JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

door
JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

De Jupiler Pro League is de laatste jaren aan een opmars bezig in Europa. De Belgische clubs trekken de aandacht in Europa en talenten maken graag de tussenstop in België. Ook Bosko Sutalo ziet dat het niveau erg hoog ligt.

De Kroaat speelde in het verleden in Italië bij Atalanta en Hellas Verona en staat nu onder contract bij Standard Luik. De verdediger sprak met RTBF en liet zich uit over de Belgische competitie.

LEES OOK: Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

Verrassend niveau

Sutalo was enorm verrast en verbaasd door het niveau in de Belgische hoogste klasse. "Er zijn grote verschillen tussen de Kroatische eerste divisie en de Pro League, maar er zijn overeenkomsten met de Serie A, waar veel teams met drie verdedigers spelen. De intensiteit is in België groter dan in Italië. Het is intenser, agressiever. Er zijn meer duels. Het gaat sneller. Ik moet er nog aan wennen."

De verdediger onthulde ook tegen welke soort spits hij het liefste staat. "De grote jongens. Bij Atalanta was het makkelijker om Duvan Zapata vast te houden dan Papu Gomez. Verdedigen tegen Zlatan Ibrahimovic of Romelu Lukaku is makkelijker dan tegen Lorenzo Insigne, die levendiger is en meer dribbelt. Er zijn ook zeer goede spitsen in België, ook al zijn er geen grote namen."

KAA Gent wacht

Deze speeldag wacht KAA Gent. Sutalo voelt zich alvast in zijn sas bij Standard en is niet meer weg te denken uit de basiself van landgenoot Ivan Leko. "Ik voel me heel goed bij Standard. Ik speelde en startte elke wedstrijd. Dat had ik al lang niet meer meegemaakt...”

Sutalo streeft naar verbetering. “Ik ben erg blij met wat ik tot nu toe heb bereikt. Natuurlijk kan ik nog verbeteren. Het team ook. Ik stel mezelf geen grenzen. Het kan altijd beter. Het belangrijkste is dat ik niet geblesseerd ben geraakt, want ik heb al een zware blessure gehad."

Heeft Sutalo hier gelijk?

Meest recent

Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

19
19
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

119
119
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

66
66
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

132
132
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

167
167
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

62
62
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

229
229
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

80
80
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

138
138
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

369
369
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

51
51
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

421
421
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

53
53
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1263
1263
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

538
538
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

251
251
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

258
258
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

125
125
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

256
256
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

77
77
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

538
538
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

679
679
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

172
172
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

202
202
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

169
169

Meer sportnieuws