Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

door
Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

De Rode Duivels sloten zondag dit interlandluik af met nederlagen tegen Italië en Israël. Daardoor vergooiden ze hun laatste kans op de kwartfinales en eindigden ze uiteindelijk als derde in hun groep. Daardoor moeten ze nog knokken voor het behoud in Divisie A van de Nations League.

Voor deze editie werd het format immers vernieuwd. Daar waar voor de nummers drie voorheen de campagne er gewoon opzat, moeten ze nu nog een barrage afwerken voor het behoud. Daarin treffen ze één van de nummers twee uit Divisie B.

LEES OOK: Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne in barrages

De Rode Duivels kennen na de laatste wedstrijden van dinsdagavond nu ook al hun mogelijke tegenstanders voor die barrage. Daarin zullen ze het moeten opnemen tegen Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne. Dat belooft dus opnieuw een zware dobber te worden.

Oostenrijk en Turkije waren nog twee van de revelaties op het EK van vorige zomer, terwijl de Oekraïners op datzelfde EK ons land nog in bedwang wisten te houden. Griekenland wist in deze Nations League dan weer te stunten met een zege tegen Engeland op Wembley. Met Christos Tzolis (Club Brugge) is een uitblinker uit de Jupiler Pro League er ook titularis.

Vrijdag al loting

Wie van de vier mogelijke tegenstanders het uiteindelijk zal worden, zullen de Duivels al komende vrijdag ontdekken. Dan wordt in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor de barrages van de Nations League.

De wedstrijden zullen dan afgewerkt worden op 20 en 23 maart. Dat betekent ook dat de start van de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 opgeschoven zal worden. Die zal daardoor voor de Duivels pas ten vroegste beginnen in juni 2025. Mochten ze uitgeloot worden in een poule van vier teams, zal dat zelfs pas in september zijn.

Wie zou de beste tegenstander zijn voor de Duivels?

Meest recent

Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

5
5
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

45
45
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

34
34
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

53
53
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

50
50
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

42
42
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

125
125
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

119
119
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

159
159
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

248
248
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

74
74
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

201
201
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

463
463
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

239
239
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

157
157
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

350
350
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

91
91
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

272
272
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

99
99
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

836
836
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

114
114
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

120
120
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

97
97

Meer sportnieuws