De Mil komt na zege meteen met oproep: "Hebben we nodig"

door
De Mil komt na zege meteen met oproep:

Er ging zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting door Mambourg, want Charleroi is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Na vier competitienederlagen op rij en tussendoor ook een blamage in de beker ging Westerlo voor de bijl met 1-0.

De onvermijdelijke Daan Heymans kroonde zich tot matchwinnaar met een fraai doelpunt. De middenvelder maakte zo een einde aan een droogte van bijna twee maanden en scoorde toch alweer zijn zevende competitiegoal van het seizoen. Maar dat het toch weer hij was die de verlossing moest brengen, legt toch een pijnpunt van Charleroi bloot.

LEES OOK: 'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

De Mil wil in januari extra spits

Na de wedstrijd riep Rik De Mil bij DAZN dan ook snel op tot de komst van een extra spits. "We hebben al over de mercato gepraat. Het is duidelijk dat we extra kwaliteit nodig hebben", verklaarde hij. "We zullen zien of we in januari versterking kunnen halen met de middelen die we hebben."

Daarnaast nam de trainer het ook nog op voor Mehdi Bayat. De algemeen directeur werd alweer hard aangepakt door de ultra's, die het al langer op hem gemunt hebben. Zij vroegen alweer om het ontslag van de sterke man.

Steun voor Mehdi Bayat

"Ik vind dat er veel negativiteit rond Mehdi Bayat hangt. Hij is hier nochtans al 20 jaar en heeft de club gezond gemaakt", oordeelde De Mil. "We gebruiken het geld dat we hebben en met die middelen runnen we de club. Het is geweldig hoe hij met de spelers en de staff omging in de weken waarin we wedstrijden verloren. Hij levert hier uitstekend werk. Ik wou dat even benadrukken, want ik ben fier om hier te werken."

Bayat zal wellicht vooral moeten hopen dat de resultaten weer in stijgende lijn gaan om de rust rond zijn persoon te doen terugkeren. De zege tegen Westerlo gaf hem op dat vlak alvast de nodige ademruimte. Die zorgde er immers voor dat Charleroi uit de gevarenzone wegsprong naar de negende plaats.

Moet Charleroi in januari een spits halen?

Meest recent

'Topcoach helemaal overtuigd: transferknaller Mika Godts'

Ajax is bezig aan een erg wisselvallig seizoen tot dusver. Gelukkig hebben de Amsterdammers met Mika ...

23
23
Anderlecht volledig vertrokken? Vanaezebrouck geeft antwoord

Een tweetal weken geleden flirtte RSC Anderlecht nog met de crisis, inmiddels is de hemel weer ...

61
61
'Doemscenario Kompany: clausule bezorgt Kane spektakeltransfer'

Het Bayern München van coach Vincent Kompany is bezig aan een waanzinnig seizoen en verloor nog ...

33
33
Gamechanger bij Genk: "Hij is een ongelooflijke meerwaarde"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

44
44
'Spanning loopt op: Pro League verstuurt DAZN harde boodschap'

Woensdag kwamen de vertegenwoordigers van de topclubs samen voor een Algemene Vergadering van de Pro ...

234
234
'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt ...

446
446
Anderlecht bibbert: basispion maandenlang buiten strijd?

RSC Anderlecht heeft de interland-periode kunnen inzetten na twee overtuigende zeges. Die goede lijn ...

179
179
'Puzzelwerken Hayen: nieuwe naam in Brugse basisploeg'

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

454
454
OHL kansloos onderuit op Barça, ijskoude douche RSCA Women

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het seizoen in het clubvoetbal bij de ...

82
82
Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

De Rode Duivels willen zich aanstaande zaterdag verzekeren van hun deelnamebewijs aan de ...

551
551
'Wending in titelstrijd: nieuwe uitdager Club en Union'

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

405
405
'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'

Terwijl de Rode Duivels met Nathan Ngoy en Romeo Vermant deze week twee nieuwe gezichten ...

223
223
'RWDM in grote problemen: stevige straf op komst?'

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen SK Beveren, KV ...

106
106
Ploegmaat schokt met uitspraak over De Bruyne bij Napoli

Vorig seizoen veroverde Napoli nog de titel in de Serie A, maar dit seizoen loopt het een pak ...

237
237
'Anderlecht likkebaardt: Kompany verschijnt op Neerpede'

Bij Anderlecht hopen ze aan een nieuw tijdperk te kunnen beginnen na de exit van Wouter Vandenhaute. ...

475
475
'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

151
151
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

12
12
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

310
310
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

124
124
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

244
244
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

248
248
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

80
80
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

152
152
Garcia hoopt mee: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

87
87
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

50
50

Meer sportnieuws