Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

579 stemmen
Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

Roméo Lavia maakte op zijn zestiende maakte hij de gewaagde overstap van Anderlecht naar Manchester City, waar zijn uitzonderlijke talent direct opviel bij coach Pep Guardiola. Na een periode van groei binnen City’s jeugdreeksen en een debuut in de League Cup, besloot Lavia echter naar Southampton te vertrekken voor meer speeltijd.

Zijn sterke prestaties daar, zelfs in het degradatiejaar, trokken de aandacht van Chelsea, dat hem in 2023 voor 62 miljoen euro overnam. Ondanks een blessure die zijn eerste seizoen bij Chelsea overschaduwde, maakte hij onlangs een comeback en veroverde een plek in de Rode Duivels-selectie.

LEES OOK: Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

Tegen alle adviezen in: op 16 jaar naar Manchester City

De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent dat niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting.

Op 16-jarige leeftijd besliste hij om geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni 2020 ondertekende Lavia zijn eerste profcontract bij Manchester City.

Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was slechts een kwestie van tijd.

Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.

Guardiola werd instant verliefd op hem

Roméo Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien.

Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup al verschillende keren, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren.

Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit. De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal.

Lavia zette zijn eerste stappen bij de U18, maar na één seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award.

 Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat was op zich al een grootse prestatie van de Belg.

Lavia naar de A-kern van Manchester City

Maar Pep Guardiola had veel grotere plannen met Roméo Lavia. De Spanjaard nam hem zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City.

Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia ook zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cup-match tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af.

Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans. Guardiola liet het jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeerden voor Lavia.

In de zomer van 2023 verliet Lavia de Citizens en hij vertrok naar Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Guardiola keihard in zijn kwaliteiten.

Hassenhuttl wilde wereldspeler maken van Lavia bij Southampton

Romeo Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Manchester City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder vond namelijk dat de tijd rijp was om meer speelminuten te maken, en die kans was uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.

In het seizoen 2022/23 was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton, dat toen uiteindelijk degradeerde uit de Premier League. “We willen een wereldspeler maken van hem”, zei coach Ralph Hasenhüttl.

Wesley Sonck had Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek met bewondering naar de prestaties van zijn poulain in de Premier League.

“Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck in de podcast De Tribune.

Ondanks dat hij nog aan het begin van zijn carrière stond, werd Lavia gezien als een speler met alle kwaliteiten om een complete verdedigende middenvelder te worden. Hoewel hij pas in 2024 twintig zou worden, speelt hij al op hoog niveau.

Voor 62 miljoen naar Chelsea … en de Rode Duivels

Roméo Lavia bleef uiteindelijk maar één seizoen bij Southampton, want in de zomer van 2023 nam Chelsea hem over voor maar liefst 62 miljoen euro. De hele zomer van 2023 onderhandelde Chelsea een prijs voor Lavia en de Blues wisten het hart van de jonge middenvelder te veroveren.

Chelsea had al langer interesse in het jeugdproduct van Anderlecht en probeerde hem afgelopen zomer al aan te trekken voor 60 miljoen euro in dezelfde transferperiode waarin hij van Manchester City naar Southampton verhuisde.

Rekruteringsdirecteur Joe Shields, die overkwam van Southampton, is een groot bewonderaar van Lavia en kent de speler uit hun gezamenlijke tijd bij St Mary’s en Manchester City.

Lavia heeft momenteel nog niet veel plezier beleefd bij Chelsea, waar hij zijn eerste seizoen helemaal miste door een blessure. Dit seizoen maakte hij zijn rentree en liet meteen zijn stempel op het spel van Chelsea.

Lavia hoopt dat zijn carrière nu echt op gang is. Zijn selectie voor de Rode Duivels is alvast een eerste stap in de goede richting.

Lavia wordt een wereldtopper

Meest recent

Nilis en Verstraeten geven hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

5
5
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

260
260
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

88
88
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

127
127
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

193
193
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

109
109
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

173
173
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

57
57
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

332
332
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

122
122
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

690
690
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

75
75
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

280
280
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

303
303
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

617
617
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

483
483
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

850
850
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

81
81
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

120
120
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

193
193
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

254
254
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

175
175

Meer sportnieuws