'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

door
'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

In de voortdurende jacht op het volgende toptalent laten de Belgische (top)clubs doorgaans geen enkele kans onbenut. Al gaat die stelling blijkbaar toch niet helemaal op voor RSC Anderlecht, KRC Genk en Union.

Tenslotte weet Het Nieuwsblad dat deze teams in tegenstelling tot hun concurrenten momenteel niet aanwezig zijn op de zogenaamde TransferRoom Summit in Istanboel, waar onder meer Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Standard zich wél laten vertegenwoordigen. In totaal zakten maar liefst 24 voetbalkenners uit ons land af naar Turkije.

LEES OOK: STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

Voorbereiding wintermercato

Op de grootschalige samenkomst valt ook zowat de voltallige beau monde van het Europese voetbal terug te vinden, net zoals clubleiders uit pakweg Mexico en Saudi Arabië. Zij komen er allen netwerken volgens het principe van een speeddate, die telkens een kwartiertje duurt. Clubs kunnen vooraf aangeven met wie ze aan tafel willen zitten.

"Het is voor voetbalclubs de ideale gelegenheid om de wintermercato voor te bereiden", aldus Het Nieuwsblad, dat opmerkt hoe de ploegen er rechtstreeks met elkaar in contact staan en dus geen nood hebben aan makelaars. Daarnaast geeft het ook nog een aantal voorbeelden van succesvolle transfers die op die manier tot stand kwamen.

Voorbeeld van Ilenikhena

Zo was het op een van de Summits dat Antwerp een doorbraak wist te forceren rond de komst van George Ilenikhena, die later de jackpot opleverde. "Wie weet brengt Istanboel dus weer nieuwe goudklompen op voor het Belgische voetbal", besluit Het Nieuwsblad dan ook. Een kans die Anderlecht, Genk en Union dus zomaar links laten liggen.

In het geval van de Limburgers, die goed op dreef zijn en waar Dimitri de Condé de plak zwaait, misschien niet geheel onlogisch. Ondanks een tot dusver iets mindere campagne bleek ook Union recent in staat om zelf toptalenten te ontdekken, terwijl hun Brusselse buren hun eieren op dat vlak nog maar pas in Olivier Renard zijn mandje legden.

Wie had zeker een vertegenwoordiger moeten sturen?

Meest recent

Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

16
16
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

52
52
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

110
110
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

150
150
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

146
146
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

48
48
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

138
138
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

359
359
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

227
227
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

31
31
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

411
411
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

179
179
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

379
379
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

91
91
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

74
74
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

547
547
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

821
821
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

105
105
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

89
89
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

165
165
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1641
1641
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

173
173
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

239
239
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

61
61

Meer sportnieuws