Paniek bij Albert over Rode Duivels: "Hopelijk heb ik ongelijk"

128 stemmen
Paniek bij Albert over Rode Duivels:

De Rode Duivels nemen het straks om 20u45 op tegen Italië. Het wordt hun laatste kans om zich nog te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, anders wachten in het beste geval de barrages voor het behoud in de A-liga. Makkelijk zal het echter niet worden.

Niet alleen is Italië een stevige tegenstander, maar de Duivels staan zelf ook niet op hun sterkst. Het lijstje met afwezige spelers is zeer lang, met Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Jérémy Doku en Charles De Ketelaere als grootste namen die om verschillende redenen afhaakten.

LEES OOK: Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

Albert weinig optimistisch over Duivels post-Lukaku

Daardoor blijft enkel nog Romelu Lukaku over van de oude garde. Bij de Duivels zijn ze uiteraard in de wolken met de terugkeer van de topschutter aller tijden, die er voor de eerste keer sinds het EK opnieuw bij is. Anders zou de kern wel zéér jong en onervaren geweest zijn.

Philippe Albert maakt zich dan ook zorgen over de toekomst van de Rode Duivels. "Ik hoop dat ik ongelijk zal krijgen, maar ik ben absoluut niet optimistisch over het tijdperk post-Lukaku", geeft de analist aan bij Sudpresse.

Goals en leiderschap

Eens Lukaku een streep trekt onder de Rode Duivels, zal vooral zijn onwaarschijnlijke doelpuntenproductie gemist worden. Met Loïs Openda beschikt ons land in principe wel over nog een vlot scorende spits, maar hij kan zijn uitstekende vorm van bij RB Leipzig vooralsnog niet doortrekken bij de nationale ploeg.

Daarnaast is Lukaku ook als leider van groot belang voor de groep. Daarin zullen nieuwe voortrekkers moeten opstaan, al lijkt dat stilaan wel te gebeuren. De voorbije maanden toonde Amadou Onana zich bijvoorbeeld één van de roergangers van de nieuwe generatie.

Deel je zijn pessimisme?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

29
29
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

64
64
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

118
118
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

118
118
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

110
110
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

200
200
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

181
181
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

264
264
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

409
409
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

572
572
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

306
306
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

580
580
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws