'Verlenging Guardiola: dit zijn de gevolgen voor De Bruyne'

door
'Verlenging Guardiola: dit zijn de gevolgen voor De Bruyne'

Vanuit Manchester kwam er dinsdagavond toch enigszins verrassend nieuws. Daar zou de knoop immers doorgehakt zijn over de toekomst van Pep Guardiola, wiens contract op het einde van het seizoen afloopt. De verwachting was de voorbije maanden dat de Spaanse coach na negen jaar weleens zou kunnen gaan vertrekken.

Maar nu kwam het bericht dat Guardiola en City alsnog een akkoord bereikt zouden hebben om hun samenwerking te verlengen. Er zou een nieuw contract klaarliggen voor één seizoen, met optie op een extra jaar. Daarmee heeft de Engelse kampioen alvast één prangend vraagstuk opgelost.

LEES OOK: ‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Na Guardiola kan City werk maken van De Bruyne

Er liggen echter nog enkeel dringende dossiers op het bureau van Guardiola en nieuwe technisch directeur Hugo Viana. Helemaal bovenaan de stapel ligt wellicht dat van Kevin De Bruyne. De Rode Duivel was de voorbije jaren de draaischijf van City, maar ook zijn contract loopt in de zomer af.

En ook over zijn toekomst ontstond de voorbije maanden twijfel. Het voorbije anderhalf jaar sukkelde De Bruyne immers met heel wat blessures en dit seizoen had hij tot dusver ook moeite om zijn beste niveau te halen. Aangezien hij in juni ook al zijn 34ste verjaardag viert, namen de geruchten toe dat hij zou kunnen gaan uitbollen in de Saudi Pro League of de Amerikaanse MLS.

Kans op contractverlenging groeit

Maar Het Laatste Nieuws stelt dat de contractverlenging van Guardiola de balans nu toch weer wat meer doet overhellen richting een verlengd verblijf in Manchester. Ongetwijfeld zullen club en speler de komende maanden nog aan tafel zitten, maar de kans lijkt nu groter dat die gesprekken ook een contractaanbieding voor één of twee extra seizoenen zal opleveren.

Dat zou ook voor de Rode Duivels een uitstekende zaak zijn, want zij rekenen nog volop op De Bruyne minstens tot en met het WK 2026. Daar zal hij wellicht toch beter voor de dag kunnen komen als hij op het allerhoogste niveau blijft spelen, zelfs al bleken de VS en Saudi-Arabië de laatste jaren lang geen speeltuinen meer.

Moet De Bruyne nog bijtekenen bij Man City?

Meest recent

'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

23
23
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

29
29
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

10
10
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

122
122
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

213
213
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

200
200
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

191
191
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

73
73
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

187
187
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

246
246
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

220
220
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

110
110
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

113
113
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

151
151
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

144
144
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

148
148
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

91
91
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

263
263
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

157
157
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

196
196
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

286
286
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

262
262
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

243
243

Meer sportnieuws