'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

door
'Anderlecht & KRC Genk laten unieke opportuniteit schieten'

In de voortdurende jacht op het volgende toptalent laten de Belgische (top)clubs doorgaans geen enkele kans onbenut. Al gaat die stelling blijkbaar toch niet helemaal op voor RSC Anderlecht, KRC Genk en Union.

Tenslotte weet Het Nieuwsblad dat deze teams in tegenstelling tot hun concurrenten momenteel niet aanwezig zijn op de zogenaamde TransferRoom Summit in Istanboel, waar onder meer Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Standard zich wél laten vertegenwoordigen. In totaal zakten maar liefst 24 voetbalkenners uit ons land af naar Turkije.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Voorbereiding wintermercato

Op de grootschalige samenkomst valt ook zowat de voltallige beau monde van het Europese voetbal terug te vinden, net zoals clubleiders uit pakweg Mexico en Saudi Arabië. Zij komen er allen netwerken volgens het principe van een speeddate, die telkens een kwartiertje duurt. Clubs kunnen vooraf aangeven met wie ze aan tafel willen zitten.

"Het is voor voetbalclubs de ideale gelegenheid om de wintermercato voor te bereiden", aldus Het Nieuwsblad, dat opmerkt hoe de ploegen er rechtstreeks met elkaar in contact staan en dus geen nood hebben aan makelaars. Daarnaast geeft het ook nog een aantal voorbeelden van succesvolle transfers die op die manier tot stand kwamen.

Voorbeeld van Ilenikhena

Zo was het op een van de Summits dat Antwerp een doorbraak wist te forceren rond de komst van George Ilenikhena, die later de jackpot opleverde. "Wie weet brengt Istanboel dus weer nieuwe goudklompen op voor het Belgische voetbal", besluit Het Nieuwsblad dan ook. Een kans die Anderlecht, Genk en Union dus zomaar links laten liggen.

In het geval van de Limburgers, die goed op dreef zijn en waar Dimitri de Condé de plak zwaait, misschien niet geheel onlogisch. Ondanks een tot dusver iets mindere campagne bleek ook Union recent in staat om zelf toptalenten te ontdekken, terwijl hun Brusselse buren hun eieren op dat vlak nog maar pas in Olivier Renard zijn mandje legden.

Wie had zeker een vertegenwoordiger moeten sturen?

Meest recent

'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

58
58
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

38
38
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

6
6
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

84
84
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

63
63
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

119
119
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

225
225
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

513
513
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

714
714
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

144
144
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

41
41
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

118
118
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

140
140
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

163
163
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

111
111
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

89
89
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

234
234
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

274
274
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

119
119
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

170
170
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

397
397
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

336
336
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

120
120
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

182
182
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

363
363

Meer sportnieuws