Club Brugge vindt na jaren zoeken dé missing link

door
Club Brugge vindt na jaren zoeken dé missing link

Voor het seizoen haalden we al aan dat Club Brugge met Ardon Jashari een zeer veelbelovende speler had aangetrokken. De geluiden die er vanuit Zwitserland kwamen, en via allerhande makelaars, waren zeer positief. De middenvelder snoert Hein Vanhaezebrouck de mond.

Jashari kende een aanpassingsperiode en op Standard presteerde hij pover in het begin van het seizoen. Vanhaezebrouck trok al meteen (overdreven) conclusies.

LEES OOK: Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Beresterke Jashari

"Zijn recuperatievermogen lijkt niet zo groot. Lange ballen zal hij evenmin vaak winnen. Hij is niet van de grootste. Terwijl je met Onyedika, Odoi, Balanta wel body had. Jashari komt duidelijk uit een competitie waar de intensiteit lager ligt. Terwijl, wie in België slaagt, kan qua intensiteit mee in de grote competities. Ook dat is een vaststelling: aan intensiteit boet onze competitie helemaal niet in, aan kwaliteit wel."

Jashari is kwaliteit en onze redactie gaf daarin maanden geleden al een eerste indiciatie van. "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenvelder speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes. Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed”, zei de Zwitserse journalist Daniel Wyrsch in april al aan onze redactie.

Bundesliga lonkt

De 22-jarige Zwitser is de speler die Club Brugge nodig had. Een verbeterde versie van jongens als Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Zij konden nooit 100% overtuigen. Bovendien is Jashari het prototype van de moderne centrale middenvelder. Hij kan als ‘6’, ‘8’ en zelfs als ‘10’ spelen. Alleen het scoren lukte nog niet.

Voorlopig lijkt Jashari de ‘missing link’ te zijn die Club eindelijk heeft gevonden op het middenveld. Een verbindingsspeler extra die heel de ploeg beter maakt. Jashari is een speler die minder hoge pieken kent als Onyedika, maar ook minder dalen. Een zeer betrouwbare speler die Club Brugge nog heel veel gaat bijbrengen. We weten dat Bundesliga-clubs hem al volgden bij Luzern, maar een tussenstap bij Club Brugge was toch wenselijk. Verbaas je niet als in 2025 de betere ploegen uit de Bundesliga al genoemd worden voor Jashari.

CR

Zal er komende zomer al interesse komen in Jashari?

Meest recent

Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

6
6
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

20
20
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

42
42
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

38
38
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

70
70
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

31
31
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

106
106
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

51
51
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

181
181
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

75
75
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

59
59
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

301
301
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

114
114
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

60
60
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

54
54
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

49
49
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

292
292
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

131
131
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

176
176
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

55
55
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

146
146
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

133
133
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

180
180

Meer sportnieuws