Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

236 stemmen
Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

De Rode Duivels sloten zondag dit interlandluik af met nederlagen tegen Italië en Israël. Daardoor vergooiden ze hun laatste kans op de kwartfinales en eindigden ze uiteindelijk als derde in hun groep. Daardoor moeten ze nog knokken voor het behoud in Divisie A van de Nations League.

Voor deze editie werd het format immers vernieuwd. Daar waar voor de nummers drie voorheen de campagne er gewoon opzat, moeten ze nu nog een barrage afwerken voor het behoud. Daarin treffen ze één van de nummers twee uit Divisie B.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne in barrages

De Rode Duivels kennen na de laatste wedstrijden van dinsdagavond nu ook al hun mogelijke tegenstanders voor die barrage. Daarin zullen ze het moeten opnemen tegen Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne. Dat belooft dus opnieuw een zware dobber te worden.

Oostenrijk en Turkije waren nog twee van de revelaties op het EK van vorige zomer, terwijl de Oekraïners op datzelfde EK ons land nog in bedwang wisten te houden. Griekenland wist in deze Nations League dan weer te stunten met een zege tegen Engeland op Wembley. Met Christos Tzolis (Club Brugge) is een uitblinker uit de Jupiler Pro League er ook titularis.

Vrijdag al loting

Wie van de vier mogelijke tegenstanders het uiteindelijk zal worden, zullen de Duivels al komende vrijdag ontdekken. Dan wordt in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor de barrages van de Nations League.

De wedstrijden zullen dan afgewerkt worden op 20 en 23 maart. Dat betekent ook dat de start van de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 opgeschoven zal worden. Die zal daardoor voor de Duivels pas ten vroegste beginnen in juni 2025. Mochten ze uitgeloot worden in een poule van vier teams, zal dat zelfs pas in september zijn.

Wie zou de beste tegenstander zijn voor de Duivels?

Meest recent

'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

81
81
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

95
95
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

86
86
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

48
48
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

82
82
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

293
293
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

503
503
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

74
74
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

230
230
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

410
410
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

244
244
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

152
152
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

346
346
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

160
160
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

432
432
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

103
103
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

342
342
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

377
377
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

529
529
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

172
172
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

269
269
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

193
193
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

985
985
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

224
224

Meer sportnieuws