JPL-revelatie scheept Rode Duivels af: “Ik kies voor hen”

392 stemmen
JPL-revelatie scheept Rode Duivels af: “Ik kies voor hen”

Bondscoach Domenico Tedesco probeert veel spelers uit bij de Rode Duivels en verschillende talenten staan te popelen om een kans bij de grote jongens. Ook in de Jupiler Pro League wordt er nu sneller gekeken naar opties. STVV-spits Adriano Bertaccini verrast vriend en vijand dit seizoen.

De Italiaanse Belg zit in bloedvorm bij STVV na zijn transfer van RFC Luik. De 24-jarige Bertaccini doorliep de nationale Belgische jeugdreeksen, maar heeft ook de Italiaanse nationaliteit. De JPL-Speler van de Maand oktober sprak met La Dernière Heure over zijn dubbele nationaliteit.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Rode Duivels afgescheept

Bertaccini is geboren in België, maar de liefde voor Italië is groot/groter. “Ik ben geboren in Charleroi, maar Italië is heel belangrijk voor me. Als ik tegelijkertijd word opgeroepen voor Italië en de Rode Duivels? Dan zou ik voor Italië kiezen. Dat is mijn ultieme droom.”

In het verleden werd Bertaccini al eens genoemd in Italië. “Ik heb gehoord dat de Italiaanse federatie naar me gevraagd heeft voor de jeugdploegen toen ik bij Genk zat, maar ik heb nooit direct contact gehad. Mijn familie komt uit een klein dorpje in de buurt van Bari. We zijn erg gehecht aan onze roots.”

Opvallende keuze

De keuze van Bertaccini is opvallend te noemen omdat hij bij alle nationale jeugdelftallen van België heeft gespeeld. Samen met Loïs Openda vormde hij een spitsenduo bij de U19. Nu maakt de goaltjesdief furore in de Jupiler Pro League met acht doelpunten in twaalf competitiewedstrijden.

🚀

Vind jij Bertaccini goed genoeg voor de Rode Duivels?

Meest recent

Seys weg bij Club Brugge? Verdediger speelt open kaart

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

0
0
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

12
12
Rode Duivels krijgen omstreden ref voor WK-opener

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

52
52
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

112
112
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

572
572
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

72
72
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

199
199
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

135
135
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

459
459
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

429
429
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

142
142
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

296
296
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

43
43
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

194
194
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

474
474
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

629
629
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

57
57
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

134
134
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

363
363
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

56
56
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

52
52
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

136
136

Meer sportnieuws