Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

1314
Toptalent Club Brugge behoedt Duivels U19 voor blamage

Club Brugge wist de voorbije jaren alsmaar meer zijn voet te zetten naast Anderlecht en KRC Genk in de strijd om de titel van beste jeugdopleiding van het land. De Brugse talenten beginnen ook alsmaar meer hun weg te vinden naar de A-ploeg én de nationale (jeugd)ploegen.

Met Joaquin Seys zou er bijvoorbeeld normaal gezien deze maand nog een goudhaantje uit de opleiding van Club zijn eerste selectie bij de Rode Duivels vieren, maar een blessure gooide uiteindelijk roet in het eten voor de 19-jarige. Maxim De Cuyper mocht al in de aanloop naar het EK debuteren en er is nog talent op komst.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Furo speelt zich in de kijker bij Belgische U19

De volgende die getipt wordt om door te breken in de hoofdmacht van Club, is Kaye Furo. De 17-jarige spits scoorde dit seizoen immers al vijf keer in de Challenger Pro League en haalde een maand geleden tegen Westerlo een eerste keer de wedstrijdselectie.

Nu laat Furo zich ook zien bij de Belgische jeugdinternational. Hij behoedde de U19 woensdag voor een blamage in hun kwalificaties voor het EK. Tegen Bulgarije leken de Jonge Duivels lange tijd op weg naar een nederlaag na een vroege goal van Gigov.

Blamage tegen Bulgarije voorkomen

Nochtans konden de Belgen over een sterk elftal beschikken, met onder meer Ajax-toptalenten Mokio en Bounida. Daarnaast waren er ook Gilles De Meyer, die zondag nog zijn eerste goal voor AA Gent maakte, Nathan De Cat, de 16-jarige die bij Anderlecht al een paar keer de selectie haalde, en Robin Mirisola, die vlot scoort bij Jong Genk in 1B.

Maar het was dus Furo, die doorgeschoven werd uit de U18, die de meubelen moest komen redden. Hij was bij de rust ingevallen en sleepte zes minuten voor tijd nog een puntje uit de brand voor de Belgen. Die blijven zo uitzicht houden op kwalificatie voor de volgende rond. Daarvoor moeten ze bij de eerste twee zien te eindigen in een groep met ook nog Engeland en Litouwen.

Zal Furo snel doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

0
0
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

12
12
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

52
52
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

42
42
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

25
25
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

48
48
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

80
80
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

127
127
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

352
352
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

141
141
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

159
159
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

403
403
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

93
93
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

439
439
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

190
190
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

611
611
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

164
164
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

813
813

Meer sportnieuws