Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

door
Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

In de Nations League staat er voor de Rode Duivels de komende dagen schijnbaar overbodige wedstrijden tegen Italië en Israël op het programma. De ideale gelegenheid voor Domenico Tedesco om een aantal zaken uit te proberen. En dus schudt de bondscoach, weliswaar deels noodgedwongen, de ene na de andere debutant uit zijn mouw.

Zo had Tedesco aanvankelijk een plaats voorzien voor Joaquin Seys, die intussen helaas moest afhaken omwille van een blessure. Om hem te vervangen werd Killian Sardella meteen naar voren geschoven als de meest logische kandidaat. Eerder geraakte al bekend dat de 22-jarige rechtsback van Anderlecht deel uitmaakte van de voorselectie.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Seys out, Sardella in

Sardella was naar eigen zeggen dan ook teleurgesteld toen bleek dat Tedesco dan toch geen plekje voor hem veil had, maar nu gaat zijn wens alsnog in vervulling. Het Laatste Nieuws bevestigt tenslotte dat de aanvoerder van de Jonge Duivels, waar Gill Swerts hem dus moet missen voor het cruciale tweeluik tegen Tsjechië, de selectie vervoegt.

In plaats van Seys is het dus Sardella, tot dusver goed voor één doelpunt en acht assists in 124 optredens voor Paars-Wit, die straks misschien zijn eerste cap verzamelt. Rechts achterin is de spoeling alvast bijzonder dun bij het nationale elftal, waar Timothy Castagna door de afwezigheid van Thomas Meunier zijn enige rechtstreekse concurrent is.

Kopzorgen voor Tedesco

Wie weet gunt Tedesco daarom wel een kans aan Sardella, na Samuel Mbangula de nieuwste toevoeging in Tubeke. Daar staat er momenteel nog een ernstig vraagteken achter de beschikbaarheid van Charles De Ketelaere, Romeo Lavia en vooral Jérémy Doku, terwijl onder andere Kevin De Bruyne en Youri Tielemans vooraf reeds verstek gaven.

Kopzorgen dus voor de bondscoach, die zelf wel al geregeld aangaf dat hij de Nations League voornamelijk wil aangrijpen als een platform om te experimenteren. Mogelijk mag Sardella dus voor het eerst proeven van de Rode Duivels. Een beloning voor zijn straffe ontwikkeling in het Lotto Park, waar hij tegenwoordig Thomas Foket op de bank houdt.

Denkt u dat Sardella minuten zal krijgen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

18
18
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

107
107
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

48
48
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

65
65
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

223
223
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

143
143
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

190
190
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

383
383
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

213
213
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

555
555
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

110
110
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

211
211
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

208
208
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

142
142
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

151
151
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws