Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

door
Rode Duivels kennen mogelijke tegenstanders in Nations League

De Rode Duivels sloten zondag dit interlandluik af met nederlagen tegen Italië en Israël. Daardoor vergooiden ze hun laatste kans op de kwartfinales en eindigden ze uiteindelijk als derde in hun groep. Daardoor moeten ze nog knokken voor het behoud in Divisie A van de Nations League.

Voor deze editie werd het format immers vernieuwd. Daar waar voor de nummers drie voorheen de campagne er gewoon opzat, moeten ze nu nog een barrage afwerken voor het behoud. Daarin treffen ze één van de nummers twee uit Divisie B.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne in barrages

De Rode Duivels kennen na de laatste wedstrijden van dinsdagavond nu ook al hun mogelijke tegenstanders voor die barrage. Daarin zullen ze het moeten opnemen tegen Oostenrijk, Turkije, Griekenland of Oekraïne. Dat belooft dus opnieuw een zware dobber te worden.

Oostenrijk en Turkije waren nog twee van de revelaties op het EK van vorige zomer, terwijl de Oekraïners op datzelfde EK ons land nog in bedwang wisten te houden. Griekenland wist in deze Nations League dan weer te stunten met een zege tegen Engeland op Wembley. Met Christos Tzolis (Club Brugge) is een uitblinker uit de Jupiler Pro League er ook titularis.

Vrijdag al loting

Wie van de vier mogelijke tegenstanders het uiteindelijk zal worden, zullen de Duivels al komende vrijdag ontdekken. Dan wordt in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor de barrages van de Nations League.

De wedstrijden zullen dan afgewerkt worden op 20 en 23 maart. Dat betekent ook dat de start van de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 opgeschoven zal worden. Die zal daardoor voor de Duivels pas ten vroegste beginnen in juni 2025. Mochten ze uitgeloot worden in een poule van vier teams, zal dat zelfs pas in september zijn.

Wie zou de beste tegenstander zijn voor de Duivels?

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

21
21
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

300
300
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

468
468
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

166
166
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

66
66
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

79
79
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

319
319
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

141
141
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

228
228
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

91
91
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

243
243
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

430
430
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

533
533
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

265
265
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

155
155
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

117
117
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws