Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

680
Doublure Nilsson gezocht: ideaal profiel bij Brugse buur

Club Brugge was vorig seizoen geïnteresseerd in Kévin Denkey als vervanger voor de vertrokken Igor Thiago, gezien zijn indrukwekkende prestaties als topscorer van de Pro League. De prijs van de Togolese spits bleek echter te hoog voor blauw-zwart. Nu is Denkey op weg naar de MLS, nochtans had hij het ideale profiel voor de landskampioen.

Vorige zomer miste hij een transfer naar een Europese topclub, wat zijn seizoen in de beginfase beïnvloedde, maar hij herpakte zich en staat inmiddels op zeven doelpunten in dertien wedstrijden. Club Brugge heeft momenteel geen concrete interesse, maar blijft op zoek naar een spits die een concurrent kan zijn voor Gustaf Nilson, zonder het hoge prijskaartje dat Denkey met zich meebrengt.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Denkey was genoemd als opvolger Thiago bij Club Brugge

Eind vorig seizoen vertrok Igor Thiago naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging stond om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart.

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen had over Denkey's constantheid, werd hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hadden Denkey, de topscorer van de Belgische competitie vorig seizoen, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

18, 20, 31, 37 miljoen … of meer?

Club Brugge had echter weinig kans om Kevin Denkey binnen te halen. Grotere en kapitaalkrachtige clubs uit het buitenland hadden namelijk al belangstelling getoond in de sterke spits.

Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthulde dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits. Bovendien was het prijskaartje van de Togolese spits niet haalbaar voor blauw-zwart.

Cercle keek uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit.”

Tuur Dierckx stelde in de podcast 90 minutes dat als Igor Thiago 37 miljoen waard was, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard zou zijn, althans op papier.

“Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn”, zei Arnar Vidaarsson aan HUMO.

Club haalde Denkey niet, die ook niet weg raakte bij Cercle

Kevin Denkey werd finaal niet de nieuwe spits van Club Brugge, dat in plaats daarvan Gustaf Nilson voor 6 miljoen euro van Union SG haalde. De Togolees vertrok ook niet naar een grotere Europese club, maar bleef verrassend genoeg bij Cercle Brugge.

Rembert Vromant verklaarde dat er veel gesnuffeld en gepraat is, maar dat daar geen mooie transfer van kwam. Cercle had de miljoenen van een eventuele verkoop nochtans goed kunnen gebruiken en Denkey wilde absoluut een stap hogerop zetten.

Door die gemiste zomertransfer was de topschutter van vorig seizoen lange tijd op zoek naar zichzelf en zette coach Miron Muslic hem zelfs meermaals op de bank.

“De man van wie ze dachten dat hij 15 tot 20 miljoen zou opleveren, staat nu immers nog steeds op de loonlijst en zit nog altijd in de kleedkamer. Een probleem waar niet alleen Cercle mee worstelt, maar ook Denkey zelf én zijn coach”, zei Cercle-watcher Koen Verdruye in Het Nieuwsblad.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar niet met Denkey’s prijskaartje

Kevin Denkey kende door de transferbeslommeringen een moeizame start van het seizoen, maar vond plots zichzelf terug. Hij zit nu alweer aan zeven doelpunten in dertien competitiewedstrijden.

Adriano Bertaccini, spits van Sint-Truiden, zei in Het Nieuwsblad dat hij Denkey beter vindt dan Tolu Arokodare. “Die heeft echt alles wat een topspits moet hebben: snelheid, kracht, balvastheid, ... Hij maakt ook moeilijkere doelpunten dan Tolu.”

Imke Courtois merkte op in De Zondag dat Denkey vandaag toch zeker nog tien miljoen euro waard moet zijn.

Vandaag is er geen concrete interesse van Club Brugge in de Togolees, maar blauw-zwart heeft wel behoefte aan een volwaardige concurrent voor eerste spits Gustaf Nilson.

Als Club Brugge een extra spits haalt, zal die waarschijnlijk geen tien à vijftien miljoen euro kosten. Na het debacle van Roman Yaremchuk (17 miljoen euro) heeft blauw-zwart grote transfers namelijk afgezworen. Bovendien lijkt Denkey inmiddels op weg naar een andere club. Zo ontbrak hij zondag in de selectie wegens transfergesprekken.

Is Denkey de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

5
5
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

32
32
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

56
56
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

35
35
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

27
27
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

116
116
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

56
56
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

114
114
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

153
153
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

39
39
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

63
63
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

287
287
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

217
217
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

159
159
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

867
867
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

341
341
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

129
129
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

195
195
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

224
224
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

274
274
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

601
601
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

277
277
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

261
261
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77

Meer sportnieuws