Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

De Rode Duivels hopen donderdagavond hun laatste strohalm te grijpen in de Nations League, maar makkelijk zal dat niet worden. Niet alleen zal de ploeg van Domenico Tedesco gehavend aan de aftrap komen, maar met Italië komt er ook een zeer sterke tegenstander op bezoek in het Koning Boudewijnstadion.

Dat de Squadra Azzurra een te duchten opponent is, bleek al in oktober. In Rome werden de Duivels toen 40 minuten lang van de mat gespeeld, tot een rode kaart voor Pellegrini kort voor rust de match deed kantelen. Met een man meer konden de Belgen toen nog een dubbele achterstand ophalen en een 2-2-gelijkspel uit de brand slepen.

LEES OOK: Spalletti doet wenkbrauwen fronsen met woorden aan Openda

Spalletti rekent op sterk Italië tegen Duivels

Italië pakte tot dusver al tien op twaalf in de Nations League en staat daarmee aan de leiding in groep A2. Met een punt in Brussel kunnen ze straks de kwalificatie voor de kwartfinales al helemaal veiligstellen.

Luciano Spalletti stuurt de Duivels alvast een stevige waarschuwing. "Ik verwacht hetzelfde Italië te zien als in het Olimpico", verklaart hij immers op de officiële kanalen van de Italiaanse voetbalbond. "Wat België zal brengen, weet ik niet. Maar als wij kunnen tonen wat ik zag op training en in de laatste matchen, dan zal dit Italië voor elk land een moeilijke tegenstander worden."

Terugkeer Barella en spitsen in bloedvorm

Italië zakt straks af naar Brussel zonder de geschorste Pellegrini en de geblesseerden Riccardo Calafiori en Samuele Ricci, maar verder kan Spalletti wel op een sterke kern rekenen. Op het middenveld kan hij opnieuw beschikken over Barella, terwijl voorin spitsen Kean en Retegui in grootse vorm verkeren.

Wel haalde Spalletti ook drie jonge nieuwkomers bij zijn groep. Verdedigers Pietro Comuzzo (19, Fiorentina) en Nicolo Savona (21, Juventus) en middenvelder Nicolo Rovella (22, Lazio) mochten zich deze week immers voor de eerste keer melden bij de Squadra.

De Rode Duivels zullen tegen Italië...

Meest recent

Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

0
0
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

14
14
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

60
60
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

29
29
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

134
134
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

352
352
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

186
186
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

135
135
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

252
252
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

78
78
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

225
225
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

94
94
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

751
751
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

86
86
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

95
95
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

84
84
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

472
472
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

280
280
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

435
435
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

713
713
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

300
300
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

355
355
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

264
264

Meer sportnieuws