Gespannen situatie bij JPL-club: "Fans nemen de macht over"

door
Gespannen situatie bij JPL-club:

Sporting Charleroi haalt opgelucht adem. De Carolo’s wonnen met 1-0 van KVC Westerlo en zorgden zo voor ademruimte. De Zebra’s wisten een gespannen situatie zo toch een beetje te ontmantelen. Opvallend genoeg gingen de fans zwaar tekeer tegen Mehdi Bayat.

LEES OOK: KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

Gespannen situatie bij Charleroi

De harde kern van Sporting Charleroi wil af van Mehdi Bayat. Ze haalden zwaar uit naar hem en viseren hem ondertussen al een aantal seizoenen. De CEO van de club ligt dus onder vuur.

Pierre-Yves Hendrickx is administratief directeur bij Charleroi en werkte de afgelopen jaren nauw samen met Bayat. Tegenover La Dernière Heure sprak hij over de gespannen sfeer in het Zwarte Land. Hij nam het op voor Bayat.

"Deze overwinning is verdiend. We moesten punten pakken om uit de rode zone te komen en vooral het vertrouwen terug te winnen. Deze situatie is niet gemakkelijk bij de club. In het moderne voetbal nemen de supporters steeds meer de macht over”, stelde hij vast. 

Klein budget

Hij is van mening dat de fans te hoge eisen stellen. “Charleroi moet geld vinden om verder te komen. We hebben in juli twaalf transfers gerealiseerd met een heel klein budget, wat als liefhebber van de club niet slecht is. Wij moeten uiteraard met onze voeten op de grond blijven”, zei hij.

Charleroi staat na zeventien speeldagen op een tiende plaats in de Jupiler Pro League. Ze tellen vier punten minder dan nummer zes KV Mechelen, maar hebben er ook maar één meer dan nummer dertien OH Leuven.

Is de kritiek op Bayat terecht?

Meest recent

Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

41
41
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

78
78
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

263
263
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

558
558
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

189
189
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

456
456
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

113
113
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

313
313
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

463
463
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

457
457
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

52
52
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

238
238
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

348
348
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

494
494
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

130
130
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

300
300
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

320
320
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

185
185
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

381
381
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

722
722
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

235
235
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

297
297

Meer sportnieuws