Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

door
Andres Iniesta verrast iedereen met nieuwe uitdaging

Begin oktober kondigde Andres Iniesta aan dat hij op 40-jarige leeftijd een punt zette achter een impressionante spelerscarrière. De kleine en vaardige middenvelder was vooral bij FC Barcelona en Spanje een legende en vulde er zijn prijzenkast stevig.

Op zijn palmares staan onder meer een wereldtitel, twee Europese titels, vier keer de Champions League en negen Spaanse titels. In de nadagen van zijn carrière koos Iniesta nog voor enkele opvallende uitdagingen. Zo speelde hij nog vijf jaar in Japan voor Vissel Kobe en vorig seizoen draaide hij nog een jaartje mee bij Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten.

Iniesta neemt Deense derdeklasser over

De vraag was nu wat Iniesta zou gaan doen na zijn spelerscarrière. Die werd donderdag op verrassende wijze beantwoord. Het nieuws kwam immers naar buiten dat Iniesta met zijn bedrijf Never Say Never de Deense club FC Helsingør overgenomen zou hebben.

Dat is toch zeer opmerkelijk, want Helsingør is een middenmoter in de Deense derde klasse. Desondanks ziet Iniesta heel wat potentieel. "Helsingør is een ongelooflijk enthousiaste club met goede faciliteiten en veel goede mensen in en rond de club. De stad heeft ook een potentie om een belangrijk onderdeel van het Deense voetbal te worden'", verklaart hij immers in de lokale media.

Team verbeteren en spelers opleiden

"We hebben het doel om ervoor te zorgen dat het team ieder jaar beter wordt wordt en dat spelers worden opgeleid", uit hij ook zijn doelstellingen. "We willen dat ze beter worden en de mensen nog trotser zijn op het team. Ik heb ook de ambitie om positieve ervaringen op te doen met alle mensen die hier zijn, en dat de mensen die hier zijn ons respecteren, omdat wij hen respecteren."

Het wordt alsmaar meer een trend dat voetballers zich inkopen bij clubs, soms zelfs nog tijdens hun actieve spelerscarrière. Iniesta's ex-ploegmaat Gerard Piqué heeft bijvoorbeeld de Spaanse derdeklasser FC Andorra in handen, terwijl Kylian Mbappé vorige zomer de Franse tweedeklasser SM Caen overnam. N'Golo Kanté heeft dan weer een Belgische club in zijn bezit, met eerstenationaler Excelsior Virton.

Had je dit verwacht van Iniesta?

Meest recent

'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

83
83
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

10
10
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

23
23
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

55
55
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

129
129
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

24
24
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

59
59
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

56
56
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

97
97
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

60
60
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

470
470
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

95
95
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

316
316
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

88
88
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

155
155
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

121
121
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

139
139
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

432
432
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

91
91
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

86
86
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

148
148
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

604
604

Meer sportnieuws