Hubert krijgt hét probleem niet opgelost bij Anderlecht

430
Hubert krijgt hét probleem niet opgelost bij Anderlecht

David Hubert krijgt RSC Anderlecht maar niet echt op toerental. Net op het moment dat RSCA stappen lijkt te zetten, sputtert de motor weer. In Letland zakte het voor de zoveelste keer de afgelopen weken door de ondergrens. Hoe krijg je dit opgelost?

Anderlecht baalde na de 1-1 in de 96ste minuut. Maar al bij al was het een verdiende gelijkmaker. RFS had simpelweg evenveel goede kansen dan Anderlecht, ook al hadden de Brusselaars doorlopend de bal. Paars-Wit zakte weer door de ondergrens. Wat Anderlecht de eerste 65 minuten liet zien, was RSCA onwaardig. Dit RFS is een ploeg die in de Jupiler Pro League hoogstens voor het behoud zou knokken. Geen Europa League-waardig team zoals Hubert aanhaalde omdat ze een punt pakten tegen Galatasaray en maar 1-0 verloren van Frankfurt. Darko Lemajic en Fabrice Ondoa zijn er sterspelers. Het zegt alles.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Te vaak door de ondergrens

De commentaren na de match waren ook niet hoopgevend. "We moeten positief zijn”, klonk het. Vanwege die 10 op 12. Tegen Ludogorets, Ferençvaros en RFS moet een Belgische topclub van het niveau van Anderlecht altijd 9 punten halen. De prestatie tegen Real Sociedad was wel zéér knap. Dat verdient terecht alle lof. De komende matchen in de Europa League zijn van een ander kaliber met FC Porto en Slavia Praag. Dan zal RSCA pas echt getest worden. Het niveau moet dan véél hoger bij de Brusselaars.

Dit seizoen presteerde Anderlecht al te vaak echt heel pover. In Minsk, op Beerschot, op Dender, op Club Brugge en op RFS. Anderlecht straalt niet die ‘grinta’ uit die je mag verwachten voor een ploeg die dit seizoen prijzen wil pakken. Het is allemaal te vrijblijvend. Zonder Ludwig Augustinsson, Jan Vertonghen, Leander Dendoncker en Thorgan Hazard is er héél veel métier en kwaliteit dat afwezig is. Dat klopt. 

Aanhaken tot Nieuwjaar?

Bovendien zijn het ook jongens die weten wat het is om te moeten winnen. Dat ontbreekt nu duidelijk. We missen die echte winnaarsmentaliteit bij de spelers van Anderlecht, al zullen ze dat wel willen. Daarover bestaat geen twijfel. Alleen hebben ze niet die ‘leiderscapaciteiten’ op het veld die Vertonghen en Hazard bijvoorbeeld wel hebben. Met deze jongens mag je echter niet 65 minuten zo pover voor de dag komen. Wat eerder dus ook al gebeurde op Beerschot en Dender. Daar moét Anderlecht zelfs met een aantal afwezigen kunnen winnen, daarvoor is er heus genoeg kwaliteit.

Tot Nieuwjaar zal het wellicht aanmodderen blijven voor Hubert & co. Of kunnen Augustinsson (defensief toch véél stabieler dan N’Diaye) en Dendoncker al voor wat extra kwaliteit zorgen tegen Cercle Brugge? Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig presteren en we haalden eerder al aan dat ze moeten opletten dat het geen seizoen zoals vorig jaar met KRC Genk wordt.

Er mag ook eens door de spelers op tafel geklopt worden. Het is allemaal zo lief… Te lief.

CR

Is RSCA te braaf in bepaalde matchen?

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

2
2
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

5
5
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

21
21
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

43
43
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

29
29
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

225
225
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

40
40
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

230
230
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

227
227
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

191
191
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

150
150
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

99
99
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

190
190
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

189
189
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

243
243
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

114
114
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

133
133
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

215
215
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

164
164
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

402
402
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

111
111
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

484
484

Meer sportnieuws