'Domper voor STVV: einde seizoen ervaren sterkhouder'

door
'Domper voor STVV: einde seizoen ervaren sterkhouder'

STVV boekte vrijdagavond een knappe zege tegen KV Mechelen en deed zo een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. De Kanaries wipten immers naar de negende plaats in het klassement en nemen wat meer afstand van de gevarenzone. Maar er was toch een stevige domper op de feestvreugde.

Al heel vroeg in de wedstrijd moest STVV immers verder zonder Shogo Taniguchi. De ervaren Japanse verdediger zeeg neer in een sprintduel met Lauberbach en moest daardoor na nog geen kwartier vervangen worden. Op Stayen werd er meteen gevreesd voor een zware blessure.

LEES OOK: STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Einde seizoen voor Taniguchi

Het Belang van Limburg weet dat die vrees ook uitgekomen is. Onderzoek heeft immers aan het licht gebracht dat Taniguchi een scheur in de achillespees opgelopen heeft. Hij zal onder het mes moeten en daarna minstens zes maanden moeten revalideren.

Daardoor moet de 33-jarige meteen een kruis maken over de rest van zijn seizoen. Dat is een domper voor STVV, want Taniguchi was tot dusver een vaste waarde. Hij stond in de competitie twaalf keer in de basis, viel één keer in en scoorde één keer.

Domper voor STVV en Japan

De verdediger groeide zo bliksemsnel uit tot een belangrijke kracht, want hij was pas in de zomer neergestreken op Stayen. STVV plukte Taniguchi transfervrij weg bij het Qatarese Al-Rayyan, waar hij wou vertrekken om in beeld te blijven bij de Japanse nationale ploeg.

Dat leek ook te lukken, want in september en oktober was Taniguchi telkens titularis bij Japan. Hij zou zich in principe ook volgende week melden bij zijn land voor de kwalificatiematchen voor de Asian Cup tegen Indonesië en China, maar dat gaat nu uiteraard niet door.

Zal STVV zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

115
115
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

33
33
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

52
52
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

201
201
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

246
246
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

778
778
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

205
205
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

84
84
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

82
82
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

142
142
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

230
230
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

123
123
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

101
101
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

377
377
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

355
355
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

64
64
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

201
201
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

246
246
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

339
339
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

72
72
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

77
77
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

298
298

Meer sportnieuws