Rode Duivels in barrages Nations League: dit is al bekend

door
Rode Duivels in barrages Nations League: dit is al bekend

Een vier op achttien is het magere eindrapport van de Rode Duivels in de groepsfase van de Nations League. Daarmee wisten ze zich uiteraard niet te plaatsen voor de kwartfinales, want Frankrijk en Italië bleken veel te sterk. Rechtstreekse degradatie werd ook maar net afgewend.

De Duivels eindigden uiteindelijk immers op gelijke hoogte met Israël, maar vermijden de laatste plaats in de groep op basis van een beter resultaat in de onderlinge duels. Ze sluiten de campagne dus af op de derde plaats, wat betekent dat ze in maart nog een barrage moeten spelen voor het behoud in Divisie A.

LEES OOK: Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

Rode Duivels kennen vrijdag tegenstander in barrages

Sudpresse weet dat ze ook snel hun tegenstander daarin zullen kennen. Volgende vrijdag om 12u wordt er immers al geloot voor de barrages. Daarin zullen de Rode Duivels één van de nummers twee uit Divisie B treffen. Enkele van hun mogelijke tegenstanders zijn ook al bekend.

Griekenland en Oostenrijk verzekerden zich zondagavond immers al van de tweede plaats in hun groep. De andere twee mogelijke tegenstanders moeten maandag- en dinsdagavond nog bepaald worden. In groep B1 ligt alles nog open en kunnen Tsjechië, Georgië, Albanië en Oekraïne nog allemaal op de tweede plaats eindigen.

In maart strijd om behoud

In groep B4 is ook nog veel mogelijk. Daar is Montenegro wel al zeker van degradatie, maar voor Turkije, Wales en IJsland is de tweede plaats nog een optie. Het wordt dus nog enkele dagen wachten op volledige duidelijkheid voor de Rode Duivels.

De barrages zelf worden afgewerkt op 20 en 25 maart in een heen- en terugwedstrijd. De winnaars mogen in de volgende Nations League dus aan de bak in Divisie A, de verliezers zullen vrede moeten nemen met Divisie B.

Zullen de Rode Duivels in maart het behoud afdwingen?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

7
7
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

32
32
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

83
83
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

22
22
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

121
121
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

80
80
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

83
83
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

68
68
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

164
164
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

64
64
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

129
129
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1124
1124
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

62
62
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

73
73
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

486
486
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

224
224
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

119
119
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

134
134
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1036
1036
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

379
379
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

874
874

Meer sportnieuws