Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

door
Clash barst los bij Duivels: breekt Tedesco de hiërarchie?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is nog steeds de vaste nummer één onder bondscoach Domenico Tedesco. Matz Sels (32, Nottingham Forest), die dit seizoen uitblinkt in de Premier League, komt echter steeds dichterbij als serieuze concurrent.

Sels, met de meeste clean sheets in de Premier League na André Onana, heeft duidelijk de ambitie en de adelbrieven om eerste doelman van België te worden. Zijn sterke prestaties in de Premier League vergroten de druk om de hiërarchie te herzien.

LEES OOK: 'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Komt Tedesco in de verleiding om de hiërarchie te herzien?

Koen Casteels (32, Al-Qadisiya) is de vaste nummer één van Domenico Tedesco en de bondscoach heeft momenteel geen plannen om van doelman te wisselen.

“De positie van keeper is bijzonder en het is de bedoeling om het vertrouwen in Koen te behouden”, zei de bondscoach vorige week op de persconferentie.

Nochtans dringt Matz Sels (32, Nottingham Forest) zich steeds meer op tot een serieuze concurrent voor Casteels, die in de vorige interland tegen Frankrijk beter had kunnen doen bij de tweede treffer van Kolo Muani.

Sels doet het uitstekend in de Premier League dit seizoen en daarom vroeg L’Avenir zich af of Tedesco niet in de verleiding zou kunnen komen om de hiërarchie van de doelmannen te herzien.

Topdoelman in Premier League wil eerste doelman Duivels worden

Na André Onana (Manchester United) is Matz Sels dit seizoen de doelman met de meeste clean sheets in de Premier League. Hij is mede-verantwoordelijk voor de huidige hoogconjunctuur van The Reds, die momenteel knap en onverwacht vijfde staan in het klassement, terwijl ze vorig seizoen nog tot de laatste speeldag tegen de degradatie vochten.

Daarnaast behoort Sels ook tot de vijf grootste puntenpakkers van de Premier League. Dat zijn erg fraaie cijfers en statistieken voor een doelman in de grootste en beste competitie ter wereld.

Bijgevolg is het logisch dat de vraag wordt gesteld of Sels zijn kans moet krijgen als eerste doelman bij de Rode Duivels. Sels heeft die ambitie en wil zo veel mogelijk interlands spelen.

“Uiteraard wil ik eerste doelman van de Rode Duivels worden”, zei hij vorige week onomwonden in een interview met Het Nieuwsblad. Sels vindt de wedstrijden met de nationale ploeg de grootste eer die je als voetballer te beurt kan vallen.

Sels wordt steeds grotere bedreiging voor Casteels

In de aanloop naar het EK 2024 moest bondscoach Domenico Tedesco een definitieve nummer één aanstellen voor het Europese landentoernooi. Niet Matz Sels, die nochtans sterk presteerde in de interlands in maart, maar Koen Casteels werd gekozen als sluitstuk van de Rode Duivels.7

Nochtans solliciteerde Sels steeds nadrukkelijker naar een promotie in de nationale ploeg. Sporza vroeg zich toen zelfs af of Tedesco de pikorde richting het EK moest durven overwegen.

De Standaard schreef dat Sels steeds meer Casteels bedreigde als de nieuwe nummer één in doel. 

Tedesco’s voorkeur voor Casteels werd toegeschreven aan details, zoals zijn ervaring in de Bundesliga, gestalte, en voetenwerk. Casteels is 9 centimeter groter dan Sels, heeft bijna 300 wedstrijden in de Bundesliga op zijn naam staan, en blinkt uit in zowel zijn voetenwerk als het uitvoetballen.

Lobby campagne om Sels in het doel te krijgen

Hoewel Koen Casteels over het algemeen als kwalitatief sterker wordt beschouwd, leek Domenico Tedesco niet volledig voor de doelman van VfL Wolfsburg te kiezen op het EK 2024.

Dit werd al eens duidelijk tijdens de Nations League-loting, toen Tedesco spontaan de naam van Matz Sels naar voren schoof als opvolger voor Thibaut Courtois. “En niet meteen Casteels. Toeval?” concludeerde Het Nieuwsblad toen.

Niet iedereen was akkoord met de beslissing om Casteels als de nummer één te benoemen. Philippe Albert begreep dat Sels het heel moeilijk had met deze keuze. “Het lijkt erop dat je in de Bundesliga moet spelen om de voorkeur van de coach te krijgen,” zei Albert aan Le Soir.

“De coach moet in ieder geval de woorden hebben gevonden om het onverklaarbare uit te leggen.” Sudinfo schreef dat Sels zijn EK met een gevoel van onrechtvaardigheid moest beleven.

Philippe Vande Walle vond dat Sels zijn visitekaartje achterliet bij Tedesco in de kwalificatiewedstrijden voor het EK en had met hem als nummer één aan het toernooi begonnen. Ook Silvio Proto deelde dezelfde mening in La Dernière Heure.

Wie moet de nummer één van de Duivels zijn?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

48
48
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

113
113
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

84
84
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

81
81
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

142
142
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

142
142
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

214
214
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

211
211
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

742
742
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

163
163
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

91
91
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

141
141
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

331
331
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

449
449
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws