Energiek Westerlo duwt Kerels nog dieper in degradatiemoeras

46
Energiek Westerlo duwt Kerels nog dieper in degradatiemoeras

Heeft KV Kortrijk ook dit seizoen een voetbalmirakel nodig? De Kerels gingen vanavond zwaar onderuit bij Westerlo en lijken weer een heel seizoen tegen de degradatie te moeten vechten. Timmy Simons en zijn manschappen lonken weer richting de top-6.

In het Westelse Kuipje nam de thuisploeg het vanavond op tegen KV Kortrijk. De Kerels waren weer gezakt tot de voorlaatste plaats en verkeerden andermaal in acuut degradatiegevaar. Ook bij de Kemphanen loopt het al een tijdje stroef na een prima competitiestart. Een overwinning vanavond zou Westerlo weer naast Standard op plek zeven brengen.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Peper en zout zoek in de Kempen

De eerste helft in de Kempen bleek geen hoogvlieger. In het eerste halfuur kwamen zowel KV Kortrijk als Westerlo amper tot kansen. Ook in het slotkwartier was er amper beterschap te bespeuren, al zorgde De Neve toch eens voor een moment van opwinding. Zijn poging werd relatief eenvoudig gepakt door thuisdoelman Van langendonck. Na een zoutloze eerste helft stond het nog 0-0.

Energiek Westerlo trekt fles ketchup open

Een donderpreek van Timmy Simons? Westerlo kwam alvast met een heel andere gedaante uit de kleedkamer. Deze keer was er wel vuur en grinta te bespeuren en dat leverde meteen succes op. Rommens pakte uit met een prima voorzet, Devine schatte die naar waarde en knalde de 1-0 in het dak van het doel. De Kerels stonden meteen met de rug tegen de muur.

De bezoekers zwalpten nu en ontsnapten nog voor het uur aan een dubbele achterstand. Sayyadmanesh kopte van dichtbij op doel, waar Vandenberghe een weergaloze reflex in huis had. Halfweg de tweede periode had ook Rommens pech dat zijn fraai schot op de paal uiteen spatte.

Uiteindelijk beslisten de Kemphanen de partij in het slot helemaal: eerst pikte Devine zijn tweede doelpunt van de avond mee, even later vloerde Yow doelman Vandenberghe in de korte hoek: 3-0. Westerlo zette zijn sterke tweede helft nog wat meer in de verf toen Bos in het absolute slot van dichtbij de 4-0 in doel werkte. KVK speelde andermaal een belabberde partij vanavond, de druk op coach Alexandersson zal alleen maar toenemen.

Scoreverloop:

1-0 (50') Devine, 2-0 (71') Devine, 3-0 (74') Yow, 4-0 (90') Bos

Komt het nog goed met KV Kortrijk?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

36
36
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

18
18
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

164
164
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

100
100
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

190
190
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

932
932
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

166
166
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

921
921
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws