Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

1074 stemmen
Brugse sensatie Seys: Europese top ziet goud in hem

Joaquin Seys, de 19-jarige linksachter van Club Brugge, heeft dit seizoen indruk gemaakt als basisspeler, zowel in de competitie als in de Champions League, waar hij onder andere speelde tegen topclubs als Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Zijn sterke prestaties, zowel fysiek als mentaal, hebben de aandacht getrokken van verschillende Europese topclubs, met een marktwaarde van inmiddels 3,5 miljoen euro.

Seys wordt gezien als een potentiële versterking voor de Belgische nationale ploeg, en onlangs werd hij opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, waarmee hij zijn status als rijzende ster verder bevestigde.

LEES OOK: 'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Vorig seizoen aanvoerder van Club NXT

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Vorig seizoen speelde Seys (19) een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond.

Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht van de A-ploeg en tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella.

Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Sterk in de Champions League tegen Leao, Adeyemi en Rogers

Dit seizoen telt Joaquin Seys reeds 17 basisplaatsen over alle competities, en ontpopt hij zich stilaan tot de nieuwe chouchou van het Brugse publiek.

“Grinta, inzet, mentaliteit. In het Jan Breydelstadion zien ze niks liever”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

Seys speelde het gros van zijn wedstrijden tegen zijn voet op de rechtsback, maar ook daar voetbalt hij zonder schroom en met lef. Hij zorgt er zelfs voor dat zomeraanwinst Hugo Siquet, een zuivere rechtsback, geregeld naast de wedstrijdselectie valt.

Seys speelt elke keer opnieuw zijn match en doet dat alsof hij al jaren in het eerste elftal van Club Brugge meedraait. Zelfs in de Champions League maakte hij indruk tegen Borussia Dortmund, AC Milan en Aston Villa.

Hij speelde tegen Rafael Leao,Karim Adeyemi en Morgan Rogers - toch niet van de minste - telkens complexloze wedstrijden en viel niet door de mand.

Op de radar van veel Europese clubs

Joaquin Seys is dit seizoen dus allerminst een meeloper bij Club Brugge en hij overtreft de stoutste verwachtingen van de technische staf en het bestuur.

Hoewel hij vorig seizoen bij Club NXT speelde, is het jeugdproduct momenteel niet uit de ploeg te denken en hij levert een belangrijke meerwaarde. Zijn marktwaarde bedraagt ondertussen al 3,5 miljoen euro na amper 17 wedstrijden in het eerste elftal.

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, staat Seys ondertussen al op de radar van veel Europese clubs. Seys klopt zelfs op de deur van de Rode Duivels.

Volgens Marc Degryse was Seys dé uitblinker tegen Aston Villa en hij vindt dat Domenico Tedesco hem moet selecteren voor de komende interlandperiode. Vooral omdat België niet dik zit in de rechtsachters. “Zo veel energie, fysiek sterk en veel uitstraling.

Opvallend hoe hij nooit in de problemen kwam, tegen toch Morgan Rogers (momenteel de beste aanvaller van Villa, red.)”, aldus de analist aan Het Laatste Nieuws.

Het gaat hard voor Seys: nu ook al Rode Duivel

Vrijdag werd Joaquin Seys opgeroepen voor de Rode Duivels, waarmee hij de 21ste debutant onder het bewind van Domenico Tedesco werd.

De bondscoach is gecharmeerd door Seys, maar de Bruggeling werd ook uit noodzaak geselecteerd omdat België geen vleugelverdedigers op overschot heeft. Dat Seys zowel op links als rechts uit de voeten kan, speelt uiteraard ook in zijn voordeel.

“Ik riep hem nu wel op als rechtsachter. Hij heeft persoonlijkheid, speelt met veel intensiteit en daarom dacht ik ook al aan hem bij de vorige interlands maar dan was het misschien nog wat vroeg”, zei de bondscoach op zijn persconferentie vrijdag.

Het gaat wel heel snel voor Seys. Vorig seizoen speelde hij nog bij Club NXT, dit seizoen is hij basisspeler bij Club Brugge, maakte hij indruk in de Champions League en werd hij geselecteerd voor de Rode Duivels.

Hoe lang moet Seys nog bij Club Brugge blijven?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

53
53
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

94
94
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

22
22
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

53
53
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

160
160
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

416
416
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

119
119
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

165
165
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

47
47
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

203
203
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

541
541
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

99
99
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

62
62
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

374
374
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

576
576
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

74
74
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

387
387
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

165
165
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

418
418
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1283
1283
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

848
848
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

125
125
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

394
394
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

817
817
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

359
359

Meer sportnieuws