Debast kent nieuwe trainer (met Anderlecht-link)

door
Debast kent nieuwe trainer (met Anderlecht-link)

Zondag nam Sporting CP definitief afscheid van Ruben Amorim. De laatste wedstrijd van de trainer leverde opnieuw spektakel op, want op het veld van Sporting Braga haalde de Portugese kampioen een dubbele achterstand nog op om uiteindelijk met 2-4 te winnen.

Na de wedstrijd ging Amorim dan ook nog eens op de handen van zijn spelers. De Portugees is vanaf maandag officieel trainer van Manchester United, waar hij de opvolger is van de enkele weken geleden ontslagen Erik ten Hag. Bij Sporting hebben ze intussen ook een nieuwe coach gevonden.

LEES OOK: Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

João Pereira is nieuwe coach van Sporting

De club liet maandagmiddag immers weten dat João Pereira de nieuwe hoofdtrainer wordt. De 40-jarige Portugees wordt doorgeschoven vanuit de eigen jeugd, waar hij de voorbije jaren opgeklommen was tot trainer van de B-ploeg, die in de Portugese derde klasse uitkomt.

Zeno Debast, die zondag bij de rust gewisseld werd, kan het met zijn nieuwe trainer misschien eens over Anderlecht hebben, want Het Nieuwsblad weet dat Pereira een link heeft met Paars-Wit. Anderlecht probeerde immers om Pereira tijdens zijn spelerscarrière binnen te halen.

Als speler nog gegeerd door Anderlecht

Dat was in 2009, toen hij als rechtsachter aan de slag was bij Braga. Uiteindelijk ging de transfer niet door omdat Anderlecht zich niet kon plaatsen voor de groepsfase van de Champions League en daardoor onvoldoende middelen had om de overgang te bekostigen.

Pereira, die eerder al voor onder meer Benfica gespeeld had, zou daarna nog Portugees international worden en uiteindelijk 40 caps voor zijn land verzamelen. Hij was titularis op het EK 2012 en het WK 2014. Op clubniveau zou hij ook nog de kleuren verdedigen van Valencia, Hannover, Trabzonspor en Sporting, waar hij in 2021 zijn spelerscarrière afsloot en meteen in de jeugdopleiding aan de slag ging.

Goede keuze van Sporting?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

22
22
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

46
46
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

73
73
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

24
24
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

116
116
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

110
110
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

61
61
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

109
109
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

549
549
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

167
167
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

447
447
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

132
132
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

806
806
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

223
223

Meer sportnieuws