Paniek bij Albert over Rode Duivels: "Hopelijk heb ik ongelijk"

128 stemmen
Paniek bij Albert over Rode Duivels:

De Rode Duivels nemen het straks om 20u45 op tegen Italië. Het wordt hun laatste kans om zich nog te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, anders wachten in het beste geval de barrages voor het behoud in de A-liga. Makkelijk zal het echter niet worden.

Niet alleen is Italië een stevige tegenstander, maar de Duivels staan zelf ook niet op hun sterkst. Het lijstje met afwezige spelers is zeer lang, met Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Jérémy Doku en Charles De Ketelaere als grootste namen die om verschillende redenen afhaakten.

LEES OOK: Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

Albert weinig optimistisch over Duivels post-Lukaku

Daardoor blijft enkel nog Romelu Lukaku over van de oude garde. Bij de Duivels zijn ze uiteraard in de wolken met de terugkeer van de topschutter aller tijden, die er voor de eerste keer sinds het EK opnieuw bij is. Anders zou de kern wel zéér jong en onervaren geweest zijn.

Philippe Albert maakt zich dan ook zorgen over de toekomst van de Rode Duivels. "Ik hoop dat ik ongelijk zal krijgen, maar ik ben absoluut niet optimistisch over het tijdperk post-Lukaku", geeft de analist aan bij Sudpresse.

Goals en leiderschap

Eens Lukaku een streep trekt onder de Rode Duivels, zal vooral zijn onwaarschijnlijke doelpuntenproductie gemist worden. Met Loïs Openda beschikt ons land in principe wel over nog een vlot scorende spits, maar hij kan zijn uitstekende vorm van bij RB Leipzig vooralsnog niet doortrekken bij de nationale ploeg.

Daarnaast is Lukaku ook als leider van groot belang voor de groep. Daarin zullen nieuwe voortrekkers moeten opstaan, al lijkt dat stilaan wel te gebeuren. De voorbije maanden toonde Amadou Onana zich bijvoorbeeld één van de roergangers van de nieuwe generatie.

Deel je zijn pessimisme?

Meest recent

Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

1
1
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

24
24
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

33
33
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

82
82
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

145
145
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

30
30
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

41
41
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

53
53
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

102
102
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

84
84
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

174
174
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

211
211
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

459
459
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

218
218
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

331
331
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

187
187
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

220
220
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

516
516
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45

Meer sportnieuws