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi, de 24-jarige doelman van Al-Nassr. De Saudische international wordt gezien als een van de beste keepers in het Midden-Oosten, met een CIES-ingeschatte marktwaarde van 6 miljoen euro.

Al-Aqidi, die bekend staat om zijn sterke reflexen en vastberadenheid, heeft echter een controversieel verleden, waaronder een zware schorsing bij de nationale ploeg en een dispuut met zijn club. Desondanks staat hij open voor een avontuur in Europa.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Anderlecht en vier andere clubs willen Al-Aqidi

RSC Anderlecht en Cercle Brugge vechten om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi (24), de doelman van de Saudische topclub Al-Nassr.

Volgens Al-Riyadhiah is de buitenlandse interesse nog groter met nog drie Portugese clubs die de viervoudige Saudische international willen inlijven in de komende zomermercato.

Anderlecht en Cercle hebben tijdens de zomermercato reeds hun interesse kenbaar gemaakt om de doelman op huurbasis vast te leggen. De deal ging echter niet door vanwege tijdsgebrek.

Al-Aqidi staat open om Al-Nassr te verlaten in de nabije toekomst, om een eerste buitenlands avontuur in zijn carrière aan te gaan.

Zesde beste doelman onder 25 jaar buiten Europa

Nawaf Al-Aqidi wordt beschouwd als een van de beste doelmannen in het Midden-Oosten. Volgens een recente studie van het Centre for Sport Studies behoort de 24-jarige zelfs tot de tien meest waardevolle keepers onder de 25 jaar buiten Europa.

Op basis van CIES-indicatoren staat hij op de zesde plaats, met een geschatte marktwaarde van 6 miljoen euro. De lijst wordt aangevoerd door Kevin Mayer van Cruz Azul (11,5 miljoen euro).

Opvallend is dat Al-Aqidi de enige goalie uit Azië en het Midden-Oosten is, terwijl de lijst verder wordt gedomineerd door keepers uit Mexico, de Verenigde Staten en Brazilië.

Een van de beste in het Midden-Oosten en de Saudi Professional League

Nawaf Al-Aqidi staat bekend om zijn scherpe reflexen, sterke wilskracht en vastberadenheid. Zijn uitstekende instincten zorgen ervoor dat hij precies weet wanneer hij in actie moet komen.

De doelman heeft al een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zo werd hij uitgeroepen tot beste doelman van de AFC U23 Asian Cup en de Arab Club Champions Cup.

Daarnaast werd hij meerdere keren verkozen tot beste doelman en beste jongere van de maand in de Saudi Professional League. Daarnaast is Al-Aqidi echter geen onbesproken figuur in Saudi-Arabië.

Al-Aqidi disciplinair geschorst bij nationale ploeg: Hij kreeg de zwaarste sanctie

In februari heeft Nawaf Al-Aqidi een schorsing gekregen vanwege voor disciplinaire overtredingen in aanloop naar de AFC Asian Cup in Qatar, zo meldde het Saudi Press Agency.

De Italiaanse bondscoach van de Saudische nationale ploeg, Roberto Mancini, zorgde toen voor opschudding door aan te kondigen dat drie ervaren spelers — Salman Al-Faraj (Al-Hilal) en Sultan Al-Ghannam en Nawaf Al-Aqidi (beiden Al-Nassr) — uit de selectie waren gezet vanwege hun weigering om deel te nemen aan bepaalde oefenwedstrijden voorafgaand aan het toernooi.

De Saoedische voetbalbond (SAFF) stond volledig achter Mancini en heeft streng opgetreden tegen de betrokken spelers. Al-Aqidi kreeg de zwaarste sanctie: een schorsing van vijf maanden en een boete van SR300.000 (€75K).

Ook dispuut met Fernando Hierro bij Al-Nassr

Nawaf Al-Aqidi's overtredingen omvatten onder meer een verzoek om het trainingskamp uit te stellen, het doorgeven van een boodschap waarin hij verklaarde niet te willen deelnemen aan het trainingskamp, het versturen van een beledigend bericht naar de enkele leden van de nationale ploeg, en een verzoek om het kamp te verlaten omdat hij zichzelf als derde keus onder de doelmannen zag.

In het programma Sports Scoop werd vorige zomer bovendien gesteld dat de relatie tussen Al-Nassr en Al-Aqidi op een dood spoor zat, nadat de doelman een dispuut kreeg met de Spaanse sportdirecteur Fernando Hierro.

Anderlecht moet Al-Aqidi halen

Meest recent

Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

22
22
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

237
237
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

29
29
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

130
130
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

57
57
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

59
59
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

37
37
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

26
26
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

331
331
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

35
35
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

177
177
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

76
76
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

335
335
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

430
430
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

470
470
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

58
58
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

77
77
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

118
118
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

100
100
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

407
407
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

304
304
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

65
65
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

550
550
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

233
233

Meer sportnieuws