'Verlenging Guardiola: dit zijn de gevolgen voor De Bruyne'

654 stemmen
'Verlenging Guardiola: dit zijn de gevolgen voor De Bruyne'

Vanuit Manchester kwam er dinsdagavond toch enigszins verrassend nieuws. Daar zou de knoop immers doorgehakt zijn over de toekomst van Pep Guardiola, wiens contract op het einde van het seizoen afloopt. De verwachting was de voorbije maanden dat de Spaanse coach na negen jaar weleens zou kunnen gaan vertrekken.

Maar nu kwam het bericht dat Guardiola en City alsnog een akkoord bereikt zouden hebben om hun samenwerking te verlengen. Er zou een nieuw contract klaarliggen voor één seizoen, met optie op een extra jaar. Daarmee heeft de Engelse kampioen alvast één prangend vraagstuk opgelost.

LEES OOK: Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Na Guardiola kan City werk maken van De Bruyne

Er liggen echter nog enkeel dringende dossiers op het bureau van Guardiola en nieuwe technisch directeur Hugo Viana. Helemaal bovenaan de stapel ligt wellicht dat van Kevin De Bruyne. De Rode Duivel was de voorbije jaren de draaischijf van City, maar ook zijn contract loopt in de zomer af.

En ook over zijn toekomst ontstond de voorbije maanden twijfel. Het voorbije anderhalf jaar sukkelde De Bruyne immers met heel wat blessures en dit seizoen had hij tot dusver ook moeite om zijn beste niveau te halen. Aangezien hij in juni ook al zijn 34ste verjaardag viert, namen de geruchten toe dat hij zou kunnen gaan uitbollen in de Saudi Pro League of de Amerikaanse MLS.

Kans op contractverlenging groeit

Maar Het Laatste Nieuws stelt dat de contractverlenging van Guardiola de balans nu toch weer wat meer doet overhellen richting een verlengd verblijf in Manchester. Ongetwijfeld zullen club en speler de komende maanden nog aan tafel zitten, maar de kans lijkt nu groter dat die gesprekken ook een contractaanbieding voor één of twee extra seizoenen zal opleveren.

Dat zou ook voor de Rode Duivels een uitstekende zaak zijn, want zij rekenen nog volop op De Bruyne minstens tot en met het WK 2026. Daar zal hij wellicht toch beter voor de dag kunnen komen als hij op het allerhoogste niveau blijft spelen, zelfs al bleken de VS en Saudi-Arabië de laatste jaren lang geen speeltuinen meer.

Moet De Bruyne nog bijtekenen bij Man City?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

20
20
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

92
92
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

43
43
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

62
62
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

329
329
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

88
88
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

135
135
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

240
240
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

364
364
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1296
1296
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

554
554
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

183
183
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

827
827
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

605
605
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws