Jonge Duivels bestolen: "Zelfs zonder VAR moet je dit zien"

door
Jonge Duivels bestolen:

Het is geen fijne interlandperiode geworden voor het Belgische voetbal. De Rode Duivels gingen twee keer onderuit in de Nations League en de Jonge Duivels grepen naast kwalificatie voor het EK U21. Zij raakten in een dubbele barrage niet voorbij Tsjechië.

Nadat ze vorige vrijdag al de heenwedstrijd met 0-2 verloren hadden, raakten ze dinsdag in de terugwedstrijd buitenshuis niet verder dan een 1-1. Dat was een enorme ontgoocheling voor de beloften, zeker omdat het ook anders had kunnen en misschien wel moeten lopen.

Jonge Duivels duidelijke penalty ontnomen

Bondscoach Gill Swerts verklaarde nadien dat de Duivels 'de scheidsrechter tegen hadden'. Halfweg de tweede helft zagen ze bij 0-1 immers een strafschop door de neus geboord. Rein Van Helden werd in de zestien duidelijk neergetrokken door een Tsjechische verdediger, maar de scheidsrechter gaf geen krimp en er was geen VAR die kon tussenkomen.

"Zeer straf, het was een overduidelijke penalty", vindt ook analist Wim De Coninck bij Sporza. "Zelfs zonder VAR moet je dat als ref zien. Hij stond er ook heel dicht bij. De kans is groot dat je naar verlengingen gaat of het zelfs nog afmaakt."

Defensieve lacunes

Met die strafschop hadden de Jonge Duivels op 0-2 kunnen komen en dan was de nederlaag uit de heenmatch uitgewist. Nu viel de goal echter niet meer en tien minuten voor tijd deed een own-goal van Van den Bosch de boeken helemaal toe.

Al vindt De Coninck dat het niet alleen bij die penalty fout ging. "Het is een euvel bij deze beloften dat er vooral aanvallend gedacht wordt. Heel vaak krijgen ze de bal en is er heel veel balbezit op de helft van de tegenstander", stelt hij vast. "Maar als er verdedigd wordt, zie je dat er lacunes zijn. Dat is niet per se bij de verdedigers zelf."

Had het een strafschop moeten zijn?

Meest recent

United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

22
22
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

42
42
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

93
93
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

106
106
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

12
12
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

205
205
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

261
261
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

91
91
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

508
508
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

79
79
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

213
213
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

203
203
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

125
125
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

94
94
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

513
513
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

146
146
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

330
330
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

260
260
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

50
50
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

799
799
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80

Meer sportnieuws