Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

680
Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

Club Brugge was vorig seizoen geïnteresseerd in Kévin Denkey als vervanger voor de vertrokken Igor Thiago, gezien zijn indrukwekkende prestaties als topscorer van de Pro League. De prijs van de Togolese spits bleek echter te hoog voor blauw-zwart. Nu is Denkey op weg naar de MLS, nochtans had hij het ideale profiel voor de landskampioen.

Vorige zomer miste hij een transfer naar een Europese topclub, wat zijn seizoen in de beginfase beïnvloedde, maar hij herpakte zich en staat inmiddels op zeven doelpunten in dertien wedstrijden. Club Brugge heeft momenteel geen concrete interesse, maar blijft op zoek naar een spits die een concurrent kan zijn voor Gustaf Nilson, zonder het hoge prijskaartje dat Denkey met zich meebrengt.

LEES OOK: Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Denkey was genoemd als opvolger Thiago bij Club Brugge

Eind vorig seizoen vertrok Igor Thiago naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging stond om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart.

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen had over Denkey's constantheid, werd hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hadden Denkey, de topscorer van de Belgische competitie vorig seizoen, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

18, 20, 31, 37 miljoen … of meer?

Club Brugge had echter weinig kans om Kevin Denkey binnen te halen. Grotere en kapitaalkrachtige clubs uit het buitenland hadden namelijk al belangstelling getoond in de sterke spits.

Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthulde dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits. Bovendien was het prijskaartje van de Togolese spits niet haalbaar voor blauw-zwart.

Cercle keek uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit.”

Tuur Dierckx stelde in de podcast 90 minutes dat als Igor Thiago 37 miljoen waard was, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard zou zijn, althans op papier.

“Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn”, zei Arnar Vidaarsson aan HUMO.

Club haalde Denkey niet, die ook niet weg raakte bij Cercle

Kevin Denkey werd finaal niet de nieuwe spits van Club Brugge, dat in plaats daarvan Gustaf Nilson voor 6 miljoen euro van Union SG haalde. De Togolees vertrok ook niet naar een grotere Europese club, maar bleef verrassend genoeg bij Cercle Brugge.

Rembert Vromant verklaarde dat er veel gesnuffeld en gepraat is, maar dat daar geen mooie transfer van kwam. Cercle had de miljoenen van een eventuele verkoop nochtans goed kunnen gebruiken en Denkey wilde absoluut een stap hogerop zetten.

Door die gemiste zomertransfer was de topschutter van vorig seizoen lange tijd op zoek naar zichzelf en zette coach Miron Muslic hem zelfs meermaals op de bank.

“De man van wie ze dachten dat hij 15 tot 20 miljoen zou opleveren, staat nu immers nog steeds op de loonlijst en zit nog altijd in de kleedkamer. Een probleem waar niet alleen Cercle mee worstelt, maar ook Denkey zelf én zijn coach”, zei Cercle-watcher Koen Verdruye in Het Nieuwsblad.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar niet met Denkey’s prijskaartje

Kevin Denkey kende door de transferbeslommeringen een moeizame start van het seizoen, maar vond plots zichzelf terug. Hij zit nu alweer aan zeven doelpunten in dertien competitiewedstrijden.

Adriano Bertaccini, spits van Sint-Truiden, zei in Het Nieuwsblad dat hij Denkey beter vindt dan Tolu Arokodare. “Die heeft echt alles wat een topspits moet hebben: snelheid, kracht, balvastheid, ... Hij maakt ook moeilijkere doelpunten dan Tolu.”

Imke Courtois merkte op in De Zondag dat Denkey vandaag toch zeker nog tien miljoen euro waard moet zijn.

Vandaag is er geen concrete interesse van Club Brugge in de Togolees, maar blauw-zwart heeft wel behoefte aan een volwaardige concurrent voor eerste spits Gustaf Nilson.

Als Club Brugge een extra spits haalt, zal die waarschijnlijk geen tien à vijftien miljoen euro kosten. Na het debacle van Roman Yaremchuk (17 miljoen euro) heeft blauw-zwart grote transfers namelijk afgezworen. Bovendien lijkt Denkey inmiddels op weg naar een andere club. Zo ontbrak hij zondag in de selectie wegens transfergesprekken.

Is Denkey de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

19
19
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

63
63
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

11
11
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

197
197
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

22
22
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

50
50
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

44
44
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

93
93
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

135
135
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

23
23
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

212
212
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

215
215
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

165
165
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

527
527
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

63
63
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

540
540
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

227
227
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

482
482
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

350
350
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

499
499
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

120
120
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

256
256
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

406
406
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

347
347
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

702
702

Meer sportnieuws