Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

1074
Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

Joaquin Seys, de 19-jarige linksachter van Club Brugge, heeft dit seizoen indruk gemaakt als basisspeler, zowel in de competitie als in de Champions League, waar hij onder andere speelde tegen topclubs als Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Zijn sterke prestaties, zowel fysiek als mentaal, hebben de aandacht getrokken van verschillende Europese topclubs, met een marktwaarde van inmiddels 3,5 miljoen euro.

Seys wordt gezien als een potentiële versterking voor de Belgische nationale ploeg, en onlangs werd hij opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, waarmee hij zijn status als rijzende ster verder bevestigde.

LEES OOK: Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Vorig seizoen aanvoerder van Club NXT

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Vorig seizoen speelde Seys (19) een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond.

Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht van de A-ploeg en tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella.

Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Sterk in de Champions League tegen Leao, Adeyemi en Rogers

Dit seizoen telt Joaquin Seys reeds 17 basisplaatsen over alle competities, en ontpopt hij zich stilaan tot de nieuwe chouchou van het Brugse publiek.

“Grinta, inzet, mentaliteit. In het Jan Breydelstadion zien ze niks liever”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

Seys speelde het gros van zijn wedstrijden tegen zijn voet op de rechtsback, maar ook daar voetbalt hij zonder schroom en met lef. Hij zorgt er zelfs voor dat zomeraanwinst Hugo Siquet, een zuivere rechtsback, geregeld naast de wedstrijdselectie valt.

Seys speelt elke keer opnieuw zijn match en doet dat alsof hij al jaren in het eerste elftal van Club Brugge meedraait. Zelfs in de Champions League maakte hij indruk tegen Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Hij speelde tegen Rafael Leao,Karim Adeyemi en Morgan Rogers - toch niet van de minste - telkens complexloze wedstrijden en viel niet door de mand.

Op de radar van veel Europese clubs

Joaquin Seys is dit seizoen dus allerminst een meeloper bij Club Brugge en hij overtreft de stoutste verwachtingen van de technische staf en het bestuur.

Hoewel hij vorig seizoen bij Club NXT speelde, is het jeugdproduct momenteel niet uit de ploeg te denken en hij levert een belangrijke meerwaarde. Zijn marktwaarde bedraagt ondertussen al 3,5 miljoen euro na amper 17 wedstrijden in het eerste elftal.

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, staat Seys ondertussen al op de radar van veel Europese clubs. Seys klopt zelfs op de deur van de Rode Duivels.

Volgens Marc Degryse was Seys dé uitblinker tegen Aston Villa en hij vindt dat Domenico Tedesco hem moet selecteren voor de komende interlandperiode. Vooral omdat België niet dik zit in de rechtsachters. “Zo veel energie, fysiek sterk en veel uitstraling.

Opvallend hoe hij nooit in de problemen kwam, tegen toch Morgan Rogers (momenteel de beste aanvaller van Villa, red.)”, aldus de analist aan Het Laatste Nieuws.

Het gaat hard voor Seys: nu ook al Rode Duivel

Vrijdag werd Joaquin Seys opgeroepen voor de Rode Duivels, waarmee hij de 21ste debutant onder het bewind van Domenico Tedesco werd.

De bondscoach is gecharmeerd door Seys, maar de Bruggeling werd ook uit noodzaak geselecteerd omdat België geen vleugelverdedigers op overschot heeft. Dat Seys zowel op links als rechts uit de voeten kan, speelt uiteraard ook in zijn voordeel.

“Ik riep hem nu wel op als rechtsachter. Hij heeft persoonlijkheid, speelt met veel intensiteit en daarom dacht ik ook al aan hem bij de vorige interlands maar dan was het misschien nog wat vroeg”, zei de bondscoach op zijn persconferentie vrijdag.

Het gaat wel heel snel voor Seys. Vorig seizoen speelde hij nog bij Club NXT, dit seizoen is hij basisspeler bij Club Brugge, maakte hij indruk in de Champions League en werd hij geselecteerd voor de Rode Duivels.

Hoe lang moet Seys nog bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

0
0
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

34
34
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

73
73
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

235
235
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

128
128
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

114
114
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

233
233
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

44
44
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

289
289
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

40
40
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

54
54
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

105
105
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

258
258
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

372
372
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

206
206
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53

Meer sportnieuws