‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

702
‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

Killian Sardella, die dit seizoen opnieuw sterk presteert bij Anderlecht, staat op het punt om de club mogelijk in de winter of zomer te verlaten. Anderlecht heeft - volgens La Dernière Heure - een duidelijke afspraak met de kersverse Rode Duivel: dit wordt zijn laatste seizoen in het Lotto Park.

Er was vorige zomer al interesse van Bundesliga-clubs, waaronder Werder Bremen, met een bod tussen de vijf en zeven miljoen euro. Als Sardella zijn debuut maakt voor de Rode Duivels, kan zijn marktwaarde nog verder stijgen, wat Anderlecht kan helpen bij een lucratieve transfer.

LEES OOK: Tedesco haalt volgende Belg in huis

Uitgefloten door het Anderlecht-publiek: bijna afgeschreven

Drie seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

“99% van de spelers zou nooit zijn teruggekeerd nadat ze door het eigen stadion waren gefloten”, zei ervaringsdeskundige Geoffrey Claeys ooit, die in een depressie was beland. Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt.

Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. Sardella heeft grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Vorig seizoen is Sardella definitief doorgebroken bij Anderlecht en hij heeft zich gevestigd als een vaste basisspeler.

Van speler voor OHL of Westerlo tot Philip Lahm van Anderlecht

De Anderlecht-fans en analisten hebben langzaam maar zeker hun mening over Killian Sardella moeten heroverwegen. Ook Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, moest zijn eerdere oordeel herzien.

Als Anderlecht-watcher had hij lange tijd niet geloofd dat Sardella het zou waarmaken bij RSCA, en zag hij hem eerder als een speler voor clubs als OH Leuven of Westerlo. “Hij oogde te onzeker, maar kijk... De rechtsback snoert me de mond en toont dit seizoen zijn klasse,” gaf Geril toe.

De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren. “Philip Lahm-stijl”, schreef Het Nieuwsblad.

Ondanks dat Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs en is hij de voorbije seizoenen de certitude op rechts.

Sardella staat fysiek op zijn top, nadat hij eerder te kampen had met een zeldzaam vermoeidheidssyndroom. Hij is een perfectionist en werkt buiten de club hard aan zijn techniek om zijn tekortkomingen te overwinnen.

Anderlecht en Sardella spreken af: dit wordt zijn laatste seizoen

Vorige zomer haalde Anderlecht met Thomas Foket een te vrezen concurrent binnen voor Killian Sardella, maar desondanks houdt hij bijzonder gemakkelijk stand als vaste rechtsback in de ploeg. Het plan van Anderlecht is om Sardella te verkopen, wellicht deze winter of anders in de zomer.

Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak tussen Sardella en de clubleiding: dit wordt sowieso zijn laatste jaar bij Anderlecht. Vorige zomer had Sardella al de aandacht getrokken van meerdere Bundesliga-clubs, vooral van Werder Bremen.

De Duitse club toonde serieuze interesse in de jonge Belgische verdediger en was in onderhandeling met Anderlecht. Het bod zou naar verluidt tussen de vijf en zeven miljoen euro liggen.

Uiteindelijk besloten Anderlecht en Sardella om niet in te gaan op deze aanbieding en werd er een contractverlenging tot medio 2028 op papier gezet.

Tedesco verkiest Seys boven Sardella

Killian Sardella, de aanvoerder van de Jonge Duivels, werd steeds nadrukkelijker genoemd bij de nationale ploeg door zijn goede en constante prestaties bij Anderlecht. Hij haalde de voorselectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het interlandluik in november.

“Het zou een mooie beloning zijn”, zei Sardella in aanloop naar de partij in de Europa League tegen Riga FS. “Ik denk dat ik dit seizoen toch constant presteer, dus in die zin hield ik er ook wel rekening mee. Ik heb ook bij de U21 getoond wat ik waard ben.”

Sardella hield zelfs al eerder rekening met een selectie. “Als ik eerlijk ben, dan moet ik toegeven dat ik vorige keer wel een beetje ontgoocheld was dat ik er niet bij was.” Voor Sardella zou het een droom zijn die uitkomt.

Hij kan ook voor Kameroen uitkomen, dat al informeerde, maar Sardella was duidelijk: “Ik wil voor de Rode Duivels spelen.” Helaas kreeg Joaquin Seys (19, Club Brugge) de voorkeur in de selectie van Tedesco, tot ontgoocheling van Sardella.

Sardella Rode Duivel: extra miljoenen voor Anderlecht?

“Uiteraard ben ik ontgoocheld, daar ga ik niet over liegen”, zei Killian Sardella eerlijk na de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Sardella legde zich neer bij de keuze van bondscoach Domenico Tedesco en het gaf hem nóg meer motivatie om er de volgende keer wél bij te zijn.

“Ik speel elke wedstrijd voor Anderlecht en ik ben ook geselecteerd voor de U21. Het is een hele eer dat ik daar soms de kapiteinsband mag dragen.” De niet-selectie duwde Sardella ook niet naar Kameroen.

Omdat Joaquin Seys zich blesseerde bij Club Brugge werd Sardella finaal tóch noodgedwongen doorgeschoven van de Belgische beloften naar de Rode Duivels.

Daarmee wordt hij een grote ervaring rijker en zal hij nog beter in de markt liggen met het oog op een transfer in de eerstvolgende winter- of zomermercato. Anderlecht mag zelfs kunnen dromen van enkele miljoenen extra als Sardella zijn eerste cap zou pakken voor de nationale ploeg.

Sardella verdient zijn selectie voor de Rode Duivels

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

34
34
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

15
15
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

40
40
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

70
70
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

67
67
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

55
55
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

564
564
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

107
107
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

72
72
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

149
149
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

148
148
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

401
401
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

67
67
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

234
234
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1240
1240
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

159
159
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

32
32
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

53
53
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

34
34
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

57
57
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

549
549
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

98
98
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

401
401
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

198
198

Meer sportnieuws