Dit streken Anderlecht, Gent, Cercle en Union al op in Europa

587
Dit streken Anderlecht, Gent, Cercle en Union al op in Europa

Club Brugge zit halverwege de groepsfase van de Champions League en haalde al 41 miljoen euro bruto op. De rest van de Belgische ploegen komt helemaal niet in de buurt van dergelijke bedrag. Maar wat hebben RSC Anderlecht, Union SG, AA Gent en Cercle Brugge ondertussen al verdiend? Een overzicht.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Anderlecht nummer twee

RSC Anderlecht volgt op zeer ruime afstand op een tweede plaats. Paars-Wit streek 8,085 miljoen euro op, Union SG wist tot op heden 6,7 miljoen euro bij elkaar te spelen. In de Conference League heeft AA Gent ondertussen 6,9 miljoen euro verdiend. Cercle Brugge tikt af op 5,9 miljoen euro.

Bij deze bedragen moeten ook nog de inkomsten uit de ticketing van de thuismatchen worden opgenomen. Vooral Anderlecht scoort daarin nog wat extra miljoenen, want ze speelden telkens voor minstens 17.000 toeschouwers. Met FC Porto en Hoffenheim moeten de leukste affiches nog komen.

Nog meer geld te verdienen

Er is nog het nodige geld te verdienen. Een zege in de Europa League is goed voor 450.000 euro extra, een gelijkspel 150.000 euro. Als RSCA en/of Union bij de top acht geraken, mogen ze nog eens 600.000 euro op de rekening bijschrijven. Als ze tussen plaats 9 en 24 eindigen, krijgen ze 300.000 euro om de tussenronde te halen.

In de Conference League verdien je 400.000 euro per zege en 133.000 euro per gelijkspel. Er komt 400.000 euro bij voor de ploegen die de top acht halen, de anderen die de tussenronde bereiken halen 200.000 euro op.

Wie zal van deze clubs het meeste verdienen?

Meest recent

De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

1
1
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

17
17
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

77
77
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

85
85
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

20
20
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

146
146
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

76
76
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

176
176
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

164
164
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

247
247
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

193
193
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

244
244
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

412
412
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

193
193
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

193
193
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

168
168
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

146
146
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

79
79
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

46
46
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

219
219
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

137
137
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

20
20

Meer sportnieuws