Toptransfer door Broos: Club heeft nieuwe superster beet

1571 stemmen
Toptransfer door Broos: Club heeft nieuwe superster beet

Club Brugge heeft vorige zomer het Zuid-Afrikaanse toptalent Shandre Campbell binnengehaald van SuperSport United. Campbell, gezien als een van de grootste toekomstige sterren van Zuid-Afrika, werd aanbevolen door bondscoach Hugo Broos. Na een indrukwekkend debuut bij SuperSport heeft de technisch begaafde aanvaller, die zowel op de vleugels en als spits kan spelen, zich snel aangepast aan de Challenger Pro League. Zijn snelle ontwikkeling bij Club NXT, met 4 goals in 5 wedstrijden, doet vermoeden dat hij binnenkort doorstroomt naar de A-kern van Club Brugge.

LEES OOK: Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Zuid-Afrikaanse sensatie voor Club Brugge

Club Brugge heeft vorige zomer de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de toen 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Hij was de eerste speler die rechtstreeks getransfereerd werd van SuperSport naar een Europese club.

Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en had zich in een mum van tijd ontpopt tot een sleutelspeler bij SuperSport. Hij is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert.

Hoewel Campbell voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan hij ook op rechts of als tweede spits uit de voeten.

Campbell wordt één van Zuid Afrika's grootste sterren in het komende decennium

“Hij is een van de beste jonge spelers ter wereld", zei Stan Matthews, CEO van SuperSport United, vorig seizoen aan Soccer Laduma. Matthews geloofde dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews. 

Benedict Vilakazi, ex-speler van Orlando Pirates, zei dat Campbell "the real deal" is.

Club Brugge als springplank naar grotere competitie

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport United, verwacht dat Shandre Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe. Campbell kende een lastige start bij Club NXT dit seizoen, hij kende problemen met het weer, de voeding en de trainingsarbeid, maar stilaan begint hij zijn draai te vinden.

Hij zit momenteel aan 4 goals in 5 wedstrijden, waarvan twee prachtige goals in de Challenger Pro League, waarin hij bovendien slechts één keer startte.

Campbell moet straks doorstromen naar de A-kern

"Een blizstart van de ruwe diamant", schreef Het Laatste Nieuws over Shandre Campbell (19), die door Hugo Broos, bondscoach van Zuid-Afrika, was aanbevolen bij Club Brugge. De Standaard meent dat Campbell een van de volgende jongeren is die moet doorstromen naar de A-kern van Club Brugge.

Ook Alejandro Granados (Spanje), Tobias Lund Jensen (Denemarken), Bi Abdoul Kader Yameogo (Ivoorkust) en Benjamin Faraas (Noorwegen) moeten op termijn overstappen van Club NXT naar de eerste ploeg.

Campbell zal doorbreken bij Club Brugge

Meest recent

'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

21
21
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

128
128
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

14
14
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

149
149
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

484
484
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

211
211
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

264
264
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

47
47
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

98
98
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

134
134
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

56
56
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

111
111
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

168
168
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

128
128
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

83
83
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

433
433
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

150
150
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

33
33
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

83
83
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

331
331
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

317
317
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

108
108
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

163
163
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

127
127
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

163
163

Meer sportnieuws