Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

313 stemmen
Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is nog steeds de vaste nummer één onder bondscoach Domenico Tedesco. Matz Sels (32, Nottingham Forest), die dit seizoen uitblinkt in de Premier League, komt echter steeds dichterbij als serieuze concurrent.

Sels, met de meeste clean sheets in de Premier League na André Onana, heeft duidelijk de ambitie en de adelbrieven om eerste doelman van België te worden. Zijn sterke prestaties in de Premier League vergroten de druk om de hiërarchie te herzien.

LEES OOK: België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

Komt Tedesco in de verleiding om de hiërarchie te herzien?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is de vaste nummer één van Domenico Tedesco en de bondscoach heeft momenteel geen plannen om van doelman te wisselen.

“De positie van keeper is bijzonder en het is de bedoeling om het vertrouwen in Koen te behouden”, zei de bondscoach vorige week op de persconferentie.

Nochtans dringt Matz Sels (32, Nottingham Forest) zich steeds meer op tot een serieuze concurrent voor Casteels, die in de vorige interland tegen Frankrijk beter had kunnen doen bij de tweede treffer van Kolo Muani.

Sels doet het uitstekend in de Premier League dit seizoen en daarom vroeg L’Avenir zich af of Tedesco niet in de verleiding zou kunnen komen om de hiërarchie van de doelmannen te herzien.

Topdoelman in Premier League wil eerste doelman Duivels worden

Na André Onana (Manchester United) is Matz Sels dit seizoen de doelman met de meeste clean sheets in de Premier League. Hij is mede-verantwoordelijk voor de huidige hoogconjunctuur van The Reds, die momenteel knap en onverwacht vijfde staan in het klassement, terwijl ze vorig seizoen nog tot de laatste speeldag tegen de degradatie vochten.

Daarnaast behoort Sels ook tot de vijf grootste puntenpakkers van de Premier League. Dat zijn erg fraaie cijfers en statistieken voor een doelman in de grootste en beste competitie ter wereld.

Bijgevolg is het logisch dat de vraag wordt gesteld of Sels zijn kans moet krijgen als eerste doelman bij de Rode Duivels. Sels heeft die ambitie en wil zo veel mogelijk interlands spelen.

“Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden”, zei hij vorige week onomwonden in een interview met Het Nieuwsblad. Sels vindt de wedstrijden met de nationale ploeg de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.

Sels wordt steeds grotere bedreiging voor Casteels

In de aanloop naar het EK 2024 moest bondscoach Domenico Tedesco een definitieve nummer één aanstellen voor het Europese landentoernooi. Niet Matz Sels, die nochtans sterk presteerde in de interlands in maart, maar Koen Casteels werd gekozen als sluitstuk van de Rode Duivels.7

Nochtans solliciteerde Sels steeds nadrukkelijker naar een promotie in de nationale ploeg. Sporza vroeg zich toen zelfs af of Tedesco de pikorde richting het EK moest durven overwegen.

De Standaard schreef dat Sels steeds meer Casteels bedreigde als de nieuwe nummer één in doel. 

Tedesco’s voorkeur voor Casteels werd toegeschreven aan details, zoals zijn ervaring in de Bundesliga, gestalte, en voetenwerk. Casteels is 9 centimeter groter dan Sels, heeft bijna 300 wedstrijden in de Bundesliga op zijn naam staan, en blinkt uit in zowel zijn voetenwerk als het uitvoetballen.

Lobby campagne om Sels in het doel te krijgen

Hoewel Koen Casteels over het algemeen als kwalitatief sterker wordt beschouwd, leek Domenico Tedesco niet volledig voor de doelman van VfL Wolfsburg te kiezen op het EK 2024.

Dit werd al eens duidelijk tijdens de Nations League-loting, toen Tedesco spontaan de naam van Matz Sels naar voren schoof als opvolger voor Thibaut Courtois. “En niet meteen Casteels. Toeval?” concludeerde Het Nieuwsblad toen.

Niet iedereen was akkoord met de beslissing om Casteels als de nummer één te benoemen. Philippe Albert begreep dat Sels het heel moeilijk had met deze keuze. “Het lijkt erop dat je in de Bundesliga moet spelen om de voorkeur van de coach te krijgen,” zei Albert aan Le Soir.

“De coach moet in ieder geval de woorden hebben gevonden om het onverklaarbare uit te leggen.” Sudinfo schreef dat Sels zijn EK met een gevoel van onrechtvaardigheid moest beleven.

Philippe Vande Walle vond dat Sels zijn visitekaartje achterliet bij Tedesco in de kwalificatiewedstrijden voor het EK en had met hem als nummer één aan het toernooi begonnen. Ook Silvio Proto deelde dezelfde mening in La Dernière Heure.

Wie moet de nummer één van de Duivels zijn?

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

176
176
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

305
305
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

122
122
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

446
446
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

185
185
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

102
102
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

114
114
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

291
291
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

248
248
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

212
212
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1645
1645
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

100
100
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

477
477
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

852
852
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

145
145
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

502
502
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

495
495
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

282
282
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

112
112
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

253
253
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

439
439
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

150
150
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

88
88
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

212
212

Meer sportnieuws