Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

door
Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

Charleroi beleefde enkele moeilijke weken, maar maakte vorig weekend eindelijk een einde aan een reeks nederlagen door Westerlo met 1-0 te verslaan. Daardoor klommen de Carolo's weer weg van de gevarenzone en kunnen ze tijdens de interlandbreak vieren.

De club viert dit jaar immers haar 120ste verjaardag en dat wordt uiteraard herdacht door te kijken naar verleden én toekomst. Opvallend feit in dat verleden: ondanks dat Charleroi een groot deel van haar bestaan doorbracht op het hoogste niveau, won de club nog nooit een prijs.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Bayat wil AA Gent achterna

Algemeen directeur Mehdi Bayat hoopt daar in de komende jaren eindelijk verandering in te brengen. "Dat zal een uitzonderlijk moment zijn. Ik hoop dat het zo snel mogelijk gebeurt, met of zonder mij", vertelt hij aan Sudpresse. "Maar het is vooral mijn taak om de toekomst van de club te verzekeren. Om ervoor te zorgen dat, de dag dat ik vertrek, er een nieuw stadion en een trainingscomplex die naam waardig staat."

Vooral aan dat stadion werken ze bij Charleroi hard. Bayat hoopt dat dat de katalysator kan worden op weg naar trofeeën. Daarvoor haalt hij de mosterd bij AA Gent. "Zij wonnen hun eerste titel een jaar na de bouw van hun nieuwe stadion", merkt hij immers op.

Bayat wil voorzichtig omspringen met Charleroi

Om van een landstitel te mogen dromen, zal Charleroi wel veel geluk moeten hebben of veel geld uitgeven. Maar net dat laatste wil Bayat niet doen. Hij ziet zeer kwalijke tendensen in het Belgische voetbal.

"Risico's nemen: oké. Maar geen onverantwoorde risico's. Een groot deel van de Belgische clubs is virtueel failliet. Zonder buitenlandse geldschieters zouden ze volledig van het voetballandschap verdwijnen. Dat is niet wat ik wil voor Charleroi", besluit hij immers.

Zal Charleroi in de komende jaren een prijs pakken?

Meest recent

Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

25
25
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

49
49
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

220
220
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

164
164
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

82
82
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

230
230
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

39
39
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

120
120
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

107
107
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

242
242
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

234
234
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

391
391
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

57
57
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

181
181
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

88
88
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

88
88
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

307
307
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

138
138
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

508
508
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

199
199
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

100
100
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

460
460
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

190
190

Meer sportnieuws