Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

door
Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

De jonge Rode Duivels gaan niet naar het EK. Dat is een geweldige tegenvaller voor de troepen van Gill Swerts. De bond gaat daarmee zélf in de fout. Een relaas van een miscast van jewelste van de federatie.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Jonge Rode Duivels niet naar het EK 

De jonge Rode Duivels kregen vandaag de wind van voren. We lazen dat de flaters bij de Rode Duivels (De Cuyper en Smets tegen Italië en Israël) en die van de jonge Belgen (Lammens en de own-goal in Tsjechië) een oorzaak zijn van mogelijk te flegmatieke spelers.

Wierp iemand deze stelling op toen de jonge Duivels 1-1 speelden tegen Spanje en zeer volwassen de cruciale match in Schotland wonnen met 0-2? Neen. In Schotland kon Gill Swerts echter rekenen op Killian Sardella, Arthur Vermeeren en Samuel Mbangula. Vooral die eerste twee waren enorm belangrijk en van de meest ervaren spelers in het team, Mbangula groeide dan weer bij Juventus. Het trio werd door Domenico Tedesco weggehaald voor de interlands tegen Italië en Israël. Mbangula speelde niet, Sardella enkele minuten, Vermeeren kwam wel veel in actie.

In de thuismatch tegen Spanje kon Swerts rekenen op Maarten Vandevoordt, Killian Sardella, Koni De Winter, Malick Fofana en Arne Engels. Dat zijn allemaal jongens met héél veel ervaring op het hoogste niveau. De ploeg die twee keer tegen Tsjechië op het veld stond, had simpelweg minder kwaliteit. Het is onbegrijpelijk dat Tedesco de beloften zo verzwakte in deze interlandperiode. "In onderling overleg", zei Swerts daarover. De bond had moeten ingrijpen en aanhalen dat de beloften de prioriteit waren, de Nations League is een veredelde oefencompetitie én de Final Four halen was op voorhand al zo goed als onmogelijk. Het blunderboek van de KBVB werd zo weer groter.

Belgische top inzake jeugdopleiding

Spelers als Eliot Matazo, Jorne Spileers, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe zijn bij hun team geen basispion. Dat is ook het geval voor invallers Norman Bassette, Richie Sagrado, Joël Schintienne en Youssuf Sylla zijn dat ook niet. Dat poets je niet weg, zelfs niet bij de beloften. Er is een gebrek aan ritme en vertrouwen bij dergelijke jongens. Als je sterkhouders weghaalt uit een ploeg, dan krijg je een verval. Dat is de logica zelve. 

Het Belgische voetbal heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau en waar spelers met heel veel diverse kwaliteiten worden opgeleid. Dat maakt de Belgische jeugdspeler ook zo gewild in het buitenland. Laten we hopen dat die technische kwaliteiten nog altijd de voorkeur blijven krijgen mét uiteraard de fysieke vereisten voor het moderne voetbal. Maar dat zit wel snor. Een De Ketelaere, Stroeykens, Keita en vele anderen zijn daar het perfecte voorbeeld van dat dit hand in hand kan gaan.

CR

Heeft de KBVB geflaterd met de beloften?

Meest recent

Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

51
51
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

140
140
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

433
433
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

37
37
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

13
13
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

81
81
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

469
469
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

295
295
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

347
347
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

140
140
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

376
376
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

251
251
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1051
1051
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

125
125
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

150
150
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

270
270
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

98
98
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

175
175
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

100
100
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

188
188
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

43
43
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

399
399
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

112
112

Meer sportnieuws