"Opvallende interesse Anderlecht in doelman"

door

Bij RSC Anderlecht haalden de ze de afgelopen jaren heel wat spelers naar de club. De Brusselaars wisten ook oude bekenden van het Belgisch voetbal terug naar het Lotto Park te halen. Dat probeerden ze in de zomer van 2022 ook, maar dat ging uiteindelijk niet door.

Anderlecht had toen interesse om Maxime Delanghe vast te leggen. Die had indertijd het plan om PSV te verlaten. RSCA had interesse in hem en dat was opvallend.

LEES OOK: Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Delanghe kon naar Anderlecht

Delanghe had Neerpede jaren voordien verlaten op het moment dat hij een profcontract kon tekenen. De doelman liet weten dat hij ook naar Manchester United kon, maar hij verkoos een overgang naar Eindhoven. Daar kon hij de grote doorbraak niet forceren. Jaren later was Anderlecht weer in de running.

"Mijn lot hing af van de verkoop van Bart Verbruggen. Burnley was op dat moment met hem in gesprek en ik zou zijn vervanger zijn geweest als nummer 2 bij Anderlecht", klinkt het.

Via Lierse naar Cercle Brugge

"Maar het sleepte aan en ik wilde een duidelijke situatie. Daarom accepteerde ik het aanbod van Lierse in de tweede klasse waar ik nummer 1 zou worden. Het was een goede keuze: ik speelde in minder goede omstandigheden dan bij PSV en Anderlecht, dat had ik nodig. Een jaar later kwam Cercle Brugge aankloppen”, aldus de huidige keeper van Cercle.

Door de blessure van Warleson is hij nu eerste keeper in Brugge. Delanghe hoopt ooit de Rode Duivels te halen. Hij was in het verleden altijd jeugdinternational. “Momenteel is dat nog ver weg. Maar ik werd altijd opgeroepen voor de nationale ploegen op jeugdniveau, tot aan de beloften. Ik was er altijd samen met Vandevoordt (Leipzig) en Lammens (Antwerpe). Onze droom is om ooit allen bij de Rode Duivels aanwezig te zijn.”

Zal hij ooit terug bij de Belgische top belanden?

Meest recent

'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

7
7
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

7
7
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

61
61
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

134
134
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

128
128
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

47
47
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

115
115
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

55
55
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

43
43
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

90
90
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

272
272
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

243
243
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

460
460
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

351
351
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1215
1215
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

673
673
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

246
246
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

381
381
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

339
339
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

280
280
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

234
234

Meer sportnieuws