'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

1095 stemmen
'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

RSC Anderlecht won makkelijk met 0-5 op het veld van Cercle Brugge. Een van de grote roergangers was Samuel Edozie. De Brit moest in de tweede helft wel met een blessure van het veld. Moet Paars-Wit vrezen voor een lange onbeschikbaarheid van de speler?

Edozie speelde een zeer goede partij. De jonge flankaanvaller is een toptransfer gebleken van Jesper Fredberg. Hij brengt diepgang en creativiteit en hij was ook al heel bepalend sinds hij in Brussel neerstreek. Tegen Cercle Brugge bezorgde hij Kasper Dolberg op een dienblaadje de 0-1. Een zeer belangrijke opener, want RSCA had het voordien knap lastig met Cercle dat toen de beste kansen had.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Sterke Edozie

Nadien had Cercle Brugge alle moeite om hem af te stoppen. Hij trof de lat en een schot van hem werd van de lijn gekeerd. Maar na 66 minuten moest de huurling van Southampton naar de kant en dat met ondersteuning. De komende dagen zal blijken hoe lang hij buiten strijd is. La Dernière Heure weet dat de medische staf na de match voorzichtig positief was en dat het al bij al nog zou meevallen.

De interlandbreak komt dus gelegen voor Edozie. De technisch vaardige speler kreeg de afgelopen matchen kritiek van Hein Vanhaezebrouck, maar die is onterecht. "Hij zit zelfs al op de bank", vertelde hij. Aster Nzeyimana vond de kritiek van HVH tijdens een van de vorige matchen toch wat snel.

Blessure

Edozie kampte met twee lichte blessures, waardoor David Hubert logischerwijs rustig met hem omsprong. Een topfitte Edozie zal altijd starten onder Hubert. Hij is zeer sterk op de kleine ruimte, kan binnen- en buitenom gaan en heeft een zeer goede connectie met Mario Stroeykens.

Edozie zorgt voor meer diepgang, creativiteit en verticaliteit in het spel van Anderlecht. Er mogen nog iets meer goals en assists volgen, maar voorlopig toont hij zich.

Zal hij na de break weer fit zijn?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

0
0
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

21
21
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

70
70
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

79
79
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

15
15
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

20
20
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

94
94
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

170
170
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

49
49
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

158
158
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

33
33
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

169
169
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

256
256
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

98
98
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

390
390
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

539
539
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

219
219
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

295
295
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

163
163
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

289
289
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

566
566
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

160
160
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

170
170

Meer sportnieuws