Vandenbempt wijst ook naar media: "Die spelers te fel opgehemeld"

602 stemmen
Vandenbempt wijst ook naar media:

Heel veel analisten en journalisten waren jaren geleden volop op de nagel aan het kloppen over verjonging. Gisteren vielen we in verbazing dat bepaalde personen spraken over extra ervaring toevoegen aan de ploeg. Peter Vandenbempt kwam daarover met een opvallende mening.

De ervaren journalist van Sporza is van mening dat de jonge talenten te vaak te veel lof krijgen. Ze worden te fel opgehemeld en daarin gaan de media volgens hem in de fout. Hij gaf een aantal voorbeelden.

LEES OOK: 'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Talenten ophemelen

"De media mag daarin ook zeker mea culpa slaan. Spelers zijn veel te snel opgehemeld. Het wordt tijd dat de jonge talenten beoordeeld worden op hun prestaties en niet op hun potentieel. En die prestaties in het shirt van de Duivels zijn voorlopig nog ondermaats. Doku en Bakayoko werden sensationeel of "unstoppable" genoemd, Duranville passeert twee keer en is al sensationeel, Vermeeren moest Atlético Madrid gaan regisseren...", verklaart hij.

Iemand als Doku was bij de Rode Duivels wel al bijzonder goed en speelt ook heel vaak bij Manchester City. Vandenbempt doet nog een vaststelling. België moet (zoals iedereen verwachtte) een stap terugzetten. 

Beste spelers oproepen

"Het wordt tijd dat we daar ook wat gematigder mee omspringen. Ik heb het een maand geleden al eens gezegd, maar met deze nationale ploeg zitten we eigenlijk opnieuw in de situatie van een vijftiental jaar geleden. Toen was er de start van de Gouden Generatie, maar die verloor ook wel al eens van Armenië of speelde gelijk tegen Finland."

Het blijft daarom ook bizar dat een bondscoach spelers voor de 'toekomst' gaat testen. Een nationale ploeg is géén clubelftal. Het heden telt. De beste spelers, of ze nu 38 of 18 zijn, moeten worden opgeroepen. Die selectie verloopt zelf op natuurlijke wijze. Survival of the strongest en niet zoals Tedesco doet: spelers oproepen met weliswaar veel talent, maar die amper of niet aan de bak komen bij hun ploeg. Hen oproepen, daar doe je ze ook geen plezier mee want ze komen niet in topvorm naar de nationale ploeg waar de verwachtingen dan vaak te hoog liggen.

Moet er minder toekomstgericht geselecteerd worden?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

139
139
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

150
150
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

557
557
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

199
199
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1058
1058
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

154
154

Meer sportnieuws