Toptransfer door Broos: Club heeft nieuwe superster beet

1571 stemmen
Toptransfer door Broos: Club heeft nieuwe superster beet

Club Brugge heeft vorige zomer het Zuid-Afrikaanse toptalent Shandre Campbell binnengehaald van SuperSport United. Campbell, gezien als een van de grootste toekomstige sterren van Zuid-Afrika, werd aanbevolen door bondscoach Hugo Broos. Na een indrukwekkend debuut bij SuperSport heeft de technisch begaafde aanvaller, die zowel op de vleugels en als spits kan spelen, zich snel aangepast aan de Challenger Pro League. Zijn snelle ontwikkeling bij Club NXT, met 4 goals in 5 wedstrijden, doet vermoeden dat hij binnenkort doorstroomt naar de A-kern van Club Brugge.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

Zuid-Afrikaanse sensatie voor Club Brugge

Club Brugge heeft vorige zomer de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de toen 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Hij was de eerste speler die rechtstreeks getransfereerd werd van SuperSport naar een Europese club.

Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en had zich in een mum van tijd ontpopt tot een sleutelspeler bij SuperSport. Hij is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert.

Hoewel Campbell voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan hij ook op rechts of als tweede spits uit de voeten.

Campbell wordt één van Zuid Afrika's grootste sterren in het komende decennium

“Hij is een van de beste jonge spelers ter wereld", zei Stan Matthews, CEO van SuperSport United, vorig seizoen aan Soccer Laduma. Matthews geloofde dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews. 

Benedict Vilakazi, ex-speler van Orlando Pirates, zei dat Campbell "the real deal" is.

Club Brugge als springplank naar grotere competitie

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport United, verwacht dat Shandre Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe. Campbell kende een lastige start bij Club NXT dit seizoen, hij kende problemen met het weer, de voeding en de trainingsarbeid, maar stilaan begint hij zijn draai te vinden.

Hij zit momenteel aan 4 goals in 5 wedstrijden, waarvan twee prachtige goals in de Challenger Pro League, waarin hij bovendien slechts één keer startte.

Campbell moet straks doorstromen naar de A-kern

"Een blizstart van de ruwe diamant", schreef Het Laatste Nieuws over Shandre Campbell (19), die door Hugo Broos, bondscoach van Zuid-Afrika, was aanbevolen bij Club Brugge. De Standaard meent dat Campbell een van de volgende jongeren is die moet doorstromen naar de A-kern van Club Brugge.

Ook Alejandro Granados (Spanje), Tobias Lund Jensen (Denemarken), Bi Abdoul Kader Yameogo (Ivoorkust) en Benjamin Faraas (Noorwegen) moeten op termijn overstappen van Club NXT naar de eerste ploeg.

Campbell zal doorbreken bij Club Brugge

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

153
153
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

197
197
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

203
203
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

501
501
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

155
155
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

63
63
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

325
325
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

102
102
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

351
351
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

317
317
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

529
529
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

329
329
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

825
825
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

447
447
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

943
943
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

708
708
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

339
339
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

148
148
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

879
879
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

134
134
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

50
50
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

270
270
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

583
583
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

216
216
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

186
186

Meer sportnieuws