Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

door
Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

Joaquin Seys, de 19-jarige linksachter van Club Brugge, heeft dit seizoen indruk gemaakt als basisspeler, zowel in de competitie als in de Champions League, waar hij onder andere speelde tegen topclubs als Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Zijn sterke prestaties, zowel fysiek als mentaal, hebben de aandacht getrokken van verschillende Europese topclubs, met een marktwaarde van inmiddels 3,5 miljoen euro.

Seys wordt gezien als een potentiële versterking voor de Belgische nationale ploeg, en onlangs werd hij opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, waarmee hij zijn status als rijzende ster verder bevestigde.

LEES OOK: Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Vorig seizoen aanvoerder van Club NXT

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Vorig seizoen speelde Seys (19) een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond.

Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht van de A-ploeg en tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella.

Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Sterk in de Champions League tegen Leao, Adeyemi en Rogers

Dit seizoen telt Joaquin Seys reeds 17 basisplaatsen over alle competities, en ontpopt hij zich stilaan tot de nieuwe chouchou van het Brugse publiek.

“Grinta, inzet, mentaliteit. In het Jan Breydelstadion zien ze niks liever”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

Seys speelde het gros van zijn wedstrijden tegen zijn voet op de rechtsback, maar ook daar voetbalt hij zonder schroom en met lef. Hij zorgt er zelfs voor dat zomeraanwinst Hugo Siquet, een zuivere rechtsback, geregeld naast de wedstrijdselectie valt.

Seys speelt elke keer opnieuw zijn match en doet dat alsof hij al jaren in het eerste elftal van Club Brugge meedraait. Zelfs in de Champions League maakte hij indruk tegen Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Hij speelde tegen Rafael Leao,Karim Adeyemi en Morgan Rogers - toch niet van de minste - telkens complexloze wedstrijden en viel niet door de mand.

Op de radar van veel Europese clubs

Joaquin Seys is dit seizoen dus allerminst een meeloper bij Club Brugge en hij overtreft de stoutste verwachtingen van de technische staf en het bestuur.

Hoewel hij vorig seizoen bij Club NXT speelde, is het jeugdproduct momenteel niet uit de ploeg te denken en hij levert een belangrijke meerwaarde. Zijn marktwaarde bedraagt ondertussen al 3,5 miljoen euro na amper 17 wedstrijden in het eerste elftal.

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, staat Seys ondertussen al op de radar van veel Europese clubs. Seys klopt zelfs op de deur van de Rode Duivels.

Volgens Marc Degryse was Seys dé uitblinker tegen Aston Villa en hij vindt dat Domenico Tedesco hem moet selecteren voor de komende interlandperiode. Vooral omdat België niet dik zit in de rechtsachters. “Zo veel energie, fysiek sterk en veel uitstraling.

Opvallend hoe hij nooit in de problemen kwam, tegen toch Morgan Rogers (momenteel de beste aanvaller van Villa, red.)”, aldus de analist aan Het Laatste Nieuws.

Het gaat hard voor Seys: nu ook al Rode Duivel

Vrijdag werd Joaquin Seys opgeroepen voor de Rode Duivels, waarmee hij de 21ste debutant onder het bewind van Domenico Tedesco werd.

De bondscoach is gecharmeerd door Seys, maar de Bruggeling werd ook uit noodzaak geselecteerd omdat België geen vleugelverdedigers op overschot heeft. Dat Seys zowel op links als rechts uit de voeten kan, speelt uiteraard ook in zijn voordeel.

“Ik riep hem nu wel op als rechtsachter. Hij heeft persoonlijkheid, speelt met veel intensiteit en daarom dacht ik ook al aan hem bij de vorige interlands maar dan was het misschien nog wat vroeg”, zei de bondscoach op zijn persconferentie vrijdag.

Het gaat wel heel snel voor Seys. Vorig seizoen speelde hij nog bij Club NXT, dit seizoen is hij basisspeler bij Club Brugge, maakte hij indruk in de Champions League en werd hij geselecteerd voor de Rode Duivels.

Hoe lang moet Seys nog bij Club Brugge blijven?

Meest recent

'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

11
11
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

19
19
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

100
100
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

24
24
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

78
78
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

95
95
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

163
163
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

55
55
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

386
386
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

304
304
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

240
240
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

257
257
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

204
204
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

63
63
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

44
44
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

169
169
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

113
113
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

29
29
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

226
226
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

267
267
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

64
64
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

147
147
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

476
476
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

68
68

Meer sportnieuws