Dries Mertens zorgt voor enorm groot gemis in België

door
Dries Mertens zorgt voor enorm groot gemis in België

De Gouden Generatie mag dan wel zo goed als compleet weg zijn bij de Rode Duivels, toch kunnen we gelukkig nog bij hun clubs genieten van hen. Zo is er Dries Mertens. De aanvaller geniet meer dan ooit van het spelletje op 37-jarige leeftijd. Een diepe buiging voor één van de meest onderschatte Belgische spelers van de Gouden Generatie.

LEES OOK: 'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Mertens een voorbeeld

Dries Mertens is altijd een lust voor het oog geweest. Heerlijke dribbels, snel, voetbalinzicht, puntgave traptechniek, goede voetjes op de korte ruimte… Alles wat voetbal zo mooi maakt. Het is een bijzonder groot gemis dat Mertens nooit in de Jupiler Pro League speelde. Een artiest pur sang. Mertens is aan zijn derde seizoen bezig bij Galatasaray.

Daar is hij fenomenaal bezig. De voormalige speler van Napoli en PSV is een genot om bezig te zien. Tegen Tottenham, mogen we die Engelse clubs ook niet stilaan ‘overhypt’ noemen?, was hij nog maar eens weergaloos. Mertens deelde twee assists uit. 

Waanzinnige carrière

De teller staat op 6 assists en de Belg scoorde 4 goals in 17 duels. Straf. Mertens is een speler waarvoor je naar het stadion komt. Hij geniet van zijn laatste jaren als profvoetballer. Als een kind op de pleintjes. Voetbal als je hobby, de passie druipt ervan af. De ex-Rode Duivel is een lust voor het oog. Puur sportief gezien moet je hem eigenlijk ook nu oproepen, maar dat gaat niet meer gebeuren. 

De voormalige jeugdspeler van Anderlecht en AA Gent speelde tot op heden 893 matchen als profspeler voor AGOVV, FC Utrecht, PSV, Napoli, Galatasaray en België. De cijfers zijn indrukwekkend met 290 goals en 243 assists. Hij was dus betrokken bij 533 goals. Dries Mertens, de ‘Golden Oldie’ die als een blij jongetje dartelt over de Turkse en Europese velden. Oh, wat mist België hem.

Verdiende Mertens nog een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

1
1
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

37
37
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

11
11
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

15
15
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

343
343
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

34
34
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

52
52
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

75
75
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

87
87
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

157
157
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

94
94
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

679
679
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

454
454
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

72
72
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

322
322
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

152
152
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

97
97
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

226
226
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

364
364
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

85
85
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

696
696
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49

Meer sportnieuws