JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

door
JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

De Jupiler Pro League is de laatste jaren aan een opmars bezig in Europa. De Belgische clubs trekken de aandacht in Europa en talenten maken graag de tussenstop in België. Ook Bosko Sutalo ziet dat het niveau erg hoog ligt.

De Kroaat speelde in het verleden in Italië bij Atalanta en Hellas Verona en staat nu onder contract bij Standard Luik. De verdediger sprak met RTBF en liet zich uit over de Belgische competitie.

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Verrassend niveau

Sutalo was enorm verrast en verbaasd door het niveau in de Belgische hoogste klasse. "Er zijn grote verschillen tussen de Kroatische eerste divisie en de Pro League, maar er zijn overeenkomsten met de Serie A, waar veel teams met drie verdedigers spelen. De intensiteit is in België groter dan in Italië. Het is intenser, agressiever. Er zijn meer duels. Het gaat sneller. Ik moet er nog aan wennen."

De verdediger onthulde ook tegen welke soort spits hij het liefste staat. "De grote jongens. Bij Atalanta was het makkelijker om Duvan Zapata vast te houden dan Papu Gomez. Verdedigen tegen Zlatan Ibrahimovic of Romelu Lukaku is makkelijker dan tegen Lorenzo Insigne, die levendiger is en meer dribbelt. Er zijn ook zeer goede spitsen in België, ook al zijn er geen grote namen."

KAA Gent wacht

Deze speeldag wacht KAA Gent. Sutalo voelt zich alvast in zijn sas bij Standard en is niet meer weg te denken uit de basiself van landgenoot Ivan Leko. "Ik voel me heel goed bij Standard. Ik speelde en startte elke wedstrijd. Dat had ik al lang niet meer meegemaakt...”

Sutalo streeft naar verbetering. “Ik ben erg blij met wat ik tot nu toe heb bereikt. Natuurlijk kan ik nog verbeteren. Het team ook. Ik stel mezelf geen grenzen. Het kan altijd beter. Het belangrijkste is dat ik niet geblesseerd ben geraakt, want ik heb al een zware blessure gehad."

Heeft Sutalo hier gelijk?

Meest recent

Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

14
14
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

96
96
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

124
124
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

48
48
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

55
55
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

100
100
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

89
89
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

403
403
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

149
149
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

215
215
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

91
91
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

561
561
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

554
554
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

275
275
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

617
617
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

85
85
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

71
71
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

72
72
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

250
250
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

77
77
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

159
159
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

224
224
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

449
449
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135

Meer sportnieuws