Toptransfer door Broos: Club heeft nieuwe superster beet

door
Toptransfer door Broos: Club heeft nieuwe superster beet

Club Brugge heeft vorige zomer het Zuid-Afrikaanse toptalent Shandre Campbell binnengehaald van SuperSport United. Campbell, gezien als een van de grootste toekomstige sterren van Zuid-Afrika, werd aanbevolen door bondscoach Hugo Broos. Na een indrukwekkend debuut bij SuperSport heeft de technisch begaafde aanvaller, die zowel op de vleugels en als spits kan spelen, zich snel aangepast aan de Challenger Pro League. Zijn snelle ontwikkeling bij Club NXT, met 4 goals in 5 wedstrijden, doet vermoeden dat hij binnenkort doorstroomt naar de A-kern van Club Brugge.

LEES OOK: De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

Zuid-Afrikaanse sensatie voor Club Brugge

Club Brugge heeft vorige zomer de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de toen 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Hij was de eerste speler die rechtstreeks getransfereerd werd van SuperSport naar een Europese club.

Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en had zich in een mum van tijd ontpopt tot een sleutelspeler bij SuperSport. Hij is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert.

Hoewel Campbell voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan hij ook op rechts of als tweede spits uit de voeten.

Campbell wordt één van Zuid Afrika's grootste sterren in het komende decennium

“Hij is een van de beste jonge spelers ter wereld", zei Stan Matthews, CEO van SuperSport United, vorig seizoen aan Soccer Laduma. Matthews geloofde dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews. 

Benedict Vilakazi, ex-speler van Orlando Pirates, zei dat Campbell "the real deal" is.

Club Brugge als springplank naar grotere competitie

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport United, verwacht dat Shandre Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe. Campbell kende een lastige start bij Club NXT dit seizoen, hij kende problemen met het weer, de voeding en de trainingsarbeid, maar stilaan begint hij zijn draai te vinden.

Hij zit momenteel aan 4 goals in 5 wedstrijden, waarvan twee prachtige goals in de Challenger Pro League, waarin hij bovendien slechts één keer startte.

Campbell moet straks doorstromen naar de A-kern

"Een blizstart van de ruwe diamant", schreef Het Laatste Nieuws over Shandre Campbell (19), die door Hugo Broos, bondscoach van Zuid-Afrika, was aanbevolen bij Club Brugge. De Standaard meent dat Campbell een van de volgende jongeren is die moet doorstromen naar de A-kern van Club Brugge.

Ook Alejandro Granados (Spanje), Tobias Lund Jensen (Denemarken), Bi Abdoul Kader Yameogo (Ivoorkust) en Benjamin Faraas (Noorwegen) moeten op termijn overstappen van Club NXT naar de eerste ploeg.

Campbell zal doorbreken bij Club Brugge

Meest recent

'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

0
0
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

33
33
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

9
9
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

152
152
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

61
61
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

63
63
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

86
86
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

263
263
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

83
83
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

386
386
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

201
201
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

61
61
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

185
185
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

408
408
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

539
539
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

70
70
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

75
75
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1072
1072
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

279
279
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

914
914
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

241
241
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

471
471
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

47
47

Meer sportnieuws