Teleurstelling bij Dams over niet-selectie? "Mijn familie en vrienden..."

89 stemmen
Teleurstelling bij Dams over niet-selectie?

Deze maand haalde Domenico Tedesco weer enkele nieuwe gezichten bij de selectie van de Rode Duivels. Dat kwam grotendeels door blessures, maar de bondscoach koos ook bewust voor enkele experimentele namen. Al bleven sommigen toch ook teleurgesteld achter.

LEES OOK: Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Dams greep naast selectie Rode Duivels

Bij het bekendmaken van de selectie was de enige echte nieuwkomer in de selectie Joaquin Seys. De 19-jarige revelatie van Club Brugge werd als linksachter bij de kern gehaald omdat hij ook op rechts uit de voeten kan. Toen hij geblesseerd uitviel, koos Tedesco voor Killian Sardella als vervanger.

Dat betekende dat Matteo Dams vrede moest nemen met een selectie voor de Jonge Duivels. De 20-jarige maakt dit seizoen nochtans indruk bij PSV. Hij veroverde bij de Nederlandse kampioen uit het niets een basisplaats en wist zich ook al te tonen in de Champions League.

Geen selectie verwacht

Maar Dams tilt niet zwaar aan zijn niet-selectie. "Ik weet dat ze niet breed zitten op mijn positie, maar ik verwachtte nog geen selectie", geeft hij aan in Het Laatste Nieuws. "Mijn familie en vrienden waren er meer mee bezig dan ik. Voor mij was het al een eer om in de voorselectie te zitten. En dat is spelen voor de beloften ook, zeker nu voor de belangrijke EK-barrageduels tegen Tsjechië."

Er staan voor de Jonge Duivels inderdaad twee levensbelangrijke wedstrijden op het programma. In een dubbele confrontatie met Tsjechië moeten ze zich zien te plaatsen voor het EK van komende zomer. De heenmatch wordt straks om 20u in Leuven gespeeld.

Had Dams opgeroepen moeten worden?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

108
108
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

83
83
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

146
146
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

204
204
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

334
334
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

631
631
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

690
690
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

367
367
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

221
221
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

565
565
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

735
735
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

237
237
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

644
644

Meer sportnieuws