'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

240 stemmen
'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

In de voortdurende jacht op het volgende toptalent laten de Belgische (top)clubs doorgaans geen enkele kans onbenut. Al gaat die stelling blijkbaar toch niet helemaal op voor RSC Anderlecht, KRC Genk en Union.

Tenslotte weet Het Nieuwsblad dat deze teams in tegenstelling tot hun concurrenten momenteel niet aanwezig zijn op de zogenaamde TransferRoom Summit in Istanboel, waar onder meer Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Standard zich wél laten vertegenwoordigen. In totaal zakten maar liefst 24 voetbalkenners uit ons land af naar Turkije.

LEES OOK: Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Voorbereiding wintermercato

Op de grootschalige samenkomst valt ook zowat de voltallige beau monde van het Europese voetbal terug te vinden, net zoals clubleiders uit pakweg Mexico en Saudi Arabië. Zij komen er allen netwerken volgens het principe van een speeddate, die telkens een kwartiertje duurt. Clubs kunnen vooraf aangeven met wie ze aan tafel willen zitten.

"Het is voor voetbalclubs de ideale gelegenheid om de wintermercato voor te bereiden", aldus Het Nieuwsblad, dat opmerkt hoe de ploegen er rechtstreeks met elkaar in contact staan en dus geen nood hebben aan makelaars. Daarnaast geeft het ook nog een aantal voorbeelden van succesvolle transfers die op die manier tot stand kwamen.

Voorbeeld van Ilenikhena

Zo was het op een van de Summits dat Antwerp een doorbraak wist te forceren rond de komst van George Ilenikhena, die later de jackpot opleverde. "Wie weet brengt Istanboel dus weer nieuwe goudklompen op voor het Belgische voetbal", besluit Het Nieuwsblad dan ook. Een kans die Anderlecht, Genk en Union dus zomaar links laten liggen.

In het geval van de Limburgers, die goed op dreef zijn en waar Dimitri de Condé de plak zwaait, misschien niet geheel onlogisch. Ondanks een tot dusver iets mindere campagne bleek ook Union recent in staat om zelf toptalenten te ontdekken, terwijl hun Brusselse buren hun eieren op dat vlak nog maar pas in Olivier Renard zijn mandje legden.

Wie had zeker een vertegenwoordiger moeten sturen?

Meest recent

Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

180
180
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

62
62
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

50
50
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

123
123
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

397
397
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

255
255
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

219
219
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

18
18
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

67
67
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

137
137
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

45
45
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

63
63
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

53
53
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

72
72
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

78
78
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

126
126
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

403
403
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

97
97
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

158
158
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

94
94
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

529
529
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

458
458
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

143
143
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

451
451
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

122
122

Meer sportnieuws