Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

264
Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

De jonge Rode Duivels gaan niet naar het EK. Dat is een geweldige tegenvaller voor de troepen van Gill Swerts. De bond gaat daarmee zélf in de fout. Een relaas van een miscast van jewelste van de federatie.

LEES OOK: Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

Jonge Rode Duivels niet naar het EK 

De jonge Rode Duivels kregen vandaag de wind van voren. We lazen dat de flaters bij de Rode Duivels (De Cuyper en Smets tegen Italië en Israël) en die van de jonge Belgen (Lammens en de own-goal in Tsjechië) een oorzaak zijn van mogelijk te flegmatieke spelers.

Wierp iemand deze stelling op toen de jonge Duivels 1-1 speelden tegen Spanje en zeer volwassen de cruciale match in Schotland wonnen met 0-2? Neen. In Schotland kon Gill Swerts echter rekenen op Killian Sardella, Arthur Vermeeren en Samuel Mbangula. Vooral die eerste twee waren enorm belangrijk en van de meest ervaren spelers in het team, Mbangula groeide dan weer bij Juventus. Het trio werd door Domenico Tedesco weggehaald voor de interlands tegen Italië en Israël. Mbangula speelde niet, Sardella enkele minuten, Vermeeren kwam wel veel in actie.

In de thuismatch tegen Spanje kon Swerts rekenen op Maarten Vandevoordt, Killian Sardella, Koni De Winter, Malick Fofana en Arne Engels. Dat zijn allemaal jongens met héél veel ervaring op het hoogste niveau. De ploeg die twee keer tegen Tsjechië op het veld stond, had simpelweg minder kwaliteit. Het is onbegrijpelijk dat Tedesco de beloften zo verzwakte in deze interlandperiode. "In onderling overleg", zei Swerts daarover. De bond had moeten ingrijpen en aanhalen dat de beloften de prioriteit waren, de Nations League is een veredelde oefencompetitie én de Final Four halen was op voorhand al zo goed als onmogelijk. Het blunderboek van de KBVB werd zo weer groter.

Belgische top inzake jeugdopleiding

Spelers als Eliot Matazo, Jorne Spileers, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe zijn bij hun team geen basispion. Dat is ook het geval voor invallers Norman Bassette, Richie Sagrado, Joël Schintienne en Youssuf Sylla zijn dat ook niet. Dat poets je niet weg, zelfs niet bij de beloften. Er is een gebrek aan ritme en vertrouwen bij dergelijke jongens. Als je sterkhouders weghaalt uit een ploeg, dan krijg je een verval. Dat is de logica zelve. 

Het Belgische voetbal heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau en waar spelers met heel veel diverse kwaliteiten worden opgeleid. Dat maakt de Belgische jeugdspeler ook zo gewild in het buitenland. Laten we hopen dat die technische kwaliteiten nog altijd de voorkeur blijven krijgen mét uiteraard de fysieke vereisten voor het moderne voetbal. Maar dat zit wel snor. Een De Ketelaere, Stroeykens, Keita en vele anderen zijn daar het perfecte voorbeeld van dat dit hand in hand kan gaan.

CR

Heeft de KBVB geflaterd met de beloften?

Meest recent

Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

2
2
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

6
6
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

25
25
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

48
48
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

167
167
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

41
41
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

109
109
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

91
91
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

344
344
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

147
147
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

185
185
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

95
95
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

379
379
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

155
155
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

315
315
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

224
224
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

187
187
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

131
131
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

225
225
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

307
307
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

107
107
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

141
141
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133

Meer sportnieuws