‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

702 stemmen
‘Topdeal jaagt Anderlecht door het dak: minstens 7 miljoen’

Killian Sardella, die dit seizoen opnieuw sterk presteert bij Anderlecht, staat op het punt om de club mogelijk in de winter of zomer te verlaten. Anderlecht heeft - volgens La Dernière Heure - een duidelijke afspraak met de kersverse Rode Duivel: dit wordt zijn laatste seizoen in het Lotto Park.

Er was vorige zomer al interesse van Bundesliga-clubs, waaronder Werder Bremen, met een bod tussen de vijf en zeven miljoen euro. Als Sardella zijn debuut maakt voor de Rode Duivels, kan zijn marktwaarde nog verder stijgen, wat Anderlecht kan helpen bij een lucratieve transfer.

LEES OOK: 'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Uitgefloten door het Anderlecht-publiek: bijna afgeschreven

Drie seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

“99% van de spelers zou nooit zijn teruggekeerd nadat ze door het eigen stadion waren gefloten”, zei ervaringsdeskundige Geoffrey Claeys ooit, die in een depressie was beland. Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt.

Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. Sardella heeft grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Vorig seizoen is Sardella definitief doorgebroken bij Anderlecht en hij heeft zich gevestigd als een vaste basisspeler.

Van speler voor OHL of Westerlo tot Philip Lahm van Anderlecht

De Anderlecht-fans en analisten hebben langzaam maar zeker hun mening over Killian Sardella moeten heroverwegen. Ook Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, moest zijn eerdere oordeel herzien.

Als Anderlecht-watcher had hij lange tijd niet geloofd dat Sardella het zou waarmaken bij RSCA, en zag hij hem eerder als een speler voor clubs als OH Leuven of Westerlo. “Hij oogde te onzeker, maar kijk... De rechtsback snoert me de mond en toont dit seizoen zijn klasse,” gaf Geril toe.

De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren. “Philip Lahm-stijl”, schreef Het Nieuwsblad.

Ondanks dat Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs en is hij de voorbije seizoenen de certitude op rechts.

Sardella staat fysiek op zijn top, nadat hij eerder te kampen had met een zeldzaam vermoeidheidssyndroom. Hij is een perfectionist en werkt buiten de club hard aan zijn techniek om zijn tekortkomingen te overwinnen.

Anderlecht en Sardella spreken af: dit wordt zijn laatste seizoen

Vorige zomer haalde Anderlecht met Thomas Foket een te vrezen concurrent binnen voor Killian Sardella, maar desondanks houdt hij bijzonder gemakkelijk stand als vaste rechtsback in de ploeg. Het plan van Anderlecht is om Sardella te verkopen, wellicht deze winter of anders in de zomer.

Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak tussen Sardella en de clubleiding: dit wordt sowieso zijn laatste jaar bij Anderlecht. Vorige zomer had Sardella al de aandacht getrokken van meerdere Bundesliga-clubs, vooral van Werder Bremen.

De Duitse club toonde serieuze interesse in de jonge Belgische verdediger en was in onderhandeling met Anderlecht. Het bod zou naar verluidt tussen de vijf en zeven miljoen euro liggen.

Uiteindelijk besloten Anderlecht en Sardella om niet in te gaan op deze aanbieding en werd er een contractverlenging tot medio 2028 op papier gezet.

Tedesco verkiest Seys boven Sardella

Killian Sardella, de aanvoerder van de Jonge Duivels, werd steeds nadrukkelijker genoemd bij de nationale ploeg door zijn goede en constante prestaties bij Anderlecht. Hij haalde de voorselectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het interlandluik in november.

“Het zou een mooie beloning zijn”, zei Sardella in aanloop naar de partij in de Europa League tegen Riga FS. “Ik denk dat ik dit seizoen toch constant presteer, dus in die zin hield ik er ook wel rekening mee. Ik heb ook bij de U21 getoond wat ik waard ben.”

Sardella hield zelfs al eerder rekening met een selectie. “Als ik eerlijk ben, dan moet ik toegeven dat ik vorige keer wel een beetje ontgoocheld was dat ik er niet bij was.” Voor Sardella zou het een droom zijn die uitkomt.

Hij kan ook voor Kameroen uitkomen, dat al informeerde, maar Sardella was duidelijk: “Ik wil voor de Rode Duivels spelen.” Helaas kreeg Joaquin Seys (19, Club Brugge) de voorkeur in de selectie van Tedesco, tot ontgoocheling van Sardella.

Sardella Rode Duivel: extra miljoenen voor Anderlecht?

“Uiteraard ben ik ontgoocheld, daar ga ik niet over liegen”, zei Killian Sardella eerlijk na de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Sardella legde zich neer bij de keuze van bondscoach Domenico Tedesco en het gaf hem nóg meer motivatie om er de volgende keer wél bij te zijn.

“Ik speel elke wedstrijd voor Anderlecht en ik ben ook geselecteerd voor de U21. Het is een hele eer dat ik daar soms de kapiteinsband mag dragen.” De niet-selectie duwde Sardella ook niet naar Kameroen.

Omdat Joaquin Seys zich blesseerde bij Club Brugge werd Sardella finaal tóch noodgedwongen doorgeschoven van de Belgische beloften naar de Rode Duivels.

Daarmee wordt hij een grote ervaring rijker en zal hij nog beter in de markt liggen met het oog op een transfer in de eerstvolgende winter- of zomermercato. Anderlecht mag zelfs kunnen dromen van enkele miljoenen extra als Sardella zijn eerste cap zou pakken voor de nationale ploeg.

Sardella verdient zijn selectie voor de Rode Duivels

Meest recent

‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

4
4
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

40
40
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

123
123
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

111
111
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

17
17
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

22
22
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

335
335
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

163
163
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

365
365
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

50
50
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

77
77
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

226
226
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

572
572
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

159
159
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

210
210
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

68
68
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

268
268
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

607
607
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

110
110
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

78
78
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

431
431
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

665
665
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

79
79
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

408
408

Meer sportnieuws