Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

680 stemmen
Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

Club Brugge was vorig seizoen geïnteresseerd in Kévin Denkey als vervanger voor de vertrokken Igor Thiago, gezien zijn indrukwekkende prestaties als topscorer van de Pro League. De prijs van de Togolese spits bleek echter te hoog voor blauw-zwart. Nu is Denkey op weg naar de MLS, nochtans had hij het ideale profiel voor de landskampioen.

Vorige zomer miste hij een transfer naar een Europese topclub, wat zijn seizoen in de beginfase beïnvloedde, maar hij herpakte zich en staat inmiddels op zeven doelpunten in dertien wedstrijden. Club Brugge heeft momenteel geen concrete interesse, maar blijft op zoek naar een spits die een concurrent kan zijn voor Gustaf Nilson, zonder het hoge prijskaartje dat Denkey met zich meebrengt.

LEES OOK: 'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Denkey was genoemd als opvolger Thiago bij Club Brugge

Eind vorig seizoen vertrok Igor Thiago naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging stond om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart.

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen had over Denkey's constantheid, werd hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hadden Denkey, de topscorer van de Belgische competitie vorig seizoen, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

18, 20, 31, 37 miljoen … of meer?

Club Brugge had echter weinig kans om Kevin Denkey binnen te halen. Grotere en kapitaalkrachtige clubs uit het buitenland hadden namelijk al belangstelling getoond in de sterke spits.

Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthulde dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits. Bovendien was het prijskaartje van de Togolese spits niet haalbaar voor blauw-zwart.

Cercle keek uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit.”

Tuur Dierckx stelde in de podcast 90 minutes dat als Igor Thiago 37 miljoen waard was, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard zou zijn, althans op papier.

“Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn”, zei Arnar Vidaarsson aan HUMO.

Club haalde Denkey niet, die ook niet weg raakte bij Cercle

Kevin Denkey werd finaal niet de nieuwe spits van Club Brugge, dat in plaats daarvan Gustaf Nilson voor 6 miljoen euro van Union SG haalde. De Togolees vertrok ook niet naar een grotere Europese club, maar bleef verrassend genoeg bij Cercle Brugge.

Rembert Vromant verklaarde dat er veel gesnuffeld en gepraat is, maar dat daar geen mooie transfer van kwam. Cercle had de miljoenen van een eventuele verkoop nochtans goed kunnen gebruiken en Denkey wilde absoluut een stap hogerop zetten.

Door die gemiste zomertransfer was de topschutter van vorig seizoen lange tijd op zoek naar zichzelf en zette coach Miron Muslic hem zelfs meermaals op de bank.

“De man van wie ze dachten dat hij 15 tot 20 miljoen zou opleveren, staat nu immers nog steeds op de loonlijst en zit nog altijd in de kleedkamer. Een probleem waar niet alleen Cercle mee worstelt, maar ook Denkey zelf én zijn coach”, zei Cercle-watcher Koen Verdruye in Het Nieuwsblad.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar niet met Denkey’s prijskaartje

Kevin Denkey kende door de transferbeslommeringen een moeizame start van het seizoen, maar vond plots zichzelf terug. Hij zit nu alweer aan zeven doelpunten in dertien competitiewedstrijden.

Adriano Bertaccini, spits van Sint-Truiden, zei in Het Nieuwsblad dat hij Denkey beter vindt dan Tolu Arokodare. “Die heeft echt alles wat een topspits moet hebben: snelheid, kracht, balvastheid, ... Hij maakt ook moeilijkere doelpunten dan Tolu.”

Imke Courtois merkte op in De Zondag dat Denkey vandaag toch zeker nog tien miljoen euro waard moet zijn.

Vandaag is er geen concrete interesse van Club Brugge in de Togolees, maar blauw-zwart heeft wel behoefte aan een volwaardige concurrent voor eerste spits Gustaf Nilson.

Als Club Brugge een extra spits haalt, zal die waarschijnlijk geen tien à vijftien miljoen euro kosten. Na het debacle van Roman Yaremchuk (17 miljoen euro) heeft blauw-zwart grote transfers namelijk afgezworen. Bovendien lijkt Denkey inmiddels op weg naar een andere club. Zo ontbrak hij zondag in de selectie wegens transfergesprekken.

Is Denkey de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

0
0
'Mourinho zet Barça te kijk: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

14
14
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

78
78
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

270
270
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

243
243
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

118
118
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

46
46
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

114
114
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

580
580
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

75
75
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

210
210
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

291
291
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

202
202
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

511
511
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

132
132
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

110
110
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

67
67
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

184
184
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

319
319
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

136
136
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

62
62
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

82
82
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

277
277
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

124
124
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

85
85

Meer sportnieuws