Union herontdekt troef: "We hebben zijn klasse gemist"

185
Union herontdekt troef:

Union scoorde de voorbije maanden o zo moeilijk en liet donderdag nog in de Europa League de zege liggen tegen AS Roma, maar zondagavond vlogen de ballen er plots vlotjes in. De vice-kampioen gaf leider KRC Genk een ware oplawaai, want het werd 4-0 in het Dudenpark.

De grote man in die klinkende zege was Loïc Lapoussin. De flankspeler werd zo'n twee weken geleden weer opgevist uit de B-kern en was nu een eerste keer bepalend. Hij opende al na vijf minuten de score, gaf de assist voor de 2-0 en had ook een voet in het derde doelpunt.

LEES OOK: David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union heeft klasse Lapoussin gemist

"Ik heb een sterk karakter, maar ik probeer altijd het beste van mijzelf te geven. Ik ben blij voor mezelf én voor het team. Dit is het beste antwoord dat ik zelf kon geven en ik ben blij met wat we hebben laten zien", toonde de Malagassiër zich nadien fier bij Sporza. "Of dit een kantelpunt voor ons kan zijn? Het was een perfecte match, ja, een collectieve prestatie."

Lapoussin kreeg ook lof van zijn trainer. "Misschien ontbrak de klasse van Lapoussin de voorbije periode", opperde Sebastien Pocognoli immers. "We hebben zijn creativiteit gemist. Maar om hier te geraken, is er hard gewerkt, ook zonder hem."

Terugkeer op juiste moment

"Het is beetje bij beetje gegroeid en hij bracht wat magie. Loïc is op het juiste moment teruggekeerd", oordeelde hij nog. "En dat resulteerde in een feestavond. Onze zege is zeer verdiend. De voorbije weken viel het dubbeltje meestal onze kant niet op, maar nu viel alles goed."

Union zal hopen dat het met deze overwinning nu weer helemaal vertrokken is. Eigenlijk valt de interlandbreak daarvoor voor hen op een slecht moment. Daarna wachten er enkele stevige testen. Eerst moeten ze in de competitie naar OHL, maar daarna volgen een trip naar Twente in de Europa League en thuismatchen tegen Antwerp en AA Gent in competitie en beker.

Was Lapoussin de missing link bij Union?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

32
32
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

121
121
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

25
25
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

900
900
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

867
867
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws