Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

De Rode Duivels hopen donderdagavond hun laatste strohalm te grijpen in de Nations League, maar makkelijk zal dat niet worden. Niet alleen zal de ploeg van Domenico Tedesco gehavend aan de aftrap komen, maar met Italië komt er ook een zeer sterke tegenstander op bezoek in het Koning Boudewijnstadion.

Dat de Squadra Azzurra een te duchten opponent is, bleek al in oktober. In Rome werden de Duivels toen 40 minuten lang van de mat gespeeld, tot een rode kaart voor Pellegrini kort voor rust de match deed kantelen. Met een man meer konden de Belgen toen nog een dubbele achterstand ophalen en een 2-2-gelijkspel uit de brand slepen.

LEES OOK: Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

Spalletti rekent op sterk Italië tegen Duivels

Italië pakte tot dusver al tien op twaalf in de Nations League en staat daarmee aan de leiding in groep A2. Met een punt in Brussel kunnen ze straks de kwalificatie voor de kwartfinales al helemaal veiligstellen.

Luciano Spalletti stuurt de Duivels alvast een stevige waarschuwing. "Ik verwacht hetzelfde Italië te zien als in het Olimpico", verklaart hij immers op de officiële kanalen van de Italiaanse voetbalbond. "Wat België zal brengen, weet ik niet. Maar als wij kunnen tonen wat ik zag op training en in de laatste matchen, dan zal dit Italië voor elk land een moeilijke tegenstander worden."

Terugkeer Barella en spitsen in bloedvorm

Italië zakt straks af naar Brussel zonder de geschorste Pellegrini en de geblesseerden Riccardo Calafiori en Samuele Ricci, maar verder kan Spalletti wel op een sterke kern rekenen. Op het middenveld kan hij opnieuw beschikken over Barella, terwijl voorin spitsen Kean en Retegui in grootse vorm verkeren.

Wel haalde Spalletti ook drie jonge nieuwkomers bij zijn groep. Verdedigers Pietro Comuzzo (19, Fiorentina) en Nicolo Savona (21, Juventus) en middenvelder Nicolo Rovella (22, Lazio) mochten zich deze week immers voor de eerste keer melden bij de Squadra.

De Rode Duivels zullen tegen Italië...

Meest recent

'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

119
119
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

70
70
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

237
237
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

122
122
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

315
315
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

293
293
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

354
354
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

138
138
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

226
226
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

254
254
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

169
169
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

69
69
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

190
190
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

185
185
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

52
52
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

617
617
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

104
104
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

577
577
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

228
228
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

346
346
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

206
206
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

148
148
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

770
770
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

126
126

Meer sportnieuws