‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

door
‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

Killian Sardella, die dit seizoen opnieuw sterk presteert bij Anderlecht, staat op het punt om de club mogelijk in de winter of zomer te verlaten. Anderlecht heeft - volgens La Dernière Heure - een duidelijke afspraak met de kersverse Rode Duivel: dit wordt zijn laatste seizoen in het Lotto Park.

Er was vorige zomer al interesse van Bundesliga-clubs, waaronder Werder Bremen, met een bod tussen de vijf en zeven miljoen euro. Als Sardella zijn debuut maakt voor de Rode Duivels, kan zijn marktwaarde nog verder stijgen, wat Anderlecht kan helpen bij een lucratieve transfer.

LEES OOK: ‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

Uitgefloten door het Anderlecht-publiek: bijna afgeschreven

Drie seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

“99% van de spelers zou nooit zijn teruggekeerd nadat ze door het eigen stadion waren gefloten”, zei ervaringsdeskundige Geoffrey Claeys ooit, die in een depressie was beland. Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt.

Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. Sardella heeft grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Vorig seizoen is Sardella definitief doorgebroken bij Anderlecht en hij heeft zich gevestigd als een vaste basisspeler.

Van speler voor OHL of Westerlo tot Philip Lahm van Anderlecht

De Anderlecht-fans en analisten hebben langzaam maar zeker hun mening over Killian Sardella moeten heroverwegen. Ook Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, moest zijn eerdere oordeel herzien.

Als Anderlecht-watcher had hij lange tijd niet geloofd dat Sardella het zou waarmaken bij RSCA, en zag hij hem eerder als een speler voor clubs als OH Leuven of Westerlo. “Hij oogde te onzeker, maar kijk... De rechtsback snoert me de mond en toont dit seizoen zijn klasse,” gaf Geril toe.

De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren. “Philip Lahm-stijl”, schreef Het Nieuwsblad.

Ondanks dat Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs en is hij de voorbije seizoenen de certitude op rechts.

Sardella staat fysiek op zijn top, nadat hij eerder te kampen had met een zeldzaam vermoeidheidssyndroom. Hij is een perfectionist en werkt buiten de club hard aan zijn techniek om zijn tekortkomingen te overwinnen.

Anderlecht en Sardella spreken af: dit wordt zijn laatste seizoen

Vorige zomer haalde Anderlecht met Thomas Foket een te vrezen concurrent binnen voor Killian Sardella, maar desondanks houdt hij bijzonder gemakkelijk stand als vaste rechtsback in de ploeg. Het plan van Anderlecht is om Sardella te verkopen, wellicht deze winter of anders in de zomer.

Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak tussen Sardella en de clubleiding: dit wordt sowieso zijn laatste jaar bij Anderlecht. Vorige zomer had Sardella al de aandacht getrokken van meerdere Bundesliga-clubs, vooral van Werder Bremen.

De Duitse club toonde serieuze interesse in de jonge Belgische verdediger en was in onderhandeling met Anderlecht. Het bod zou naar verluidt tussen de vijf en zeven miljoen euro liggen.

Uiteindelijk besloten Anderlecht en Sardella om niet in te gaan op deze aanbieding en werd er een contractverlenging tot medio 2028 op papier gezet.

Tedesco verkiest Seys boven Sardella

Killian Sardella, de aanvoerder van de Jonge Duivels, werd steeds nadrukkelijker genoemd bij de nationale ploeg door zijn goede en constante prestaties bij Anderlecht. Hij haalde de voorselectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het interlandluik in november.

“Het zou een mooie beloning zijn”, zei Sardella in aanloop naar de partij in de Europa League tegen Riga FS. “Ik denk dat ik dit seizoen toch constant presteer, dus in die zin hield ik er ook wel rekening mee. Ik heb ook bij de U21 getoond wat ik waard ben.”

Sardella hield zelfs al eerder rekening met een selectie. “Als ik eerlijk ben, dan moet ik toegeven dat ik vorige keer wel een beetje ontgoocheld was dat ik er niet bij was.” Voor Sardella zou het een droom zijn die uitkomt.

Hij kan ook voor Kameroen uitkomen, dat al informeerde, maar Sardella was duidelijk: “Ik wil voor de Rode Duivels spelen.” Helaas kreeg Joaquin Seys (19, Club Brugge) de voorkeur in de selectie van Tedesco, tot ontgoocheling van Sardella.

Sardella Rode Duivel: extra miljoenen voor Anderlecht?

“Uiteraard ben ik ontgoocheld, daar ga ik niet over liegen”, zei Killian Sardella eerlijk na de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Sardella legde zich neer bij de keuze van bondscoach Domenico Tedesco en het gaf hem nóg meer motivatie om er de volgende keer wél bij te zijn.

“Ik speel elke wedstrijd voor Anderlecht en ik ben ook geselecteerd voor de U21. Het is een hele eer dat ik daar soms de kapiteinsband mag dragen.” De niet-selectie duwde Sardella ook niet naar Kameroen.

Omdat Joaquin Seys zich blesseerde bij Club Brugge werd Sardella finaal tóch noodgedwongen doorgeschoven van de Belgische beloften naar de Rode Duivels.

Daarmee wordt hij een grote ervaring rijker en zal hij nog beter in de markt liggen met het oog op een transfer in de eerstvolgende winter- of zomermercato. Anderlecht mag zelfs kunnen dromen van enkele miljoenen extra als Sardella zijn eerste cap zou pakken voor de nationale ploeg.

Sardella verdient zijn selectie voor de Rode Duivels

Meest recent

AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

4
4
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

375
375
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

63
63
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

99
99
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

21
21
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

48
48
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

146
146
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

67
67
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

237
237
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

49
49
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

142
142
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

122
122
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

215
215
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

367
367
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

43
43
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

423
423
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

279
279
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

81
81
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

111
111
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

217
217
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

190
190
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

140
140
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

544
544
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

39
39
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

213
213

Meer sportnieuws