Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

door
Spalletti stuurt Rode Duivels stevige waarschuwing

De Rode Duivels hopen donderdagavond hun laatste strohalm te grijpen in de Nations League, maar makkelijk zal dat niet worden. Niet alleen zal de ploeg van Domenico Tedesco gehavend aan de aftrap komen, maar met Italië komt er ook een zeer sterke tegenstander op bezoek in het Koning Boudewijnstadion.

Dat de Squadra Azzurra een te duchten opponent is, bleek al in oktober. In Rome werden de Duivels toen 40 minuten lang van de mat gespeeld, tot een rode kaart voor Pellegrini kort voor rust de match deed kantelen. Met een man meer konden de Belgen toen nog een dubbele achterstand ophalen en een 2-2-gelijkspel uit de brand slepen.

LEES OOK: Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Spalletti rekent op sterk Italië tegen Duivels

Italië pakte tot dusver al tien op twaalf in de Nations League en staat daarmee aan de leiding in groep A2. Met een punt in Brussel kunnen ze straks de kwalificatie voor de kwartfinales al helemaal veiligstellen.

Luciano Spalletti stuurt de Duivels alvast een stevige waarschuwing. "Ik verwacht hetzelfde Italië te zien als in het Olimpico", verklaart hij immers op de officiële kanalen van de Italiaanse voetbalbond. "Wat België zal brengen, weet ik niet. Maar als wij kunnen tonen wat ik zag op training en in de laatste matchen, dan zal dit Italië voor elk land een moeilijke tegenstander worden."

Terugkeer Barella en spitsen in bloedvorm

Italië zakt straks af naar Brussel zonder de geschorste Pellegrini en de geblesseerden Riccardo Calafiori en Samuele Ricci, maar verder kan Spalletti wel op een sterke kern rekenen. Op het middenveld kan hij opnieuw beschikken over Barella, terwijl voorin spitsen Kean en Retegui in grootse vorm verkeren.

Wel haalde Spalletti ook drie jonge nieuwkomers bij zijn groep. Verdedigers Pietro Comuzzo (19, Fiorentina) en Nicolo Savona (21, Juventus) en middenvelder Nicolo Rovella (22, Lazio) mochten zich deze week immers voor de eerste keer melden bij de Squadra.

De Rode Duivels zullen tegen Italië...

Meest recent

Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

32
32
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

14
14
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

33
33
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

394
394
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

267
267
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

154
154
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1005
1005
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

475
475
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

247
247
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

836
836
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1722
1722
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

739
739
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1134
1134
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1072
1072
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1688
1688
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2366
2366
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2159
2159
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1225
1225
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

27
27
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

917
917
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

277
277
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

217
217
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

97
97
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

167
167
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

253
253

Meer sportnieuws