Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

door
Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

Charleroi beleefde enkele moeilijke weken, maar maakte vorig weekend eindelijk een einde aan een reeks nederlagen door Westerlo met 1-0 te verslaan. Daardoor klommen de Carolo's weer weg van de gevarenzone en kunnen ze tijdens de interlandbreak vieren.

De club viert dit jaar immers haar 120ste verjaardag en dat wordt uiteraard herdacht door te kijken naar verleden én toekomst. Opvallend feit in dat verleden: ondanks dat Charleroi een groot deel van haar bestaan doorbracht op het hoogste niveau, won de club nog nooit een prijs.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Bayat wil AA Gent achterna

Algemeen directeur Mehdi Bayat hoopt daar in de komende jaren eindelijk verandering in te brengen. "Dat zal een uitzonderlijk moment zijn. Ik hoop dat het zo snel mogelijk gebeurt, met of zonder mij", vertelt hij aan Sudpresse. "Maar het is vooral mijn taak om de toekomst van de club te verzekeren. Om ervoor te zorgen dat, de dag dat ik vertrek, er een nieuw stadion en een trainingscomplex die naam waardig staat."

Vooral aan dat stadion werken ze bij Charleroi hard. Bayat hoopt dat dat de katalysator kan worden op weg naar trofeeën. Daarvoor haalt hij de mosterd bij AA Gent. "Zij wonnen hun eerste titel een jaar na de bouw van hun nieuwe stadion", merkt hij immers op.

Bayat wil voorzichtig omspringen met Charleroi

Om van een landstitel te mogen dromen, zal Charleroi wel veel geluk moeten hebben of veel geld uitgeven. Maar net dat laatste wil Bayat niet doen. Hij ziet zeer kwalijke tendensen in het Belgische voetbal.

"Risico's nemen: oké. Maar geen onverantwoorde risico's. Een groot deel van de Belgische clubs is virtueel failliet. Zonder buitenlandse geldschieters zouden ze volledig van het voetballandschap verdwijnen. Dat is niet wat ik wil voor Charleroi", besluit hij immers.

Zal Charleroi in de komende jaren een prijs pakken?

Meest recent

Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

11
11
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

23
23
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

15
15
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

55
55
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

13
13
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

260
260
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

116
116
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

35
35
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

40
40
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

96
96
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

196
196
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

298
298
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

516
516
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

223
223
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

202
202
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

189
189
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

148
148
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

472
472
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

288
288
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1052
1052
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

615
615
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

77
77
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

526
526
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

154
154
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

170
170

Meer sportnieuws