Jonge Duivels bestolen: "Zelfs zonder VAR moet je dit zien"

door
Jonge Duivels bestolen:

Het is geen fijne interlandperiode geworden voor het Belgische voetbal. De Rode Duivels gingen twee keer onderuit in de Nations League en de Jonge Duivels grepen naast kwalificatie voor het EK U21. Zij raakten in een dubbele barrage niet voorbij Tsjechië.

Nadat ze vorige vrijdag al de heenwedstrijd met 0-2 verloren hadden, raakten ze dinsdag in de terugwedstrijd buitenshuis niet verder dan een 1-1. Dat was een enorme ontgoocheling voor de beloften, zeker omdat het ook anders had kunnen en misschien wel moeten lopen.

LEES OOK: ‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Jonge Duivels duidelijke penalty ontnomen

Bondscoach Gill Swerts verklaarde nadien dat de Duivels 'de scheidsrechter tegen hadden'. Halfweg de tweede helft zagen ze bij 0-1 immers een strafschop door de neus geboord. Rein Van Helden werd in de zestien duidelijk neergetrokken door een Tsjechische verdediger, maar de scheidsrechter gaf geen krimp en er was geen VAR die kon tussenkomen.

"Zeer straf, het was een overduidelijke penalty", vindt ook analist Wim De Coninck bij Sporza. "Zelfs zonder VAR moet je dat als ref zien. Hij stond er ook heel dicht bij. De kans is groot dat je naar verlengingen gaat of het zelfs nog afmaakt."

Defensieve lacunes

Met die strafschop hadden de Jonge Duivels op 0-2 kunnen komen en dan was de nederlaag uit de heenmatch uitgewist. Nu viel de goal echter niet meer en tien minuten voor tijd deed een own-goal van Van den Bosch de boeken helemaal toe.

Al vindt De Coninck dat het niet alleen bij die penalty fout ging. "Het is een euvel bij deze beloften dat er vooral aanvallend gedacht wordt. Heel vaak krijgen ze de bal en is er heel veel balbezit op de helft van de tegenstander", stelt hij vast. "Maar als er verdedigd wordt, zie je dat er lacunes zijn. Dat is niet per se bij de verdedigers zelf."

Had het een strafschop moeten zijn?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

100
100
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

55
55
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

67
67
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

145
145
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

249
249
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

77
77
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

147
147
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

474
474
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

205
205
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

194
194
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

262
262
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

261
261
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

219
219
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

174
174
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

521
521
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

110
110

Meer sportnieuws