Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

313
Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is nog steeds de vaste nummer één onder bondscoach Domenico Tedesco. Matz Sels (32, Nottingham Forest), die dit seizoen uitblinkt in de Premier League, komt echter steeds dichterbij als serieuze concurrent.

Sels, met de meeste clean sheets in de Premier League na André Onana, heeft duidelijk de ambitie en de adelbrieven om eerste doelman van België te worden. Zijn sterke prestaties in de Premier League vergroten de druk om de hiërarchie te herzien.

LEES OOK: Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Komt Tedesco in de verleiding om de hiërarchie te herzien?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is de vaste nummer één van Domenico Tedesco en de bondscoach heeft momenteel geen plannen om van doelman te wisselen.

“De positie van keeper is bijzonder en het is de bedoeling om het vertrouwen in Koen te behouden”, zei de bondscoach vorige week op de persconferentie.

Nochtans dringt Matz Sels (32, Nottingham Forest) zich steeds meer op tot een serieuze concurrent voor Casteels, die in de vorige interland tegen Frankrijk beter had kunnen doen bij de tweede treffer van Kolo Muani.

Sels doet het uitstekend in de Premier League dit seizoen en daarom vroeg L’Avenir zich af of Tedesco niet in de verleiding zou kunnen komen om de hiërarchie van de doelmannen te herzien.

Topdoelman in Premier League wil eerste doelman Duivels worden

Na André Onana (Manchester United) is Matz Sels dit seizoen de doelman met de meeste clean sheets in de Premier League. Hij is mede-verantwoordelijk voor de huidige hoogconjunctuur van The Reds, die momenteel knap en onverwacht vijfde staan in het klassement, terwijl ze vorig seizoen nog tot de laatste speeldag tegen de degradatie vochten.

Daarnaast behoort Sels ook tot de vijf grootste puntenpakkers van de Premier League. Dat zijn erg fraaie cijfers en statistieken voor een doelman in de grootste en beste competitie ter wereld.

Bijgevolg is het logisch dat de vraag wordt gesteld of Sels zijn kans moet krijgen als eerste doelman bij de Rode Duivels. Sels heeft die ambitie en wil zo veel mogelijk interlands spelen.

“Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden”, zei hij vorige week onomwonden in een interview met Het Nieuwsblad. Sels vindt de wedstrijden met de nationale ploeg de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.

Sels wordt steeds grotere bedreiging voor Casteels

In de aanloop naar het EK 2024 moest bondscoach Domenico Tedesco een definitieve nummer één aanstellen voor het Europese landentoernooi. Niet Matz Sels, die nochtans sterk presteerde in de interlands in maart, maar Koen Casteels werd gekozen als sluitstuk van de Rode Duivels.7

Nochtans solliciteerde Sels steeds nadrukkelijker naar een promotie in de nationale ploeg. Sporza vroeg zich toen zelfs af of Tedesco de pikorde richting het EK moest durven overwegen.

De Standaard schreef dat Sels steeds meer Casteels bedreigde als de nieuwe nummer één in doel. 

Tedesco’s voorkeur voor Casteels werd toegeschreven aan details, zoals zijn ervaring in de Bundesliga, gestalte, en voetenwerk. Casteels is 9 centimeter groter dan Sels, heeft bijna 300 wedstrijden in de Bundesliga op zijn naam staan, en blinkt uit in zowel zijn voetenwerk als het uitvoetballen.

Lobby campagne om Sels in het doel te krijgen

Hoewel Koen Casteels over het algemeen als kwalitatief sterker wordt beschouwd, leek Domenico Tedesco niet volledig voor de doelman van VfL Wolfsburg te kiezen op het EK 2024.

Dit werd al eens duidelijk tijdens de Nations League-loting, toen Tedesco spontaan de naam van Matz Sels naar voren schoof als opvolger voor Thibaut Courtois. “En niet meteen Casteels. Toeval?” concludeerde Het Nieuwsblad toen.

Niet iedereen was akkoord met de beslissing om Casteels als de nummer één te benoemen. Philippe Albert begreep dat Sels het heel moeilijk had met deze keuze. “Het lijkt erop dat je in de Bundesliga moet spelen om de voorkeur van de coach te krijgen,” zei Albert aan Le Soir.

“De coach moet in ieder geval de woorden hebben gevonden om het onverklaarbare uit te leggen.” Sudinfo schreef dat Sels zijn EK met een gevoel van onrechtvaardigheid moest beleven.

Philippe Vande Walle vond dat Sels zijn visitekaartje achterliet bij Tedesco in de kwalificatiewedstrijden voor het EK en had met hem als nummer één aan het toernooi begonnen. Ook Silvio Proto deelde dezelfde mening in La Dernière Heure.

Wie moet de nummer één van de Duivels zijn?

Meest recent

Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

14
14
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

14
14
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

20
20
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

72
72
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

12
12
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

141
141
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

124
124
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

285
285
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

711
711
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

43
43
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

183
183
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

555
555
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

101
101
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

486
486
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

336
336
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

809
809
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

380
380
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

815
815
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

867
867
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

188
188
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

76
76
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

424
424
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

212
212
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

477
477
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

515
515

Meer sportnieuws