Vandenbempt wijst ook naar media: "Die spelers te fel opgehemeld"

602 stemmen
Vandenbempt wijst ook naar media:

Heel veel analisten en journalisten waren jaren geleden volop op de nagel aan het kloppen over verjonging. Gisteren vielen we in verbazing dat bepaalde personen spraken over extra ervaring toevoegen aan de ploeg. Peter Vandenbempt kwam daarover met een opvallende mening.

De ervaren journalist van Sporza is van mening dat de jonge talenten te vaak te veel lof krijgen. Ze worden te fel opgehemeld en daarin gaan de media volgens hem in de fout. Hij gaf een aantal voorbeelden.

LEES OOK: 'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Talenten ophemelen

"De media mag daarin ook zeker mea culpa slaan. Spelers zijn veel te snel opgehemeld. Het wordt tijd dat de jonge talenten beoordeeld worden op hun prestaties en niet op hun potentieel. En die prestaties in het shirt van de Duivels zijn voorlopig nog ondermaats. Doku en Bakayoko werden sensationeel of "unstoppable" genoemd, Duranville passeert twee keer en is al sensationeel, Vermeeren moest Atlético Madrid gaan regisseren...", verklaart hij.

Iemand als Doku was bij de Rode Duivels wel al bijzonder goed en speelt ook heel vaak bij Manchester City. Vandenbempt doet nog een vaststelling. België moet (zoals iedereen verwachtte) een stap terugzetten. 

Beste spelers oproepen

"Het wordt tijd dat we daar ook wat gematigder mee omspringen. Ik heb het een maand geleden al eens gezegd, maar met deze nationale ploeg zitten we eigenlijk opnieuw in de situatie van een vijftiental jaar geleden. Toen was er de start van de Gouden Generatie, maar die verloor ook wel al eens van Armenië of speelde gelijk tegen Finland."

Het blijft daarom ook bizar dat een bondscoach spelers voor de 'toekomst' gaat testen. Een nationale ploeg is géén clubelftal. Het heden telt. De beste spelers, of ze nu 38 of 18 zijn, moeten worden opgeroepen. Die selectie verloopt zelf op natuurlijke wijze. Survival of the strongest en niet zoals Tedesco doet: spelers oproepen met weliswaar veel talent, maar die amper of niet aan de bak komen bij hun ploeg. Hen oproepen, daar doe je ze ook geen plezier mee want ze komen niet in topvorm naar de nationale ploeg waar de verwachtingen dan vaak te hoog liggen.

Moet er minder toekomstgericht geselecteerd worden?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

153
153
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

44
44
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

17
17
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

121
121
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

171
171
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

158
158
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

401
401
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

123
123
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

170
170
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

170
170
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

229
229
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

320
320
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

185
185
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

442
442
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

183
183
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

117
117
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

553
553
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

255
255
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

356
356
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

169
169
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws