"Opvallende interesse Anderlecht in doelman"

1510

Bij RSC Anderlecht haalden de ze de afgelopen jaren heel wat spelers naar de club. De Brusselaars wisten ook oude bekenden van het Belgisch voetbal terug naar het Lotto Park te halen. Dat probeerden ze in de zomer van 2022 ook, maar dat ging uiteindelijk niet door.

Anderlecht had toen interesse om Maxime Delanghe vast te leggen. Die had indertijd het plan om PSV te verlaten. RSCA had interesse in hem en dat was opvallend.

LEES OOK: Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Delanghe kon naar Anderlecht

Delanghe had Neerpede jaren voordien verlaten op het moment dat hij een profcontract kon tekenen. De doelman liet weten dat hij ook naar Manchester United kon, maar hij verkoos een overgang naar Eindhoven. Daar kon hij de grote doorbraak niet forceren. Jaren later was Anderlecht weer in de running.

"Mijn lot hing af van de verkoop van Bart Verbruggen. Burnley was op dat moment met hem in gesprek en ik zou zijn vervanger zijn geweest als nummer 2 bij Anderlecht", klinkt het.

Via Lierse naar Cercle Brugge

"Maar het sleepte aan en ik wilde een duidelijke situatie. Daarom accepteerde ik het aanbod van Lierse in de tweede klasse waar ik nummer 1 zou worden. Het was een goede keuze: ik speelde in minder goede omstandigheden dan bij PSV en Anderlecht, dat had ik nodig. Een jaar later kwam Cercle Brugge aankloppen”, aldus de huidige keeper van Cercle.

Door de blessure van Warleson is hij nu eerste keeper in Brugge. Delanghe hoopt ooit de Rode Duivels te halen. Hij was in het verleden altijd jeugdinternational. “Momenteel is dat nog ver weg. Maar ik werd altijd opgeroepen voor de nationale ploegen op jeugdniveau, tot aan de beloften. Ik was er altijd samen met Vandevoordt (Leipzig) en Lammens (Antwerpe). Onze droom is om ooit allen bij de Rode Duivels aanwezig te zijn.”

Zal hij ooit terug bij de Belgische top belanden?

Meest recent

Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

7
7
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

110
110
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

76
76
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

46
46
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

129
129
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

49
49
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

44
44
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

14
14
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

34
34
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

292
292
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

222
222
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

569
569
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

277
277
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

56
56
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

346
346
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

236
236
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

145
145
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

52
52
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

94
94
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

131
131
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

161
161
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

115
115
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

474
474
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

75
75
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

71
71

Meer sportnieuws