JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

99 stemmen
JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

De Jupiler Pro League is de laatste jaren aan een opmars bezig in Europa. De Belgische clubs trekken de aandacht in Europa en talenten maken graag de tussenstop in België. Ook Bosko Sutalo ziet dat het niveau erg hoog ligt.

De Kroaat speelde in het verleden in Italië bij Atalanta en Hellas Verona en staat nu onder contract bij Standard Luik. De verdediger sprak met RTBF en liet zich uit over de Belgische competitie.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Verrassend niveau

Sutalo was enorm verrast en verbaasd door het niveau in de Belgische hoogste klasse. "Er zijn grote verschillen tussen de Kroatische eerste divisie en de Pro League, maar er zijn overeenkomsten met de Serie A, waar veel teams met drie verdedigers spelen. De intensiteit is in België groter dan in Italië. Het is intenser, agressiever. Er zijn meer duels. Het gaat sneller. Ik moet er nog aan wennen."

De verdediger onthulde ook tegen welke soort spits hij het liefste staat. "De grote jongens. Bij Atalanta was het makkelijker om Duvan Zapata vast te houden dan Papu Gomez. Verdedigen tegen Zlatan Ibrahimovic of Romelu Lukaku is makkelijker dan tegen Lorenzo Insigne, die levendiger is en meer dribbelt. Er zijn ook zeer goede spitsen in België, ook al zijn er geen grote namen."

KAA Gent wacht

Deze speeldag wacht KAA Gent. Sutalo voelt zich alvast in zijn sas bij Standard en is niet meer weg te denken uit de basiself van landgenoot Ivan Leko. "Ik voel me heel goed bij Standard. Ik speelde en startte elke wedstrijd. Dat had ik al lang niet meer meegemaakt...”

Sutalo streeft naar verbetering. “Ik ben erg blij met wat ik tot nu toe heb bereikt. Natuurlijk kan ik nog verbeteren. Het team ook. Ik stel mezelf geen grenzen. Het kan altijd beter. Het belangrijkste is dat ik niet geblesseerd ben geraakt, want ik heb al een zware blessure gehad."

Heeft Sutalo hier gelijk?

Meest recent

Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

12
12
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

20
20
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

208
208
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

176
176
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

72
72
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

725
725
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

262
262
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

334
334
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

415
415
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

112
112
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

456
456
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

100
100
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

33
33
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

241
241
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

250
250
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

231
231
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

599
599
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

168
168
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

189
189
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

210
210
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

287
287
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

382
382
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

210
210
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

503
503
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

204
204

Meer sportnieuws