Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

1314 stemmen
Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

Club Brugge wist de voorbije jaren alsmaar meer zijn voet te zetten naast Anderlecht en KRC Genk in de strijd om de titel van beste jeugdopleiding van het land. De Brugse talenten beginnen ook alsmaar meer hun weg te vinden naar de A-ploeg én de nationale (jeugd)ploegen.

Met Joaquin Seys zou er bijvoorbeeld normaal gezien deze maand nog een goudhaantje uit de opleiding van Club zijn eerste selectie bij de Rode Duivels vieren, maar een blessure gooide uiteindelijk roet in het eten voor de 19-jarige. Maxim De Cuyper mocht al in de aanloop naar het EK debuteren en er is nog talent op komst.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Furo speelt zich in de kijker bij Belgische U19

De volgende die getipt wordt om door te breken in de hoofdmacht van Club, is Kaye Furo. De 17-jarige spits scoorde dit seizoen immers al vijf keer in de Challenger Pro League en haalde een maand geleden tegen Westerlo een eerste keer de wedstrijdselectie.

Nu laat Furo zich ook zien bij de Belgische jeugdinternational. Hij behoedde de U19 woensdag voor een blamage in hun kwalificaties voor het EK. Tegen Bulgarije leken de Jonge Duivels lange tijd op weg naar een nederlaag na een vroege goal van Gigov.

Blamage tegen Bulgarije voorkomen

Nochtans konden de Belgen over een sterk elftal beschikken, met onder meer Ajax-toptalenten Mokio en Bounida. Daarnaast waren er ook Gilles De Meyer, die zondag nog zijn eerste goal voor AA Gent maakte, Nathan De Cat, de 16-jarige die bij Anderlecht al een paar keer de selectie haalde, en Robin Mirisola, die vlot scoort bij Jong Genk in 1B.

Maar het was dus Furo, die doorgeschoven werd uit de U18, die de meubelen moest komen redden. Hij was bij de rust ingevallen en sleepte zes minuten voor tijd nog een puntje uit de brand voor de Belgen. Die blijven zo uitzicht houden op kwalificatie voor de volgende rond. Daarvoor moeten ze bij de eerste twee zien te eindigen in een groep met ook nog Engeland en Litouwen.

Zal Furo snel doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

115
115
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

141
141
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

551
551
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1048
1048
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws