Dit streken Anderlecht, Gent, Cercle en Union al op in Europa

587 stemmen
Dit streken Anderlecht, Gent, Cercle en Union al op in Europa

Club Brugge zit halverwege de groepsfase van de Champions League en haalde al 41 miljoen euro bruto op. De rest van de Belgische ploegen komt helemaal niet in de buurt van dergelijke bedrag. Maar wat hebben RSC Anderlecht, Union SG, AA Gent en Cercle Brugge ondertussen al verdiend? Een overzicht.

LEES OOK: Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Anderlecht nummer twee

RSC Anderlecht volgt op zeer ruime afstand op een tweede plaats. Paars-Wit streek 8,085 miljoen euro op, Union SG wist tot op heden 6,7 miljoen euro bij elkaar te spelen. In de Conference League heeft AA Gent ondertussen 6,9 miljoen euro verdiend. Cercle Brugge tikt af op 5,9 miljoen euro.

Bij deze bedragen moeten ook nog de inkomsten uit de ticketing van de thuismatchen worden opgenomen. Vooral Anderlecht scoort daarin nog wat extra miljoenen, want ze speelden telkens voor minstens 17.000 toeschouwers. Met FC Porto en Hoffenheim moeten de leukste affiches nog komen.

Nog meer geld te verdienen

Er is nog het nodige geld te verdienen. Een zege in de Europa League is goed voor 450.000 euro extra, een gelijkspel 150.000 euro. Als RSCA en/of Union bij de top acht geraken, mogen ze nog eens 600.000 euro op de rekening bijschrijven. Als ze tussen plaats 9 en 24 eindigen, krijgen ze 300.000 euro om de tussenronde te halen.

In de Conference League verdien je 400.000 euro per zege en 133.000 euro per gelijkspel. Er komt 400.000 euro bij voor de ploegen die de top acht halen, de anderen die de tussenronde bereiken halen 200.000 euro op.

Wie zal van deze clubs het meeste verdienen?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

36
36
'Club Brugge wil dubbelslag slaan bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

87
87
Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

98
98
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

18
18
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

42
42
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

63
63
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

39
39
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

312
312
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

345
345
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

128
128
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

541
541
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

111
111
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

156
156
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

146
146
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

446
446
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

142
142
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

629
629

Meer sportnieuws