TRANSFERUURTJE: 'Club kan cashen, pech voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club kan cashen, pech voor Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KRC Genk 'mag' dromen: "Verwacht je dat hij terugkeert?"

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge mogen ze alsnog hopen dat de kassa zal rinkelen voor Andreas Skov Olsen. In de zomer bleef een toptransfer nog uit voor de Deen, die sindsdien wisselvallig presteert. Hij zou desondanks echter nog steeds concrete interesse genieten van Tottenham, dat dus in één van de komende mercato's zou kunnen toeslaan.

Anderlecht wist in de zomer Samuel Edozie te strikken en de Engelse winger bleek tot dusver één van de lichtpunten bij Paars-Wit. Dat weet echter nu al dat zijn verblijf beperkt zal blijven tot slechts één seizoen. Bij Southampton geeft trainer Russell Martin immers aan dat Edozie een belangrijke pion is in zijn toekomstplannen en dat zijn evolutie zeer nauw opgevolgd wordt. Over een aankoopoptie beschikt Anderlecht ook niet.

Cercle Brugge is nu al druk in de weer voor de wintermercato. Zo lijkt de recordtransfer van Kevin Denkey naar FC Cincinnati slechts een kwestie van tijd te zijn. De spits zal zo'n 15 miljoen euro opleveren, al zal Cercle niet dat volledige bedrag mogen houden. Nîmes, de vorige club van Denkey, zou immers recht hebben op een percentage van de doorverkoop.

Daarnaast komt er mogelijk ook een eerste winteraanwinst aan bij Cercle. Met Carlos Galicia is er momenteel immers een 20-jarige middenvelder uit Mexico op proef in Brugge. De speler van Tijuana krijgt twee weken om zich te bewijzen en een contract te versieren.

Bij AA Gent zal de kassa in januari mogelijk ook rinkelen. Archie Brown zou hoog op het verlanglijstje van Fenerbahçe staan en de Turkse topclub zou ook een bod voorbereiden. De Buffalo's zouden 12 miljoen euro willen vangen voor hun linksachter.

Buitenland

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Leandro Trossard. De Rode Duivel werd gelinkt aan een transfer naar Saudi-Arabië en ook West Ham zou interesse tonen. Maar het lijkt er toch op dat de aanvaller gewoon bij Arsenal zal blijven. De Gunners zouden al de gesprekken opgestart hebben om zijn tot 2026 lopende contract te verlengen.

José Mourinho maakt mogelijk een spectaculaire comeback in de Premier League. De Special One ligt na enkele pikante uitspraken onder vuur bij Fenerbahçe en zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een terugkeer naar Engeland. Hij zou aan de slag willen bij Newcastle United als trainer Eddie Howe daar zou vertrekken.

Zal Club Brugge nog een mooi bedrag vangen voor Skov Olsen?

Meest recent

Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

59
59
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

40
40
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

58
58
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

129
129
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

158
158
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

82
82
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

35
35
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

48
48
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

234
234
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

50
50
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

324
324
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

263
263
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

73
73
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

239
239
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

145
145
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

313
313
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

294
294
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

161
161
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

149
149
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

128
128
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

99
99
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

508
508
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

164
164

Meer sportnieuws