Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

door
Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

Club Brugge was vorig seizoen geïnteresseerd in Kévin Denkey als vervanger voor de vertrokken Igor Thiago, gezien zijn indrukwekkende prestaties als topscorer van de Pro League. De prijs van de Togolese spits bleek echter te hoog voor blauw-zwart. Nu is Denkey op weg naar de MLS, nochtans had hij het ideale profiel voor de landskampioen.

Vorige zomer miste hij een transfer naar een Europese topclub, wat zijn seizoen in de beginfase beïnvloedde, maar hij herpakte zich en staat inmiddels op zeven doelpunten in dertien wedstrijden. Club Brugge heeft momenteel geen concrete interesse, maar blijft op zoek naar een spits die een concurrent kan zijn voor Gustaf Nilson, zonder het hoge prijskaartje dat Denkey met zich meebrengt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Denkey was genoemd als opvolger Thiago bij Club Brugge

Eind vorig seizoen vertrok Igor Thiago naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging stond om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart.

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen had over Denkey's constantheid, werd hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hadden Denkey, de topscorer van de Belgische competitie vorig seizoen, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

18, 20, 31, 37 miljoen … of meer?

Club Brugge had echter weinig kans om Kevin Denkey binnen te halen. Grotere en kapitaalkrachtige clubs uit het buitenland hadden namelijk al belangstelling getoond in de sterke spits.

Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthulde dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits. Bovendien was het prijskaartje van de Togolese spits niet haalbaar voor blauw-zwart.

Cercle keek uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit.”

Tuur Dierckx stelde in de podcast 90 minutes dat als Igor Thiago 37 miljoen waard was, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard zou zijn, althans op papier.

“Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn”, zei Arnar Vidaarsson aan HUMO.

Club haalde Denkey niet, die ook niet weg raakte bij Cercle

Kevin Denkey werd finaal niet de nieuwe spits van Club Brugge, dat in plaats daarvan Gustaf Nilson voor 6 miljoen euro van Union SG haalde. De Togolees vertrok ook niet naar een grotere Europese club, maar bleef verrassend genoeg bij Cercle Brugge.

Rembert Vromant verklaarde dat er veel gesnuffeld en gepraat is, maar dat daar geen mooie transfer van kwam. Cercle had de miljoenen van een eventuele verkoop nochtans goed kunnen gebruiken en Denkey wilde absoluut een stap hogerop zetten.

Door die gemiste zomertransfer was de topschutter van vorig seizoen lange tijd op zoek naar zichzelf en zette coach Miron Muslic hem zelfs meermaals op de bank.

“De man van wie ze dachten dat hij 15 tot 20 miljoen zou opleveren, staat nu immers nog steeds op de loonlijst en zit nog altijd in de kleedkamer. Een probleem waar niet alleen Cercle mee worstelt, maar ook Denkey zelf én zijn coach”, zei Cercle-watcher Koen Verdruye in Het Nieuwsblad.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar niet met Denkey’s prijskaartje

Kevin Denkey kende door de transferbeslommeringen een moeizame start van het seizoen, maar vond plots zichzelf terug. Hij zit nu alweer aan zeven doelpunten in dertien competitiewedstrijden.

Adriano Bertaccini, spits van Sint-Truiden, zei in Het Nieuwsblad dat hij Denkey beter vindt dan Tolu Arokodare. “Die heeft echt alles wat een topspits moet hebben: snelheid, kracht, balvastheid, ... Hij maakt ook moeilijkere doelpunten dan Tolu.”

Imke Courtois merkte op in De Zondag dat Denkey vandaag toch zeker nog tien miljoen euro waard moet zijn.

Vandaag is er geen concrete interesse van Club Brugge in de Togolees, maar blauw-zwart heeft wel behoefte aan een volwaardige concurrent voor eerste spits Gustaf Nilson.

Als Club Brugge een extra spits haalt, zal die waarschijnlijk geen tien à vijftien miljoen euro kosten. Na het debacle van Roman Yaremchuk (17 miljoen euro) heeft blauw-zwart grote transfers namelijk afgezworen. Bovendien lijkt Denkey inmiddels op weg naar een andere club. Zo ontbrak hij zondag in de selectie wegens transfergesprekken.

Is Denkey de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

32
32
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

132
132
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

26
26
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

93
93
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

55
55
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

50
50
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

157
157
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

87
87
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

346
346
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

146
146
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

71
71
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

355
355
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

14
14
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

155
155
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

611
611
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

65
65
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

84
84
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

290
290
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

185
185
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

160
160
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

229
229
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

326
326
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

310
310

Meer sportnieuws