Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

1074
Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

Joaquin Seys, de 19-jarige linksachter van Club Brugge, heeft dit seizoen indruk gemaakt als basisspeler, zowel in de competitie als in de Champions League, waar hij onder andere speelde tegen topclubs als Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Zijn sterke prestaties, zowel fysiek als mentaal, hebben de aandacht getrokken van verschillende Europese topclubs, met een marktwaarde van inmiddels 3,5 miljoen euro.

Seys wordt gezien als een potentiële versterking voor de Belgische nationale ploeg, en onlangs werd hij opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, waarmee hij zijn status als rijzende ster verder bevestigde.

LEES OOK: Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Vorig seizoen aanvoerder van Club NXT

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Vorig seizoen speelde Seys (19) een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond.

Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht van de A-ploeg en tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella.

Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Sterk in de Champions League tegen Leao, Adeyemi en Rogers

Dit seizoen telt Joaquin Seys reeds 17 basisplaatsen over alle competities, en ontpopt hij zich stilaan tot de nieuwe chouchou van het Brugse publiek.

“Grinta, inzet, mentaliteit. In het Jan Breydelstadion zien ze niks liever”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

Seys speelde het gros van zijn wedstrijden tegen zijn voet op de rechtsback, maar ook daar voetbalt hij zonder schroom en met lef. Hij zorgt er zelfs voor dat zomeraanwinst Hugo Siquet, een zuivere rechtsback, geregeld naast de wedstrijdselectie valt.

Seys speelt elke keer opnieuw zijn match en doet dat alsof hij al jaren in het eerste elftal van Club Brugge meedraait. Zelfs in de Champions League maakte hij indruk tegen Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Hij speelde tegen Rafael Leao,Karim Adeyemi en Morgan Rogers - toch niet van de minste - telkens complexloze wedstrijden en viel niet door de mand.

Op de radar van veel Europese clubs

Joaquin Seys is dit seizoen dus allerminst een meeloper bij Club Brugge en hij overtreft de stoutste verwachtingen van de technische staf en het bestuur.

Hoewel hij vorig seizoen bij Club NXT speelde, is het jeugdproduct momenteel niet uit de ploeg te denken en hij levert een belangrijke meerwaarde. Zijn marktwaarde bedraagt ondertussen al 3,5 miljoen euro na amper 17 wedstrijden in het eerste elftal.

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, staat Seys ondertussen al op de radar van veel Europese clubs. Seys klopt zelfs op de deur van de Rode Duivels.

Volgens Marc Degryse was Seys dé uitblinker tegen Aston Villa en hij vindt dat Domenico Tedesco hem moet selecteren voor de komende interlandperiode. Vooral omdat België niet dik zit in de rechtsachters. “Zo veel energie, fysiek sterk en veel uitstraling.

Opvallend hoe hij nooit in de problemen kwam, tegen toch Morgan Rogers (momenteel de beste aanvaller van Villa, red.)”, aldus de analist aan Het Laatste Nieuws.

Het gaat hard voor Seys: nu ook al Rode Duivel

Vrijdag werd Joaquin Seys opgeroepen voor de Rode Duivels, waarmee hij de 21ste debutant onder het bewind van Domenico Tedesco werd.

De bondscoach is gecharmeerd door Seys, maar de Bruggeling werd ook uit noodzaak geselecteerd omdat België geen vleugelverdedigers op overschot heeft. Dat Seys zowel op links als rechts uit de voeten kan, speelt uiteraard ook in zijn voordeel.

“Ik riep hem nu wel op als rechtsachter. Hij heeft persoonlijkheid, speelt met veel intensiteit en daarom dacht ik ook al aan hem bij de vorige interlands maar dan was het misschien nog wat vroeg”, zei de bondscoach op zijn persconferentie vrijdag.

Het gaat wel heel snel voor Seys. Vorig seizoen speelde hij nog bij Club NXT, dit seizoen is hij basisspeler bij Club Brugge, maakte hij indruk in de Champions League en werd hij geselecteerd voor de Rode Duivels.

Hoe lang moet Seys nog bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

53
53
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

66
66
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

59
59
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

378
378
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

214
214
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

193
193
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

37
37
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

83
83
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

523
523
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

86
86
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

519
519
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

163
163
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

886
886
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

84
84
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

85
85
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1124
1124
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

63
63
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

246
246
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

162
162
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

419
419
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

193
193
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

94
94
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

160
160
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

275
275

Meer sportnieuws