Jonge Duivels bestolen: "Zelfs zonder VAR moet je dit zien"

door
Jonge Duivels bestolen:

Het is geen fijne interlandperiode geworden voor het Belgische voetbal. De Rode Duivels gingen twee keer onderuit in de Nations League en de Jonge Duivels grepen naast kwalificatie voor het EK U21. Zij raakten in een dubbele barrage niet voorbij Tsjechië.

Nadat ze vorige vrijdag al de heenwedstrijd met 0-2 verloren hadden, raakten ze dinsdag in de terugwedstrijd buitenshuis niet verder dan een 1-1. Dat was een enorme ontgoocheling voor de beloften, zeker omdat het ook anders had kunnen en misschien wel moeten lopen.

LEES OOK: Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

Jonge Duivels duidelijke penalty ontnomen

Bondscoach Gill Swerts verklaarde nadien dat de Duivels 'de scheidsrechter tegen hadden'. Halfweg de tweede helft zagen ze bij 0-1 immers een strafschop door de neus geboord. Rein Van Helden werd in de zestien duidelijk neergetrokken door een Tsjechische verdediger, maar de scheidsrechter gaf geen krimp en er was geen VAR die kon tussenkomen.

"Zeer straf, het was een overduidelijke penalty", vindt ook analist Wim De Coninck bij Sporza. "Zelfs zonder VAR moet je dat als ref zien. Hij stond er ook heel dicht bij. De kans is groot dat je naar verlengingen gaat of het zelfs nog afmaakt."

Defensieve lacunes

Met die strafschop hadden de Jonge Duivels op 0-2 kunnen komen en dan was de nederlaag uit de heenmatch uitgewist. Nu viel de goal echter niet meer en tien minuten voor tijd deed een own-goal van Van den Bosch de boeken helemaal toe.

Al vindt De Coninck dat het niet alleen bij die penalty fout ging. "Het is een euvel bij deze beloften dat er vooral aanvallend gedacht wordt. Heel vaak krijgen ze de bal en is er heel veel balbezit op de helft van de tegenstander", stelt hij vast. "Maar als er verdedigd wordt, zie je dat er lacunes zijn. Dat is niet per se bij de verdedigers zelf."

Had het een strafschop moeten zijn?

Meest recent

'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

13
13
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

13
13
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

114
114
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

34
34
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

57
57
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

395
395
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

142
142
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

96
96
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

383
383
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

605
605
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

41
41
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

67
67
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

58
58
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

504
504
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

242
242
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

164
164
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

522
522
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

303
303
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

124
124
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

262
262
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

223
223
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

288
288
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

345
345

Meer sportnieuws