Karim Belhocine vindt nieuwe uitdaging in België

85 stemmen
Karim Belhocine vindt nieuwe uitdaging in België

Francs Borains heeft afscheid genomen van Hichael El Alaoui. Zijn vervanger is inmiddels bekendgemaakt door de Waalse tweedeklasser. Karim Belhocine (ex-Anderlecht, KV Kortrijk en Charleroi) is de nieuwe hoofdtrainer.

Belhocine behaalde successen bij KV Kortrijk door de Kerels van degradatie te redden in 2016 en in 2019 werd hij de vervanger van Hein Vanhaezebrouck bij RSC Anderlecht. In 2020 ging Belhocine aan de slag bij Charleroi en nu zal hij in de Challenger Pro League te zien zijn.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Weer reddingsoperatie

Net zoals bij KV Kortrijk krijgt Belhocine een heuse reddingsoperatie voorgeschoteld. Francs Borains staat in de onderste regionen van de Belgische tweede klasse en de club wil degradatie naar de amateurcompetities vermijden. Er werd dan ook ingegrepen.

Exit El Alaoui en Belhocine werd aangesteld als hoofdtrainer. Overigens werd ook keeperstrainer Guy Jongbloed aan de kant gezet bij Francs Borains. Afgelopen speeldag ging het nog met zware 4-0 cijfers onderuit tegen SK Beveren. Met zeven punten uit elf matchen staat het op een gedeelde laatste plaats met RSCA Futures.

Bouchez slaat toe

Francs Borains is de club van politicus Georges-Louis Bouchez (MR). Op de webstek reageerde hij op de aanstelling van Belhocine. "Dank aan Hicham en Guy voor het werk dat zij hebben verricht. Hicham bracht echt een visie op het spel en liet ons grote ontwikkelingen zien. Ons standpunt van vandaag vereist echter een opfrisbeurt en een nieuwe aanpak die alleen door een buitenstaander kan worden ingevoerd.”

Francs Borains hoopt aldus op een shockeffect om degradatie te vermijden. “En wat een persoon. Met zijn ervaring met degradatievoetbal en Europees voetbal heeft Karim een staat van dienst, persoonlijkheid en kennis van voetbal die grote troeven zullen zijn om Royal Francs Borains in staat te stellen weer op te kijken en een positieve spiraal te creëren.”

Vind jij Belhocine een goede hoofdtrainer?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

28
28
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

31
31
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

48
48
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

139
139
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

92
92
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

173
173
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

81
81
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

387
387
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

111
111
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

238
238
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

738
738
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

536
536
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

116
116
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

257
257
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

854
854
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

129
129
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

227
227
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

579
579
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

592
592
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1012
1012
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

363
363
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

551
551
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

356
356

Meer sportnieuws