Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

232 stemmen
Bayat geeft aan bij welke Belgische club hem inspireert

Charleroi beleefde enkele moeilijke weken, maar maakte vorig weekend eindelijk een einde aan een reeks nederlagen door Westerlo met 1-0 te verslaan. Daardoor klommen de Carolo's weer weg van de gevarenzone en kunnen ze tijdens de interlandbreak vieren.

De club viert dit jaar immers haar 120ste verjaardag en dat wordt uiteraard herdacht door te kijken naar verleden én toekomst. Opvallend feit in dat verleden: ondanks dat Charleroi een groot deel van haar bestaan doorbracht op het hoogste niveau, won de club nog nooit een prijs.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Bayat wil AA Gent achterna

Algemeen directeur Mehdi Bayat hoopt daar in de komende jaren eindelijk verandering in te brengen. "Dat zal een uitzonderlijk moment zijn. Ik hoop dat het zo snel mogelijk gebeurt, met of zonder mij", vertelt hij aan Sudpresse. "Maar het is vooral mijn taak om de toekomst van de club te verzekeren. Om ervoor te zorgen dat, de dag dat ik vertrek, er een nieuw stadion en een trainingscomplex die naam waardig staat."

Vooral aan dat stadion werken ze bij Charleroi hard. Bayat hoopt dat dat de katalysator kan worden op weg naar trofeeën. Daarvoor haalt hij de mosterd bij AA Gent. "Zij wonnen hun eerste titel een jaar na de bouw van hun nieuwe stadion", merkt hij immers op.

Bayat wil voorzichtig omspringen met Charleroi

Om van een landstitel te mogen dromen, zal Charleroi wel veel geluk moeten hebben of veel geld uitgeven. Maar net dat laatste wil Bayat niet doen. Hij ziet zeer kwalijke tendensen in het Belgische voetbal.

"Risico's nemen: oké. Maar geen onverantwoorde risico's. Een groot deel van de Belgische clubs is virtueel failliet. Zonder buitenlandse geldschieters zouden ze volledig van het voetballandschap verdwijnen. Dat is niet wat ik wil voor Charleroi", besluit hij immers.

Zal Charleroi in de komende jaren een prijs pakken?

Meest recent

'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

24
24
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

226
226
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

126
126
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

58
58
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

57
57
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

60
60
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

194
194
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

204
204
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

267
267
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

259
259
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

198
198
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

166
166
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

72
72
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

619
619
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

125
125
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

393
393
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

460
460
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1078
1078
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

150
150
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

833
833
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

231
231
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

220
220
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

391
391
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

106
106

Meer sportnieuws