Teleurstelling bij Dams over niet-selectie? "Mijn familie en vrienden..."

door
Teleurstelling bij Dams over niet-selectie?

Deze maand haalde Domenico Tedesco weer enkele nieuwe gezichten bij de selectie van de Rode Duivels. Dat kwam grotendeels door blessures, maar de bondscoach koos ook bewust voor enkele experimentele namen. Al bleven sommigen toch ook teleurgesteld achter.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Dams greep naast selectie Rode Duivels

Bij het bekendmaken van de selectie was de enige echte nieuwkomer in de selectie Joaquin Seys. De 19-jarige revelatie van Club Brugge werd als linksachter bij de kern gehaald omdat hij ook op rechts uit de voeten kan. Toen hij geblesseerd uitviel, koos Tedesco voor Killian Sardella als vervanger.

Dat betekende dat Matteo Dams vrede moest nemen met een selectie voor de Jonge Duivels. De 20-jarige maakt dit seizoen nochtans indruk bij PSV. Hij veroverde bij de Nederlandse kampioen uit het niets een basisplaats en wist zich ook al te tonen in de Champions League.

Geen selectie verwacht

Maar Dams tilt niet zwaar aan zijn niet-selectie. "Ik weet dat ze niet breed zitten op mijn positie, maar ik verwachtte nog geen selectie", geeft hij aan in Het Laatste Nieuws. "Mijn familie en vrienden waren er meer mee bezig dan ik. Voor mij was het al een eer om in de voorselectie te zitten. En dat is spelen voor de beloften ook, zeker nu voor de belangrijke EK-barrageduels tegen Tsjechië."

Er staan voor de Jonge Duivels inderdaad twee levensbelangrijke wedstrijden op het programma. In een dubbele confrontatie met Tsjechië moeten ze zich zien te plaatsen voor het EK van komende zomer. De heenmatch wordt straks om 20u in Leuven gespeeld.

Had Dams opgeroepen moeten worden?

Meest recent

Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

29
29
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

35
35
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

60
60
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

248
248
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

131
131
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

86
86
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

608
608
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

696
696
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

402
402
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

91
91
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

399
399
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

729
729
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

139
139
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

727
727
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

196
196
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

196
196
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

425
425
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

206
206
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

364
364
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

446
446
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

266
266
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

61
61
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

371
371
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

338
338

Meer sportnieuws