Debast kent nieuwe trainer (met Anderlecht-link)

door
Debast kent nieuwe trainer (met Anderlecht-link)

Zondag nam Sporting CP definitief afscheid van Ruben Amorim. De laatste wedstrijd van de trainer leverde opnieuw spektakel op, want op het veld van Sporting Braga haalde de Portugese kampioen een dubbele achterstand nog op om uiteindelijk met 2-4 te winnen.

Na de wedstrijd ging Amorim dan ook nog eens op de handen van zijn spelers. De Portugees is vanaf maandag officieel trainer van Manchester United, waar hij de opvolger is van de enkele weken geleden ontslagen Erik ten Hag. Bij Sporting hebben ze intussen ook een nieuwe coach gevonden.

LEES OOK: 'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

João Pereira is nieuwe coach van Sporting

De club liet maandagmiddag immers weten dat João Pereira de nieuwe hoofdtrainer wordt. De 40-jarige Portugees wordt doorgeschoven vanuit de eigen jeugd, waar hij de voorbije jaren opgeklommen was tot trainer van de B-ploeg, die in de Portugese derde klasse uitkomt.

Zeno Debast, die zondag bij de rust gewisseld werd, kan het met zijn nieuwe trainer misschien eens over Anderlecht hebben, want Het Nieuwsblad weet dat Pereira een link heeft met Paars-Wit. Anderlecht probeerde immers om Pereira tijdens zijn spelerscarrière binnen te halen.

Als speler nog gegeerd door Anderlecht

Dat was in 2009, toen hij als rechtsachter aan de slag was bij Braga. Uiteindelijk ging de transfer niet door omdat Anderlecht zich niet kon plaatsen voor de groepsfase van de Champions League en daardoor onvoldoende middelen had om de overgang te bekostigen.

Pereira, die eerder al voor onder meer Benfica gespeeld had, zou daarna nog Portugees international worden en uiteindelijk 40 caps voor zijn land verzamelen. Hij was titularis op het EK 2012 en het WK 2014. Op clubniveau zou hij ook nog de kleuren verdedigen van Valencia, Hannover, Trabzonspor en Sporting, waar hij in 2021 zijn spelerscarrière afsloot en meteen in de jeugdopleiding aan de slag ging.

Goede keuze van Sporting?

Meest recent

'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

7
7
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

47
47
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

25
25
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

75
75
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

47
47
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

57
57
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

45
45
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

104
104
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

126
126
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

183
183
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

100
100
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

260
260
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

86
86
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

176
176
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

130
130
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

79
79
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

237
237
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

217
217
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

198
198
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

581
581
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

191
191
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

246
246
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

663
663

Meer sportnieuws