Paniek bij Albert over Rode Duivels: "Hopelijk heb ik ongelijk"

128 stemmen
Paniek bij Albert over Rode Duivels:

De Rode Duivels nemen het straks om 20u45 op tegen Italië. Het wordt hun laatste kans om zich nog te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, anders wachten in het beste geval de barrages voor het behoud in de A-liga. Makkelijk zal het echter niet worden.

Niet alleen is Italië een stevige tegenstander, maar de Duivels staan zelf ook niet op hun sterkst. Het lijstje met afwezige spelers is zeer lang, met Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Jérémy Doku en Charles De Ketelaere als grootste namen die om verschillende redenen afhaakten.

LEES OOK: Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

Albert weinig optimistisch over Duivels post-Lukaku

Daardoor blijft enkel nog Romelu Lukaku over van de oude garde. Bij de Duivels zijn ze uiteraard in de wolken met de terugkeer van de topschutter aller tijden, die er voor de eerste keer sinds het EK opnieuw bij is. Anders zou de kern wel zéér jong en onervaren geweest zijn.

Philippe Albert maakt zich dan ook zorgen over de toekomst van de Rode Duivels. "Ik hoop dat ik ongelijk zal krijgen, maar ik ben absoluut niet optimistisch over het tijdperk post-Lukaku", geeft de analist aan bij Sudpresse.

Goals en leiderschap

Eens Lukaku een streep trekt onder de Rode Duivels, zal vooral zijn onwaarschijnlijke doelpuntenproductie gemist worden. Met Loïs Openda beschikt ons land in principe wel over nog een vlot scorende spits, maar hij kan zijn uitstekende vorm van bij RB Leipzig vooralsnog niet doortrekken bij de nationale ploeg.

Daarnaast is Lukaku ook als leider van groot belang voor de groep. Daarin zullen nieuwe voortrekkers moeten opstaan, al lijkt dat stilaan wel te gebeuren. De voorbije maanden toonde Amadou Onana zich bijvoorbeeld één van de roergangers van de nieuwe generatie.

Deel je zijn pessimisme?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

7
7
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

48
48
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

66
66
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

58
58
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

133
133
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

268
268
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

37
37
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

134
134
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

99
99
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

204
204
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

107
107
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

342
342
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

153
153
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

142
142
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

283
283
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

123
123
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

237
237
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

675
675
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

141
141
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

721
721
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

318
318
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

708
708
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

197
197
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

467
467
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

227
227

Meer sportnieuws