Karim Belhocine vindt nieuwe uitdaging in België

85 stemmen
Karim Belhocine vindt nieuwe uitdaging in België

Francs Borains heeft afscheid genomen van Hichael El Alaoui. Zijn vervanger is inmiddels bekendgemaakt door de Waalse tweedeklasser. Karim Belhocine (ex-Anderlecht, KV Kortrijk en Charleroi) is de nieuwe hoofdtrainer.

Belhocine behaalde successen bij KV Kortrijk door de Kerels van degradatie te redden in 2016 en in 2019 werd hij de vervanger van Hein Vanhaezebrouck bij RSC Anderlecht. In 2020 ging Belhocine aan de slag bij Charleroi en nu zal hij in de Challenger Pro League te zien zijn.

LEES OOK: Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Weer reddingsoperatie

Net zoals bij KV Kortrijk krijgt Belhocine een heuse reddingsoperatie voorgeschoteld. Francs Borains staat in de onderste regionen van de Belgische tweede klasse en de club wil degradatie naar de amateurcompetities vermijden. Er werd dan ook ingegrepen.

Exit El Alaoui en Belhocine werd aangesteld als hoofdtrainer. Overigens werd ook keeperstrainer Guy Jongbloed aan de kant gezet bij Francs Borains. Afgelopen speeldag ging het nog met zware 4-0 cijfers onderuit tegen SK Beveren. Met zeven punten uit elf matchen staat het op een gedeelde laatste plaats met RSCA Futures.

Bouchez slaat toe

Francs Borains is de club van politicus Georges-Louis Bouchez (MR). Op de webstek reageerde hij op de aanstelling van Belhocine. "Dank aan Hicham en Guy voor het werk dat zij hebben verricht. Hicham bracht echt een visie op het spel en liet ons grote ontwikkelingen zien. Ons standpunt van vandaag vereist echter een opfrisbeurt en een nieuwe aanpak die alleen door een buitenstaander kan worden ingevoerd.”

Francs Borains hoopt aldus op een shockeffect om degradatie te vermijden. “En wat een persoon. Met zijn ervaring met degradatievoetbal en Europees voetbal heeft Karim een staat van dienst, persoonlijkheid en kennis van voetbal die grote troeven zullen zijn om Royal Francs Borains in staat te stellen weer op te kijken en een positieve spiraal te creëren.”

Vind jij Belhocine een goede hoofdtrainer?

Meest recent

PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

8
8
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

11
11
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

187
187
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

79
79
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

571
571
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

68
68
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

39
39
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

67
67
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

56
56
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

151
151
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

275
275
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

264
264
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

446
446
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

894
894
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

140
140
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

819
819
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

639
639
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

220
220
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

191
191
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

169
169
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1115
1115
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

616
616
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

214
214

Meer sportnieuws