Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

766
Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

Leander Dendoncker werd afgelopen zomer door Anderlecht op huurbasis overgenomen van Aston Villa met een optie tot aankoop voor 7 miljoen euro. Het plan was dat de ervaren middenvelder rust en structuur zou brengen, vooral als opbouwer op het middenveld. Helaas bleef Dendoncker vaak onder de verwachtingen, moest hij geregeld als noodoplossing in de verdediging spelen, en kreeg hij te kampen met blessures.

Door aanhoudende enkelproblemen miste hij al enkele belangrijke wedstrijden, en ook zijn impact in de wedstrijden die hij wel speelde, bleef gering. Hoewel er geluiden zijn dat Anderlecht de huurdeal mogelijk wil omzetten naar een permanente transfer, groeit de twijfel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

Ekrem Konur: “Anderlecht plant definitieve transfer Dendoncker

Leander Dendoncker kwam vorige zomer op huurbasis naar Anderlecht, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie. Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit.

“Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht, met voorzitter Wouter Vandenhaute op kop, hebben de financiële risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Toch zou Sporting volgens transferwatcher Ekrem Konur overwegen om zijn huurdeal om te zetten in een permanente deal eind dit seizoen.

‘Verschrikking’ Dendoncker: van gedroomde 6 of 8 tot stoplap

Anderlecht was vorige zomer op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

Dendoncker werd gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moest vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen. De ervaren West-Vlaming moest een directe impact maken, maar momenteel brengt hij die niet.

Hij speelde zijn beste wedstrijden als nummer zes, maar in de andere matchen moest hij depanneren centraal achterin. Op die positie, die niet zijn natuurlijke is, heeft Dendoncker amper impact gemaakt.

“Was dit de slechtste match uit zijn carrière?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af na het debacle tegen Club Brugge. “Dendoncker was een verschrikking”, schreef Niels Poissonnier, chef voetbal van HLN.

“Ik weet niet welke problemen Dendoncker heeft, maar zó weinig enthousiasme zag ik nog nooit van een kapitein en van iemand die de boel moet meetrekken”, zei Marc Degryse in dezelfde krant.

Dendoncker spoorloos: wat is er aan de hand?

Leander Dendoncker kon voor zijn mindere prestaties als excuus inroepen dat hij sukkelde een klein probleempje aan de enkel. Hij woonde samen met die andere geblesseerde Ludwig Augustinsson de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk bij in de loges van het Lotto Park, met als doel om zijn terugkeer te maken in de Europese wedstrijd tegen RFS.

Dendoncker maakte vorige week de reis naar Riga uiteindelijk niet mee en kreeg opnieuw rust, dit keer met het oog op de competitiewedstrijd tegen Cercle Brugge.

De partij tegen Cercle moest haalbaar zijn voor Dendoncker, want La Dernière Heure meldde dat hij ondertussen hersteld is van zijn enkelblessure. Hij werd vorig weekend dan ook in het basiselftal van Anderlecht verwacht tegen Cercle, maar opnieuw was er geen spoor van hem in de wedstrijdselectie.

Speelt Dendoncker volgend seizoen nog bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

24
24
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

30
30
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

187
187
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

86
86
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

87
87
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

138
138
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

76
76
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

334
334
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

124
124
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

606
606
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

240
240
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

389
389
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

395
395
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

586
586
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

180
180
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

99
99
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

252
252
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

498
498
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

874
874
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

802
802
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

985
985
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

811
811
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

501
501
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws