Antwerp FC wanhopig: speler moét oprotten

1627
Antwerp FC wanhopig: speler moét oprotten

Jean Butez, na een stevige afname van interesse en een rol als bankzitter achter Senne Lammens, zal in de wintermercato hoogstwaarschijnlijk vertrekken. Antwerp FC werkt aan een vertrek voor de Franse doelman, die vorig seizoen nog een sleutelrol speelde bij de titelwinst.

CEO Sven Jaecques benadrukt dat de club geen uitverkoop houdt, maar wel meewerkt aan een oplossing. Marc Overmars, na zijn schorsing in november, zal het dossier verder opvolgen en hoopt Butez in januari te verkopen voor een goede deal.

LEES OOK: 'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer. In de zomer van 2023 hoopte de Great Old op een transfersom van 10 miljoen euro.

In januari 2024 ging de prijs omlaag omdat Senne Lammens steeds meer op de voorgrond trad. In de zomermercato van 2024 zakte de vraagprijs zelfs naar 5 miljoen euro.

In die voorbije drie transferperiodes was er interesse genoeg van clubs zoals Fiorentina, Augsburg, Nottingham Forest, Parma, Villarreal, Sevilla, Nice, Burnley, PSV, Ajax en Anderlecht.

Butez had intussen zijn makelaar Patrick De Vlamynck verrassend ingeruild voor Tom De Mul, die met een internationaal topkantoor in zee is gegaan, maar Butez raakte nog steeds niet weg.

Butez is een dure bankzitter: verspilling van talent

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper en niet snel uit het doel zal verdwijnen.

“Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter. Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent.

De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

Van kampioenenmaker tot bekerdoelman

Jean Butez wordt nog steeds gezien als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen is hij teruggezet naar de rol van back-up voor Senne Lammens. Voor de Franse keeper rest daarom enkel de hoop op speeltijd in de Croky Cup.

Als er niets gebeurt qua blessures speelt Butez dit seizoen in de bekerwedstrijden, wat ook gebeurde tegen Deinze. “Als er één positie is waar we heel veel kwaliteiten hebben rondlopen, dan is het wel in doel”, zei Jonas De Roeck.

“Hij blijft een van de leiders van de ploeg. Da's niet veranderd en dat zegt veel over hem.” Ondanks zijn gedegradeerde rol blijft Butez professioneel en toegewijd, wat binnen de club veel waardering oogst.

Zijn mentaliteit wordt alom geprezen. Het Laatste Nieuws omschrijft Butez als een teamspeler, die geen conflicten opzoekt. “Een voorbeeld voor andere bankzitters”, aldus de krant.

Het wordt nijpend in januari: Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel vorig jaar had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken wordt. Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Volgens Het Nieuwsblad hoopt Butez zelf ook op een oplossing in januari.

Vertrekt Butez in januari bij Antwerp?

Meest recent

'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

54
54
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

50
50
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

30
30
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

35
35
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

175
175
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

307
307
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

97
97
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

149
149
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

588
588
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

524
524
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

238
238
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

357
357
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

398
398
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

37
37
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

301
301
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

626
626
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

52
52
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

563
563
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

289
289
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

176
176
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

42
42
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

53
53
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

933
933
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

211
211
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

457
457

Meer sportnieuws