Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

De Rode Duivels hopen donderdagavond hun laatste strohalm te grijpen in de Nations League, maar makkelijk zal dat niet worden. Niet alleen zal de ploeg van Domenico Tedesco gehavend aan de aftrap komen, maar met Italië komt er ook een zeer sterke tegenstander op bezoek in het Koning Boudewijnstadion.

Dat de Squadra Azzurra een te duchten opponent is, bleek al in oktober. In Rome werden de Duivels toen 40 minuten lang van de mat gespeeld, tot een rode kaart voor Pellegrini kort voor rust de match deed kantelen. Met een man meer konden de Belgen toen nog een dubbele achterstand ophalen en een 2-2-gelijkspel uit de brand slepen.

LEES OOK: Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Spalletti rekent op sterk Italië tegen Duivels

Italië pakte tot dusver al tien op twaalf in de Nations League en staat daarmee aan de leiding in groep A2. Met een punt in Brussel kunnen ze straks de kwalificatie voor de kwartfinales al helemaal veiligstellen.

Luciano Spalletti stuurt de Duivels alvast een stevige waarschuwing. "Ik verwacht hetzelfde Italië te zien als in het Olimpico", verklaart hij immers op de officiële kanalen van de Italiaanse voetbalbond. "Wat België zal brengen, weet ik niet. Maar als wij kunnen tonen wat ik zag op training en in de laatste matchen, dan zal dit Italië voor elk land een moeilijke tegenstander worden."

Terugkeer Barella en spitsen in bloedvorm

Italië zakt straks af naar Brussel zonder de geschorste Pellegrini en de geblesseerden Riccardo Calafiori en Samuele Ricci, maar verder kan Spalletti wel op een sterke kern rekenen. Op het middenveld kan hij opnieuw beschikken over Barella, terwijl voorin spitsen Kean en Retegui in grootse vorm verkeren.

Wel haalde Spalletti ook drie jonge nieuwkomers bij zijn groep. Verdedigers Pietro Comuzzo (19, Fiorentina) en Nicolo Savona (21, Juventus) en middenvelder Nicolo Rovella (22, Lazio) mochten zich deze week immers voor de eerste keer melden bij de Squadra.

De Rode Duivels zullen tegen Italië...

Meest recent

Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

2
2
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

14
14
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

6
6
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

13
13
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

16
16
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

16
16
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

23
23
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

40
40
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

12
12
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

268
268
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

55
55
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

102
102
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

242
242
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

26
26
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

41
41
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

296
296
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

53
53
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

60
60
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

457
457
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

150
150
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

171
171
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

332
332
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

69
69
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

30
30

Meer sportnieuws