Tienkoppig Union speelt met geluk aan Leuvense Dreef

door
Tienkoppig Union speelt met geluk aan Leuvense Dreef

Union heeft in de vooravond andermaal nagelaten om nog eens twee keer na mekaar te winnen. De Brusselse club versierde de meeste doelrijpe kansen maar bleek ook bij OHL niet efficiënt in de zone van de waarheid. In het slot overleefden de bezoekers nog met een man minder na een oliedomme rode kaart voor Charles Vanhoutte.

Kon Union eens echt een reeks neerzetten dit seizoen? Op de vorige speeldag veegde de club de vloer aan met competitieleider Racing Genk, bevestiging werd gevraagd aan de Leuvense Dreef. Daar zat de thuisploeg in een kleine crisis, vlak voor het weekend werd coach Garcia nog op de keien gezet. De keuze op zich was niet verrassend, wel de timing.

LEES OOK: Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Schrijvers van schlemiel tot held

De bezoekers begonnen prima deze namiddag, na amper vijf minuten spelen kreeg Promise David al een eerste kans maar doelman Leysen reageerde prima. Nog voor het kwartier kwam Union verdiend op voorsprong, al was het wel met een gelukje. Een voorzet van Ivanovic werd door Schrijvers voorbij zijn eigen doelman gewerkt: 0-1 voor de bezoekers.

OHL was duidelijk van slag na dat openingsdoelpunt en was veel te onzorgvuldig in de passing om echt iets te creëren. Op vijf minuten van de rust kreeg de thuisploeg echter ook een cadeau van Union. Vanhoutte zette in de eigen zestien meter een domme tackle in op Ikwuemesi en de Leuvenaren kregen een strafschop. Schrijvers scoorde dit keer wel in het juiste doel: 1-1. Ei zo na klom het team van Pocognoli meteen terug op voorsprong. Leysen redde prima op de deviatie van Promise David, halfweg hingen de bordjes gelijk.

Union schiet in eigen vel

De tweede helft begon met een opmerkelijk moment: Promise David verwerkte een hoge bal met het hoofd in doel maar kreeg geen doelpunt vanwege een fout op Tobe Leysen, uit de herhaling bleek er niet al teveel aan de hand. Spektakel bleef in de tweede helft lange tijd uit, op het uur ging een volley van Schrijvers ruim over de kooi van Moris.

Beide ploegen kwamen nog moeizaam tot kansen, al bleven de beste wel van Union komen. Na een scherpe voorzet van Lapoussin tikte Khalaili halfweg de tweede helft nipt over, even later mikte Lapoussin zelf binnen het bereik van Leysen. Het slot van de wedstrijd moest Union nog met tien man afhaspelen. Vanhoutte ging wild door op Schrijvers en werd met rood bedacht, niet de beste zondag voor de ex-Cercle man. Met een man meer kwam OHL nog amper aan kansen, zo bleef het na een zwakke tweede helft bij een gelijkspel in Leuven.

Scoreverloop:

0-1 (11') ed Schrijvers, 1-1 (40') Schrijvers (p)

Bijzonderheid:

Vanhoutte (Union) krijgt een rode kaart (72').

Haalt dit Union wel Play-Off I?

Meest recent

Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

Vincent Kompany is bezig aan een fenomenaal seizoen met Bayern München. Daar werd hij deze week ...

73
73
Karetsas staat op: "Of ik het niet naar mijn zin had?"

In de Europa League speelde KRC Genk donderdagavond 0-0-gelijk tegen Real Betis. Op zich geen slecht ...

51
51
Anderlecht-aanwinst in nesten: Hasi deelt optater uit

RSC Anderlecht opent vrijdagavond de 12de speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van ...

176
176
Roma en Lille ijskoud gepakt, megastunt in Conference League

In de Europa League hebben enkele grotere clubs zich donderdagavond steken laten vallen, AS Roma en ...

49
49
Club Brugge verzwakt? Vanhaezebrouck geeft het antwoord

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Blauw-Zwart verloor namelijk ...

222
222
Betis-coach Pellegrini spreekt duidelijke taal over aanpak Genk

KRC Genk is er donderdagavond niet in geslaagd om zijn eerste thuiszege in de League Phase van de ...

354
354
Vidarsson breekt stilte na Gent-ontslag: "Als ik dat moet vertellen ..."

Nadat afgelopen zomer al serieus gesleuteld werd aan de sportieve structuur, voerde KAA Gent onlangs ...

260
260
Pijnlijk moment in Bayern-Club: "Dit kan je niet maken!"

Bayern München blijft dit seizoen de overwinningen opstapelen. Het nieuwste slachtoffer van de ...

266
266
UEL/UECL: Enorme stunt Go Ahead, Anderlecht-killer haalt uit

In de Europa League heeft Go Ahead Eagles donderdag voor een grote stunt gezorgd. De Nederlandse ...

63
63
Belgisch lichtpuntje in Europa: Genk bedwingt Real Betis

KRC Genk heeft de Belgische eer in de Europese competities ietwat kunnen redden deze week. In de ...

137
137
Hasi grijpt in: Anderlecht-sterkhouder apart genomen

Na de slipper van afgelopen weekend op STVV (2-2), wil RSC Anderlecht vrijdagavond aanknopen met een ...

201
201
"Tureluurs gespeeld" - Club-speler zakt hard door het ijs

Club Brugge is woensdagavond stevig op zijn limieten gebotst in de Champions League. Op het veld van ...

279
279
Nieuwe details in Noa Lang-rel: bliksemtransfer in de maak?

Noa Lang heeft niet bepaald een goed gevoel overgehoud aan zijn terugkeer op PSV. Met SSC Napoli ...

246
246
'Garcia puzzelt: deze 22 spelers 'zeker' van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

360
360
Topaanwinst maakt brokken bij Club: Hayen geeft hard signaal

Club Brugge onderging woensdagavond de wet van de sterkste in de Champions League en verloor met 4-0 ...

390
390
Witte rook in toekomst Messi: superster tekent tot 2028

Lionel Messi is inmiddels al weer 38 jaar oud. Maar desondanks denkt de meervoudige Gouden Bal nog ...

72
72
‘Engeland in shock: Lammens zet transferbom nu al klaar’

Hij kwam als noodoplossing, maar Senne Lammens ontpopt zich razendsnel tot onbetwiste nummer ...

352
352
De 11 namen: Fink voert drie wijzigingen door bij Genk

In de Europa League krijgt KRC Genk zo dadelijk Real Betis. Ongeveer een uurtje voor de aftrap ...

36
36
'Relletje' bij Anderlecht: Hasi spreekt klare taal

RSC Anderlecht gaat vrijdag op bezoek bij Charleroi, waar Besnik Hasi geen beroep kan doen op een ...

368
368
KV Mechelen pakt uit: comeback cultfiguur compleet

Met een fraaie 19 op 33 prijkt KV Mechelen na 11 speeldagen op de vierde plaats. In de allicht ...

110
110
WK U17: Anderlecht velt definitief verdict over De Cat

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over Nathan De Cat. Niet alleen omwille van de ...

199
199
'D-Day bij Antwerp: opvolger Wils al in de wachtkamer?'

Het zijn woelige tijden bij Antwerp, waar Stef Wils na een ondermaatse 2 op 18 steeds meer in vieze ...

722
722
Hevige TV-clash: Sergio zet ‘Flipke’ Joos op zijn plaats

De populaire voetbalpodcast 90 Minutes zorgt onverwacht voor heel wat opschudding. De 'opvolger' van ...

125
125
Hasi deelt slecht nieuws uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV, waardoor het nu al drie ...

187
187
'Jackpot voor Club Brugge: trio laat kassa rinkelen'

Club Brugge ging woensdag kansloos met 4-0 onderuit tegen Bayern München. Een avond om snel te ...

401
401

Meer sportnieuws