Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

75 stemmen
Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

Begin oktober kondigde Andres Iniesta aan dat hij op 40-jarige leeftijd een punt zette achter een impressionante spelerscarrière. De kleine en vaardige middenvelder was vooral bij FC Barcelona en Spanje een legende en vulde er zijn prijzenkast stevig.

Op zijn palmares staan onder meer een wereldtitel, twee Europese titels, vier keer de Champions League en negen Spaanse titels. In de nadagen van zijn carrière koos Iniesta nog voor enkele opvallende uitdagingen. Zo speelde hij nog vijf jaar in Japan voor Vissel Kobe en vorig seizoen draaide hij nog een jaartje mee bij Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten.

Iniesta neemt Deense derdeklasser over

De vraag was nu wat Iniesta zou gaan doen na zijn spelerscarrière. Die werd donderdag op verrassende wijze beantwoord. Het nieuws kwam immers naar buiten dat Iniesta met zijn bedrijf Never Say Never de Deense club FC Helsingør overgenomen zou hebben.

Dat is toch zeer opmerkelijk, want Helsingør is een middenmoter in de Deense derde klasse. Desondanks ziet Iniesta heel wat potentieel. "Helsingør is een ongelooflijk enthousiaste club met goede faciliteiten en veel goede mensen in en rond de club. De stad heeft ook een potentie om een belangrijk onderdeel van het Deense voetbal te worden'", verklaart hij immers in de lokale media.

Team verbeteren en spelers opleiden

"We hebben het doel om ervoor te zorgen dat het team ieder jaar beter wordt wordt en dat spelers worden opgeleid", uit hij ook zijn doelstellingen. "We willen dat ze beter worden en de mensen nog trotser zijn op het team. Ik heb ook de ambitie om positieve ervaringen op te doen met alle mensen die hier zijn, en dat de mensen die hier zijn ons respecteren, omdat wij hen respecteren."

Het wordt alsmaar meer een trend dat voetballers zich inkopen bij clubs, soms zelfs nog tijdens hun actieve spelerscarrière. Iniesta's ex-ploegmaat Gerard Piqué heeft bijvoorbeeld de Spaanse derdeklasser FC Andorra in handen, terwijl Kylian Mbappé vorige zomer de Franse tweedeklasser SM Caen overnam. N'Golo Kanté heeft dan weer een Belgische club in zijn bezit, met eerstenationaler Excelsior Virton.

Had je dit verwacht van Iniesta?

Meest recent

'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

9
9
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

152
152
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

535
535
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

89
89
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

60
60
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

73
73
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

513
513
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

600
600
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

816
816
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

354
354
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

268
268
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

533
533
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

220
220
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

240
240
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

578
578
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

605
605
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

391
391
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

432
432
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

342
342
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

109
109
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

970
970
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

159
159
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

441
441
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1793
1793
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

426
426

Meer sportnieuws