Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

216 stemmen
Tedesco haalt Anderlecht-sterkhouder bij Rode Duivels

In de Nations League staat er voor de Rode Duivels de komende dagen schijnbaar overbodige wedstrijden tegen Italië en Israël op het programma. De ideale gelegenheid voor Domenico Tedesco om een aantal zaken uit te proberen. En dus schudt de bondscoach, weliswaar deels noodgedwongen, de ene na de andere debutant uit zijn mouw.

Zo had Tedesco aanvankelijk een plaats voorzien voor Joaquin Seys, die intussen helaas moest afhaken omwille van een blessure. Om hem te vervangen werd Killian Sardella meteen naar voren geschoven als de meest logische kandidaat. Eerder geraakte al bekend dat de 22-jarige rechtsback van Anderlecht deel uitmaakte van de voorselectie.

LEES OOK: Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Seys out, Sardella in

Sardella was naar eigen zeggen dan ook teleurgesteld toen bleek dat Tedesco dan toch geen plekje voor hem veil had, maar nu gaat zijn wens alsnog in vervulling. Het Laatste Nieuws bevestigt tenslotte dat de aanvoerder van de Jonge Duivels, waar Gill Swerts hem dus moet missen voor het cruciale tweeluik tegen Tsjechië, de selectie vervoegt.

In plaats van Seys is het dus Sardella, tot dusver goed voor één doelpunt en acht assists in 124 optredens voor Paars-Wit, die straks misschien zijn eerste cap verzamelt. Rechts achterin is de spoeling alvast bijzonder dun bij het nationale elftal, waar Timothy Castagna door de afwezigheid van Thomas Meunier zijn enige rechtstreekse concurrent is.

Kopzorgen voor Tedesco

Wie weet gunt Tedesco daarom wel een kans aan Sardella, na Samuel Mbangula de nieuwste toevoeging in Tubeke. Daar staat er momenteel nog een ernstig vraagteken achter de beschikbaarheid van Charles De Ketelaere, Romeo Lavia en vooral Jérémy Doku, terwijl onder andere Kevin De Bruyne en Youri Tielemans vooraf reeds verstek gaven.

Kopzorgen dus voor de bondscoach, die zelf wel al geregeld aangaf dat hij de Nations League voornamelijk wil aangrijpen als een platform om te experimenteren. Mogelijk mag Sardella dus voor het eerst proeven van de Rode Duivels. Een beloning voor zijn straffe ontwikkeling in het Lotto Park, waar hij tegenwoordig Thomas Foket op de bank houdt.

Denkt u dat Sardella minuten zal krijgen?

Meest recent

Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

29
29
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

21
21
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

193
193
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

185
185
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

247
247
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

111
111
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

403
403
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

197
197
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

716
716
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

287
287
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

528
528
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

363
363
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

133
133
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

620
620
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

262
262
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

182
182
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

143
143
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

554
554
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

82
82
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

257
257
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

113
113
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166

Meer sportnieuws