"Opvallende interesse Anderlecht in doelman"

1510 stemmen

Bij RSC Anderlecht haalden de ze de afgelopen jaren heel wat spelers naar de club. De Brusselaars wisten ook oude bekenden van het Belgisch voetbal terug naar het Lotto Park te halen. Dat probeerden ze in de zomer van 2022 ook, maar dat ging uiteindelijk niet door.

Anderlecht had toen interesse om Maxime Delanghe vast te leggen. Die had indertijd het plan om PSV te verlaten. RSCA had interesse in hem en dat was opvallend.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Delanghe kon naar Anderlecht

Delanghe had Neerpede jaren voordien verlaten op het moment dat hij een profcontract kon tekenen. De doelman liet weten dat hij ook naar Manchester United kon, maar hij verkoos een overgang naar Eindhoven. Daar kon hij de grote doorbraak niet forceren. Jaren later was Anderlecht weer in de running.

"Mijn lot hing af van de verkoop van Bart Verbruggen. Burnley was op dat moment met hem in gesprek en ik zou zijn vervanger zijn geweest als nummer 2 bij Anderlecht", klinkt het.

Via Lierse naar Cercle Brugge

"Maar het sleepte aan en ik wilde een duidelijke situatie. Daarom accepteerde ik het aanbod van Lierse in de tweede klasse waar ik nummer 1 zou worden. Het was een goede keuze: ik speelde in minder goede omstandigheden dan bij PSV en Anderlecht, dat had ik nodig. Een jaar later kwam Cercle Brugge aankloppen”, aldus de huidige keeper van Cercle.

Door de blessure van Warleson is hij nu eerste keeper in Brugge. Delanghe hoopt ooit de Rode Duivels te halen. Hij was in het verleden altijd jeugdinternational. “Momenteel is dat nog ver weg. Maar ik werd altijd opgeroepen voor de nationale ploegen op jeugdniveau, tot aan de beloften. Ik was er altijd samen met Vandevoordt (Leipzig) en Lammens (Antwerpe). Onze droom is om ooit allen bij de Rode Duivels aanwezig te zijn.”

Zal hij ooit terug bij de Belgische top belanden?

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

5
5
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

34
34
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

16
16
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

92
92
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

54
54
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

116
116
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

19
19
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

196
196
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

144
144
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

722
722
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

943
943
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

330
330
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

189
189
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

151
151
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

175
175
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

85
85
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws