Guardiola benoemt hét probleem bij Man City na vijfde nederlaag

door
Guardiola benoemt hét probleem bij Man City na vijfde nederlaag

De interlandbreak heeft voor Manchester City geen soelaas gebracht. De reeks van vier nederlagen op een rij werd immers niet gestuit, integendeel zelfs. Zaterdagavond werd de Engelse kampioen in eigen stadion ronduit vernederd door Tottenham, dat met 0-4 kwam winnen in het Etihad.

Pep Guardiola kon zijn contractverlenging van deze week dus niet vieren met een deugddoende overwinnning. De trainer zit daarentegen nog wat meer met de handen in de al zo schaarse haren. Hij stelde na de wedstrijd één groot probleem vast bij zijn elftal.

LEES OOK: ‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Guardiola stelt aanpak niet in vraag

"We zijn fragiel op dit moment. We konden niet verdedigen zoals we zouden moeten", zag hij bij de BBC. "We begonnen goed, hadden het moeilijk om te scoren en slikten dan een goal. Vanaf dan wordt alles moeilijker. Ik heb dit als speler al meegmaakt, als trainer misschien nog nooit. In Barcelona verloor ik mijn eerste drie matchen wel ook."

Eén ding stelt Guardiola echter niet in vraag: zijn aanpak. "Onze enige kans is om te blijven gaan. De laatste acht jaar waren de resultaten er wel. Het zou dus fout zijn om onze aanpak te veranderen. In het leven en in sport zijn er geen sprookjes. Soms moet je door dit soort periodes."

Blessures tarten City

Het wordt echter wel hopen voor City en Guardiola dat de situatie snel keert. Om te beginnen hoopt de Spanjaard vurig dat hij snel weer over een fittere kern kan beschikken.

"De spelers kwamen pas laat terug na hun interlands", zei hij daarover aan Sky Sports, om daarna ook te wijzen op de vele geblesseerden. "Rodri is natuurlijk belangrijk, maar dat weten we al maanden. Maar Stones kan ook maar 45 minuten spelen. Jack (Grealish) is vaak geblesseerd geweest. Kevin (De Bruyne) stond ook twee maanden en vijf maanden aan de kant."

Moet Guardiola zijn aanpak wijzigen?

Meest recent

'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

8
8
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

17
17
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

96
96
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

73
73
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

61
61
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

328
328
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

84
84
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

83
83
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

206
206
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

121
121
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

43
43
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

738
738
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

306
306
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

273
273
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

52
52
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

111
111
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

287
287
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

90
90
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

332
332
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

59
59
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

193
193
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

135
135
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

268
268
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

383
383
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

47
47

Meer sportnieuws