Club Brugge vindt na jaren zoeken dé missing link

1220 stemmen
Club Brugge vindt na jaren zoeken dé missing link

Voor het seizoen haalden we al aan dat Club Brugge met Ardon Jashari een zeer veelbelovende speler had aangetrokken. De geluiden die er vanuit Zwitserland kwamen, en via allerhande makelaars, waren zeer positief. De middenvelder snoert Hein Vanhaezebrouck de mond.

Jashari kende een aanpassingsperiode en op Standard presteerde hij pover in het begin van het seizoen. Vanhaezebrouck trok al meteen (overdreven) conclusies.

LEES OOK: 'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

Beresterke Jashari

"Zijn recuperatievermogen lijkt niet zo groot. Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste. Terwijl je met Onyedika, Odoi, Balanta wel body had. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt. Terwijl, wie in België slaagt, kan qua intensiteit mee in de grote competities. Ook dat is een vaststelling: aan intensiteit boet onze competitie helemaal niet in, aan kwaliteit wel."

Jashari is kwaliteit en onze redactie gaf daarin maanden geleden al een eerste indiciatie van. "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenvelder speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes. Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed”, zei de Zwitserse journalist Daniel Wyrsch in april al aan onze redactie.

Bundesliga lonkt

De 22-jarige Zwitser is de speler die Club Brugge nodig had. Een verbeterde versie van jongens als Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Zij konden nooit 100% overtuigen. Bovendien is Jashari het prototype van de moderne centrale middenvelder. Hij kan als ‘6’, ‘8’ en zelfs als ‘10’ spelen. Alleen het scoren lukte nog niet.

Voorlopig lijkt Jashari de ‘missing link’ te zijn die Club eindelijk heeft gevonden op het middenveld. Een verbindingsspeler extra die heel de ploeg beter maakt. Jashari is een speler die minder hoge pieken kent als Onyedika, maar ook minder dalen. Een zeer betrouwbare speler die Club Brugge nog heel veel gaat bijbrengen. We weten dat Bundesliga-clubs hem al volgden bij Luzern, maar een tussenstap bij Club Brugge was toch wenselijk. Verbaas je niet als in 2025 de betere ploegen uit de Bundesliga al genoemd worden voor Jashari.

CR

Zal er komende zomer al interesse komen in Jashari?

Meest recent

'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

52
52
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

150
150
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

56
56
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

496
496
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

77
77
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

85
85
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

37
37
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

169
169
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

453
453
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

146
146
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

149
149
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

41
41
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

231
231
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

78
78
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

89
89
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

369
369
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

100
100
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

142
142
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

48
48
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

653
653
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

325
325
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

162
162
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

209
209
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

127
127

Meer sportnieuws