Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

door
Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

In de Nations League staat er voor de Rode Duivels de komende dagen schijnbaar overbodige wedstrijden tegen Italië en Israël op het programma. De ideale gelegenheid voor Domenico Tedesco om een aantal zaken uit te proberen. En dus schudt de bondscoach, weliswaar deels noodgedwongen, de ene na de andere debutant uit zijn mouw.

Zo had Tedesco aanvankelijk een plaats voorzien voor Joaquin Seys, die intussen helaas moest afhaken omwille van een blessure. Om hem te vervangen werd Killian Sardella meteen naar voren geschoven als de meest logische kandidaat. Eerder geraakte al bekend dat de 22-jarige rechtsback van Anderlecht deel uitmaakte van de voorselectie.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Seys out, Sardella in

Sardella was naar eigen zeggen dan ook teleurgesteld toen bleek dat Tedesco dan toch geen plekje voor hem veil had, maar nu gaat zijn wens alsnog in vervulling. Het Laatste Nieuws bevestigt tenslotte dat de aanvoerder van de Jonge Duivels, waar Gill Swerts hem dus moet missen voor het cruciale tweeluik tegen Tsjechië, de selectie vervoegt.

In plaats van Seys is het dus Sardella, tot dusver goed voor één doelpunt en acht assists in 124 optredens voor Paars-Wit, die straks misschien zijn eerste cap verzamelt. Rechts achterin is de spoeling alvast bijzonder dun bij het nationale elftal, waar Timothy Castagna door de afwezigheid van Thomas Meunier zijn enige rechtstreekse concurrent is.

Kopzorgen voor Tedesco

Wie weet gunt Tedesco daarom wel een kans aan Sardella, na Samuel Mbangula de nieuwste toevoeging in Tubeke. Daar staat er momenteel nog een ernstig vraagteken achter de beschikbaarheid van Charles De Ketelaere, Romeo Lavia en vooral Jérémy Doku, terwijl onder andere Kevin De Bruyne en Youri Tielemans vooraf reeds verstek gaven.

Kopzorgen dus voor de bondscoach, die zelf wel al geregeld aangaf dat hij de Nations League voornamelijk wil aangrijpen als een platform om te experimenteren. Mogelijk mag Sardella dus voor het eerst proeven van de Rode Duivels. Een beloning voor zijn straffe ontwikkeling in het Lotto Park, waar hij tegenwoordig Thomas Foket op de bank houdt.

Denkt u dat Sardella minuten zal krijgen?

Meest recent

Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

287
287
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

75
75
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

94
94
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

351
351
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

34
34
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

164
164
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

46
46
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

68
68
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

65
65
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

57
57
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

99
99
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

405
405
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

16
16
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

230
230
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

322
322
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

707
707
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

151
151
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

618
618
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

341
341
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

132
132
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

121
121
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

496
496
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

516
516
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

607
607
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

651
651

Meer sportnieuws