TRANSFERUURTJE: 'Club kan cashen, pech voor Anderlecht'

249 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club kan cashen, pech voor Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge mogen ze alsnog hopen dat de kassa zal rinkelen voor Andreas Skov Olsen. In de zomer bleef een toptransfer nog uit voor de Deen, die sindsdien wisselvallig presteert. Hij zou desondanks echter nog steeds concrete interesse genieten van Tottenham, dat dus in één van de komende mercato's zou kunnen toeslaan.

Anderlecht wist in de zomer Samuel Edozie te strikken en de Engelse winger bleek tot dusver één van de lichtpunten bij Paars-Wit. Dat weet echter nu al dat zijn verblijf beperkt zal blijven tot slechts één seizoen. Bij Southampton geeft trainer Russell Martin immers aan dat Edozie een belangrijke pion is in zijn toekomstplannen en dat zijn evolutie zeer nauw opgevolgd wordt. Over een aankoopoptie beschikt Anderlecht ook niet.

Cercle Brugge is nu al druk in de weer voor de wintermercato. Zo lijkt de recordtransfer van Kevin Denkey naar FC Cincinnati slechts een kwestie van tijd te zijn. De spits zal zo'n 15 miljoen euro opleveren, al zal Cercle niet dat volledige bedrag mogen houden. Nîmes, de vorige club van Denkey, zou immers recht hebben op een percentage van de doorverkoop.

Daarnaast komt er mogelijk ook een eerste winteraanwinst aan bij Cercle. Met Carlos Galicia is er momenteel immers een 20-jarige middenvelder uit Mexico op proef in Brugge. De speler van Tijuana krijgt twee weken om zich te bewijzen en een contract te versieren.

Bij AA Gent zal de kassa in januari mogelijk ook rinkelen. Archie Brown zou hoog op het verlanglijstje van Fenerbahçe staan en de Turkse topclub zou ook een bod voorbereiden. De Buffalo's zouden 12 miljoen euro willen vangen voor hun linksachter.

Buitenland

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Leandro Trossard. De Rode Duivel werd gelinkt aan een transfer naar Saudi-Arabië en ook West Ham zou interesse tonen. Maar het lijkt er toch op dat de aanvaller gewoon bij Arsenal zal blijven. De Gunners zouden al de gesprekken opgestart hebben om zijn tot 2026 lopende contract te verlengen.

José Mourinho maakt mogelijk een spectaculaire comeback in de Premier League. De Special One ligt na enkele pikante uitspraken onder vuur bij Fenerbahçe en zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een terugkeer naar Engeland. Hij zou aan de slag willen bij Newcastle United als trainer Eddie Howe daar zou vertrekken.

Zal Club Brugge nog een mooi bedrag vangen voor Skov Olsen?

Meest recent

STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

2
2
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

76
76
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

10
10
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

54
54
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

76
76
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

65
65
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

108
108
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

148
148
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

27
27
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

122
122
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

263
263
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

325
325
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

310
310
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

56
56
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

55
55
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

108
108
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

117
117
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

88
88
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

301
301
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

304
304

Meer sportnieuws