Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

232 stemmen
Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

Charleroi beleefde enkele moeilijke weken, maar maakte vorig weekend eindelijk een einde aan een reeks nederlagen door Westerlo met 1-0 te verslaan. Daardoor klommen de Carolo's weer weg van de gevarenzone en kunnen ze tijdens de interlandbreak vieren.

De club viert dit jaar immers haar 120ste verjaardag en dat wordt uiteraard herdacht door te kijken naar verleden én toekomst. Opvallend feit in dat verleden: ondanks dat Charleroi een groot deel van haar bestaan doorbracht op het hoogste niveau, won de club nog nooit een prijs.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Bayat wil AA Gent achterna

Algemeen directeur Mehdi Bayat hoopt daar in de komende jaren eindelijk verandering in te brengen. "Dat zal een uitzonderlijk moment zijn. Ik hoop dat het zo snel mogelijk gebeurt, met of zonder mij", vertelt hij aan Sudpresse. "Maar het is vooral mijn taak om de toekomst van de club te verzekeren. Om ervoor te zorgen dat, de dag dat ik vertrek, er een nieuw stadion en een trainingscomplex die naam waardig staat."

Vooral aan dat stadion werken ze bij Charleroi hard. Bayat hoopt dat dat de katalysator kan worden op weg naar trofeeën. Daarvoor haalt hij de mosterd bij AA Gent. "Zij wonnen hun eerste titel een jaar na de bouw van hun nieuwe stadion", merkt hij immers op.

Bayat wil voorzichtig omspringen met Charleroi

Om van een landstitel te mogen dromen, zal Charleroi wel veel geluk moeten hebben of veel geld uitgeven. Maar net dat laatste wil Bayat niet doen. Hij ziet zeer kwalijke tendensen in het Belgische voetbal.

"Risico's nemen: oké. Maar geen onverantwoorde risico's. Een groot deel van de Belgische clubs is virtueel failliet. Zonder buitenlandse geldschieters zouden ze volledig van het voetballandschap verdwijnen. Dat is niet wat ik wil voor Charleroi", besluit hij immers.

Zal Charleroi in de komende jaren een prijs pakken?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

11
11
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

18
18
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

25
25
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

108
108
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

49
49
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

206
206
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

203
203
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

63
63
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

279
279
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

30
30
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

433
433
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

307
307
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

367
367
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

141
141
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

64
64
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

120
120
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

100
100
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

49
49
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

214
214
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

271
271
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

132
132
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

795
795
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

526
526
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

289
289

Meer sportnieuws