De Mil komt na zege meteen met oproep: "Hebben we nodig"

door
De Mil komt na zege meteen met oproep:

Er ging zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting door Mambourg, want Charleroi is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Na vier competitienederlagen op rij en tussendoor ook een blamage in de beker ging Westerlo voor de bijl met 1-0.

De onvermijdelijke Daan Heymans kroonde zich tot matchwinnaar met een fraai doelpunt. De middenvelder maakte zo een einde aan een droogte van bijna twee maanden en scoorde toch alweer zijn zevende competitiegoal van het seizoen. Maar dat het toch weer hij was die de verlossing moest brengen, legt toch een pijnpunt van Charleroi bloot.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

De Mil wil in januari extra spits

Na de wedstrijd riep Rik De Mil bij DAZN dan ook snel op tot de komst van een extra spits. "We hebben al over de mercato gepraat. Het is duidelijk dat we extra kwaliteit nodig hebben", verklaarde hij. "We zullen zien of we in januari versterking kunnen halen met de middelen die we hebben."

Daarnaast nam de trainer het ook nog op voor Mehdi Bayat. De algemeen directeur werd alweer hard aangepakt door de ultra's, die het al langer op hem gemunt hebben. Zij vroegen alweer om het ontslag van de sterke man.

Steun voor Mehdi Bayat

"Ik vind dat er veel negativiteit rond Mehdi Bayat hangt. Hij is hier nochtans al 20 jaar en heeft de club gezond gemaakt", oordeelde De Mil. "We gebruiken het geld dat we hebben en met die middelen runnen we de club. Het is geweldig hoe hij met de spelers en de staff omging in de weken waarin we wedstrijden verloren. Hij levert hier uitstekend werk. Ik wou dat even benadrukken, want ik ben fier om hier te werken."

Bayat zal wellicht vooral moeten hopen dat de resultaten weer in stijgende lijn gaan om de rust rond zijn persoon te doen terugkeren. De zege tegen Westerlo gaf hem op dat vlak alvast de nodige ademruimte. Die zorgde er immers voor dat Charleroi uit de gevarenzone wegsprong naar de negende plaats.

Moet Charleroi in januari een spits halen?

Meest recent

Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

18
18
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

11
11
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

38
38
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

29
29
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

51
51
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

286
286
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

74
74
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

214
214
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

24
24
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

430
430
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

217
217
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

60
60
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

117
117
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

337
337
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

301
301
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

104
104
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

203
203
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

227
227
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

224
224
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

199
199
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

97
97
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177

Meer sportnieuws