Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

75 stemmen
Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

Begin oktober kondigde Andres Iniesta aan dat hij op 40-jarige leeftijd een punt zette achter een impressionante spelerscarrière. De kleine en vaardige middenvelder was vooral bij FC Barcelona en Spanje een legende en vulde er zijn prijzenkast stevig.

Op zijn palmares staan onder meer een wereldtitel, twee Europese titels, vier keer de Champions League en negen Spaanse titels. In de nadagen van zijn carrière koos Iniesta nog voor enkele opvallende uitdagingen. Zo speelde hij nog vijf jaar in Japan voor Vissel Kobe en vorig seizoen draaide hij nog een jaartje mee bij Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten.

Iniesta neemt Deense derdeklasser over

De vraag was nu wat Iniesta zou gaan doen na zijn spelerscarrière. Die werd donderdag op verrassende wijze beantwoord. Het nieuws kwam immers naar buiten dat Iniesta met zijn bedrijf Never Say Never de Deense club FC Helsingør overgenomen zou hebben.

Dat is toch zeer opmerkelijk, want Helsingør is een middenmoter in de Deense derde klasse. Desondanks ziet Iniesta heel wat potentieel. "Helsingør is een ongelooflijk enthousiaste club met goede faciliteiten en veel goede mensen in en rond de club. De stad heeft ook een potentie om een belangrijk onderdeel van het Deense voetbal te worden'", verklaart hij immers in de lokale media.

Team verbeteren en spelers opleiden

"We hebben het doel om ervoor te zorgen dat het team ieder jaar beter wordt wordt en dat spelers worden opgeleid", uit hij ook zijn doelstellingen. "We willen dat ze beter worden en de mensen nog trotser zijn op het team. Ik heb ook de ambitie om positieve ervaringen op te doen met alle mensen die hier zijn, en dat de mensen die hier zijn ons respecteren, omdat wij hen respecteren."

Het wordt alsmaar meer een trend dat voetballers zich inkopen bij clubs, soms zelfs nog tijdens hun actieve spelerscarrière. Iniesta's ex-ploegmaat Gerard Piqué heeft bijvoorbeeld de Spaanse derdeklasser FC Andorra in handen, terwijl Kylian Mbappé vorige zomer de Franse tweedeklasser SM Caen overnam. N'Golo Kanté heeft dan weer een Belgische club in zijn bezit, met eerstenationaler Excelsior Virton.

Had je dit verwacht van Iniesta?

Meest recent

Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

55
55
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

97
97
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

327
327
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

346
346
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

109
109
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

381
381
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

426
426
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

193
193
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

702
702
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

668
668
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

350
350
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

739
739
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

177
177
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

302
302
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

462
462
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

113
113
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

543
543
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

117
117
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1023
1023
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

113
113
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

377
377
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

214
214
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

844
844
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

463
463
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

371
371

Meer sportnieuws