Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

766
Deal met ‘verschrikking’ Dendoncker op losse schroeven

Leander Dendoncker werd afgelopen zomer door Anderlecht op huurbasis overgenomen van Aston Villa met een optie tot aankoop voor 7 miljoen euro. Het plan was dat de ervaren middenvelder rust en structuur zou brengen, vooral als opbouwer op het middenveld. Helaas bleef Dendoncker vaak onder de verwachtingen, moest hij geregeld als noodoplossing in de verdediging spelen, en kreeg hij te kampen met blessures.

Door aanhoudende enkelproblemen miste hij al enkele belangrijke wedstrijden, en ook zijn impact in de wedstrijden die hij wel speelde, bleef gering. Hoewel er geluiden zijn dat Anderlecht de huurdeal mogelijk wil omzetten naar een permanente transfer, groeit de twijfel.

LEES OOK: Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Ekrem Konur: “Anderlecht plant definitieve transfer Dendoncker

Leander Dendoncker kwam vorige zomer op huurbasis naar Anderlecht, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie. Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit.

“Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht, met voorzitter Wouter Vandenhaute op kop, hebben de financiële risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Toch zou Sporting volgens transferwatcher Ekrem Konur overwegen om zijn huurdeal om te zetten in een permanente deal eind dit seizoen.

‘Verschrikking’ Dendoncker: van gedroomde 6 of 8 tot stoplap

Anderlecht was vorige zomer op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

Dendoncker werd gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moest vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen. De ervaren West-Vlaming moest een directe impact maken, maar momenteel brengt hij die niet.

Hij speelde zijn beste wedstrijden als nummer zes, maar in de andere matchen moest hij depanneren centraal achterin. Op die positie, die niet zijn natuurlijke is, heeft Dendoncker amper impact gemaakt.

“Was dit de slechtste match uit zijn carrière?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af na het debacle tegen Club Brugge. “Dendoncker was een verschrikking”, schreef Niels Poissonnier, chef voetbal van HLN.

“Ik weet niet welke problemen Dendoncker heeft, maar zó weinig enthousiasme zag ik nog nooit van een kapitein en van iemand die de boel moet meetrekken”, zei Marc Degryse in dezelfde krant.

Dendoncker spoorloos: wat is er aan de hand?

Leander Dendoncker kon voor zijn mindere prestaties als excuus inroepen dat hij sukkelde een klein probleempje aan de enkel. Hij woonde samen met die andere geblesseerde Ludwig Augustinsson de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk bij in de loges van het Lotto Park, met als doel om zijn terugkeer te maken in de Europese wedstrijd tegen RFS.

Dendoncker maakte vorige week de reis naar Riga uiteindelijk niet mee en kreeg opnieuw rust, dit keer met het oog op de competitiewedstrijd tegen Cercle Brugge.

De partij tegen Cercle moest haalbaar zijn voor Dendoncker, want La Dernière Heure meldde dat hij ondertussen hersteld is van zijn enkelblessure. Hij werd vorig weekend dan ook in het basiselftal van Anderlecht verwacht tegen Cercle, maar opnieuw was er geen spoor van hem in de wedstrijdselectie.

Speelt Dendoncker volgend seizoen nog bij Anderlecht?

Meest recent

Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

18
18
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

37
37
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

134
134
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

204
204
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

306
306
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

93
93
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

211
211
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

131
131
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

383
383
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

290
290
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

186
186
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

430
430
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

536
536
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

210
210
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

180
180
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

444
444
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

514
514
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

147
147
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

100
100
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

556
556
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

489
489
'Alarm bij Club: oorzaak gevonden voor Sommer-debacle'

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC. Achteraf ging het echter vooral over Yann ...

973
973
Anderlecht krijgt uitsluitsel over blessure Biancone

In aanloop naar het Europese duel tegen Olympique Lyon, heeft RSC Anderlecht nog wat extra ...

313
313
Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

570
570

Meer sportnieuws