Dit streken Anderlecht, Gent, Cercle en Union al op in Europa

587 stemmen
Dit streken Anderlecht, Gent, Cercle en Union al op in Europa

Club Brugge zit halverwege de groepsfase van de Champions League en haalde al 41 miljoen euro bruto op. De rest van de Belgische ploegen komt helemaal niet in de buurt van dergelijke bedrag. Maar wat hebben RSC Anderlecht, Union SG, AA Gent en Cercle Brugge ondertussen al verdiend? Een overzicht.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Anderlecht nummer twee

RSC Anderlecht volgt op zeer ruime afstand op een tweede plaats. Paars-Wit streek 8,085 miljoen euro op, Union SG wist tot op heden 6,7 miljoen euro bij elkaar te spelen. In de Conference League heeft AA Gent ondertussen 6,9 miljoen euro verdiend. Cercle Brugge tikt af op 5,9 miljoen euro.

Bij deze bedragen moeten ook nog de inkomsten uit de ticketing van de thuismatchen worden opgenomen. Vooral Anderlecht scoort daarin nog wat extra miljoenen, want ze speelden telkens voor minstens 17.000 toeschouwers. Met FC Porto en Hoffenheim moeten de leukste affiches nog komen.

Nog meer geld te verdienen

Er is nog het nodige geld te verdienen. Een zege in de Europa League is goed voor 450.000 euro extra, een gelijkspel 150.000 euro. Als RSCA en/of Union bij de top acht geraken, mogen ze nog eens 600.000 euro op de rekening bijschrijven. Als ze tussen plaats 9 en 24 eindigen, krijgen ze 300.000 euro om de tussenronde te halen.

In de Conference League verdien je 400.000 euro per zege en 133.000 euro per gelijkspel. Er komt 400.000 euro bij voor de ploegen die de top acht halen, de anderen die de tussenronde bereiken halen 200.000 euro op.

🚀

Wie zal van deze clubs het meeste verdienen?

Meest recent

'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

12
12
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

20
20
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

12
12
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

34
34
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

46
46
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

47
47
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

120
120
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

238
238
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

869
869
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

195
195
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

96
96
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

186
186
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

101
101
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

284
284
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

557
557
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

555
555
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

430
430
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

980
980
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

232
232
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

293
293
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

452
452
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

606
606
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

241
241

Meer sportnieuws