'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

1095
'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

RSC Anderlecht won makkelijk met 0-5 op het veld van Cercle Brugge. Een van de grote roergangers was Samuel Edozie. De Brit moest in de tweede helft wel met een blessure van het veld. Moet Paars-Wit vrezen voor een lange onbeschikbaarheid van de speler?

Edozie speelde een zeer goede partij. De jonge flankaanvaller is een toptransfer gebleken van Jesper Fredberg. Hij brengt diepgang en creativiteit en hij was ook al heel bepalend sinds hij in Brussel neerstreek. Tegen Cercle Brugge bezorgde hij Kasper Dolberg op een dienblaadje de 0-1. Een zeer belangrijke opener, want RSCA had het voordien knap lastig met Cercle dat toen de beste kansen had.

LEES OOK: Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Sterke Edozie

Nadien had Cercle Brugge alle moeite om hem af te stoppen. Hij trof de lat en een schot van hem werd van de lijn gekeerd. Maar na 66 minuten moest de huurling van Southampton naar de kant en dat met ondersteuning. De komende dagen zal blijken hoe lang hij buiten strijd is. La Dernière Heure weet dat de medische staf na de match voorzichtig positief was en dat het al bij al nog zou meevallen.

De interlandbreak komt dus gelegen voor Edozie. De technisch vaardige speler kreeg de afgelopen matchen kritiek van Hein Vanhaezebrouck, maar die is onterecht. "Hij zit zelfs al op de bank", vertelde hij. Aster Nzeyimana vond de kritiek van HVH tijdens een van de vorige matchen toch wat snel.

Blessure

Edozie kampte met twee lichte blessures, waardoor David Hubert logischerwijs rustig met hem omsprong. Een topfitte Edozie zal altijd starten onder Hubert. Hij is zeer sterk op de kleine ruimte, kan binnen- en buitenom gaan en heeft een zeer goede connectie met Mario Stroeykens.

Edozie zorgt voor meer diepgang, creativiteit en verticaliteit in het spel van Anderlecht. Er mogen nog iets meer goals en assists volgen, maar voorlopig toont hij zich.

Zal hij na de break weer fit zijn?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

5
5
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

129
129
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

5
5
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

23
23
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

163
163
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

95
95
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

112
112
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

208
208
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

43
43
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

123
123
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

356
356
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

97
97
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

472
472
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

90
90
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

382
382
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

546
546
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

410
410

Meer sportnieuws