Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

door
Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

De jonge Rode Duivels gaan niet naar het EK. Dat is een geweldige tegenvaller voor de troepen van Gill Swerts. De bond gaat daarmee zélf in de fout. Een relaas van een miscast van jewelste van de federatie.

LEES OOK: Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Jonge Rode Duivels niet naar het EK 

De jonge Rode Duivels kregen vandaag de wind van voren. We lazen dat de flaters bij de Rode Duivels (De Cuyper en Smets tegen Italië en Israël) en die van de jonge Belgen (Lammens en de own-goal in Tsjechië) een oorzaak zijn van mogelijk te flegmatieke spelers.

Wierp iemand deze stelling op toen de jonge Duivels 1-1 speelden tegen Spanje en zeer volwassen de cruciale match in Schotland wonnen met 0-2? Neen. In Schotland kon Gill Swerts echter rekenen op Killian Sardella, Arthur Vermeeren en Samuel Mbangula. Vooral die eerste twee waren enorm belangrijk en van de meest ervaren spelers in het team, Mbangula groeide dan weer bij Juventus. Het trio werd door Domenico Tedesco weggehaald voor de interlands tegen Italië en Israël. Mbangula speelde niet, Sardella enkele minuten, Vermeeren kwam wel veel in actie.

In de thuismatch tegen Spanje kon Swerts rekenen op Maarten Vandevoordt, Killian Sardella, Koni De Winter, Malick Fofana en Arne Engels. Dat zijn allemaal jongens met héél veel ervaring op het hoogste niveau. De ploeg die twee keer tegen Tsjechië op het veld stond, had simpelweg minder kwaliteit. Het is onbegrijpelijk dat Tedesco de beloften zo verzwakte in deze interlandperiode. "In onderling overleg", zei Swerts daarover. De bond had moeten ingrijpen en aanhalen dat de beloften de prioriteit waren, de Nations League is een veredelde oefencompetitie én de Final Four halen was op voorhand al zo goed als onmogelijk. Het blunderboek van de KBVB werd zo weer groter.

Belgische top inzake jeugdopleiding

Spelers als Eliot Matazo, Jorne Spileers, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe zijn bij hun team geen basispion. Dat is ook het geval voor invallers Norman Bassette, Richie Sagrado, Joël Schintienne en Youssuf Sylla zijn dat ook niet. Dat poets je niet weg, zelfs niet bij de beloften. Er is een gebrek aan ritme en vertrouwen bij dergelijke jongens. Als je sterkhouders weghaalt uit een ploeg, dan krijg je een verval. Dat is de logica zelve. 

Het Belgische voetbal heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau en waar spelers met heel veel diverse kwaliteiten worden opgeleid. Dat maakt de Belgische jeugdspeler ook zo gewild in het buitenland. Laten we hopen dat die technische kwaliteiten nog altijd de voorkeur blijven krijgen mét uiteraard de fysieke vereisten voor het moderne voetbal. Maar dat zit wel snor. Een De Ketelaere, Stroeykens, Keita en vele anderen zijn daar het perfecte voorbeeld van dat dit hand in hand kan gaan.

CR

Heeft de KBVB geflaterd met de beloften?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

26
26
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

52
52
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

77
77
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

26
26
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

122
122
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

115
115
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

141
141
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

554
554
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

169
169
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

463
463
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

87
87
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

477
477
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

278
278
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

313
313
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

225
225

Meer sportnieuws