De Mil komt na zege meteen met oproep: "Hebben we nodig"

door
De Mil komt na zege meteen met oproep:

Er ging zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting door Mambourg, want Charleroi is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Na vier competitienederlagen op rij en tussendoor ook een blamage in de beker ging Westerlo voor de bijl met 1-0.

De onvermijdelijke Daan Heymans kroonde zich tot matchwinnaar met een fraai doelpunt. De middenvelder maakte zo een einde aan een droogte van bijna twee maanden en scoorde toch alweer zijn zevende competitiegoal van het seizoen. Maar dat het toch weer hij was die de verlossing moest brengen, legt toch een pijnpunt van Charleroi bloot.

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

De Mil wil in januari extra spits

Na de wedstrijd riep Rik De Mil bij DAZN dan ook snel op tot de komst van een extra spits. "We hebben al over de mercato gepraat. Het is duidelijk dat we extra kwaliteit nodig hebben", verklaarde hij. "We zullen zien of we in januari versterking kunnen halen met de middelen die we hebben."

Daarnaast nam de trainer het ook nog op voor Mehdi Bayat. De algemeen directeur werd alweer hard aangepakt door de ultra's, die het al langer op hem gemunt hebben. Zij vroegen alweer om het ontslag van de sterke man.

Steun voor Mehdi Bayat

"Ik vind dat er veel negativiteit rond Mehdi Bayat hangt. Hij is hier nochtans al 20 jaar en heeft de club gezond gemaakt", oordeelde De Mil. "We gebruiken het geld dat we hebben en met die middelen runnen we de club. Het is geweldig hoe hij met de spelers en de staff omging in de weken waarin we wedstrijden verloren. Hij levert hier uitstekend werk. Ik wou dat even benadrukken, want ik ben fier om hier te werken."

Bayat zal wellicht vooral moeten hopen dat de resultaten weer in stijgende lijn gaan om de rust rond zijn persoon te doen terugkeren. De zege tegen Westerlo gaf hem op dat vlak alvast de nodige ademruimte. Die zorgde er immers voor dat Charleroi uit de gevarenzone wegsprong naar de negende plaats.

Moet Charleroi in januari een spits halen?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

24
24
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

84
84
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

107
107
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

16
16
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

53
53
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

18
18
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

19
19
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

52
52
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

16
16
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

18
18
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

28
28
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

29
29
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

31
31
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

319
319
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

131
131
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

294
294
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

30
30
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

339
339
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws