Club Brugge-sensatie klaar voor 20 miljoen toptransfer

568 stemmen
Club Brugge-sensatie klaar voor 20 miljoen toptransfer

Joel Ordonez (20) heeft zich in de Champions League bewezen als een van de uitblinkers van Club Brugge. De Ecuadoriaan speelde sterke wedstrijden tegen teams als Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa, waar hij zelfs Ollie Watkins, een van de sterspelers van Villa, in zijn zak stak.

Zijn indrukwekkende verdediging, fysiek vermogen en techniek maken hem een gewilde speler. Hoewel zijn marktwaarde momenteel rond de 9 miljoen euro ligt, wordt verwacht dat deze in de komende maanden aanzienlijk zal stijgen. Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, vertrekt Ordonez volgende zomer niet voor minder dan 20 miljoen euro.

LEES OOK: 'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Ordonez blinkt uit in de Champions League: beresterke diamant

Club Brugge presteert sterk in de huidige Champions League-campagne en heeft uitzicht op kwalificatie voor de volgende ronde. De ploeg van Nicky Hayen kent meerdere uitblinkers, onder wie ook Joel Ordonez (20) zich mag rekenen.

Zowel tegen Borussia Dortmund, Sturm Graz, AC Milan als Aston Villa speelde de Ecuadoriaan sterke wedstrijden. In Het Nieuwsblad noemde Hein Vanhaezebrouck hem “supersterk” na de wedstrijd tegen Aston Villa.

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, stelde dat Ollie Watkins - toch niet van de minste - in de broekzak van Ordonez zat, die hij omschreef als “een diamant.”

Ordonez vertrekt niet voor minder dan 20 miljoen euro

De amper 20-jarige blinkt uit in het positiespel, is fysiek beresterk, ‘clean’ in het verdedigen en ook heel degelijk aan de bal.

Joel Ordonez scoort duidelijk punten in deze editie van de Champions League, waarin enkel Théophile-Catherine (25, Dinamo Zagreb) meer uitverdedigende acties telt dan hem.

Ordonez laat op het allerhoogste niveau zien wat voor een talent hij is: hij steekt er meermaals met kop en schouders bovenuit in het kampioenenbal. 

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voorspelt reeds dat de Ecuadoriaan volgende zomer niet voor minder geld dan Abakar Sylla (20 miljoen euro) zal vertrekken.

Marktwaarde minstens verdubbeld: bij véél clubs op de radar

Niet toevallig brak Club Brugge vorige zomer het contract van Joel Ordonez open: de verdediger tekende een verbeterde overeenkomst tot 2028. Het vorige contract van Ordonez liep nog tot 2027.

Het Nieuwsblad stelde toen al dat Ordonez al minstens het dubbele waard is in vergelijking met zijn aankoopprijs van 3,9 miljoen euro.

De marktwaarde van Ordonez bedraagt momenteel 9 miljoen euro, maar bij de volgende update zal die ongetwijfeld met meerdere miljoenen toenemen.

Vorige zomer was er bovendien al interesse voor Ordonez, volgens Tomas Taecke(Het Laatste Nieuws) staat hij bij véél clubs op de rader. Ordonez staat in principe open voor een vertrek, maar Club Brugge zag hem vorige zomer liever niet vertrekken.

Volgende zomer wel?

Ordonez kiest nog te veel zijn wedstrijden uit

Anderzijds laat Joel Ordonez in de Pro League wel nog (te veel) steken vallen. Dat komt vooral doordat hij, samen met nog andere spelers zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika, al langer hun wedstrijden uitkiest.

“Zij blijven grillig”, schreef Het Laatste Nieuws. “De ene dag fantastisch, de volgende wedstrijd zoutloos. Of zonder fout.” Als Ordonez nu ook constanter kan presteren in de Pro League, is de sky echt de limit voor hem.

Is Ordonez al minstens 20 miljoen waard?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

74
74
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

70
70
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

27
27
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

363
363
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

461
461
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

322
322
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

289
289
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

162
162
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

613
613
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

545
545
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

730
730
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

451
451
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

99
99
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

208
208
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

81
81
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

468
468
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

216
216
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

259
259
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

351
351
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

220
220
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

78
78
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

366
366
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

455
455
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

41
41

Meer sportnieuws