'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

185 stemmen
'Controversiële doelman in beeld bij Anderlecht'

RSC Anderlecht en Cercle Brugge strijden volgens lokale bronnen om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi, de 24-jarige doelman van Al-Nassr. De Saudische international wordt gezien als een van de beste keepers in het Midden-Oosten, met een CIES-ingeschatte marktwaarde van 6 miljoen euro.

Al-Aqidi, die bekend staat om zijn sterke reflexen en vastberadenheid, heeft echter een controversieel verleden, waaronder een zware schorsing bij de nationale ploeg en een dispuut met zijn club. Desondanks staat hij open voor een avontuur in Europa.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Anderlecht en vier andere clubs willen Al-Aqidi

RSC Anderlecht en Cercle Brugge vechten om de handtekening van Nawaf Al-Aqidi (24), de doelman van de Saudische topclub Al-Nassr.

Volgens Al-Riyadhiah is de buitenlandse interesse nog groter met nog drie Portugese clubs die de viervoudige Saudische international willen inlijven in de komende zomermercato.

Anderlecht en Cercle hebben tijdens de zomermercato reeds hun interesse kenbaar gemaakt om de doelman op huurbasis vast te leggen. De deal ging echter niet door vanwege tijdsgebrek.

Al-Aqidi staat open om Al-Nassr te verlaten in de nabije toekomst, om een eerste buitenlands avontuur in zijn carrière aan te gaan.

Zesde beste doelman onder 25 jaar buiten Europa

Nawaf Al-Aqidi wordt beschouwd als een van de beste doelmannen in het Midden-Oosten. Volgens een recente studie van het Centre for Sport Studies behoort de 24-jarige zelfs tot de tien meest waardevolle keepers onder de 25 jaar buiten Europa.

Op basis van CIES-indicatoren staat hij op de zesde plaats, met een geschatte marktwaarde van 6 miljoen euro. De lijst wordt aangevoerd door Kevin Mayer van Cruz Azul (11,5 miljoen euro).

Opvallend is dat Al-Aqidi de enige goalie uit Azië en het Midden-Oosten is, terwijl de lijst verder wordt gedomineerd door keepers uit Mexico, de Verenigde Staten en Brazilië.

Een van de beste in het Midden-Oosten en de Saudi Professional League

Nawaf Al-Aqidi staat bekend om zijn scherpe reflexen, sterke wilskracht en vastberadenheid. Zijn uitstekende instincten zorgen ervoor dat hij precies weet wanneer hij in actie moet komen.

De doelman heeft al een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zo werd hij uitgeroepen tot beste doelman van de AFC U23 Asian Cup en de Arab Club Champions Cup.

Daarnaast werd hij meerdere keren verkozen tot beste doelman en beste jongere van de maand in de Saudi Professional League. Daarnaast is Al-Aqidi echter geen onbesproken figuur in Saudi-Arabië.

Al-Aqidi disciplinair geschorst bij nationale ploeg: Hij kreeg de zwaarste sanctie

In februari heeft Nawaf Al-Aqidi een schorsing gekregen vanwege voor disciplinaire overtredingen in aanloop naar de AFC Asian Cup in Qatar, zo meldde het Saudi Press Agency.

De Italiaanse bondscoach van de Saudische nationale ploeg, Roberto Mancini, zorgde toen voor opschudding door aan te kondigen dat drie ervaren spelers — Salman Al-Faraj (Al-Hilal) en Sultan Al-Ghannam en Nawaf Al-Aqidi (beiden Al-Nassr) — uit de selectie waren gezet vanwege hun weigering om deel te nemen aan bepaalde oefenwedstrijden voorafgaand aan het toernooi.

De Saoedische voetbalbond (SAFF) stond volledig achter Mancini en heeft streng opgetreden tegen de betrokken spelers. Al-Aqidi kreeg de zwaarste sanctie: een schorsing van vijf maanden en een boete van SR300.000 (€75K).

Ook dispuut met Fernando Hierro bij Al-Nassr

Nawaf Al-Aqidi's overtredingen omvatten onder meer een verzoek om het trainingskamp uit te stellen, het doorgeven van een boodschap waarin hij verklaarde niet te willen deelnemen aan het trainingskamp, het versturen van een beledigend bericht naar de enkele leden van de nationale ploeg, en een verzoek om het kamp te verlaten omdat hij zichzelf als derde keus onder de doelmannen zag.

In het programma Sports Scoop werd vorige zomer bovendien gesteld dat de relatie tussen Al-Nassr en Al-Aqidi op een dood spoor zat, nadat de doelman een dispuut kreeg met de Spaanse sportdirecteur Fernando Hierro.

Anderlecht moet Al-Aqidi halen

Meest recent

Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

26
26
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

238
238
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

40
40
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

93
93
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

75
75
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

72
72
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

273
273
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

55
55
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

347
347
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

565
565
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

221
221
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

278
278
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

87
87
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

836
836
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

462
462
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

142
142
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

437
437
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

555
555
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

77
77
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

105
105
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

206
206
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

470
470
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

468
468
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

137
137

Meer sportnieuws