Jonge Duivels bestolen: "Zelfs zonder VAR moet je dit zien"

door
Jonge Duivels bestolen:

Het is geen fijne interlandperiode geworden voor het Belgische voetbal. De Rode Duivels gingen twee keer onderuit in de Nations League en de Jonge Duivels grepen naast kwalificatie voor het EK U21. Zij raakten in een dubbele barrage niet voorbij Tsjechië.

Nadat ze vorige vrijdag al de heenwedstrijd met 0-2 verloren hadden, raakten ze dinsdag in de terugwedstrijd buitenshuis niet verder dan een 1-1. Dat was een enorme ontgoocheling voor de beloften, zeker omdat het ook anders had kunnen en misschien wel moeten lopen.

Jonge Duivels duidelijke penalty ontnomen

Bondscoach Gill Swerts verklaarde nadien dat de Duivels 'de scheidsrechter tegen hadden'. Halfweg de tweede helft zagen ze bij 0-1 immers een strafschop door de neus geboord. Rein Van Helden werd in de zestien duidelijk neergetrokken door een Tsjechische verdediger, maar de scheidsrechter gaf geen krimp en er was geen VAR die kon tussenkomen.

"Zeer straf, het was een overduidelijke penalty", vindt ook analist Wim De Coninck bij Sporza. "Zelfs zonder VAR moet je dat als ref zien. Hij stond er ook heel dicht bij. De kans is groot dat je naar verlengingen gaat of het zelfs nog afmaakt."

Defensieve lacunes

Met die strafschop hadden de Jonge Duivels op 0-2 kunnen komen en dan was de nederlaag uit de heenmatch uitgewist. Nu viel de goal echter niet meer en tien minuten voor tijd deed een own-goal van Van den Bosch de boeken helemaal toe.

Al vindt De Coninck dat het niet alleen bij die penalty fout ging. "Het is een euvel bij deze beloften dat er vooral aanvallend gedacht wordt. Heel vaak krijgen ze de bal en is er heel veel balbezit op de helft van de tegenstander", stelt hij vast. "Maar als er verdedigd wordt, zie je dat er lacunes zijn. Dat is niet per se bij de verdedigers zelf."

Had het een strafschop moeten zijn?

Meest recent

'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

15
15
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

304
304
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

15
15
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

7
7
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

58
58
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

363
363
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

248
248
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

313
313
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

128
128
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

339
339
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

228
228
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

945
945
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

116
116
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

145
145
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

249
249
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

94
94
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

168
168
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

98
98
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

178
178
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

69
69
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

41
41
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

359
359
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

109
109
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

409
409

Meer sportnieuws