De Mil komt na zege meteen met oproep: "Hebben we nodig"

door
De Mil komt na zege meteen met oproep:

Er ging zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting door Mambourg, want Charleroi is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Na vier competitienederlagen op rij en tussendoor ook een blamage in de beker ging Westerlo voor de bijl met 1-0.

De onvermijdelijke Daan Heymans kroonde zich tot matchwinnaar met een fraai doelpunt. De middenvelder maakte zo een einde aan een droogte van bijna twee maanden en scoorde toch alweer zijn zevende competitiegoal van het seizoen. Maar dat het toch weer hij was die de verlossing moest brengen, legt toch een pijnpunt van Charleroi bloot.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

De Mil wil in januari extra spits

Na de wedstrijd riep Rik De Mil bij DAZN dan ook snel op tot de komst van een extra spits. "We hebben al over de mercato gepraat. Het is duidelijk dat we extra kwaliteit nodig hebben", verklaarde hij. "We zullen zien of we in januari versterking kunnen halen met de middelen die we hebben."

Daarnaast nam de trainer het ook nog op voor Mehdi Bayat. De algemeen directeur werd alweer hard aangepakt door de ultra's, die het al langer op hem gemunt hebben. Zij vroegen alweer om het ontslag van de sterke man.

Steun voor Mehdi Bayat

"Ik vind dat er veel negativiteit rond Mehdi Bayat hangt. Hij is hier nochtans al 20 jaar en heeft de club gezond gemaakt", oordeelde De Mil. "We gebruiken het geld dat we hebben en met die middelen runnen we de club. Het is geweldig hoe hij met de spelers en de staff omging in de weken waarin we wedstrijden verloren. Hij levert hier uitstekend werk. Ik wou dat even benadrukken, want ik ben fier om hier te werken."

Bayat zal wellicht vooral moeten hopen dat de resultaten weer in stijgende lijn gaan om de rust rond zijn persoon te doen terugkeren. De zege tegen Westerlo gaf hem op dat vlak alvast de nodige ademruimte. Die zorgde er immers voor dat Charleroi uit de gevarenzone wegsprong naar de negende plaats.

Moet Charleroi in januari een spits halen?

Meest recent

Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

5
5
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonde na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

11
11
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

25
25
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

61
61
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

102
102
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

111
111
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

12
12
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

225
225
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

272
272
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

99
99
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

523
523
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

79
79
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

215
215
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

213
213
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

94
94
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

519
519
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

150
150
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

334
334
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

260
260
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

51
51

Meer sportnieuws