Guardiola benoemt hét probleem bij Man City na vijfde nederlaag

door
Guardiola benoemt hét probleem bij Man City na vijfde nederlaag

De interlandbreak heeft voor Manchester City geen soelaas gebracht. De reeks van vier nederlagen op een rij werd immers niet gestuit, integendeel zelfs. Zaterdagavond werd de Engelse kampioen in eigen stadion ronduit vernederd door Tottenham, dat met 0-4 kwam winnen in het Etihad.

Pep Guardiola kon zijn contractverlenging van deze week dus niet vieren met een deugddoende overwinnning. De trainer zit daarentegen nog wat meer met de handen in de al zo schaarse haren. Hij stelde na de wedstrijd één groot probleem vast bij zijn elftal.

LEES OOK: 'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Guardiola stelt aanpak niet in vraag

"We zijn fragiel op dit moment. We konden niet verdedigen zoals we zouden moeten", zag hij bij de BBC. "We begonnen goed, hadden het moeilijk om te scoren en slikten dan een goal. Vanaf dan wordt alles moeilijker. Ik heb dit als speler al meegmaakt, als trainer misschien nog nooit. In Barcelona verloor ik mijn eerste drie matchen wel ook."

Eén ding stelt Guardiola echter niet in vraag: zijn aanpak. "Onze enige kans is om te blijven gaan. De laatste acht jaar waren de resultaten er wel. Het zou dus fout zijn om onze aanpak te veranderen. In het leven en in sport zijn er geen sprookjes. Soms moet je door dit soort periodes."

Blessures tarten City

Het wordt echter wel hopen voor City en Guardiola dat de situatie snel keert. Om te beginnen hoopt de Spanjaard vurig dat hij snel weer over een fittere kern kan beschikken.

"De spelers kwamen pas laat terug na hun interlands", zei hij daarover aan Sky Sports, om daarna ook te wijzen op de vele geblesseerden. "Rodri is natuurlijk belangrijk, maar dat weten we al maanden. Maar Stones kan ook maar 45 minuten spelen. Jack (Grealish) is vaak geblesseerd geweest. Kevin (De Bruyne) stond ook twee maanden en vijf maanden aan de kant."

Moet Guardiola zijn aanpak wijzigen?

Meest recent

Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

121
121
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

167
167
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

31
31
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

101
101
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

171
171
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

219
219
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

219
219
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

61
61
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

291
291
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

146
146
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

389
389
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

247
247
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

34
34
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

454
454
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

186
186
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

390
390
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

558
558
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

869
869
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

112
112
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

91
91
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

176
176
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1652
1652

Meer sportnieuws