Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

264 stemmen
Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

De jonge Rode Duivels gaan niet naar het EK. Dat is een geweldige tegenvaller voor de troepen van Gill Swerts. De bond gaat daarmee zélf in de fout. Een relaas van een miscast van jewelste van de federatie.

LEES OOK: Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

Jonge Rode Duivels niet naar het EK 

De jonge Rode Duivels kregen vandaag de wind van voren. We lazen dat de flaters bij de Rode Duivels (De Cuyper en Smets tegen Italië en Israël) en die van de jonge Belgen (Lammens en de own-goal in Tsjechië) een oorzaak zijn van mogelijk te flegmatieke spelers.

Wierp iemand deze stelling op toen de jonge Duivels 1-1 speelden tegen Spanje en zeer volwassen de cruciale match in Schotland wonnen met 0-2? Neen. In Schotland kon Gill Swerts echter rekenen op Killian Sardella, Arthur Vermeeren en Samuel Mbangula. Vooral die eerste twee waren enorm belangrijk en van de meest ervaren spelers in het team, Mbangula groeide dan weer bij Juventus. Het trio werd door Domenico Tedesco weggehaald voor de interlands tegen Italië en Israël. Mbangula speelde niet, Sardella enkele minuten, Vermeeren kwam wel veel in actie.

In de thuismatch tegen Spanje kon Swerts rekenen op Maarten Vandevoordt, Killian Sardella, Koni De Winter, Malick Fofana en Arne Engels. Dat zijn allemaal jongens met héél veel ervaring op het hoogste niveau. De ploeg die twee keer tegen Tsjechië op het veld stond, had simpelweg minder kwaliteit. Het is onbegrijpelijk dat Tedesco de beloften zo verzwakte in deze interlandperiode. "In onderling overleg", zei Swerts daarover. De bond had moeten ingrijpen en aanhalen dat de beloften de prioriteit waren, de Nations League is een veredelde oefencompetitie én de Final Four halen was op voorhand al zo goed als onmogelijk. Het blunderboek van de KBVB werd zo weer groter.

Belgische top inzake jeugdopleiding

Spelers als Eliot Matazo, Jorne Spileers, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe zijn bij hun team geen basispion. Dat is ook het geval voor invallers Norman Bassette, Richie Sagrado, Joël Schintienne en Youssuf Sylla zijn dat ook niet. Dat poets je niet weg, zelfs niet bij de beloften. Er is een gebrek aan ritme en vertrouwen bij dergelijke jongens. Als je sterkhouders weghaalt uit een ploeg, dan krijg je een verval. Dat is de logica zelve. 

Het Belgische voetbal heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau en waar spelers met heel veel diverse kwaliteiten worden opgeleid. Dat maakt de Belgische jeugdspeler ook zo gewild in het buitenland. Laten we hopen dat die technische kwaliteiten nog altijd de voorkeur blijven krijgen mét uiteraard de fysieke vereisten voor het moderne voetbal. Maar dat zit wel snor. Een De Ketelaere, Stroeykens, Keita en vele anderen zijn daar het perfecte voorbeeld van dat dit hand in hand kan gaan.

CR

Heeft de KBVB geflaterd met de beloften?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

55
55
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

23
23
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

20
20
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

128
128
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

185
185
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

16
16
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

47
47
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

124
124
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

56
56
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

113
113
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

84
84
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

413
413
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

184
184
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

308
308
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

196
196
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

240
240
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

65
65
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

293
293
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

171
171
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

555
555
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

125
125
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

111
111
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

438
438
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

143
143
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

856
856
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

248
248

Meer sportnieuws