Antwerp FC wanhopig: speler moét oprotten

door
Antwerp FC wanhopig: speler moét oprotten

Jean Butez, na een stevige afname van interesse en een rol als bankzitter achter Senne Lammens, zal in de wintermercato hoogstwaarschijnlijk vertrekken. Antwerp FC werkt aan een vertrek voor de Franse doelman, die vorig seizoen nog een sleutelrol speelde bij de titelwinst.

CEO Sven Jaecques benadrukt dat de club geen uitverkoop houdt, maar wel meewerkt aan een oplossing. Marc Overmars, na zijn schorsing in november, zal het dossier verder opvolgen en hoopt Butez in januari te verkopen voor een goede deal.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer. In de zomer van 2023 hoopte de Great Old op een transfersom van 10 miljoen euro.

In januari 2024 ging de prijs omlaag omdat Senne Lammens steeds meer op de voorgrond trad. In de zomermercato van 2024 zakte de vraagprijs zelfs naar 5 miljoen euro.

In die voorbije drie transferperiodes was er interesse genoeg van clubs zoals Fiorentina, Augsburg, Nottingham Forest, Parma, Villarreal, Sevilla, Nice, Burnley, PSV, Ajax en Anderlecht.

Butez had intussen zijn makelaar Patrick De Vlamynck verrassend ingeruild voor Tom De Mul, die met een internationaal topkantoor in zee is gegaan, maar Butez raakte nog steeds niet weg.

Butez is een dure bankzitter: verspilling van talent

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper en niet snel uit het doel zal verdwijnen.

“Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter. Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent.

De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

Van kampioenenmaker tot bekerdoelman

Jean Butez wordt nog steeds gezien als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen is hij teruggezet naar de rol van back-up voor Senne Lammens. Voor de Franse keeper rest daarom enkel de hoop op speeltijd in de Croky Cup.

Als er niets gebeurt qua blessures speelt Butez dit seizoen in de bekerwedstrijden, wat ook gebeurde tegen Deinze. “Als er één positie is waar we heel veel kwaliteiten hebben rondlopen, dan is het wel in doel”, zei Jonas De Roeck.

“Hij blijft een van de leiders van de ploeg. Da's niet veranderd en dat zegt veel over hem.” Ondanks zijn gedegradeerde rol blijft Butez professioneel en toegewijd, wat binnen de club veel waardering oogst.

Zijn mentaliteit wordt alom geprezen. Het Laatste Nieuws omschrijft Butez als een teamspeler, die geen conflicten opzoekt. “Een voorbeeld voor andere bankzitters”, aldus de krant.

Het wordt nijpend in januari: Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel vorig jaar had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken wordt. Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Volgens Het Nieuwsblad hoopt Butez zelf ook op een oplossing in januari.

Vertrekt Butez in januari bij Antwerp?

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

7
7
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

77
77
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

44
44
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

76
76
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

40
40
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

66
66
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

203
203
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

200
200
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

64
64
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

296
296
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

255
255
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

374
374
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

568
568
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

229
229
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

170
170
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

120
120
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

94
94
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

277
277
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

682
682
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

143
143

Meer sportnieuws