Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

door
Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

De Rode Duivels sloten zondag dit interlandluik af met nederlagen tegen Italië en Israël. Daardoor vergooiden ze hun laatste kans op de kwartfinales en eindigden ze uiteindelijk als derde in hun groep. Daardoor moeten ze nog knokken voor het behoud in Divisie A van de Nations League.

Voor deze editie werd het format immers vernieuwd. Daar waar voor de nummers drie voorheen de campagne er gewoon opzat, moeten ze nu nog een barrage afwerken voor het behoud. Daarin treffen ze één van de nummers twee uit Divisie B.

Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne in barrages

LEES OOK Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

De Rode Duivels kennen na de laatste wedstrijden van dinsdagavond nu ook al hun mogelijke tegenstanders voor die barrage. Daarin zullen ze het moeten opnemen tegen Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne. Dat belooft dus opnieuw een zware dobber te worden.

Oostenrijk en Turkije waren nog twee van de revelaties op het EK van vorige zomer, terwijl de Oekraïners op datzelfde EK ons land nog in bedwang wisten te houden. Griekenland wist in deze Nations League dan weer te stunten met een zege tegen Engeland op Wembley. Met Christos Tzolis (Club Brugge) is een uitblinker uit de Jupiler Pro League er ook titularis.

Vrijdag al loting

Wie van de vier mogelijke tegenstanders het uiteindelijk zal worden, zullen de Duivels al komende vrijdag ontdekken. Dan wordt in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor de barrages van de Nations League.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

De wedstrijden zullen dan afgewerkt worden op 20 en 23 maart. Dat betekent ook dat de start van de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 opgeschoven zal worden. Die zal daardoor voor de Duivels pas ten vroegste beginnen in juni 2025. Mochten ze uitgeloot worden in een poule van vier teams, zal dat zelfs pas in september zijn.

POLL: Wie zou de beste tegenstander zijn voor de Duivels?

Meest recent

‘Club Brugge zwicht, knaltransfer Skov Olsen stap dichter'

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge vandaag rond de tafel zou zitten met Wolfsburg om ...

25
25
‘Na Sternal opnieuw Marseille-talent naar België’

Enzo Sternal is op weg om de gelederen van RSC Anderlecht te versterken. Het 17-jarige talent van ...

22
22
Anderlecht gaat meteen pijnlijk de mist in met Huerta

RSC Anderlecht heeft César Huerta binnengehaald van Pumas. De Mexicaan gaf inmiddels ook al ...

147
147
Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

De vraag is niet meer, ‘zal bondscoach Domenico Tedesco ontslagen worden?’, het is nu ...

167
167
'Club Brugge of Anderlecht: doelwit hakt knoop door'

De transfermarkt is nog enkele weken open en ongetwijfeld zullen de Belgische clubs nog zeer actief ...

290
290
Patro zet 'kleedkamersoap' verder en trekt naar rechtbank

De voorbije maanden ontspon zich een bizarre soap rond Patro Eisden. Dat stuntte in oktober door in ...

74
74
Anderlecht heeft eerste broodnodige verdediger beet

Met Cesar Huerta stelde Anderlecht enkele dagen geleden al zijn eerste winteraanwinst voor, maar ...

449
449
'Union bibbert: topclub klopt aan voor Machida'

Na een moeilijk seizoensbegin heeft Union zich de voorbije maanden uitstekend herpakt. Dankzij een ...

69
69
'Wolfsburg aan zet: stroomversnelling Skov Olsen op komst?'

Club Brugge gaat woensdagavond op zoek naar een goede uitgangspositie in de halve finale van de ...

537
537
'STVV haalt ex-speler Genk en Antwerp terug naar JPL'

STVV deed vorig weekend een gouden zaak door met 1-2 te gaan winnen in Westerlo, maar de Kanaries ...

160
160
Opvallende beelden: Guardiola gaat los tegen keeper

Na drie zeges op een rij leek Manchester City klaar om de crisis achter zich te laten, maar ...

68
68
Tolu noemt dé club waarvoor hij Genk deze winter verlaat

Met Yaimar Medina haalde KRC Genk deze winter al de linksachter die het lange tijd zocht. Het ...

446
446
Antwerp laat verrassend speler naar Charleroi vertrekken

Antwerp draait dit seizoen vlotjes mee in de top zes en dat met een zeer jong elftal. De spoeling is ...

107
107
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
'STVV miljoenen rijker met deal van 50 miljoen euro'

STVV is een club die de afgelopen jaren verrassend veel spelers naar de Europese (sub)top wist te ...

246
246
AA Gent maakt komst aanvallende versterking bekend

AA Gent heeft een volgende aanwinst voorgesteld. De Buffalo's hebben een nieuwe flankaanvaller ...

171
171
Fink maakt keuze: "Dat is toch eigenaardig?"

KRC Genk is zeer goed begonnen aan 2025. De Limburgers lijken klaar voor het treffen met Club Brugge ...

319
319
'Anderlecht en Van der Heyden: dit is het grote probleem'

RSC Anderlecht heeft héél dringend nood aan een linksvoetige verdediger. Dat is echter ...

360
360
'KRC Genk verrast met komst nieuwe centrumspits'

KRC Genk haalde Yaimar Medina al naar Limburg, maar de club is ook bezig met versterking voor Jong ...

177
177
KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

De Belgische eersteklassers leven al vele jaren héél ver boven hun stand. Het is ...

226
226

Meer sportnieuws