Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

1074 stemmen
Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

Joaquin Seys, de 19-jarige linksachter van Club Brugge, heeft dit seizoen indruk gemaakt als basisspeler, zowel in de competitie als in de Champions League, waar hij onder andere speelde tegen topclubs als Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Zijn sterke prestaties, zowel fysiek als mentaal, hebben de aandacht getrokken van verschillende Europese topclubs, met een marktwaarde van inmiddels 3,5 miljoen euro.

Seys wordt gezien als een potentiële versterking voor de Belgische nationale ploeg, en onlangs werd hij opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, waarmee hij zijn status als rijzende ster verder bevestigde.

LEES OOK: Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Vorig seizoen aanvoerder van Club NXT

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Vorig seizoen speelde Seys (19) een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond.

Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht van de A-ploeg en tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella.

Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Sterk in de Champions League tegen Leao, Adeyemi en Rogers

Dit seizoen telt Joaquin Seys reeds 17 basisplaatsen over alle competities, en ontpopt hij zich stilaan tot de nieuwe chouchou van het Brugse publiek.

“Grinta, inzet, mentaliteit. In het Jan Breydelstadion zien ze niks liever”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

Seys speelde het gros van zijn wedstrijden tegen zijn voet op de rechtsback, maar ook daar voetbalt hij zonder schroom en met lef. Hij zorgt er zelfs voor dat zomeraanwinst Hugo Siquet, een zuivere rechtsback, geregeld naast de wedstrijdselectie valt.

Seys speelt elke keer opnieuw zijn match en doet dat alsof hij al jaren in het eerste elftal van Club Brugge meedraait. Zelfs in de Champions League maakte hij indruk tegen Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Hij speelde tegen Rafael Leao,Karim Adeyemi en Morgan Rogers - toch niet van de minste - telkens complexloze wedstrijden en viel niet door de mand.

Op de radar van veel Europese clubs

Joaquin Seys is dit seizoen dus allerminst een meeloper bij Club Brugge en hij overtreft de stoutste verwachtingen van de technische staf en het bestuur.

Hoewel hij vorig seizoen bij Club NXT speelde, is het jeugdproduct momenteel niet uit de ploeg te denken en hij levert een belangrijke meerwaarde. Zijn marktwaarde bedraagt ondertussen al 3,5 miljoen euro na amper 17 wedstrijden in het eerste elftal.

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, staat Seys ondertussen al op de radar van veel Europese clubs. Seys klopt zelfs op de deur van de Rode Duivels.

Volgens Marc Degryse was Seys dé uitblinker tegen Aston Villa en hij vindt dat Domenico Tedesco hem moet selecteren voor de komende interlandperiode. Vooral omdat België niet dik zit in de rechtsachters. “Zo veel energie, fysiek sterk en veel uitstraling.

Opvallend hoe hij nooit in de problemen kwam, tegen toch Morgan Rogers (momenteel de beste aanvaller van Villa, red.)”, aldus de analist aan Het Laatste Nieuws.

Het gaat hard voor Seys: nu ook al Rode Duivel

Vrijdag werd Joaquin Seys opgeroepen voor de Rode Duivels, waarmee hij de 21ste debutant onder het bewind van Domenico Tedesco werd.

De bondscoach is gecharmeerd door Seys, maar de Bruggeling werd ook uit noodzaak geselecteerd omdat België geen vleugelverdedigers op overschot heeft. Dat Seys zowel op links als rechts uit de voeten kan, speelt uiteraard ook in zijn voordeel.

“Ik riep hem nu wel op als rechtsachter. Hij heeft persoonlijkheid, speelt met veel intensiteit en daarom dacht ik ook al aan hem bij de vorige interlands maar dan was het misschien nog wat vroeg”, zei de bondscoach op zijn persconferentie vrijdag.

Het gaat wel heel snel voor Seys. Vorig seizoen speelde hij nog bij Club NXT, dit seizoen is hij basisspeler bij Club Brugge, maakte hij indruk in de Champions League en werd hij geselecteerd voor de Rode Duivels.

Hoe lang moet Seys nog bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

115
115
LIVE BEKERFINALE: Union & Anderlecht zijn eraan begonnen

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

2
2
Verschueren geeft hint over terugkeer Lukaku

Voor Anderlecht kan het een hoogdag worden. Bij Paars-Wit leeft de hoop dat bekerwinst hen opnieuw ...

28
28
'Winger kan Genk nog miljoenen opleveren'

KRC Genk probeert in de komende weken nog de Europe Play-Off naar zich toe te trekken, maar sowieso ...

17
17
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

177
177
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

58
58
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

31
31
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

40
40
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

176
176
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

83
83
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

137
137
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

106
106
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

200
200
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

39
39
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

150
150
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

152
152
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

109
109
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

235
235
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

686
686
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

499
499
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

403
403
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

452
452
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

92
92
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

278
278

Meer sportnieuws