Club Brugge vindt na jaren zoeken dé missing link

1220 stemmen
Club Brugge vindt na jaren zoeken dé missing link

Voor het seizoen haalden we al aan dat Club Brugge met Ardon Jashari een zeer veelbelovende speler had aangetrokken. De geluiden die er vanuit Zwitserland kwamen, en via allerhande makelaars, waren zeer positief. De middenvelder snoert Hein Vanhaezebrouck de mond.

Jashari kende een aanpassingsperiode en op Standard presteerde hij pover in het begin van het seizoen. Vanhaezebrouck trok al meteen (overdreven) conclusies.

LEES OOK: 'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Beresterke Jashari

"Zijn recuperatievermogen lijkt niet zo groot. Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste. Terwijl je met Onyedika, Odoi, Balanta wel body had. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt. Terwijl, wie in België slaagt, kan qua intensiteit mee in de grote competities. Ook dat is een vaststelling: aan intensiteit boet onze competitie helemaal niet in, aan kwaliteit wel."

Jashari is kwaliteit en onze redactie gaf daarin maanden geleden al een eerste indiciatie van. "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenvelder speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes. Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed”, zei de Zwitserse journalist Daniel Wyrsch in april al aan onze redactie.

Bundesliga lonkt

De 22-jarige Zwitser is de speler die Club Brugge nodig had. Een verbeterde versie van jongens als Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Zij konden nooit 100% overtuigen. Bovendien is Jashari het prototype van de moderne centrale middenvelder. Hij kan als ‘6’, ‘8’ en zelfs als ‘10’ spelen. Alleen het scoren lukte nog niet.

Voorlopig lijkt Jashari de ‘missing link’ te zijn die Club eindelijk heeft gevonden op het middenveld. Een verbindingsspeler extra die heel de ploeg beter maakt. Jashari is een speler die minder hoge pieken kent als Onyedika, maar ook minder dalen. Een zeer betrouwbare speler die Club Brugge nog heel veel gaat bijbrengen. We weten dat Bundesliga-clubs hem al volgden bij Luzern, maar een tussenstap bij Club Brugge was toch wenselijk. Verbaas je niet als in 2025 de betere ploegen uit de Bundesliga al genoemd worden voor Jashari.

CR

Zal er komende zomer al interesse komen in Jashari?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

22
22
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

87
87
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

87
87
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

324
324
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

66
66
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

108
108
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

398
398
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

202
202
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

374
374
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

92
92
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

512
512
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

998
998
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

77
77
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

300
300
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

129
129
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

320
320
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

321
321
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

492
492
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

920
920
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

291
291
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

596
596
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

525
525
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

120
120

Meer sportnieuws