JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

door
JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

De Jupiler Pro League is de laatste jaren aan een opmars bezig in Europa. De Belgische clubs trekken de aandacht in Europa en talenten maken graag de tussenstop in België. Ook Bosko Sutalo ziet dat het niveau erg hoog ligt.

De Kroaat speelde in het verleden in Italië bij Atalanta en Hellas Verona en staat nu onder contract bij Standard Luik. De verdediger sprak met RTBF en liet zich uit over de Belgische competitie.

LEES OOK: ‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Verrassend niveau

Sutalo was enorm verrast en verbaasd door het niveau in de Belgische hoogste klasse. "Er zijn grote verschillen tussen de Kroatische eerste divisie en de Pro League, maar er zijn overeenkomsten met de Serie A, waar veel teams met drie verdedigers spelen. De intensiteit is in België groter dan in Italië. Het is intenser, agressiever. Er zijn meer duels. Het gaat sneller. Ik moet er nog aan wennen."

De verdediger onthulde ook tegen welke soort spits hij het liefste staat. "De grote jongens. Bij Atalanta was het makkelijker om Duvan Zapata vast te houden dan Papu Gomez. Verdedigen tegen Zlatan Ibrahimovic of Romelu Lukaku is makkelijker dan tegen Lorenzo Insigne, die levendiger is en meer dribbelt. Er zijn ook zeer goede spitsen in België, ook al zijn er geen grote namen."

KAA Gent wacht

Deze speeldag wacht KAA Gent. Sutalo voelt zich alvast in zijn sas bij Standard en is niet meer weg te denken uit de basiself van landgenoot Ivan Leko. "Ik voel me heel goed bij Standard. Ik speelde en startte elke wedstrijd. Dat had ik al lang niet meer meegemaakt...”

Sutalo streeft naar verbetering. “Ik ben erg blij met wat ik tot nu toe heb bereikt. Natuurlijk kan ik nog verbeteren. Het team ook. Ik stel mezelf geen grenzen. Het kan altijd beter. Het belangrijkste is dat ik niet geblesseerd ben geraakt, want ik heb al een zware blessure gehad."

Heeft Sutalo hier gelijk?

Meest recent

Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

7
7
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

16
16
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

190
190
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

43
43
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

12
12
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

24
24
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

179
179
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

289
289
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

80
80
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

248
248
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

315
315
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

359
359
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

290
290
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

108
108
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

530
530
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

716
716
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

238
238
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

303
303
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

70
70
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

130
130
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

335
335
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

369
369
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

214
214
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

31
31

Meer sportnieuws