Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

door
Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

Roméo Lavia maakte op zijn zestiende maakte hij de gewaagde overstap van Anderlecht naar Manchester City, waar zijn uitzonderlijke talent direct opviel bij coach Pep Guardiola. Na een periode van groei binnen City’s jeugdreeksen en een debuut in de League Cup, besloot Lavia echter naar Southampton te vertrekken voor meer speeltijd.

Zijn sterke prestaties daar, zelfs in het degradatiejaar, trokken de aandacht van Chelsea, dat hem in 2023 voor 62 miljoen euro overnam. Ondanks een blessure die zijn eerste seizoen bij Chelsea overschaduwde, maakte hij onlangs een comeback en veroverde een plek in de Rode Duivels-selectie.

LEES OOK: Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Tegen alle adviezen in: op 16 jaar naar Manchester City

De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent dat niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting.

Op 16-jarige leeftijd besliste hij om geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni 2020 ondertekende Lavia zijn eerste profcontract bij Manchester City.

Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was slechts een kwestie van tijd.

Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.

Guardiola werd instant verliefd op hem

Roméo Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien.

Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup al verschillende keren, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren.

Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit. De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal.

Lavia zette zijn eerste stappen bij de U18, maar na één seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award.

 Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat was op zich al een grootse prestatie van de Belg.

Lavia naar de A-kern van Manchester City

Maar Pep Guardiola had veel grotere plannen met Roméo Lavia. De Spanjaard nam hem zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City.

Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia ook zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cup-match tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af.

Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans. Guardiola liet het jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeerden voor Lavia.

In de zomer van 2023 verliet Lavia de Citizens en hij vertrok naar Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Guardiola keihard in zijn kwaliteiten.

Hassenhuttl wilde wereldspeler maken van Lavia bij Southampton

Romeo Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Manchester City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder vond namelijk dat de tijd rijp was om meer speelminuten te maken, en die kans was uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.

In het seizoen 2022/23 was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton, dat toen uiteindelijk degradeerde uit de Premier League. “We willen een wereldspeler maken van hem”, zei coach Ralph Hasenhüttl.

Wesley Sonck had Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek met bewondering naar de prestaties van zijn poulain in de Premier League.

“Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck in de podcast De Tribune.

Ondanks dat hij nog aan het begin van zijn carrière stond, werd Lavia gezien als een speler met alle kwaliteiten om een complete verdedigende middenvelder te worden. Hoewel hij pas in 2024 twintig zou worden, speelt hij al op hoog niveau.

Voor 62 miljoen naar Chelsea … en de Rode Duivels

Roméo Lavia bleef uiteindelijk maar één seizoen bij Southampton, want in de zomer van 2023 nam Chelsea hem over voor maar liefst 62 miljoen euro. De hele zomer van 2023 onderhandelde Chelsea een prijs voor Lavia en de Blues wisten het hart van de jonge middenvelder te veroveren.

Chelsea had al langer interesse in het jeugdproduct van Anderlecht en probeerde hem afgelopen zomer al aan te trekken voor 60 miljoen euro in dezelfde transferperiode waarin hij van Manchester City naar Southampton verhuisde.

Rekruteringsdirecteur Joe Shields, die overkwam van Southampton, is een groot bewonderaar van Lavia en kent de speler uit hun gezamenlijke tijd bij St Mary’s en Manchester City.

Lavia heeft momenteel nog niet veel plezier beleefd bij Chelsea, waar hij zijn eerste seizoen helemaal miste door een blessure. Dit seizoen maakte hij zijn rentree en liet meteen zijn stempel op het spel van Chelsea.

Lavia hoopt dat zijn carrière nu echt op gang is. Zijn selectie voor de Rode Duivels is alvast een eerste stap in de goede richting.

Lavia wordt een wereldtopper

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

184
184
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

41
41
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

265
265
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

85
85
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

171
171
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

235
235
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

71
71
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

63
63
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

629
629
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

62
62
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

158
158
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

87
87
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

166
166
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

223
223

Meer sportnieuws