Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

stemmen
Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

Leander Dendoncker werd afgelopen zomer door Anderlecht op huurbasis overgenomen van Aston Villa met een optie tot aankoop voor 7 miljoen euro. Het plan was dat de ervaren middenvelder rust en structuur zou brengen, vooral als opbouwer op het middenveld. Helaas bleef Dendoncker vaak onder de verwachtingen, moest hij geregeld als noodoplossing in de verdediging spelen, en kreeg hij te kampen met blessures.

Door aanhoudende enkelproblemen miste hij al enkele belangrijke wedstrijden, en ook zijn impact in de wedstrijden die hij wel speelde, bleef gering. Hoewel er geluiden zijn dat Anderlecht de huurdeal mogelijk wil omzetten naar een permanente transfer, groeit de twijfel.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Ekrem Konur: “Anderlecht plant definitieve transfer Dendoncker

Leander Dendoncker kwam vorige zomer op huurbasis naar Anderlecht, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie. Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit.

“Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht, met voorzitter Wouter Vandenhaute op kop, hebben de financiële risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Toch zou Sporting volgens transferwatcher Ekrem Konur overwegen om zijn huurdeal om te zetten in een permanente deal eind dit seizoen.

‘Verschrikking’ Dendoncker: van gedroomde 6 of 8 tot stoplap

Anderlecht was vorige zomer op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

Dendoncker werd gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moest vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen. De ervaren West-Vlaming moest een directe impact maken, maar momenteel brengt hij die niet.

Hij speelde zijn beste wedstrijden als nummer zes, maar in de andere matchen moest hij depanneren centraal achterin. Op die positie, die niet zijn natuurlijke is, heeft Dendoncker amper impact gemaakt.

“Was dit de slechtste match uit zijn carrière?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af na het debacle tegen Club Brugge. “Dendoncker was een verschrikking”, schreef Niels Poissonnier, chef voetbal van HLN.

“Ik weet niet welke problemen Dendoncker heeft, maar zó weinig enthousiasme zag ik nog nooit van een kapitein en van iemand die de boel moet meetrekken”, zei Marc Degryse in dezelfde krant.

Dendoncker spoorloos: wat is er aan de hand?

Leander Dendoncker kon voor zijn mindere prestaties als excuus inroepen dat hij sukkelde een klein probleempje aan de enkel. Hij woonde samen met die andere geblesseerde Ludwig Augustinsson de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk bij in de loges van het Lotto Park, met als doel om zijn terugkeer te maken in de Europese wedstrijd tegen RFS.

Dendoncker maakte vorige week de reis naar Riga uiteindelijk niet mee en kreeg opnieuw rust, dit keer met het oog op de competitiewedstrijd tegen Cercle Brugge.

De partij tegen Cercle moest haalbaar zijn voor Dendoncker, want La Dernière Heure meldde dat hij ondertussen hersteld is van zijn enkelblessure. Hij werd vorig weekend dan ook in het basiselftal van Anderlecht verwacht tegen Cercle, maar opnieuw was er geen spoor van hem in de wedstrijdselectie.

Speelt Dendoncker volgend seizoen nog bij Anderlecht?

Meest recent

WK-droomscenario Duivels: "Geweldige kans voor die Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

46
46
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

28
28
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

224
224
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

161
161
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

150
150
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

325
325
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

69
69
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

397
397
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

820
820
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

205
205
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

426
426
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

52
52
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

631
631
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

255
255
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

158
158
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1393
1393
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

122
122
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

58
58
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

383
383
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

202
202
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

268
268
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

227
227
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

224
224
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

545
545

Meer sportnieuws