Guardiola benoemt hét probleem bij Man City na vijfde nederlaag

539 stemmen
Guardiola benoemt hét probleem bij Man City na vijfde nederlaag

De interlandbreak heeft voor Manchester City geen soelaas gebracht. De reeks van vier nederlagen op een rij werd immers niet gestuit, integendeel zelfs. Zaterdagavond werd de Engelse kampioen in eigen stadion ronduit vernederd door Tottenham, dat met 0-4 kwam winnen in het Etihad.

Pep Guardiola kon zijn contractverlenging van deze week dus niet vieren met een deugddoende overwinnning. De trainer zit daarentegen nog wat meer met de handen in de al zo schaarse haren. Hij stelde na de wedstrijd één groot probleem vast bij zijn elftal.

LEES OOK: "Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Guardiola stelt aanpak niet in vraag

"We zijn fragiel op dit moment. We konden niet verdedigen zoals we zouden moeten", zag hij bij de BBC. "We begonnen goed, hadden het moeilijk om te scoren en slikten dan een goal. Vanaf dan wordt alles moeilijker. Ik heb dit als speler al meegmaakt, als trainer misschien nog nooit. In Barcelona verloor ik mijn eerste drie matchen wel ook."

Eén ding stelt Guardiola echter niet in vraag: zijn aanpak. "Onze enige kans is om te blijven gaan. De laatste acht jaar waren de resultaten er wel. Het zou dus fout zijn om onze aanpak te veranderen. In het leven en in sport zijn er geen sprookjes. Soms moet je door dit soort periodes."

Blessures tarten City

Het wordt echter wel hopen voor City en Guardiola dat de situatie snel keert. Om te beginnen hoopt de Spanjaard vurig dat hij snel weer over een fittere kern kan beschikken.

"De spelers kwamen pas laat terug na hun interlands", zei hij daarover aan Sky Sports, om daarna ook te wijzen op de vele geblesseerden. "Rodri is natuurlijk belangrijk, maar dat weten we al maanden. Maar Stones kan ook maar 45 minuten spelen. Jack (Grealish) is vaak geblesseerd geweest. Kevin (De Bruyne) stond ook twee maanden en vijf maanden aan de kant."

🚀

Moet Guardiola zijn aanpak wijzigen?

Meest recent

'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

21
21
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

120
120
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

109
109
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

155
155
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

109
109
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

685
685
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

161
161
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

306
306
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

345
345
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

164
164
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

427
427
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

320
320
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

494
494
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

466
466
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

108
108
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

219
219
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

142
142
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

213
213
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

484
484
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

658
658
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

471
471

Meer sportnieuws