Teleurstelling bij Dams over niet-selectie? "Mijn familie en vrienden..."

89
Teleurstelling bij Dams over niet-selectie?

Deze maand haalde Domenico Tedesco weer enkele nieuwe gezichten bij de selectie van de Rode Duivels. Dat kwam grotendeels door blessures, maar de bondscoach koos ook bewust voor enkele experimentele namen. Al bleven sommigen toch ook teleurgesteld achter.

LEES OOK: 'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dams greep naast selectie Rode Duivels

Bij het bekendmaken van de selectie was de enige echte nieuwkomer in de selectie Joaquin Seys. De 19-jarige revelatie van Club Brugge werd als linksachter bij de kern gehaald omdat hij ook op rechts uit de voeten kan. Toen hij geblesseerd uitviel, koos Tedesco voor Killian Sardella als vervanger.

Dat betekende dat Matteo Dams vrede moest nemen met een selectie voor de Jonge Duivels. De 20-jarige maakt dit seizoen nochtans indruk bij PSV. Hij veroverde bij de Nederlandse kampioen uit het niets een basisplaats en wist zich ook al te tonen in de Champions League.

Geen selectie verwacht

Maar Dams tilt niet zwaar aan zijn niet-selectie. "Ik weet dat ze niet breed zitten op mijn positie, maar ik verwachtte nog geen selectie", geeft hij aan in Het Laatste Nieuws. "Mijn familie en vrienden waren er meer mee bezig dan ik. Voor mij was het al een eer om in de voorselectie te zitten. En dat is spelen voor de beloften ook, zeker nu voor de belangrijke EK-barrageduels tegen Tsjechië."

Er staan voor de Jonge Duivels inderdaad twee levensbelangrijke wedstrijden op het programma. In een dubbele confrontatie met Tsjechië moeten ze zich zien te plaatsen voor het EK van komende zomer. De heenmatch wordt straks om 20u in Leuven gespeeld.

Had Dams opgeroepen moeten worden?

Meest recent

'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

48
48
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

45
45
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

67
67
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

136
136
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

112
112
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

189
189
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

257
257
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

137
137
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

209
209
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

92
92
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

67
67
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

220
220
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

44
44
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

123
123
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

220
220
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

829
829
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

103
103
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

161
161
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

202
202
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

232
232
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

78
78
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

140
140
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

248
248
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

470
470

Meer sportnieuws