Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

door
Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

De Rode Duivels sloten zondag dit interlandluik af met nederlagen tegen Italië en Israël. Daardoor vergooiden ze hun laatste kans op de kwartfinales en eindigden ze uiteindelijk als derde in hun groep. Daardoor moeten ze nog knokken voor het behoud in Divisie A van de Nations League.

Voor deze editie werd het format immers vernieuwd. Daar waar voor de nummers drie voorheen de campagne er gewoon opzat, moeten ze nu nog een barrage afwerken voor het behoud. Daarin treffen ze één van de nummers twee uit Divisie B.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne in barrages

De Rode Duivels kennen na de laatste wedstrijden van dinsdagavond nu ook al hun mogelijke tegenstanders voor die barrage. Daarin zullen ze het moeten opnemen tegen Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne. Dat belooft dus opnieuw een zware dobber te worden.

Oostenrijk en Turkije waren nog twee van de revelaties op het EK van vorige zomer, terwijl de Oekraïners op datzelfde EK ons land nog in bedwang wisten te houden. Griekenland wist in deze Nations League dan weer te stunten met een zege tegen Engeland op Wembley. Met Christos Tzolis (Club Brugge) is een uitblinker uit de Jupiler Pro League er ook titularis.

Vrijdag al loting

Wie van de vier mogelijke tegenstanders het uiteindelijk zal worden, zullen de Duivels al komende vrijdag ontdekken. Dan wordt in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor de barrages van de Nations League.

De wedstrijden zullen dan afgewerkt worden op 20 en 23 maart. Dat betekent ook dat de start van de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 opgeschoven zal worden. Die zal daardoor voor de Duivels pas ten vroegste beginnen in juni 2025. Mochten ze uitgeloot worden in een poule van vier teams, zal dat zelfs pas in september zijn.

Wie zou de beste tegenstander zijn voor de Duivels?

Meest recent

"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

14
14
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

25
25
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

16
16
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

141
141
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

92
92
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1070
1070
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

497
497
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

31
31
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

96
96
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

143
143
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

110
110
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

231
231
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

135
135
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

93
93
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

304
304
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

622
622
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

342
342
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

128
128
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

163
163
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

267
267
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

121
121
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

84
84

Meer sportnieuws