"Opvallende interesse Anderlecht in doelman"

door

Bij RSC Anderlecht haalden de ze de afgelopen jaren heel wat spelers naar de club. De Brusselaars wisten ook oude bekenden van het Belgisch voetbal terug naar het Lotto Park te halen. Dat probeerden ze in de zomer van 2022 ook, maar dat ging uiteindelijk niet door.

Anderlecht had toen interesse om Maxime Delanghe vast te leggen. Die had indertijd het plan om PSV te verlaten. RSCA had interesse in hem en dat was opvallend.

LEES OOK: Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Delanghe kon naar Anderlecht

Delanghe had Neerpede jaren voordien verlaten op het moment dat hij een profcontract kon tekenen. De doelman liet weten dat hij ook naar Manchester United kon, maar hij verkoos een overgang naar Eindhoven. Daar kon hij de grote doorbraak niet forceren. Jaren later was Anderlecht weer in de running.

"Mijn lot hing af van de verkoop van Bart Verbruggen. Burnley was op dat moment met hem in gesprek en ik zou zijn vervanger zijn geweest als nummer 2 bij Anderlecht", klinkt het.

Via Lierse naar Cercle Brugge

"Maar het sleepte aan en ik wilde een duidelijke situatie. Daarom accepteerde ik het aanbod van Lierse in de tweede klasse waar ik nummer 1 zou worden. Het was een goede keuze: ik speelde in minder goede omstandigheden dan bij PSV en Anderlecht, dat had ik nodig. Een jaar later kwam Cercle Brugge aankloppen”, aldus de huidige keeper van Cercle.

Door de blessure van Warleson is hij nu eerste keeper in Brugge. Delanghe hoopt ooit de Rode Duivels te halen. Hij was in het verleden altijd jeugdinternational. “Momenteel is dat nog ver weg. Maar ik werd altijd opgeroepen voor de nationale ploegen op jeugdniveau, tot aan de beloften. Ik was er altijd samen met Vandevoordt (Leipzig) en Lammens (Antwerpe). Onze droom is om ooit allen bij de Rode Duivels aanwezig te zijn.”

Zal hij ooit terug bij de Belgische top belanden?

Meest recent

Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

7
7
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

37
37
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

66
66
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

135
135
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

54
54
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

581
581
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

85
85
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

131
131
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

12
12
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

542
542
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

280
280
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

195
195
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

102
102
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

36
36
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

357
357
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

277
277
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

157
157
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

194
194
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

112
112
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

39
39
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

105
105
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

565
565
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

82
82
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

158
158

Meer sportnieuws