Teleurstelling bij Dams over niet-selectie? "Mijn familie en vrienden..."

door
Teleurstelling bij Dams over niet-selectie?

Deze maand haalde Domenico Tedesco weer enkele nieuwe gezichten bij de selectie van de Rode Duivels. Dat kwam grotendeels door blessures, maar de bondscoach koos ook bewust voor enkele experimentele namen. Al bleven sommigen toch ook teleurgesteld achter.

LEES OOK: Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Dams greep naast selectie Rode Duivels

Bij het bekendmaken van de selectie was de enige echte nieuwkomer in de selectie Joaquin Seys. De 19-jarige revelatie van Club Brugge werd als linksachter bij de kern gehaald omdat hij ook op rechts uit de voeten kan. Toen hij geblesseerd uitviel, koos Tedesco voor Killian Sardella als vervanger.

Dat betekende dat Matteo Dams vrede moest nemen met een selectie voor de Jonge Duivels. De 20-jarige maakt dit seizoen nochtans indruk bij PSV. Hij veroverde bij de Nederlandse kampioen uit het niets een basisplaats en wist zich ook al te tonen in de Champions League.

Geen selectie verwacht

Maar Dams tilt niet zwaar aan zijn niet-selectie. "Ik weet dat ze niet breed zitten op mijn positie, maar ik verwachtte nog geen selectie", geeft hij aan in Het Laatste Nieuws. "Mijn familie en vrienden waren er meer mee bezig dan ik. Voor mij was het al een eer om in de voorselectie te zitten. En dat is spelen voor de beloften ook, zeker nu voor de belangrijke EK-barrageduels tegen Tsjechië."

Er staan voor de Jonge Duivels inderdaad twee levensbelangrijke wedstrijden op het programma. In een dubbele confrontatie met Tsjechië moeten ze zich zien te plaatsen voor het EK van komende zomer. De heenmatch wordt straks om 20u in Leuven gespeeld.

Had Dams opgeroepen moeten worden?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

24
24
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

96
96
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

50
50
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

33
33
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

18
18
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

155
155
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

306
306
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

127
127
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

143
143
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

138
138
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

459
459
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

158
158
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

645
645
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

48
48
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

879
879
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

158
158
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

292
292
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

524
524
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

837
837
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

996
996
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

232
232
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws