Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

579 stemmen
Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

Roméo Lavia maakte op zijn zestiende maakte hij de gewaagde overstap van Anderlecht naar Manchester City, waar zijn uitzonderlijke talent direct opviel bij coach Pep Guardiola. Na een periode van groei binnen City’s jeugdreeksen en een debuut in de League Cup, besloot Lavia echter naar Southampton te vertrekken voor meer speeltijd.

Zijn sterke prestaties daar, zelfs in het degradatiejaar, trokken de aandacht van Chelsea, dat hem in 2023 voor 62 miljoen euro overnam. Ondanks een blessure die zijn eerste seizoen bij Chelsea overschaduwde, maakte hij onlangs een comeback en veroverde een plek in de Rode Duivels-selectie.

LEES OOK: Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

Tegen alle adviezen in: op 16 jaar naar Manchester City

De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent dat niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting.

Op 16-jarige leeftijd besliste hij om geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni 2020 ondertekende Lavia zijn eerste profcontract bij Manchester City.

Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was slechts een kwestie van tijd.

Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.

Guardiola werd instant verliefd op hem

Roméo Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien.

Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup al verschillende keren, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren.

Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit. De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal.

Lavia zette zijn eerste stappen bij de U18, maar na één seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award.

 Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat was op zich al een grootse prestatie van de Belg.

Lavia naar de A-kern van Manchester City

Maar Pep Guardiola had veel grotere plannen met Roméo Lavia. De Spanjaard nam hem zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City.

Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia ook zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cup-match tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af.

Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans. Guardiola liet het jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeerden voor Lavia.

In de zomer van 2023 verliet Lavia de Citizens en hij vertrok naar Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Guardiola keihard in zijn kwaliteiten.

Hassenhuttl wilde wereldspeler maken van Lavia bij Southampton

Romeo Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Manchester City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder vond namelijk dat de tijd rijp was om meer speelminuten te maken, en die kans was uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.

In het seizoen 2022/23 was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton, dat toen uiteindelijk degradeerde uit de Premier League. “We willen een wereldspeler maken van hem”, zei coach Ralph Hasenhüttl.

Wesley Sonck had Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek met bewondering naar de prestaties van zijn poulain in de Premier League.

“Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck in de podcast De Tribune.

Ondanks dat hij nog aan het begin van zijn carrière stond, werd Lavia gezien als een speler met alle kwaliteiten om een complete verdedigende middenvelder te worden. Hoewel hij pas in 2024 twintig zou worden, speelt hij al op hoog niveau.

Voor 62 miljoen naar Chelsea … en de Rode Duivels

Roméo Lavia bleef uiteindelijk maar één seizoen bij Southampton, want in de zomer van 2023 nam Chelsea hem over voor maar liefst 62 miljoen euro. De hele zomer van 2023 onderhandelde Chelsea een prijs voor Lavia en de Blues wisten het hart van de jonge middenvelder te veroveren.

Chelsea had al langer interesse in het jeugdproduct van Anderlecht en probeerde hem afgelopen zomer al aan te trekken voor 60 miljoen euro in dezelfde transferperiode waarin hij van Manchester City naar Southampton verhuisde.

Rekruteringsdirecteur Joe Shields, die overkwam van Southampton, is een groot bewonderaar van Lavia en kent de speler uit hun gezamenlijke tijd bij St Mary’s en Manchester City.

Lavia heeft momenteel nog niet veel plezier beleefd bij Chelsea, waar hij zijn eerste seizoen helemaal miste door een blessure. Dit seizoen maakte hij zijn rentree en liet meteen zijn stempel op het spel van Chelsea.

Lavia hoopt dat zijn carrière nu echt op gang is. Zijn selectie voor de Rode Duivels is alvast een eerste stap in de goede richting.

Lavia wordt een wereldtopper

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
KRC Genk legt lat hoog met Courtois: de rest is gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

12
12
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

44
44
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

21
21
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

194
194
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

87
87
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

111
111
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

230
230
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

91
91
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

204
204
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

549
549
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

120
120
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

597
597
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

311
311
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

669
669
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

181
181
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

431
431
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

194
194
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

80
80
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

127
127
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

125
125
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

313
313
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

325
325
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

466
466
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

506
506
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

536
536

Meer sportnieuws