"Ik had echt niet beter kunnen kiezen dan Anderlecht"

door

Bij Anderlecht vonden onlangs weer de nodige verschuivingen plaats, met als laatste in de rij de komst van Olivier Renard als nieuwe sportief directeur. Er werd afscheid genomen van CEO Sports Jesper Fredberg, die vooral de prijs betaalde voor een zwakke zomermercato.

Er werd de Deen verweten dat hij geen creatieve middenvelder haalde en dat verschillende zomeraanwinsten vooralsnog niet aan de verwachtingen voldoen. Onder meer Foket en Zanka konden nog maar weinig indruk maken. Maar andere transfers blijken tot dusver wel een succes.

LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Simic is heel gelukkig bij Anderlecht

Zo telde Anderlecht bijvoorbeeld 3 miljoen euro neer om Jan-Carlo Simic weg te halen bij AC Milan. De 19-jarige Serviër groeide meteen uit tot een vaste waarde in de defensie en maakte sinds zijn transfer ook zijn debuut bij het nationale elftal. Hij is zeer gelukkig bij Anderlecht.

"Ik voel me echt fantastisch bij Anderlecht", vertelt Simic in zijn thuisland aan Meridian Sport. "Ik had echt geen betere club kunnen kiezen voor mijn ontwikkeling. Ik ben hier nog maar een paar maanden en ik heb nu al bijna 20 wedstrijden gespeeld. Anderlecht heeft voor mij de deur naar de nationale ploeg geopend en ik zet enorme stappen voorwaarts."

Simic voelt zich belangrijk

Simic onthult ook dat zijn keuze voor Anderlecht meteen toegejuichd werd door Aleksandar Mitrovic, zelf uiteraard ook een bekende ex-speler van Paars-Wit. In het Lotto Park krijgt hij uitgebreid zijn kans, ook omdat er amper andere alternatieven zijn in de defensie.

Maar Simic looft vooral de cultuur binnen de club. "Ze geloven in mij en dat is als jonge speler enorm belangrijk", weet hij. "Ze hebben me tijdens de onderhandelingen een project voorgelegd en sindsdien hebben ze elke belofte ingelost. Dat zegt genoeg over hoeveel ze hun spelers respecteren. Ze waarderen en vertrouwen me en ze geven me de kans om op hoog niveau te spelen. Ze behandelen me als een belangrijke speler."

Is hij tot dusver een geslaagde transfer voor Anderlecht?

Meest recent

Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

34
34
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

100
100
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

67
67
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

30
30
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

155
155
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

246
246
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

172
172
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

60
60
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

45
45
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

315
315
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

329
329
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

182
182
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

119
119
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

102
102
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

442
442
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

223
223
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

124
124
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

105
105
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

110
110
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

50
50
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

190
190
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

116
116
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

75
75
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

337
337
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

456
456

Meer sportnieuws