Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

door
Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

In de Nations League staat er voor de Rode Duivels de komende dagen schijnbaar overbodige wedstrijden tegen Italië en Israël op het programma. De ideale gelegenheid voor Domenico Tedesco om een aantal zaken uit te proberen. En dus schudt de bondscoach, weliswaar deels noodgedwongen, de ene na de andere debutant uit zijn mouw.

Zo had Tedesco aanvankelijk een plaats voorzien voor Joaquin Seys, die intussen helaas moest afhaken omwille van een blessure. Om hem te vervangen werd Killian Sardella meteen naar voren geschoven als de meest logische kandidaat. Eerder geraakte al bekend dat de 22-jarige rechtsback van Anderlecht deel uitmaakte van de voorselectie.

LEES OOK: Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

Seys out, Sardella in

Sardella was naar eigen zeggen dan ook teleurgesteld toen bleek dat Tedesco dan toch geen plekje voor hem veil had, maar nu gaat zijn wens alsnog in vervulling. Het Laatste Nieuws bevestigt tenslotte dat de aanvoerder van de Jonge Duivels, waar Gill Swerts hem dus moet missen voor het cruciale tweeluik tegen Tsjechië, de selectie vervoegt.

In plaats van Seys is het dus Sardella, tot dusver goed voor één doelpunt en acht assists in 124 optredens voor Paars-Wit, die straks misschien zijn eerste cap verzamelt. Rechts achterin is de spoeling alvast bijzonder dun bij het nationale elftal, waar Timothy Castagna door de afwezigheid van Thomas Meunier zijn enige rechtstreekse concurrent is.

Kopzorgen voor Tedesco

Wie weet gunt Tedesco daarom wel een kans aan Sardella, na Samuel Mbangula de nieuwste toevoeging in Tubeke. Daar staat er momenteel nog een ernstig vraagteken achter de beschikbaarheid van Charles De Ketelaere, Romeo Lavia en vooral Jérémy Doku, terwijl onder andere Kevin De Bruyne en Youri Tielemans vooraf reeds verstek gaven.

Kopzorgen dus voor de bondscoach, die zelf wel al geregeld aangaf dat hij de Nations League voornamelijk wil aangrijpen als een platform om te experimenteren. Mogelijk mag Sardella dus voor het eerst proeven van de Rode Duivels. Een beloning voor zijn straffe ontwikkeling in het Lotto Park, waar hij tegenwoordig Thomas Foket op de bank houdt.

Denkt u dat Sardella minuten zal krijgen?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

22
22
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

51
51
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

69
69
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

121
121
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

367
367
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

128
128
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

181
181
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1126
1126
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

180
180
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

312
312
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

473
473
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

137
137
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

278
278
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

340
340
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

69
69
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

585
585
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

483
483
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

204
204
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

499
499
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

484
484
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

411
411
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

636
636
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws