JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

99 stemmen
JPL doet wenkbrauwen fronsen: “Meer intensiteit dan Serie A”

De Jupiler Pro League is de laatste jaren aan een opmars bezig in Europa. De Belgische clubs trekken de aandacht in Europa en talenten maken graag de tussenstop in België. Ook Bosko Sutalo ziet dat het niveau erg hoog ligt.

De Kroaat speelde in het verleden in Italië bij Atalanta en Hellas Verona en staat nu onder contract bij Standard Luik. De verdediger sprak met RTBF en liet zich uit over de Belgische competitie.

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Verrassend niveau

Sutalo was enorm verrast en verbaasd door het niveau in de Belgische hoogste klasse. "Er zijn grote verschillen tussen de Kroatische eerste divisie en de Pro League, maar er zijn overeenkomsten met de Serie A, waar veel teams met drie verdedigers spelen. De intensiteit is in België groter dan in Italië. Het is intenser, agressiever. Er zijn meer duels. Het gaat sneller. Ik moet er nog aan wennen."

De verdediger onthulde ook tegen welke soort spits hij het liefste staat. "De grote jongens. Bij Atalanta was het makkelijker om Duvan Zapata vast te houden dan Papu Gomez. Verdedigen tegen Zlatan Ibrahimovic of Romelu Lukaku is makkelijker dan tegen Lorenzo Insigne, die levendiger is en meer dribbelt. Er zijn ook zeer goede spitsen in België, ook al zijn er geen grote namen."

KAA Gent wacht

Deze speeldag wacht KAA Gent. Sutalo voelt zich alvast in zijn sas bij Standard en is niet meer weg te denken uit de basiself van landgenoot Ivan Leko. "Ik voel me heel goed bij Standard. Ik speelde en startte elke wedstrijd. Dat had ik al lang niet meer meegemaakt...”

Sutalo streeft naar verbetering. “Ik ben erg blij met wat ik tot nu toe heb bereikt. Natuurlijk kan ik nog verbeteren. Het team ook. Ik stel mezelf geen grenzen. Het kan altijd beter. Het belangrijkste is dat ik niet geblesseerd ben geraakt, want ik heb al een zware blessure gehad."

Heeft Sutalo hier gelijk?

Meest recent

'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

14
14
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

106
106
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

77
77
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

114
114
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

69
69
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

322
322
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

83
83
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

215
215
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

675
675
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

501
501
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

99
99
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

233
233
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

815
815
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

122
122
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

214
214
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

564
564
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

546
546
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

977
977
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

346
346
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

535
535
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

332
332
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

208
208
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

453
453

Meer sportnieuws