'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

door
'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

In de voortdurende jacht op het volgende toptalent laten de Belgische (top)clubs doorgaans geen enkele kans onbenut. Al gaat die stelling blijkbaar toch niet helemaal op voor RSC Anderlecht, KRC Genk en Union.

Tenslotte weet Het Nieuwsblad dat deze teams in tegenstelling tot hun concurrenten momenteel niet aanwezig zijn op de zogenaamde TransferRoom Summit in Istanboel, waar onder meer Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Standard zich wél laten vertegenwoordigen. In totaal zakten maar liefst 24 voetbalkenners uit ons land af naar Turkije.

LEES OOK: KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Voorbereiding wintermercato

Op de grootschalige samenkomst valt ook zowat de voltallige beau monde van het Europese voetbal terug te vinden, net zoals clubleiders uit pakweg Mexico en Saudi Arabië. Zij komen er allen netwerken volgens het principe van een speeddate, die telkens een kwartiertje duurt. Clubs kunnen vooraf aangeven met wie ze aan tafel willen zitten.

"Het is voor voetbalclubs de ideale gelegenheid om de wintermercato voor te bereiden", aldus Het Nieuwsblad, dat opmerkt hoe de ploegen er rechtstreeks met elkaar in contact staan en dus geen nood hebben aan makelaars. Daarnaast geeft het ook nog een aantal voorbeelden van succesvolle transfers die op die manier tot stand kwamen.

Voorbeeld van Ilenikhena

Zo was het op een van de Summits dat Antwerp een doorbraak wist te forceren rond de komst van George Ilenikhena, die later de jackpot opleverde. "Wie weet brengt Istanboel dus weer nieuwe goudklompen op voor het Belgische voetbal", besluit Het Nieuwsblad dan ook. Een kans die Anderlecht, Genk en Union dus zomaar links laten liggen.

In het geval van de Limburgers, die goed op dreef zijn en waar Dimitri de Condé de plak zwaait, misschien niet geheel onlogisch. Ondanks een tot dusver iets mindere campagne bleek ook Union recent in staat om zelf toptalenten te ontdekken, terwijl hun Brusselse buren hun eieren op dat vlak nog maar pas in Olivier Renard zijn mandje legden.

Wie had zeker een vertegenwoordiger moeten sturen?

Meest recent

Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

4
4
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

27
27
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

8
8
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

204
204
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

49
49
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

70
70
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

184
184
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

21
21
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

32
32
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

241
241
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

47
47
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

53
53
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

397
397
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

132
132
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

165
165
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

313
313
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

67
67
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

28
28
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

53
53
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

98
98
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

178
178
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

103
103
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

139
139
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

249
249

Meer sportnieuws