Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

door
Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

Begin oktober kondigde Andres Iniesta aan dat hij op 40-jarige leeftijd een punt zette achter een impressionante spelerscarrière. De kleine en vaardige middenvelder was vooral bij FC Barcelona en Spanje een legende en vulde er zijn prijzenkast stevig.

Op zijn palmares staan onder meer een wereldtitel, twee Europese titels, vier keer de Champions League en negen Spaanse titels. In de nadagen van zijn carrière koos Iniesta nog voor enkele opvallende uitdagingen. Zo speelde hij nog vijf jaar in Japan voor Vissel Kobe en vorig seizoen draaide hij nog een jaartje mee bij Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten.

Iniesta neemt Deense derdeklasser over

De vraag was nu wat Iniesta zou gaan doen na zijn spelerscarrière. Die werd donderdag op verrassende wijze beantwoord. Het nieuws kwam immers naar buiten dat Iniesta met zijn bedrijf Never Say Never de Deense club FC Helsingør overgenomen zou hebben.

Dat is toch zeer opmerkelijk, want Helsingør is een middenmoter in de Deense derde klasse. Desondanks ziet Iniesta heel wat potentieel. "Helsingør is een ongelooflijk enthousiaste club met goede faciliteiten en veel goede mensen in en rond de club. De stad heeft ook een potentie om een belangrijk onderdeel van het Deense voetbal te worden'", verklaart hij immers in de lokale media.

Team verbeteren en spelers opleiden

"We hebben het doel om ervoor te zorgen dat het team ieder jaar beter wordt wordt en dat spelers worden opgeleid", uit hij ook zijn doelstellingen. "We willen dat ze beter worden en de mensen nog trotser zijn op het team. Ik heb ook de ambitie om positieve ervaringen op te doen met alle mensen die hier zijn, en dat de mensen die hier zijn ons respecteren, omdat wij hen respecteren."

Het wordt alsmaar meer een trend dat voetballers zich inkopen bij clubs, soms zelfs nog tijdens hun actieve spelerscarrière. Iniesta's ex-ploegmaat Gerard Piqué heeft bijvoorbeeld de Spaanse derdeklasser FC Andorra in handen, terwijl Kylian Mbappé vorige zomer de Franse tweedeklasser SM Caen overnam. N'Golo Kanté heeft dan weer een Belgische club in zijn bezit, met eerstenationaler Excelsior Virton.

Had je dit verwacht van Iniesta?

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

1
1
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

202
202
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

71
71
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

523
523
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

122
122
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

106
106
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

256
256
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

146
146
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

279
279
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

401
401
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

18
18
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

213
213
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

42
42
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

325
325
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

323
323
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

68
68
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

342
342
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

495
495
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

733
733
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

647
647
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1169
1169
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

194
194
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

54
54
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1120
1120
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

302
302

Meer sportnieuws