Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

door
Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

Charleroi beleefde enkele moeilijke weken, maar maakte vorig weekend eindelijk een einde aan een reeks nederlagen door Westerlo met 1-0 te verslaan. Daardoor klommen de Carolo's weer weg van de gevarenzone en kunnen ze tijdens de interlandbreak vieren.

De club viert dit jaar immers haar 120ste verjaardag en dat wordt uiteraard herdacht door te kijken naar verleden én toekomst. Opvallend feit in dat verleden: ondanks dat Charleroi een groot deel van haar bestaan doorbracht op het hoogste niveau, won de club nog nooit een prijs.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Bayat wil AA Gent achterna

Algemeen directeur Mehdi Bayat hoopt daar in de komende jaren eindelijk verandering in te brengen. "Dat zal een uitzonderlijk moment zijn. Ik hoop dat het zo snel mogelijk gebeurt, met of zonder mij", vertelt hij aan Sudpresse. "Maar het is vooral mijn taak om de toekomst van de club te verzekeren. Om ervoor te zorgen dat, de dag dat ik vertrek, er een nieuw stadion en een trainingscomplex die naam waardig staat."

Vooral aan dat stadion werken ze bij Charleroi hard. Bayat hoopt dat dat de katalysator kan worden op weg naar trofeeën. Daarvoor haalt hij de mosterd bij AA Gent. "Zij wonnen hun eerste titel een jaar na de bouw van hun nieuwe stadion", merkt hij immers op.

Bayat wil voorzichtig omspringen met Charleroi

Om van een landstitel te mogen dromen, zal Charleroi wel veel geluk moeten hebben of veel geld uitgeven. Maar net dat laatste wil Bayat niet doen. Hij ziet zeer kwalijke tendensen in het Belgische voetbal.

"Risico's nemen: oké. Maar geen onverantwoorde risico's. Een groot deel van de Belgische clubs is virtueel failliet. Zonder buitenlandse geldschieters zouden ze volledig van het voetballandschap verdwijnen. Dat is niet wat ik wil voor Charleroi", besluit hij immers.

Zal Charleroi in de komende jaren een prijs pakken?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

98
98
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

39
39
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

22
22
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

93
93
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

260
260
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

152
152
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

313
313
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

617
617
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

739
739
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

375
375
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

398
398
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

593
593
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws