Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

579 stemmen
Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

Roméo Lavia maakte op zijn zestiende maakte hij de gewaagde overstap van Anderlecht naar Manchester City, waar zijn uitzonderlijke talent direct opviel bij coach Pep Guardiola. Na een periode van groei binnen City’s jeugdreeksen en een debuut in de League Cup, besloot Lavia echter naar Southampton te vertrekken voor meer speeltijd.

Zijn sterke prestaties daar, zelfs in het degradatiejaar, trokken de aandacht van Chelsea, dat hem in 2023 voor 62 miljoen euro overnam. Ondanks een blessure die zijn eerste seizoen bij Chelsea overschaduwde, maakte hij onlangs een comeback en veroverde een plek in de Rode Duivels-selectie.

LEES OOK: Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Tegen alle adviezen in: op 16 jaar naar Manchester City

De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent dat niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting.

Op 16-jarige leeftijd besliste hij om geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni 2020 ondertekende Lavia zijn eerste profcontract bij Manchester City.

Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was slechts een kwestie van tijd.

Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.

Guardiola werd instant verliefd op hem

Roméo Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien.

Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup al verschillende keren, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren.

Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit. De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal.

Lavia zette zijn eerste stappen bij de U18, maar na één seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award.

 Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat was op zich al een grootse prestatie van de Belg.

Lavia naar de A-kern van Manchester City

Maar Pep Guardiola had veel grotere plannen met Roméo Lavia. De Spanjaard nam hem zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City.

Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia ook zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cup-match tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af.

Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans. Guardiola liet het jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeerden voor Lavia.

In de zomer van 2023 verliet Lavia de Citizens en hij vertrok naar Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Guardiola keihard in zijn kwaliteiten.

Hassenhuttl wilde wereldspeler maken van Lavia bij Southampton

Romeo Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Manchester City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder vond namelijk dat de tijd rijp was om meer speelminuten te maken, en die kans was uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.

In het seizoen 2022/23 was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton, dat toen uiteindelijk degradeerde uit de Premier League. “We willen een wereldspeler maken van hem”, zei coach Ralph Hasenhüttl.

Wesley Sonck had Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek met bewondering naar de prestaties van zijn poulain in de Premier League.

“Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck in de podcast De Tribune.

Ondanks dat hij nog aan het begin van zijn carrière stond, werd Lavia gezien als een speler met alle kwaliteiten om een complete verdedigende middenvelder te worden. Hoewel hij pas in 2024 twintig zou worden, speelt hij al op hoog niveau.

Voor 62 miljoen naar Chelsea … en de Rode Duivels

Roméo Lavia bleef uiteindelijk maar één seizoen bij Southampton, want in de zomer van 2023 nam Chelsea hem over voor maar liefst 62 miljoen euro. De hele zomer van 2023 onderhandelde Chelsea een prijs voor Lavia en de Blues wisten het hart van de jonge middenvelder te veroveren.

Chelsea had al langer interesse in het jeugdproduct van Anderlecht en probeerde hem afgelopen zomer al aan te trekken voor 60 miljoen euro in dezelfde transferperiode waarin hij van Manchester City naar Southampton verhuisde.

Rekruteringsdirecteur Joe Shields, die overkwam van Southampton, is een groot bewonderaar van Lavia en kent de speler uit hun gezamenlijke tijd bij St Mary’s en Manchester City.

Lavia heeft momenteel nog niet veel plezier beleefd bij Chelsea, waar hij zijn eerste seizoen helemaal miste door een blessure. Dit seizoen maakte hij zijn rentree en liet meteen zijn stempel op het spel van Chelsea.

Lavia hoopt dat zijn carrière nu echt op gang is. Zijn selectie voor de Rode Duivels is alvast een eerste stap in de goede richting.

Lavia wordt een wereldtopper

Meest recent

Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

32
32
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

30
30
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

110
110
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

89
89
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

49
49
Jan Vertonghen raakt diepe snaar met pakkende getuigenis

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

15
15
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

164
164
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

198
198
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

253
253
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

58
58
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

236
236
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

134
134
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

496
496
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

498
498
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

249
249
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

216
216
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

274
274
'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

50
50
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

623
623
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

197
197
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

527
527
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

236
236
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

652
652
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

291
291

Meer sportnieuws