‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

door
‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

Killian Sardella, die dit seizoen opnieuw sterk presteert bij Anderlecht, staat op het punt om de club mogelijk in de winter of zomer te verlaten. Anderlecht heeft - volgens La Dernière Heure - een duidelijke afspraak met de kersverse Rode Duivel: dit wordt zijn laatste seizoen in het Lotto Park.

Er was vorige zomer al interesse van Bundesliga-clubs, waaronder Werder Bremen, met een bod tussen de vijf en zeven miljoen euro. Als Sardella zijn debuut maakt voor de Rode Duivels, kan zijn marktwaarde nog verder stijgen, wat Anderlecht kan helpen bij een lucratieve transfer.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

Uitgefloten door het Anderlecht-publiek: bijna afgeschreven

Drie seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

“99% van de spelers zou nooit zijn teruggekeerd nadat ze door het eigen stadion waren gefloten”, zei ervaringsdeskundige Geoffrey Claeys ooit, die in een depressie was beland. Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt.

Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. Sardella heeft grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Vorig seizoen is Sardella definitief doorgebroken bij Anderlecht en hij heeft zich gevestigd als een vaste basisspeler.

Van speler voor OHL of Westerlo tot Philip Lahm van Anderlecht

De Anderlecht-fans en analisten hebben langzaam maar zeker hun mening over Killian Sardella moeten heroverwegen. Ook Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, moest zijn eerdere oordeel herzien.

Als Anderlecht-watcher had hij lange tijd niet geloofd dat Sardella het zou waarmaken bij RSCA, en zag hij hem eerder als een speler voor clubs als OH Leuven of Westerlo. “Hij oogde te onzeker, maar kijk... De rechtsback snoert me de mond en toont dit seizoen zijn klasse,” gaf Geril toe.

De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren. “Philip Lahm-stijl”, schreef Het Nieuwsblad.

Ondanks dat Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs en is hij de voorbije seizoenen de certitude op rechts.

Sardella staat fysiek op zijn top, nadat hij eerder te kampen had met een zeldzaam vermoeidheidssyndroom. Hij is een perfectionist en werkt buiten de club hard aan zijn techniek om zijn tekortkomingen te overwinnen.

Anderlecht en Sardella spreken af: dit wordt zijn laatste seizoen

Vorige zomer haalde Anderlecht met Thomas Foket een te vrezen concurrent binnen voor Killian Sardella, maar desondanks houdt hij bijzonder gemakkelijk stand als vaste rechtsback in de ploeg. Het plan van Anderlecht is om Sardella te verkopen, wellicht deze winter of anders in de zomer.

Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak tussen Sardella en de clubleiding: dit wordt sowieso zijn laatste jaar bij Anderlecht. Vorige zomer had Sardella al de aandacht getrokken van meerdere Bundesliga-clubs, vooral van Werder Bremen.

De Duitse club toonde serieuze interesse in de jonge Belgische verdediger en was in onderhandeling met Anderlecht. Het bod zou naar verluidt tussen de vijf en zeven miljoen euro liggen.

Uiteindelijk besloten Anderlecht en Sardella om niet in te gaan op deze aanbieding en werd er een contractverlenging tot medio 2028 op papier gezet.

Tedesco verkiest Seys boven Sardella

Killian Sardella, de aanvoerder van de Jonge Duivels, werd steeds nadrukkelijker genoemd bij de nationale ploeg door zijn goede en constante prestaties bij Anderlecht. Hij haalde de voorselectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het interlandluik in november.

“Het zou een mooie beloning zijn”, zei Sardella in aanloop naar de partij in de Europa League tegen Riga FS. “Ik denk dat ik dit seizoen toch constant presteer, dus in die zin hield ik er ook wel rekening mee. Ik heb ook bij de U21 getoond wat ik waard ben.”

Sardella hield zelfs al eerder rekening met een selectie. “Als ik eerlijk ben, dan moet ik toegeven dat ik vorige keer wel een beetje ontgoocheld was dat ik er niet bij was.” Voor Sardella zou het een droom zijn die uitkomt.

Hij kan ook voor Kameroen uitkomen, dat al informeerde, maar Sardella was duidelijk: “Ik wil voor de Rode Duivels spelen.” Helaas kreeg Joaquin Seys (19, Club Brugge) de voorkeur in de selectie van Tedesco, tot ontgoocheling van Sardella.

Sardella Rode Duivel: extra miljoenen voor Anderlecht?

“Uiteraard ben ik ontgoocheld, daar ga ik niet over liegen”, zei Killian Sardella eerlijk na de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Sardella legde zich neer bij de keuze van bondscoach Domenico Tedesco en het gaf hem nóg meer motivatie om er de volgende keer wél bij te zijn.

“Ik speel elke wedstrijd voor Anderlecht en ik ben ook geselecteerd voor de U21. Het is een hele eer dat ik daar soms de kapiteinsband mag dragen.” De niet-selectie duwde Sardella ook niet naar Kameroen.

Omdat Joaquin Seys zich blesseerde bij Club Brugge werd Sardella finaal tóch noodgedwongen doorgeschoven van de Belgische beloften naar de Rode Duivels.

Daarmee wordt hij een grote ervaring rijker en zal hij nog beter in de markt liggen met het oog op een transfer in de eerstvolgende winter- of zomermercato. Anderlecht mag zelfs kunnen dromen van enkele miljoenen extra als Sardella zijn eerste cap zou pakken voor de nationale ploeg.

Sardella verdient zijn selectie voor de Rode Duivels

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

20
20
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

80
80
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

25
25
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

73
73
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

141
141
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

131
131
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

109
109
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

290
290
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

448
448
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

743
743
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

111
111
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

99
99
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

502
502
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

305
305
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

460
460
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

672
672
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

340
340
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws