JPL-revelatie scheept Rode Duivels af: “Ik kies voor hen”

door
JPL-revelatie scheept Rode Duivels af: “Ik kies voor hen”

Bondscoach Domenico Tedesco probeert veel spelers uit bij de Rode Duivels en verschillende talenten staan te popelen om een kans bij de grote jongens. Ook in de Jupiler Pro League wordt er nu sneller gekeken naar opties. STVV-spits Adriano Bertaccini verrast vriend en vijand dit seizoen.

De Italiaanse Belg zit in bloedvorm bij STVV na zijn transfer van RFC Luik. De 24-jarige Bertaccini doorliep de nationale Belgische jeugdreeksen, maar heeft ook de Italiaanse nationaliteit. De JPL-Speler van de Maand oktober sprak met La Dernière Heure over zijn dubbele nationaliteit.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Rode Duivels afgescheept

Bertaccini is geboren in België, maar de liefde voor Italië is groot/groter. “Ik ben geboren in Charleroi, maar Italië is heel belangrijk voor me. Als ik tegelijkertijd word opgeroepen voor Italië en de Rode Duivels? Dan zou ik voor Italië kiezen. Dat is mijn ultieme droom.”

In het verleden werd Bertaccini al eens genoemd in Italië. “Ik heb gehoord dat de Italiaanse federatie naar me gevraagd heeft voor de jeugdploegen toen ik bij Genk zat, maar ik heb nooit direct contact gehad. Mijn familie komt uit een klein dorpje in de buurt van Bari. We zijn erg gehecht aan onze roots.”

Opvallende keuze

De keuze van Bertaccini is opvallend te noemen omdat hij bij alle nationale jeugdelftallen van België heeft gespeeld. Samen met Loïs Openda vormde hij een spitsenduo bij de U19. Nu maakt de goaltjesdief furore in de Jupiler Pro League met acht doelpunten in twaalf competitiewedstrijden.

Vind jij Bertaccini goed genoeg voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

25
25
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

119
119
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

156
156
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

376
376
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

68
68
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

55
55
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

149
149
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

379
379
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

163
163
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

83
83
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

330
330
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

441
441
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

48
48
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

189
189
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

664
664
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

183
183
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

137
137
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

199
199
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

34
34
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

380
380
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

85
85
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

249
249
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

338
338

Meer sportnieuws