Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

766 stemmen
Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

Leander Dendoncker werd afgelopen zomer door Anderlecht op huurbasis overgenomen van Aston Villa met een optie tot aankoop voor 7 miljoen euro. Het plan was dat de ervaren middenvelder rust en structuur zou brengen, vooral als opbouwer op het middenveld. Helaas bleef Dendoncker vaak onder de verwachtingen, moest hij geregeld als noodoplossing in de verdediging spelen, en kreeg hij te kampen met blessures.

Door aanhoudende enkelproblemen miste hij al enkele belangrijke wedstrijden, en ook zijn impact in de wedstrijden die hij wel speelde, bleef gering. Hoewel er geluiden zijn dat Anderlecht de huurdeal mogelijk wil omzetten naar een permanente transfer, groeit de twijfel.

LEES OOK: Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

Ekrem Konur: “Anderlecht plant definitieve transfer Dendoncker

Leander Dendoncker kwam vorige zomer op huurbasis naar Anderlecht, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie. Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit.

“Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht, met voorzitter Wouter Vandenhaute op kop, hebben de financiële risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Toch zou Sporting volgens transferwatcher Ekrem Konur overwegen om zijn huurdeal om te zetten in een permanente deal eind dit seizoen.

‘Verschrikking’ Dendoncker: van gedroomde 6 of 8 tot stoplap

Anderlecht was vorige zomer op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

Dendoncker werd gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moest vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen. De ervaren West-Vlaming moest een directe impact maken, maar momenteel brengt hij die niet.

Hij speelde zijn beste wedstrijden als nummer zes, maar in de andere matchen moest hij depanneren centraal achterin. Op die positie, die niet zijn natuurlijke is, heeft Dendoncker amper impact gemaakt.

“Was dit de slechtste match uit zijn carrière?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af na het debacle tegen Club Brugge. “Dendoncker was een verschrikking”, schreef Niels Poissonnier, chef voetbal van HLN.

“Ik weet niet welke problemen Dendoncker heeft, maar zó weinig enthousiasme zag ik nog nooit van een kapitein en van iemand die de boel moet meetrekken”, zei Marc Degryse in dezelfde krant.

Dendoncker spoorloos: wat is er aan de hand?

Leander Dendoncker kon voor zijn mindere prestaties als excuus inroepen dat hij sukkelde een klein probleempje aan de enkel. Hij woonde samen met die andere geblesseerde Ludwig Augustinsson de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk bij in de loges van het Lotto Park, met als doel om zijn terugkeer te maken in de Europese wedstrijd tegen RFS.

Dendoncker maakte vorige week de reis naar Riga uiteindelijk niet mee en kreeg opnieuw rust, dit keer met het oog op de competitiewedstrijd tegen Cercle Brugge.

De partij tegen Cercle moest haalbaar zijn voor Dendoncker, want La Dernière Heure meldde dat hij ondertussen hersteld is van zijn enkelblessure. Hij werd vorig weekend dan ook in het basiselftal van Anderlecht verwacht tegen Cercle, maar opnieuw was er geen spoor van hem in de wedstrijdselectie.

Speelt Dendoncker volgend seizoen nog bij Anderlecht?

Meest recent

'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

4
4
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

6
6
'Club heeft beet: miljoenenaanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

175
175
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

217
217
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

66
66
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

57
57
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

591
591
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

384
384
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

201
201
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

201
201
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

235
235
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

194
194
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

442
442
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

852
852
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

893
893
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

334
334
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

844
844
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

583
583
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

215
215
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

179
179
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

320
320
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

275
275
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

183
183
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

364
364

Meer sportnieuws