Teleurstelling bij Dams over niet-selectie? "Mijn familie en vrienden..."

door
Teleurstelling bij Dams over niet-selectie?

Deze maand haalde Domenico Tedesco weer enkele nieuwe gezichten bij de selectie van de Rode Duivels. Dat kwam grotendeels door blessures, maar de bondscoach koos ook bewust voor enkele experimentele namen. Al bleven sommigen toch ook teleurgesteld achter.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Dams greep naast selectie Rode Duivels

Bij het bekendmaken van de selectie was de enige echte nieuwkomer in de selectie Joaquin Seys. De 19-jarige revelatie van Club Brugge werd als linksachter bij de kern gehaald omdat hij ook op rechts uit de voeten kan. Toen hij geblesseerd uitviel, koos Tedesco voor Killian Sardella als vervanger.

Dat betekende dat Matteo Dams vrede moest nemen met een selectie voor de Jonge Duivels. De 20-jarige maakt dit seizoen nochtans indruk bij PSV. Hij veroverde bij de Nederlandse kampioen uit het niets een basisplaats en wist zich ook al te tonen in de Champions League.

Geen selectie verwacht

Maar Dams tilt niet zwaar aan zijn niet-selectie. "Ik weet dat ze niet breed zitten op mijn positie, maar ik verwachtte nog geen selectie", geeft hij aan in Het Laatste Nieuws. "Mijn familie en vrienden waren er meer mee bezig dan ik. Voor mij was het al een eer om in de voorselectie te zitten. En dat is spelen voor de beloften ook, zeker nu voor de belangrijke EK-barrageduels tegen Tsjechië."

Er staan voor de Jonge Duivels inderdaad twee levensbelangrijke wedstrijden op het programma. In een dubbele confrontatie met Tsjechië moeten ze zich zien te plaatsen voor het EK van komende zomer. De heenmatch wordt straks om 20u in Leuven gespeeld.

Had Dams opgeroepen moeten worden?

Meest recent

Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

7
7
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

26
26
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

111
111
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

119
119
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

232
232
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

42
42
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

242
242
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

322
322
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

76
76
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

528
528
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

347
347
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

158
158
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

312
312
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

407
407
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

181
181
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

261
261
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

107
107
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

485
485
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

338
338
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

141
141
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

213
213
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

865
865
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

308
308
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

171
171
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

323
323

Meer sportnieuws