'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

1095 stemmen
'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

RSC Anderlecht won makkelijk met 0-5 op het veld van Cercle Brugge. Een van de grote roergangers was Samuel Edozie. De Brit moest in de tweede helft wel met een blessure van het veld. Moet Paars-Wit vrezen voor een lange onbeschikbaarheid van de speler?

Edozie speelde een zeer goede partij. De jonge flankaanvaller is een toptransfer gebleken van Jesper Fredberg. Hij brengt diepgang en creativiteit en hij was ook al heel bepalend sinds hij in Brussel neerstreek. Tegen Cercle Brugge bezorgde hij Kasper Dolberg op een dienblaadje de 0-1. Een zeer belangrijke opener, want RSCA had het voordien knap lastig met Cercle dat toen de beste kansen had.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Sterke Edozie

Nadien had Cercle Brugge alle moeite om hem af te stoppen. Hij trof de lat en een schot van hem werd van de lijn gekeerd. Maar na 66 minuten moest de huurling van Southampton naar de kant en dat met ondersteuning. De komende dagen zal blijken hoe lang hij buiten strijd is. La Dernière Heure weet dat de medische staf na de match voorzichtig positief was en dat het al bij al nog zou meevallen.

De interlandbreak komt dus gelegen voor Edozie. De technisch vaardige speler kreeg de afgelopen matchen kritiek van Hein Vanhaezebrouck, maar die is onterecht. "Hij zit zelfs al op de bank", vertelde hij. Aster Nzeyimana vond de kritiek van HVH tijdens een van de vorige matchen toch wat snel.

Blessure

Edozie kampte met twee lichte blessures, waardoor David Hubert logischerwijs rustig met hem omsprong. Een topfitte Edozie zal altijd starten onder Hubert. Hij is zeer sterk op de kleine ruimte, kan binnen- en buitenom gaan en heeft een zeer goede connectie met Mario Stroeykens.

Edozie zorgt voor meer diepgang, creativiteit en verticaliteit in het spel van Anderlecht. Er mogen nog iets meer goals en assists volgen, maar voorlopig toont hij zich.

Zal hij na de break weer fit zijn?

Meest recent

Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

1
1
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

71
71
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

67
67
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

156
156
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

102
102
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

243
243
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

140
140
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

120
120
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

369
369
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

108
108
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

293
293
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

121
121
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

265
265
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

226
226
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

300
300
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

123
123
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

241
241
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1210
1210
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

534
534
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

267
267
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

274
274
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

461
461
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

355
355

Meer sportnieuws