Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

door
Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

Club Brugge wist de voorbije jaren alsmaar meer zijn voet te zetten naast Anderlecht en KRC Genk in de strijd om de titel van beste jeugdopleiding van het land. De Brugse talenten beginnen ook alsmaar meer hun weg te vinden naar de A-ploeg én de nationale (jeugd)ploegen.

Met Joaquin Seys zou er bijvoorbeeld normaal gezien deze maand nog een goudhaantje uit de opleiding van Club zijn eerste selectie bij de Rode Duivels vieren, maar een blessure gooide uiteindelijk roet in het eten voor de 19-jarige. Maxim De Cuyper mocht al in de aanloop naar het EK debuteren en er is nog talent op komst.

LEES OOK: Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Furo speelt zich in de kijker bij Belgische U19

De volgende die getipt wordt om door te breken in de hoofdmacht van Club, is Kaye Furo. De 17-jarige spits scoorde dit seizoen immers al vijf keer in de Challenger Pro League en haalde een maand geleden tegen Westerlo een eerste keer de wedstrijdselectie.

Nu laat Furo zich ook zien bij de Belgische jeugdinternational. Hij behoedde de U19 woensdag voor een blamage in hun kwalificaties voor het EK. Tegen Bulgarije leken de Jonge Duivels lange tijd op weg naar een nederlaag na een vroege goal van Gigov.

Blamage tegen Bulgarije voorkomen

Nochtans konden de Belgen over een sterk elftal beschikken, met onder meer Ajax-toptalenten Mokio en Bounida. Daarnaast waren er ook Gilles De Meyer, die zondag nog zijn eerste goal voor AA Gent maakte, Nathan De Cat, de 16-jarige die bij Anderlecht al een paar keer de selectie haalde, en Robin Mirisola, die vlot scoort bij Jong Genk in 1B.

Maar het was dus Furo, die doorgeschoven werd uit de U18, die de meubelen moest komen redden. Hij was bij de rust ingevallen en sleepte zes minuten voor tijd nog een puntje uit de brand voor de Belgen. Die blijven zo uitzicht houden op kwalificatie voor de volgende rond. Daarvoor moeten ze bij de eerste twee zien te eindigen in een groep met ook nog Engeland en Litouwen.

Zal Furo snel doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

23
23
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

14
14
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

38
38
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

64
64
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

44
44
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

56
56
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

33
33
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

185
185
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

215
215
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

111
111
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

67
67
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

40
40
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

289
289
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

76
76
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

117
117
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

318
318
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

169
169
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

189
189
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

61
61
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

100
100
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

421
421
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

186
186
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1059
1059
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

172
172
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

97
97

Meer sportnieuws