Antwerp FC wanhopig: speler moét oprotten

1627 stemmen
Antwerp FC wanhopig: speler moét oprotten

Jean Butez, na een stevige afname van interesse en een rol als bankzitter achter Senne Lammens, zal in de wintermercato hoogstwaarschijnlijk vertrekken. Antwerp FC werkt aan een vertrek voor de Franse doelman, die vorig seizoen nog een sleutelrol speelde bij de titelwinst.

CEO Sven Jaecques benadrukt dat de club geen uitverkoop houdt, maar wel meewerkt aan een oplossing. Marc Overmars, na zijn schorsing in november, zal het dossier verder opvolgen en hoopt Butez in januari te verkopen voor een goede deal.

LEES OOK: 'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer. In de zomer van 2023 hoopte de Great Old op een transfersom van 10 miljoen euro.

In januari 2024 ging de prijs omlaag omdat Senne Lammens steeds meer op de voorgrond trad. In de zomermercato van 2024 zakte de vraagprijs zelfs naar 5 miljoen euro.

In die voorbije drie transferperiodes was er interesse genoeg van clubs zoals Fiorentina, Augsburg, Nottingham Forest, Parma, Villarreal, Sevilla, Nice, Burnley, PSV, Ajax en Anderlecht.

Butez had intussen zijn makelaar Patrick De Vlamynck verrassend ingeruild voor Tom De Mul, die met een internationaal topkantoor in zee is gegaan, maar Butez raakte nog steeds niet weg.

Butez is een dure bankzitter: verspilling van talent

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper en niet snel uit het doel zal verdwijnen.

“Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter. Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent.

De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

Van kampioenenmaker tot bekerdoelman

Jean Butez wordt nog steeds gezien als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen is hij teruggezet naar de rol van back-up voor Senne Lammens. Voor de Franse keeper rest daarom enkel de hoop op speeltijd in de Croky Cup.

Als er niets gebeurt qua blessures speelt Butez dit seizoen in de bekerwedstrijden, wat ook gebeurde tegen Deinze. “Als er één positie is waar we heel veel kwaliteiten hebben rondlopen, dan is het wel in doel”, zei Jonas De Roeck.

“Hij blijft een van de leiders van de ploeg. Da's niet veranderd en dat zegt veel over hem.” Ondanks zijn gedegradeerde rol blijft Butez professioneel en toegewijd, wat binnen de club veel waardering oogst.

Zijn mentaliteit wordt alom geprezen. Het Laatste Nieuws omschrijft Butez als een teamspeler, die geen conflicten opzoekt. “Een voorbeeld voor andere bankzitters”, aldus de krant.

Het wordt nijpend in januari: Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel vorig jaar had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken wordt. Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Volgens Het Nieuwsblad hoopt Butez zelf ook op een oplossing in januari.

Vertrekt Butez in januari bij Antwerp?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

74
74
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

116
116
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

145
145
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

399
399
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

144
144
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

57
57
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

303
303
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

87
87
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

328
328
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

310
310
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

512
512
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

320
320
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

799
799
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

436
436
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

915
915
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

698
698
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

331
331
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

144
144
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

866
866
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

133
133
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

265
265
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

576
576
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

214
214
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws