'Domper voor STVV: einde seizoen ervaren sterkhouder'

door
'Domper voor STVV: einde seizoen ervaren sterkhouder'

STVV boekte vrijdagavond een knappe zege tegen KV Mechelen en deed zo een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. De Kanaries wipten immers naar de negende plaats in het klassement en nemen wat meer afstand van de gevarenzone. Maar er was toch een stevige domper op de feestvreugde.

Al heel vroeg in de wedstrijd moest STVV immers verder zonder Shogo Taniguchi. De ervaren Japanse verdediger zeeg neer in een sprintduel met Lauberbach en moest daardoor na nog geen kwartier vervangen worden. Op Stayen werd er meteen gevreesd voor een zware blessure.

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Einde seizoen voor Taniguchi

Het Belang van Limburg weet dat die vrees ook uitgekomen is. Onderzoek heeft immers aan het licht gebracht dat Taniguchi een scheur in de achillespees opgelopen heeft. Hij zal onder het mes moeten en daarna minstens zes maanden moeten revalideren.

Daardoor moet de 33-jarige meteen een kruis maken over de rest van zijn seizoen. Dat is een domper voor STVV, want Taniguchi was tot dusver een vaste waarde. Hij stond in de competitie twaalf keer in de basis, viel één keer in en scoorde één keer.

Domper voor STVV en Japan

De verdediger groeide zo bliksemsnel uit tot een belangrijke kracht, want hij was pas in de zomer neergestreken op Stayen. STVV plukte Taniguchi transfervrij weg bij het Qatarese Al-Rayyan, waar hij wou vertrekken om in beeld te blijven bij de Japanse nationale ploeg.

Dat leek ook te lukken, want in september en oktober was Taniguchi telkens titularis bij Japan. Hij zou zich in principe ook volgende week melden bij zijn land voor de kwalificatiematchen voor de Asian Cup tegen Indonesië en China, maar dat gaat nu uiteraard niet door.

Zal STVV zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

70
70
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

98
98
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

149
149
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

437
437
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

59
59
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

262
262
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

46
46
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

172
172
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

280
280
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

594
594
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

327
327
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

214
214
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

430
430
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

447
447
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

177
177
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

194
194
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

549
549
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

302
302
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

284
284
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws