Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

75
Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

Begin oktober kondigde Andres Iniesta aan dat hij op 40-jarige leeftijd een punt zette achter een impressionante spelerscarrière. De kleine en vaardige middenvelder was vooral bij FC Barcelona en Spanje een legende en vulde er zijn prijzenkast stevig.

Op zijn palmares staan onder meer een wereldtitel, twee Europese titels, vier keer de Champions League en negen Spaanse titels. In de nadagen van zijn carrière koos Iniesta nog voor enkele opvallende uitdagingen. Zo speelde hij nog vijf jaar in Japan voor Vissel Kobe en vorig seizoen draaide hij nog een jaartje mee bij Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten.

Iniesta neemt Deense derdeklasser over

De vraag was nu wat Iniesta zou gaan doen na zijn spelerscarrière. Die werd donderdag op verrassende wijze beantwoord. Het nieuws kwam immers naar buiten dat Iniesta met zijn bedrijf Never Say Never de Deense club FC Helsingør overgenomen zou hebben.

Dat is toch zeer opmerkelijk, want Helsingør is een middenmoter in de Deense derde klasse. Desondanks ziet Iniesta heel wat potentieel. "Helsingør is een ongelooflijk enthousiaste club met goede faciliteiten en veel goede mensen in en rond de club. De stad heeft ook een potentie om een belangrijk onderdeel van het Deense voetbal te worden'", verklaart hij immers in de lokale media.

Team verbeteren en spelers opleiden

"We hebben het doel om ervoor te zorgen dat het team ieder jaar beter wordt wordt en dat spelers worden opgeleid", uit hij ook zijn doelstellingen. "We willen dat ze beter worden en de mensen nog trotser zijn op het team. Ik heb ook de ambitie om positieve ervaringen op te doen met alle mensen die hier zijn, en dat de mensen die hier zijn ons respecteren, omdat wij hen respecteren."

Het wordt alsmaar meer een trend dat voetballers zich inkopen bij clubs, soms zelfs nog tijdens hun actieve spelerscarrière. Iniesta's ex-ploegmaat Gerard Piqué heeft bijvoorbeeld de Spaanse derdeklasser FC Andorra in handen, terwijl Kylian Mbappé vorige zomer de Franse tweedeklasser SM Caen overnam. N'Golo Kanté heeft dan weer een Belgische club in zijn bezit, met eerstenationaler Excelsior Virton.

Had je dit verwacht van Iniesta?

Meest recent

Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

21
21
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

11
11
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

8
8
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

35
35
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

57
57
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

23
23
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

12
12
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

55
55
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

107
107
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

121
121
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

55
55
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

57
57
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

86
86
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

57
57
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

280
280
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

150
150
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

546
546
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

220
220
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

44
44
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

141
141
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

208
208
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

108
108
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

239
239
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

102
102

Meer sportnieuws