Dries Mertens zorgt voor enorm groot gemis in België

door
Dries Mertens zorgt voor enorm groot gemis in België

De Gouden Generatie mag dan wel zo goed als compleet weg zijn bij de Rode Duivels, toch kunnen we gelukkig nog bij hun clubs genieten van hen. Zo is er Dries Mertens. De aanvaller geniet meer dan ooit van het spelletje op 37-jarige leeftijd. Een diepe buiging voor één van de meest onderschatte Belgische spelers van de Gouden Generatie.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Mertens een voorbeeld

Dries Mertens is altijd een lust voor het oog geweest. Heerlijke dribbels, snel, voetbalinzicht, puntgave traptechniek, goede voetjes op de korte ruimte… Alles wat voetbal zo mooi maakt. Het is een bijzonder groot gemis dat Mertens nooit in de Jupiler Pro League speelde. Een artiest pur sang. Mertens is aan zijn derde seizoen bezig bij Galatasaray.

Daar is hij fenomenaal bezig. De voormalige speler van Napoli en PSV is een genot om bezig te zien. Tegen Tottenham, mogen we die Engelse clubs ook niet stilaan ‘overhypt’ noemen?, was hij nog maar eens weergaloos. Mertens deelde twee assists uit. 

Waanzinnige carrière

De teller staat op 6 assists en de Belg scoorde 4 goals in 17 duels. Straf. Mertens is een speler waarvoor je naar het stadion komt. Hij geniet van zijn laatste jaren als profvoetballer. Als een kind op de pleintjes. Voetbal als je hobby, de passie druipt ervan af. De ex-Rode Duivel is een lust voor het oog. Puur sportief gezien moet je hem eigenlijk ook nu oproepen, maar dat gaat niet meer gebeuren. 

De voormalige jeugdspeler van Anderlecht en AA Gent speelde tot op heden 893 matchen als profspeler voor AGOVV, FC Utrecht, PSV, Napoli, Galatasaray en België. De cijfers zijn indrukwekkend met 290 goals en 243 assists. Hij was dus betrokken bij 533 goals. Dries Mertens, de ‘Golden Oldie’ die als een blij jongetje dartelt over de Turkse en Europese velden. Oh, wat mist België hem.

Verdiende Mertens nog een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

8
8
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

37
37
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

84
84
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

36
36
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

104
104
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

116
116
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

279
279
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

287
287
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

133
133
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

108
108
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

199
199
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

68
68
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

366
366
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

114
114
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

393
393
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

168
168
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

269
269
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

648
648
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

214
214
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

348
348
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

424
424
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

908
908
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

118
118

Meer sportnieuws