AS Roma ontslaat coach, vervanger staat al klaar

door
AS Roma ontslaat coach, vervanger staat al klaar

AS Roma blijft een ploeg die de stap naar de echte top maar niet kan zeggen. De vorige titel dateert al van 23 jaar geleden. Vandaag verloren ze met 1-3 van Bologna en dat was ook meteen de laatste wedstrijd van de huidige coach. Wie gaat hem opvolgen?

LEES OOK: Svilar zet Rode Duivels ongezien voor schut

Juric ontslagen

Ivan Juric heeft na deze zeperd meteen zijn ontslag gekregen van het bestuur, waar ze zich de afgelopen jaren te vaak lieten leiden door bepaalde machtige makelaars. Een euvel dat al héél lang speelt bij AS Roma, waardoor ze nooit een stabiel en duidelijk beleid hebben kunnen ontwikkelen.

Juric nam op 18 september over van de toen ontslagen Daniele De Rossi. Zijn balans was werkelijk dramatisch. In de Serie A haalde hij een 10 op 24 en in de Europa League boekte hij een 5 op 12. Veel te weinig voor een ploeg als AS Roma, ook al hebben ze geen elftal om mee te strijden voor de landstitel.

Mancini als opvolger?

Het is nu afvragen wie de opvolger gaat worden. De afgelopen dagen circuleerden al heel wat namen in de Italiaanse hoofdstad. Zo werd Frank Lampard al genoemd, maar dé topkandidaat is Roberto Mancini. Die stapte onlangs op als bondscoach van Saudi-Arabië.

Mancini wil een contract van minstens twee jaar. De 59-jarige coach heeft wel een verleden als speler van Lazio, maar hij is een topcoach die AS Roma misschien weer naar boven kan loodsen. Zo was hij trainer van onder meer Italië, Inter en Manchester City.

Gaat Mancini hem opvolgen?

Meest recent

Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

46
46
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

108
108
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

117
117
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

60
60
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

267
267
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

279
279
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

31
31
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

85
85
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

186
186
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

129
129
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

33
33
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

487
487
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

479
479
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

564
564
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

574
574
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

326
326
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

463
463
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1234
1234
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1383
1383
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

406
406
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

412
412
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

375
375
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

396
396
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

667
667
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

841
841

Meer sportnieuws