Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

door
Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

Club Brugge was vorig seizoen geïnteresseerd in Kévin Denkey als vervanger voor de vertrokken Igor Thiago, gezien zijn indrukwekkende prestaties als topscorer van de Pro League. De prijs van de Togolese spits bleek echter te hoog voor blauw-zwart. Nu is Denkey op weg naar de MLS, nochtans had hij het ideale profiel voor de landskampioen.

Vorige zomer miste hij een transfer naar een Europese topclub, wat zijn seizoen in de beginfase beïnvloedde, maar hij herpakte zich en staat inmiddels op zeven doelpunten in dertien wedstrijden. Club Brugge heeft momenteel geen concrete interesse, maar blijft op zoek naar een spits die een concurrent kan zijn voor Gustaf Nilson, zonder het hoge prijskaartje dat Denkey met zich meebrengt.

LEES OOK: 'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Denkey was genoemd als opvolger Thiago bij Club Brugge

Eind vorig seizoen vertrok Igor Thiago naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging stond om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart.

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen had over Denkey's constantheid, werd hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hadden Denkey, de topscorer van de Belgische competitie vorig seizoen, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

18, 20, 31, 37 miljoen … of meer?

Club Brugge had echter weinig kans om Kevin Denkey binnen te halen. Grotere en kapitaalkrachtige clubs uit het buitenland hadden namelijk al belangstelling getoond in de sterke spits.

Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthulde dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits. Bovendien was het prijskaartje van de Togolese spits niet haalbaar voor blauw-zwart.

Cercle keek uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit.”

Tuur Dierckx stelde in de podcast 90 minutes dat als Igor Thiago 37 miljoen waard was, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard zou zijn, althans op papier.

“Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn”, zei Arnar Vidaarsson aan HUMO.

Club haalde Denkey niet, die ook niet weg raakte bij Cercle

Kevin Denkey werd finaal niet de nieuwe spits van Club Brugge, dat in plaats daarvan Gustaf Nilson voor 6 miljoen euro van Union SG haalde. De Togolees vertrok ook niet naar een grotere Europese club, maar bleef verrassend genoeg bij Cercle Brugge.

Rembert Vromant verklaarde dat er veel gesnuffeld en gepraat is, maar dat daar geen mooie transfer van kwam. Cercle had de miljoenen van een eventuele verkoop nochtans goed kunnen gebruiken en Denkey wilde absoluut een stap hogerop zetten.

Door die gemiste zomertransfer was de topschutter van vorig seizoen lange tijd op zoek naar zichzelf en zette coach Miron Muslic hem zelfs meermaals op de bank.

“De man van wie ze dachten dat hij 15 tot 20 miljoen zou opleveren, staat nu immers nog steeds op de loonlijst en zit nog altijd in de kleedkamer. Een probleem waar niet alleen Cercle mee worstelt, maar ook Denkey zelf én zijn coach”, zei Cercle-watcher Koen Verdruye in Het Nieuwsblad.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar niet met Denkey’s prijskaartje

Kevin Denkey kende door de transferbeslommeringen een moeizame start van het seizoen, maar vond plots zichzelf terug. Hij zit nu alweer aan zeven doelpunten in dertien competitiewedstrijden.

Adriano Bertaccini, spits van Sint-Truiden, zei in Het Nieuwsblad dat hij Denkey beter vindt dan Tolu Arokodare. “Die heeft echt alles wat een topspits moet hebben: snelheid, kracht, balvastheid, ... Hij maakt ook moeilijkere doelpunten dan Tolu.”

Imke Courtois merkte op in De Zondag dat Denkey vandaag toch zeker nog tien miljoen euro waard moet zijn.

Vandaag is er geen concrete interesse van Club Brugge in de Togolees, maar blauw-zwart heeft wel behoefte aan een volwaardige concurrent voor eerste spits Gustaf Nilson.

Als Club Brugge een extra spits haalt, zal die waarschijnlijk geen tien à vijftien miljoen euro kosten. Na het debacle van Roman Yaremchuk (17 miljoen euro) heeft blauw-zwart grote transfers namelijk afgezworen. Bovendien lijkt Denkey inmiddels op weg naar een andere club. Zo ontbrak hij zondag in de selectie wegens transfergesprekken.

Is Denkey de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

51
51
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

24
24
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

23
23
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

67
67
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

69
69
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

84
84
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

15
15
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

102
102
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

116
116
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

118
118
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

251
251
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

157
157
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

188
188
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

39
39
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

152
152
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

160
160
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

592
592
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

336
336
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

371
371
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

386
386

Meer sportnieuws