Debast kent nieuwe trainer (met Anderlecht-link)

119 stemmen
Debast kent nieuwe trainer (met Anderlecht-link)

Zondag nam Sporting CP definitief afscheid van Ruben Amorim. De laatste wedstrijd van de trainer leverde opnieuw spektakel op, want op het veld van Sporting Braga haalde de Portugese kampioen een dubbele achterstand nog op om uiteindelijk met 2-4 te winnen.

Na de wedstrijd ging Amorim dan ook nog eens op de handen van zijn spelers. De Portugees is vanaf maandag officieel trainer van Manchester United, waar hij de opvolger is van de enkele weken geleden ontslagen Erik ten Hag. Bij Sporting hebben ze intussen ook een nieuwe coach gevonden.

João Pereira is nieuwe coach van Sporting

De club liet maandagmiddag immers weten dat João Pereira de nieuwe hoofdtrainer wordt. De 40-jarige Portugees wordt doorgeschoven vanuit de eigen jeugd, waar hij de voorbije jaren opgeklommen was tot trainer van de B-ploeg, die in de Portugese derde klasse uitkomt.

Zeno Debast, die zondag bij de rust gewisseld werd, kan het met zijn nieuwe trainer misschien eens over Anderlecht hebben, want Het Nieuwsblad weet dat Pereira een link heeft met Paars-Wit. Anderlecht probeerde immers om Pereira tijdens zijn spelerscarrière binnen te halen.

Als speler nog gegeerd door Anderlecht

Dat was in 2009, toen hij als rechtsachter aan de slag was bij Braga. Uiteindelijk ging de transfer niet door omdat Anderlecht zich niet kon plaatsen voor de groepsfase van de Champions League en daardoor onvoldoende middelen had om de overgang te bekostigen.

Pereira, die eerder al voor onder meer Benfica gespeeld had, zou daarna nog Portugees international worden en uiteindelijk 40 caps voor zijn land verzamelen. Hij was titularis op het EK 2012 en het WK 2014. Op clubniveau zou hij ook nog de kleuren verdedigen van Valencia, Hannover, Trabzonspor en Sporting, waar hij in 2021 zijn spelerscarrière afsloot en meteen in de jeugdopleiding aan de slag ging.

Goede keuze van Sporting?

Meest recent

JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

40
40
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

102
102
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

35
35
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

150
150
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

154
154
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

93
93
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

310
310
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

127
127
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

363
363
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

78
78
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

296
296
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

343
343
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

494
494
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

162
162
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

249
249
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

182
182
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

900
900
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

214
214
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

362
362
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

224
224
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

518
518
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

373
373
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

602
602
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

498
498

Meer sportnieuws