Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

579 stemmen
Wereldspeler voor Rode Duivels: Guardiola instant verliefd

Roméo Lavia maakte op zijn zestiende maakte hij de gewaagde overstap van Anderlecht naar Manchester City, waar zijn uitzonderlijke talent direct opviel bij coach Pep Guardiola. Na een periode van groei binnen City’s jeugdreeksen en een debuut in de League Cup, besloot Lavia echter naar Southampton te vertrekken voor meer speeltijd.

Zijn sterke prestaties daar, zelfs in het degradatiejaar, trokken de aandacht van Chelsea, dat hem in 2023 voor 62 miljoen euro overnam. Ondanks een blessure die zijn eerste seizoen bij Chelsea overschaduwde, maakte hij onlangs een comeback en veroverde een plek in de Rode Duivels-selectie.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Tegen alle adviezen in: op 16 jaar naar Manchester City

De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent dat niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting.

Op 16-jarige leeftijd besliste hij om geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni 2020 ondertekende Lavia zijn eerste profcontract bij Manchester City.

Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was slechts een kwestie van tijd.

Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.

Guardiola werd instant verliefd op hem

Roméo Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien.

Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup al verschillende keren, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren.

Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit. De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal.

Lavia zette zijn eerste stappen bij de U18, maar na één seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award.

 Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat was op zich al een grootse prestatie van de Belg.

Lavia naar de A-kern van Manchester City

Maar Pep Guardiola had veel grotere plannen met Roméo Lavia. De Spanjaard nam hem zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City.

Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia ook zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cup-match tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af.

Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans. Guardiola liet het jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeerden voor Lavia.

In de zomer van 2023 verliet Lavia de Citizens en hij vertrok naar Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Guardiola keihard in zijn kwaliteiten.

Hassenhuttl wilde wereldspeler maken van Lavia bij Southampton

Romeo Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Manchester City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder vond namelijk dat de tijd rijp was om meer speelminuten te maken, en die kans was uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.

In het seizoen 2022/23 was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton, dat toen uiteindelijk degradeerde uit de Premier League. “We willen een wereldspeler maken van hem”, zei coach Ralph Hasenhüttl.

Wesley Sonck had Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek met bewondering naar de prestaties van zijn poulain in de Premier League.

“Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck in de podcast De Tribune.

Ondanks dat hij nog aan het begin van zijn carrière stond, werd Lavia gezien als een speler met alle kwaliteiten om een complete verdedigende middenvelder te worden. Hoewel hij pas in 2024 twintig zou worden, speelt hij al op hoog niveau.

Voor 62 miljoen naar Chelsea … en de Rode Duivels

Roméo Lavia bleef uiteindelijk maar één seizoen bij Southampton, want in de zomer van 2023 nam Chelsea hem over voor maar liefst 62 miljoen euro. De hele zomer van 2023 onderhandelde Chelsea een prijs voor Lavia en de Blues wisten het hart van de jonge middenvelder te veroveren.

Chelsea had al langer interesse in het jeugdproduct van Anderlecht en probeerde hem afgelopen zomer al aan te trekken voor 60 miljoen euro in dezelfde transferperiode waarin hij van Manchester City naar Southampton verhuisde.

Rekruteringsdirecteur Joe Shields, die overkwam van Southampton, is een groot bewonderaar van Lavia en kent de speler uit hun gezamenlijke tijd bij St Mary’s en Manchester City.

Lavia heeft momenteel nog niet veel plezier beleefd bij Chelsea, waar hij zijn eerste seizoen helemaal miste door een blessure. Dit seizoen maakte hij zijn rentree en liet meteen zijn stempel op het spel van Chelsea.

Lavia hoopt dat zijn carrière nu echt op gang is. Zijn selectie voor de Rode Duivels is alvast een eerste stap in de goede richting.

Lavia wordt een wereldtopper

Meest recent

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

340
340
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

7
7
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

88
88
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

48
48
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

269
269
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

343
343
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

64
64
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

99
99
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

600
600
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

77
77
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

128
128
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

105
105
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

93
93
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

133
133
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

43
43
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

214
214
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

267
267
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

628
628
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

197
197

Meer sportnieuws