Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

door
Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is nog steeds de vaste nummer één onder bondscoach Domenico Tedesco. Matz Sels (32, Nottingham Forest), die dit seizoen uitblinkt in de Premier League, komt echter steeds dichterbij als serieuze concurrent.

Sels, met de meeste clean sheets in de Premier League na André Onana, heeft duidelijk de ambitie en de adelbrieven om eerste doelman van België te worden. Zijn sterke prestaties in de Premier League vergroten de druk om de hiërarchie te herzien.

LEES OOK: 'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Komt Tedesco in de verleiding om de hiërarchie te herzien?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is de vaste nummer één van Domenico Tedesco en de bondscoach heeft momenteel geen plannen om van doelman te wisselen.

“De positie van keeper is bijzonder en het is de bedoeling om het vertrouwen in Koen te behouden”, zei de bondscoach vorige week op de persconferentie.

Nochtans dringt Matz Sels (32, Nottingham Forest) zich steeds meer op tot een serieuze concurrent voor Casteels, die in de vorige interland tegen Frankrijk beter had kunnen doen bij de tweede treffer van Kolo Muani.

Sels doet het uitstekend in de Premier League dit seizoen en daarom vroeg L’Avenir zich af of Tedesco niet in de verleiding zou kunnen komen om de hiërarchie van de doelmannen te herzien.

Topdoelman in Premier League wil eerste doelman Duivels worden

Na André Onana (Manchester United) is Matz Sels dit seizoen de doelman met de meeste clean sheets in de Premier League. Hij is mede-verantwoordelijk voor de huidige hoogconjunctuur van The Reds, die momenteel knap en onverwacht vijfde staan in het klassement, terwijl ze vorig seizoen nog tot de laatste speeldag tegen de degradatie vochten.

Daarnaast behoort Sels ook tot de vijf grootste puntenpakkers van de Premier League. Dat zijn erg fraaie cijfers en statistieken voor een doelman in de grootste en beste competitie ter wereld.

Bijgevolg is het logisch dat de vraag wordt gesteld of Sels zijn kans moet krijgen als eerste doelman bij de Rode Duivels. Sels heeft die ambitie en wil zo veel mogelijk interlands spelen.

“Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden”, zei hij vorige week onomwonden in een interview met Het Nieuwsblad. Sels vindt de wedstrijden met de nationale ploeg de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.

Sels wordt steeds grotere bedreiging voor Casteels

In de aanloop naar het EK 2024 moest bondscoach Domenico Tedesco een definitieve nummer één aanstellen voor het Europese landentoernooi. Niet Matz Sels, die nochtans sterk presteerde in de interlands in maart, maar Koen Casteels werd gekozen als sluitstuk van de Rode Duivels.7

Nochtans solliciteerde Sels steeds nadrukkelijker naar een promotie in de nationale ploeg. Sporza vroeg zich toen zelfs af of Tedesco de pikorde richting het EK moest durven overwegen.

De Standaard schreef dat Sels steeds meer Casteels bedreigde als de nieuwe nummer één in doel. 

Tedesco’s voorkeur voor Casteels werd toegeschreven aan details, zoals zijn ervaring in de Bundesliga, gestalte, en voetenwerk. Casteels is 9 centimeter groter dan Sels, heeft bijna 300 wedstrijden in de Bundesliga op zijn naam staan, en blinkt uit in zowel zijn voetenwerk als het uitvoetballen.

Lobby campagne om Sels in het doel te krijgen

Hoewel Koen Casteels over het algemeen als kwalitatief sterker wordt beschouwd, leek Domenico Tedesco niet volledig voor de doelman van VfL Wolfsburg te kiezen op het EK 2024.

Dit werd al eens duidelijk tijdens de Nations League-loting, toen Tedesco spontaan de naam van Matz Sels naar voren schoof als opvolger voor Thibaut Courtois. “En niet meteen Casteels. Toeval?” concludeerde Het Nieuwsblad toen.

Niet iedereen was akkoord met de beslissing om Casteels als de nummer één te benoemen. Philippe Albert begreep dat Sels het heel moeilijk had met deze keuze. “Het lijkt erop dat je in de Bundesliga moet spelen om de voorkeur van de coach te krijgen,” zei Albert aan Le Soir.

“De coach moet in ieder geval de woorden hebben gevonden om het onverklaarbare uit te leggen.” Sudinfo schreef dat Sels zijn EK met een gevoel van onrechtvaardigheid moest beleven.

Philippe Vande Walle vond dat Sels zijn visitekaartje achterliet bij Tedesco in de kwalificatiewedstrijden voor het EK en had met hem als nummer één aan het toernooi begonnen. Ook Silvio Proto deelde dezelfde mening in La Dernière Heure.

Wie moet de nummer één van de Duivels zijn?

Meest recent

De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

32
32
Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

31
31
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

20
20
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

37
37
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

55
55
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

34
34
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

22
22
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

140
140
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

212
212
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

66
66
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

249
249
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

216
216
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

143
143
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

69
69
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

43
43
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

167
167
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

77
77
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

243
243
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

200
200
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

315
315
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

161
161
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

274
274
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

182
182

Meer sportnieuws