Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

216 stemmen
Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

In de Nations League staat er voor de Rode Duivels de komende dagen schijnbaar overbodige wedstrijden tegen Italië en Israël op het programma. De ideale gelegenheid voor Domenico Tedesco om een aantal zaken uit te proberen. En dus schudt de bondscoach, weliswaar deels noodgedwongen, de ene na de andere debutant uit zijn mouw.

Zo had Tedesco aanvankelijk een plaats voorzien voor Joaquin Seys, die intussen helaas moest afhaken omwille van een blessure. Om hem te vervangen werd Killian Sardella meteen naar voren geschoven als de meest logische kandidaat. Eerder geraakte al bekend dat de 22-jarige rechtsback van Anderlecht deel uitmaakte van de voorselectie.

LEES OOK: Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

Seys out, Sardella in

Sardella was naar eigen zeggen dan ook teleurgesteld toen bleek dat Tedesco dan toch geen plekje voor hem veil had, maar nu gaat zijn wens alsnog in vervulling. Het Laatste Nieuws bevestigt tenslotte dat de aanvoerder van de Jonge Duivels, waar Gill Swerts hem dus moet missen voor het cruciale tweeluik tegen Tsjechië, de selectie vervoegt.

In plaats van Seys is het dus Sardella, tot dusver goed voor één doelpunt en acht assists in 124 optredens voor Paars-Wit, die straks misschien zijn eerste cap verzamelt. Rechts achterin is de spoeling alvast bijzonder dun bij het nationale elftal, waar Timothy Castagna door de afwezigheid van Thomas Meunier zijn enige rechtstreekse concurrent is.

Kopzorgen voor Tedesco

Wie weet gunt Tedesco daarom wel een kans aan Sardella, na Samuel Mbangula de nieuwste toevoeging in Tubeke. Daar staat er momenteel nog een ernstig vraagteken achter de beschikbaarheid van Charles De Ketelaere, Romeo Lavia en vooral Jérémy Doku, terwijl onder andere Kevin De Bruyne en Youri Tielemans vooraf reeds verstek gaven.

Kopzorgen dus voor de bondscoach, die zelf wel al geregeld aangaf dat hij de Nations League voornamelijk wil aangrijpen als een platform om te experimenteren. Mogelijk mag Sardella dus voor het eerst proeven van de Rode Duivels. Een beloning voor zijn straffe ontwikkeling in het Lotto Park, waar hij tegenwoordig Thomas Foket op de bank houdt.

Denkt u dat Sardella minuten zal krijgen?

Meest recent

Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

27
27
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

27
27
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

187
187
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

285
285
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

85
85
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

128
128
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

467
467
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

64
64
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

123
123
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

238
238
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

269
269
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

271
271
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

81
81
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

59
59
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

278
278
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

288
288
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

393
393
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

612
612
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

196
196
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

451
451
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

68
68

Meer sportnieuws