Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

313
Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is nog steeds de vaste nummer één onder bondscoach Domenico Tedesco. Matz Sels (32, Nottingham Forest), die dit seizoen uitblinkt in de Premier League, komt echter steeds dichterbij als serieuze concurrent.

Sels, met de meeste clean sheets in de Premier League na André Onana, heeft duidelijk de ambitie en de adelbrieven om eerste doelman van België te worden. Zijn sterke prestaties in de Premier League vergroten de druk om de hiërarchie te herzien.

LEES OOK: ‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Komt Tedesco in de verleiding om de hiërarchie te herzien?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is de vaste nummer één van Domenico Tedesco en de bondscoach heeft momenteel geen plannen om van doelman te wisselen.

“De positie van keeper is bijzonder en het is de bedoeling om het vertrouwen in Koen te behouden”, zei de bondscoach vorige week op de persconferentie.

Nochtans dringt Matz Sels (32, Nottingham Forest) zich steeds meer op tot een serieuze concurrent voor Casteels, die in de vorige interland tegen Frankrijk beter had kunnen doen bij de tweede treffer van Kolo Muani.

Sels doet het uitstekend in de Premier League dit seizoen en daarom vroeg L’Avenir zich af of Tedesco niet in de verleiding zou kunnen komen om de hiërarchie van de doelmannen te herzien.

Topdoelman in Premier League wil eerste doelman Duivels worden

Na André Onana (Manchester United) is Matz Sels dit seizoen de doelman met de meeste clean sheets in de Premier League. Hij is mede-verantwoordelijk voor de huidige hoogconjunctuur van The Reds, die momenteel knap en onverwacht vijfde staan in het klassement, terwijl ze vorig seizoen nog tot de laatste speeldag tegen de degradatie vochten.

Daarnaast behoort Sels ook tot de vijf grootste puntenpakkers van de Premier League. Dat zijn erg fraaie cijfers en statistieken voor een doelman in de grootste en beste competitie ter wereld.

Bijgevolg is het logisch dat de vraag wordt gesteld of Sels zijn kans moet krijgen als eerste doelman bij de Rode Duivels. Sels heeft die ambitie en wil zo veel mogelijk interlands spelen.

“Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden”, zei hij vorige week onomwonden in een interview met Het Nieuwsblad. Sels vindt de wedstrijden met de nationale ploeg de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.

Sels wordt steeds grotere bedreiging voor Casteels

In de aanloop naar het EK 2024 moest bondscoach Domenico Tedesco een definitieve nummer één aanstellen voor het Europese landentoernooi. Niet Matz Sels, die nochtans sterk presteerde in de interlands in maart, maar Koen Casteels werd gekozen als sluitstuk van de Rode Duivels.7

Nochtans solliciteerde Sels steeds nadrukkelijker naar een promotie in de nationale ploeg. Sporza vroeg zich toen zelfs af of Tedesco de pikorde richting het EK moest durven overwegen.

De Standaard schreef dat Sels steeds meer Casteels bedreigde als de nieuwe nummer één in doel. 

Tedesco’s voorkeur voor Casteels werd toegeschreven aan details, zoals zijn ervaring in de Bundesliga, gestalte, en voetenwerk. Casteels is 9 centimeter groter dan Sels, heeft bijna 300 wedstrijden in de Bundesliga op zijn naam staan, en blinkt uit in zowel zijn voetenwerk als het uitvoetballen.

Lobby campagne om Sels in het doel te krijgen

Hoewel Koen Casteels over het algemeen als kwalitatief sterker wordt beschouwd, leek Domenico Tedesco niet volledig voor de doelman van VfL Wolfsburg te kiezen op het EK 2024.

Dit werd al eens duidelijk tijdens de Nations League-loting, toen Tedesco spontaan de naam van Matz Sels naar voren schoof als opvolger voor Thibaut Courtois. “En niet meteen Casteels. Toeval?” concludeerde Het Nieuwsblad toen.

Niet iedereen was akkoord met de beslissing om Casteels als de nummer één te benoemen. Philippe Albert begreep dat Sels het heel moeilijk had met deze keuze. “Het lijkt erop dat je in de Bundesliga moet spelen om de voorkeur van de coach te krijgen,” zei Albert aan Le Soir.

“De coach moet in ieder geval de woorden hebben gevonden om het onverklaarbare uit te leggen.” Sudinfo schreef dat Sels zijn EK met een gevoel van onrechtvaardigheid moest beleven.

Philippe Vande Walle vond dat Sels zijn visitekaartje achterliet bij Tedesco in de kwalificatiewedstrijden voor het EK en had met hem als nummer één aan het toernooi begonnen. Ook Silvio Proto deelde dezelfde mening in La Dernière Heure.

Wie moet de nummer één van de Duivels zijn?

Meest recent

Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

8
8
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

61
61
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

32
32
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

129
129
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

386
386
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

12
12
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

67
67
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

140
140
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

115
115
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

126
126
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

665
665
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

208
208
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

488
488
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

839
839
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

171
171
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

112
112
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

101
101
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

535
535
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

439
439
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

77
77
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

117
117
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

143
143
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

253
253
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

559
559
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

535
535

Meer sportnieuws