JPL-revelatie scheept Rode Duivels af: “Ik kies voor hen”

392 stemmen
JPL-revelatie scheept Rode Duivels af: “Ik kies voor hen”

Bondscoach Domenico Tedesco probeert veel spelers uit bij de Rode Duivels en verschillende talenten staan te popelen om een kans bij de grote jongens. Ook in de Jupiler Pro League wordt er nu sneller gekeken naar opties. STVV-spits Adriano Bertaccini verrast vriend en vijand dit seizoen.

De Italiaanse Belg zit in bloedvorm bij STVV na zijn transfer van RFC Luik. De 24-jarige Bertaccini doorliep de nationale Belgische jeugdreeksen, maar heeft ook de Italiaanse nationaliteit. De JPL-Speler van de Maand oktober sprak met La Dernière Heure over zijn dubbele nationaliteit.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Rode Duivels afgescheept

Bertaccini is geboren in België, maar de liefde voor Italië is groot/groter. “Ik ben geboren in Charleroi, maar Italië is heel belangrijk voor me. Als ik tegelijkertijd word opgeroepen voor Italië en de Rode Duivels? Dan zou ik voor Italië kiezen. Dat is mijn ultieme droom.”

In het verleden werd Bertaccini al eens genoemd in Italië. “Ik heb gehoord dat de Italiaanse federatie naar me gevraagd heeft voor de jeugdploegen toen ik bij Genk zat, maar ik heb nooit direct contact gehad. Mijn familie komt uit een klein dorpje in de buurt van Bari. We zijn erg gehecht aan onze roots.”

Opvallende keuze

De keuze van Bertaccini is opvallend te noemen omdat hij bij alle nationale jeugdelftallen van België heeft gespeeld. Samen met Loïs Openda vormde hij een spitsenduo bij de U19. Nu maakt de goaltjesdief furore in de Jupiler Pro League met acht doelpunten in twaalf competitiewedstrijden.

🚀

Vind jij Bertaccini goed genoeg voor de Rode Duivels?

Meest recent

Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

3
3
Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

14
14
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

40
40
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

40
40
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

93
93
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

157
157
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

31
31
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

44
44
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

57
57
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

106
106
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

85
85
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

177
177
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

212
212
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

467
467
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

222
222
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

341
341
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

47
47
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

190
190
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

222
222
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

518
518
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

49
49

Meer sportnieuws