"Opvallende interesse Anderlecht in doelman"

1510 stemmen

Bij RSC Anderlecht haalden de ze de afgelopen jaren heel wat spelers naar de club. De Brusselaars wisten ook oude bekenden van het Belgisch voetbal terug naar het Lotto Park te halen. Dat probeerden ze in de zomer van 2022 ook, maar dat ging uiteindelijk niet door.

Anderlecht had toen interesse om Maxime Delanghe vast te leggen. Die had indertijd het plan om PSV te verlaten. RSCA had interesse in hem en dat was opvallend.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Delanghe kon naar Anderlecht

Delanghe had Neerpede jaren voordien verlaten op het moment dat hij een profcontract kon tekenen. De doelman liet weten dat hij ook naar Manchester United kon, maar hij verkoos een overgang naar Eindhoven. Daar kon hij de grote doorbraak niet forceren. Jaren later was Anderlecht weer in de running.

"Mijn lot hing af van de verkoop van Bart Verbruggen. Burnley was op dat moment met hem in gesprek en ik zou zijn vervanger zijn geweest als nummer 2 bij Anderlecht", klinkt het.

Via Lierse naar Cercle Brugge

"Maar het sleepte aan en ik wilde een duidelijke situatie. Daarom accepteerde ik het aanbod van Lierse in de tweede klasse waar ik nummer 1 zou worden. Het was een goede keuze: ik speelde in minder goede omstandigheden dan bij PSV en Anderlecht, dat had ik nodig. Een jaar later kwam Cercle Brugge aankloppen”, aldus de huidige keeper van Cercle.

Door de blessure van Warleson is hij nu eerste keeper in Brugge. Delanghe hoopt ooit de Rode Duivels te halen. Hij was in het verleden altijd jeugdinternational. “Momenteel is dat nog ver weg. Maar ik werd altijd opgeroepen voor de nationale ploegen op jeugdniveau, tot aan de beloften. Ik was er altijd samen met Vandevoordt (Leipzig) en Lammens (Antwerpe). Onze droom is om ooit allen bij de Rode Duivels aanwezig te zijn.”

Zal hij ooit terug bij de Belgische top belanden?

Meest recent

Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

12
12
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

103
103
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

30
30
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

521
521
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

124
124
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

165
165
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

301
301
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

70
70
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

405
405
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

90
90
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

208
208
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

115
115
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

70
70
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

242
242
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

82
82
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

65
65
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

211
211
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

179
179
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

64
64
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

458
458
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

224
224
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

66
66

Meer sportnieuws