Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

766
Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

Leander Dendoncker werd afgelopen zomer door Anderlecht op huurbasis overgenomen van Aston Villa met een optie tot aankoop voor 7 miljoen euro. Het plan was dat de ervaren middenvelder rust en structuur zou brengen, vooral als opbouwer op het middenveld. Helaas bleef Dendoncker vaak onder de verwachtingen, moest hij geregeld als noodoplossing in de verdediging spelen, en kreeg hij te kampen met blessures.

Door aanhoudende enkelproblemen miste hij al enkele belangrijke wedstrijden, en ook zijn impact in de wedstrijden die hij wel speelde, bleef gering. Hoewel er geluiden zijn dat Anderlecht de huurdeal mogelijk wil omzetten naar een permanente transfer, groeit de twijfel.

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Ekrem Konur: “Anderlecht plant definitieve transfer Dendoncker

Leander Dendoncker kwam vorige zomer op huurbasis naar Anderlecht, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie. Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit.

“Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht, met voorzitter Wouter Vandenhaute op kop, hebben de financiële risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Toch zou Sporting volgens transferwatcher Ekrem Konur overwegen om zijn huurdeal om te zetten in een permanente deal eind dit seizoen.

‘Verschrikking’ Dendoncker: van gedroomde 6 of 8 tot stoplap

Anderlecht was vorige zomer op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

Dendoncker werd gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moest vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen. De ervaren West-Vlaming moest een directe impact maken, maar momenteel brengt hij die niet.

Hij speelde zijn beste wedstrijden als nummer zes, maar in de andere matchen moest hij depanneren centraal achterin. Op die positie, die niet zijn natuurlijke is, heeft Dendoncker amper impact gemaakt.

“Was dit de slechtste match uit zijn carrière?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af na het debacle tegen Club Brugge. “Dendoncker was een verschrikking”, schreef Niels Poissonnier, chef voetbal van HLN.

“Ik weet niet welke problemen Dendoncker heeft, maar zó weinig enthousiasme zag ik nog nooit van een kapitein en van iemand die de boel moet meetrekken”, zei Marc Degryse in dezelfde krant.

Dendoncker spoorloos: wat is er aan de hand?

Leander Dendoncker kon voor zijn mindere prestaties als excuus inroepen dat hij sukkelde een klein probleempje aan de enkel. Hij woonde samen met die andere geblesseerde Ludwig Augustinsson de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk bij in de loges van het Lotto Park, met als doel om zijn terugkeer te maken in de Europese wedstrijd tegen RFS.

Dendoncker maakte vorige week de reis naar Riga uiteindelijk niet mee en kreeg opnieuw rust, dit keer met het oog op de competitiewedstrijd tegen Cercle Brugge.

De partij tegen Cercle moest haalbaar zijn voor Dendoncker, want La Dernière Heure meldde dat hij ondertussen hersteld is van zijn enkelblessure. Hij werd vorig weekend dan ook in het basiselftal van Anderlecht verwacht tegen Cercle, maar opnieuw was er geen spoor van hem in de wedstrijdselectie.

Speelt Dendoncker volgend seizoen nog bij Anderlecht?

Meest recent

Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

1
1
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

6
6
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

41
41
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

6
6
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

28
28
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

15
15
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

119
119
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

27
27
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

49
49
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

20
20
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

56
56
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

62
62
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

46
46
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

142
142
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

246
246
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

89
89
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

318
318
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

192
192
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

156
156
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

64
64
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

66
66
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

158
158
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

242
242
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

348
348
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

82
82

Meer sportnieuws