Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

680 stemmen
Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

Club Brugge was vorig seizoen geïnteresseerd in Kévin Denkey als vervanger voor de vertrokken Igor Thiago, gezien zijn indrukwekkende prestaties als topscorer van de Pro League. De prijs van de Togolese spits bleek echter te hoog voor blauw-zwart. Nu is Denkey op weg naar de MLS, nochtans had hij het ideale profiel voor de landskampioen.

Vorige zomer miste hij een transfer naar een Europese topclub, wat zijn seizoen in de beginfase beïnvloedde, maar hij herpakte zich en staat inmiddels op zeven doelpunten in dertien wedstrijden. Club Brugge heeft momenteel geen concrete interesse, maar blijft op zoek naar een spits die een concurrent kan zijn voor Gustaf Nilson, zonder het hoge prijskaartje dat Denkey met zich meebrengt.

LEES OOK: KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

Denkey was genoemd als opvolger Thiago bij Club Brugge

Eind vorig seizoen vertrok Igor Thiago naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging stond om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart.

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen had over Denkey's constantheid, werd hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hadden Denkey, de topscorer van de Belgische competitie vorig seizoen, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

18, 20, 31, 37 miljoen … of meer?

Club Brugge had echter weinig kans om Kevin Denkey binnen te halen. Grotere en kapitaalkrachtige clubs uit het buitenland hadden namelijk al belangstelling getoond in de sterke spits.

Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthulde dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits. Bovendien was het prijskaartje van de Togolese spits niet haalbaar voor blauw-zwart.

Cercle keek uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit.”

Tuur Dierckx stelde in de podcast 90 minutes dat als Igor Thiago 37 miljoen waard was, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard zou zijn, althans op papier.

“Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn”, zei Arnar Vidaarsson aan HUMO.

Club haalde Denkey niet, die ook niet weg raakte bij Cercle

Kevin Denkey werd finaal niet de nieuwe spits van Club Brugge, dat in plaats daarvan Gustaf Nilson voor 6 miljoen euro van Union SG haalde. De Togolees vertrok ook niet naar een grotere Europese club, maar bleef verrassend genoeg bij Cercle Brugge.

Rembert Vromant verklaarde dat er veel gesnuffeld en gepraat is, maar dat daar geen mooie transfer van kwam. Cercle had de miljoenen van een eventuele verkoop nochtans goed kunnen gebruiken en Denkey wilde absoluut een stap hogerop zetten.

Door die gemiste zomertransfer was de topschutter van vorig seizoen lange tijd op zoek naar zichzelf en zette coach Miron Muslic hem zelfs meermaals op de bank.

“De man van wie ze dachten dat hij 15 tot 20 miljoen zou opleveren, staat nu immers nog steeds op de loonlijst en zit nog altijd in de kleedkamer. Een probleem waar niet alleen Cercle mee worstelt, maar ook Denkey zelf én zijn coach”, zei Cercle-watcher Koen Verdruye in Het Nieuwsblad.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar niet met Denkey’s prijskaartje

Kevin Denkey kende door de transferbeslommeringen een moeizame start van het seizoen, maar vond plots zichzelf terug. Hij zit nu alweer aan zeven doelpunten in dertien competitiewedstrijden.

Adriano Bertaccini, spits van Sint-Truiden, zei in Het Nieuwsblad dat hij Denkey beter vindt dan Tolu Arokodare. “Die heeft echt alles wat een topspits moet hebben: snelheid, kracht, balvastheid, ... Hij maakt ook moeilijkere doelpunten dan Tolu.”

Imke Courtois merkte op in De Zondag dat Denkey vandaag toch zeker nog tien miljoen euro waard moet zijn.

Vandaag is er geen concrete interesse van Club Brugge in de Togolees, maar blauw-zwart heeft wel behoefte aan een volwaardige concurrent voor eerste spits Gustaf Nilson.

Als Club Brugge een extra spits haalt, zal die waarschijnlijk geen tien à vijftien miljoen euro kosten. Na het debacle van Roman Yaremchuk (17 miljoen euro) heeft blauw-zwart grote transfers namelijk afgezworen. Bovendien lijkt Denkey inmiddels op weg naar een andere club. Zo ontbrak hij zondag in de selectie wegens transfergesprekken.

Is Denkey de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

'KV Mechelen vindt nieuwe verdediger in Spanje'

KV Mechelen was deze zomer vrij rustig op de transfermarkt, maar deed wel al enkele interessante ...

8
8
Jonckheere: "Club Brugge is bijna niet te kloppen"

Het seizoen 2026/27 in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Dat gebeurt met ...

112
112
Antwerp strikt eindelijk langverwachte spits

Het heeft heel lang geduurd eer de zomermercato van Antwerp op gang kwam, maar de laatste weken is ...

78
78
'Anderlecht pakt uit met zeer opvallende aanwinst'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal dossiers. Niet alleen bij de A-ploeg, maar ook voor RSCA ...

311
311
Anderlecht maakt A-kern bekend met enkele verrassingen

Bij RSC Anderlecht hebben ze de voorlopige ploegfoto gemaakt. Paars-Wit heeft via zijn eigen website ...

286
286
Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot heeft vandaag een aanwinst aangekondigd. De Kielse Ratten haalden geen nieuwe speler naar ...

58
58
'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

RSC Anderlecht gaat zich deze mercato nog versterken. De Brusselaars willen de kern nog van vers ...

192
192
Blunder van Club Brugge? "Kijk naar Gift Orban"

Club Brugge verkocht al voor héél veel geld. Als ze willen kunnen daar nog tientallen ...

866
866
SK Beveren heeft prijs met ex-speler van Bayern München

SK Beveren heeft na het vertrek van Beau Reus een nieuwe keeper aangetrokken. Ze maakten de komst ...

39
39
Jonge Duivel Nonge versiert transfer naar Ligue 1

Er zit nog heel wat Belgisch talent aan te komen, al hebben niet alle veelbelovende spelers het even ...

35
35
Vertonghen licht tipje van sluier over toekomst

Het is intussen een jaar geleden dat Jan Vertonghen een punt achter zijn spelerscarrière ...

105
105
Coucke legt immens fortuin neer voor nieuwe aanwinst

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de supporters van Anderlecht hopen eindelijk nog eens een ...

527
527
'Arsenal heeft volgende topaanwinst beet'

Arsenal kampte jarenlang met een complex omdat het na de titel in 2004 er maar niet in slaagde om ...

66
66
AA Gent slikt nieuwe domper voor Europese clash

Vrijdag wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt, maar eerst komen enkele ...

212
212
Westerlo volgt transfervoorbeeld van Bayern München

Westerlo beleeft een zeer drukke transferzomer. Er vond immers een heuse leegloop plaats in 't ...

40
40
'Real heeft eindelijk beet: waanzinnige transfersom bekend'

Real Madrid toont zich deze zomer zeer bedrijvig op de transfermarkt, nadat het vorig seizoen al ...

148
148
'Hamburg wil Belgische vervanger Vuskovic'

Hamburg maakte vorig seizoen zijn wederoptreden in de Bundesliga na een jarenlange afwezigheid. De ...

80
80
Spannende titelstrijd? Vanhaezebrouck doet voorspelling

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat stilaan helemaal voor de deur. ...

1358
1358
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending bij Club, Anderlecht grijpt naast toptalent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

498
498
‘Lukaku stuurt kat naar training: één club in pole position’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller gaat na een snertseizoen in Italië andere ...

246
246
Georgina zwaar gedegouteerd vlak voor huwelijk met Ronaldo

Georgina Rodríguez heeft vlak voor haar huwelijk met Cristiano Ronaldo een opvallende ...

75
75
Neymar gaat compleet door het lint: “Wat een clown!”

Neymar is het teleurstellende WK aan het doorspoelen in Brazilië. Bij Santos werd de aanvaller ...

100
100
'Renard pakt uit met komst van ex-Rode Duivel'

Michy Batshuayi staat op het punt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De ...

218
218
'Anderlecht haakt helemaal af na énorme eisen'

RSC Anderlecht is wel degelijk ook nog op zoek naar een explosieve flankaanvaller. Oliver Antman ...

346
346
AA Gent verrast compleet met ex-speler van Chelsea

AA Gent heeft vandaag nog een nieuwe speler aangekondigd. De Buffalo's wisten in Engeland te gaan ...

270
270

Meer sportnieuws