Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

1314 stemmen
Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

Club Brugge wist de voorbije jaren alsmaar meer zijn voet te zetten naast Anderlecht en KRC Genk in de strijd om de titel van beste jeugdopleiding van het land. De Brugse talenten beginnen ook alsmaar meer hun weg te vinden naar de A-ploeg én de nationale (jeugd)ploegen.

Met Joaquin Seys zou er bijvoorbeeld normaal gezien deze maand nog een goudhaantje uit de opleiding van Club zijn eerste selectie bij de Rode Duivels vieren, maar een blessure gooide uiteindelijk roet in het eten voor de 19-jarige. Maxim De Cuyper mocht al in de aanloop naar het EK debuteren en er is nog talent op komst.

LEES OOK: Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Furo speelt zich in de kijker bij Belgische U19

De volgende die getipt wordt om door te breken in de hoofdmacht van Club, is Kaye Furo. De 17-jarige spits scoorde dit seizoen immers al vijf keer in de Challenger Pro League en haalde een maand geleden tegen Westerlo een eerste keer de wedstrijdselectie.

Nu laat Furo zich ook zien bij de Belgische jeugdinternational. Hij behoedde de U19 woensdag voor een blamage in hun kwalificaties voor het EK. Tegen Bulgarije leken de Jonge Duivels lange tijd op weg naar een nederlaag na een vroege goal van Gigov.

Blamage tegen Bulgarije voorkomen

Nochtans konden de Belgen over een sterk elftal beschikken, met onder meer Ajax-toptalenten Mokio en Bounida. Daarnaast waren er ook Gilles De Meyer, die zondag nog zijn eerste goal voor AA Gent maakte, Nathan De Cat, de 16-jarige die bij Anderlecht al een paar keer de selectie haalde, en Robin Mirisola, die vlot scoort bij Jong Genk in 1B.

Maar het was dus Furo, die doorgeschoven werd uit de U18, die de meubelen moest komen redden. Hij was bij de rust ingevallen en sleepte zes minuten voor tijd nog een puntje uit de brand voor de Belgen. Die blijven zo uitzicht houden op kwalificatie voor de volgende rond. Daarvoor moeten ze bij de eerste twee zien te eindigen in een groep met ook nog Engeland en Litouwen.

Zal Furo snel doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

11
11
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

17
17
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

25
25
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

107
107
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

49
49
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

205
205
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

202
202
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

63
63
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

278
278
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

30
30
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

432
432
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

307
307
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

367
367
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

141
141
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

64
64
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

120
120
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

100
100
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

49
49
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

214
214
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

271
271
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

132
132
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

795
795
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

526
526
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

289
289

Meer sportnieuws