Union herontdekt troef: "We hebben zijn klasse gemist"

door
Union herontdekt troef:

Union scoorde de voorbije maanden o zo moeilijk en liet donderdag nog in de Europa League de zege liggen tegen AS Roma, maar zondagavond vlogen de ballen er plots vlotjes in. De vice-kampioen gaf leider KRC Genk een ware oplawaai, want het werd 4-0 in het Dudenpark.

De grote man in die klinkende zege was Loïc Lapoussin. De flankspeler werd zo'n twee weken geleden weer opgevist uit de B-kern en was nu een eerste keer bepalend. Hij opende al na vijf minuten de score, gaf de assist voor de 2-0 en had ook een voet in het derde doelpunt.

LEES OOK: Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Union heeft klasse Lapoussin gemist

"Ik heb een sterk karakter, maar ik probeer altijd het beste van mijzelf te geven. Ik ben blij voor mezelf én voor het team. Dit is het beste antwoord dat ik zelf kon geven en ik ben blij met wat we hebben laten zien", toonde de Malagassiër zich nadien fier bij Sporza. "Of dit een kantelpunt voor ons kan zijn? Het was een perfecte match, ja, een collectieve prestatie."

Lapoussin kreeg ook lof van zijn trainer. "Misschien ontbrak de klasse van Lapoussin de voorbije periode", opperde Sebastien Pocognoli immers. "We hebben zijn creativiteit gemist. Maar om hier te geraken, is er hard gewerkt, ook zonder hem."

Terugkeer op juiste moment

"Het is beetje bij beetje gegroeid en hij bracht wat magie. Loïc is op het juiste moment teruggekeerd", oordeelde hij nog. "En dat resulteerde in een feestavond. Onze zege is zeer verdiend. De voorbije weken viel het dubbeltje meestal onze kant niet op, maar nu viel alles goed."

Union zal hopen dat het met deze overwinning nu weer helemaal vertrokken is. Eigenlijk valt de interlandbreak daarvoor voor hen op een slecht moment. Daarna wachten er enkele stevige testen. Eerst moeten ze in de competitie naar OHL, maar daarna volgen een trip naar Twente in de Europa League en thuismatchen tegen Antwerp en AA Gent in competitie en beker.

Was Lapoussin de missing link bij Union?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

90
90
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

53
53
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

66
66
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

145
145
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

246
246
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

76
76
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

145
145
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

471
471
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

203
203
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

191
191
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

262
262
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

260
260
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

218
218
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

79
79
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

173
173
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

519
519
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

86
86
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

110
110

Meer sportnieuws