'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

door
'Anderlecht ziet smaakmaker uitvallen: eerste update'

RSC Anderlecht won makkelijk met 0-5 op het veld van Cercle Brugge. Een van de grote roergangers was Samuel Edozie. De Brit moest in de tweede helft wel met een blessure van het veld. Moet Paars-Wit vrezen voor een lange onbeschikbaarheid van de speler?

Edozie speelde een zeer goede partij. De jonge flankaanvaller is een toptransfer gebleken van Jesper Fredberg. Hij brengt diepgang en creativiteit en hij was ook al heel bepalend sinds hij in Brussel neerstreek. Tegen Cercle Brugge bezorgde hij Kasper Dolberg op een dienblaadje de 0-1. Een zeer belangrijke opener, want RSCA had het voordien knap lastig met Cercle dat toen de beste kansen had.

LEES OOK: De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Sterke Edozie

Nadien had Cercle Brugge alle moeite om hem af te stoppen. Hij trof de lat en een schot van hem werd van de lijn gekeerd. Maar na 66 minuten moest de huurling van Southampton naar de kant en dat met ondersteuning. De komende dagen zal blijken hoe lang hij buiten strijd is. La Dernière Heure weet dat de medische staf na de match voorzichtig positief was en dat het al bij al nog zou meevallen.

De interlandbreak komt dus gelegen voor Edozie. De technisch vaardige speler kreeg de afgelopen matchen kritiek van Hein Vanhaezebrouck, maar die is onterecht. "Hij zit zelfs al op de bank", vertelde hij. Aster Nzeyimana vond de kritiek van HVH tijdens een van de vorige matchen toch wat snel.

Blessure

Edozie kampte met twee lichte blessures, waardoor David Hubert logischerwijs rustig met hem omsprong. Een topfitte Edozie zal altijd starten onder Hubert. Hij is zeer sterk op de kleine ruimte, kan binnen- en buitenom gaan en heeft een zeer goede connectie met Mario Stroeykens.

Edozie zorgt voor meer diepgang, creativiteit en verticaliteit in het spel van Anderlecht. Er mogen nog iets meer goals en assists volgen, maar voorlopig toont hij zich.

Zal hij na de break weer fit zijn?

Meest recent

Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

90
90
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

200
200
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

115
115
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

44
44
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

242
242
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

74
74
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

385
385
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

100
100
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

190
190
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

159
159
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

367
367
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

304
304
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

155
155
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

403
403
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

171
171
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1348
1348
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

217
217
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

149
149
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

38
38
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

693
693
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

999
999
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

453
453
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

467
467
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

168
168

Meer sportnieuws