'Domper voor STVV: einde seizoen ervaren sterkhouder'

door
'Domper voor STVV: einde seizoen ervaren sterkhouder'

STVV boekte vrijdagavond een knappe zege tegen KV Mechelen en deed zo een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. De Kanaries wipten immers naar de negende plaats in het klassement en nemen wat meer afstand van de gevarenzone. Maar er was toch een stevige domper op de feestvreugde.

Al heel vroeg in de wedstrijd moest STVV immers verder zonder Shogo Taniguchi. De ervaren Japanse verdediger zeeg neer in een sprintduel met Lauberbach en moest daardoor na nog geen kwartier vervangen worden. Op Stayen werd er meteen gevreesd voor een zware blessure.

LEES OOK: STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Einde seizoen voor Taniguchi

Het Belang van Limburg weet dat die vrees ook uitgekomen is. Onderzoek heeft immers aan het licht gebracht dat Taniguchi een scheur in de achillespees opgelopen heeft. Hij zal onder het mes moeten en daarna minstens zes maanden moeten revalideren.

Daardoor moet de 33-jarige meteen een kruis maken over de rest van zijn seizoen. Dat is een domper voor STVV, want Taniguchi was tot dusver een vaste waarde. Hij stond in de competitie twaalf keer in de basis, viel één keer in en scoorde één keer.

Domper voor STVV en Japan

De verdediger groeide zo bliksemsnel uit tot een belangrijke kracht, want hij was pas in de zomer neergestreken op Stayen. STVV plukte Taniguchi transfervrij weg bij het Qatarese Al-Rayyan, waar hij wou vertrekken om in beeld te blijven bij de Japanse nationale ploeg.

Dat leek ook te lukken, want in september en oktober was Taniguchi telkens titularis bij Japan. Hij zou zich in principe ook volgende week melden bij zijn land voor de kwalificatiematchen voor de Asian Cup tegen Indonesië en China, maar dat gaat nu uiteraard niet door.

Zal STVV zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

24
24
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

40
40
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

74
74
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

139
139
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

108
108
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

70
70
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

30
30
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

117
117
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

38
38
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

398
398
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

348
348
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

130
130
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

230
230
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

35
35
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

715
715
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

134
134
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

471
471
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

264
264
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

57
57
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

592
592
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

431
431
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

222
222
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

626
626
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

68
68

Meer sportnieuws