Seys reageert op eerste selectie voor Rode Duivels

door
Seys reageert op eerste selectie voor Rode Duivels

Een donderslag bij heldere hemel kunnen we het bezwaarlijk noemen, maar Joaquin Seys is toch dé surprise du chef in de selectie die Domenico Tedesco zopas bekendmaakte voor het volgende tweeluik in de Nations League. Het Nieuwsblad polste de kersverse Rode Duivel naar een eerste reactie.

Seys is tot dusver de revelatie bij Club Brugge. Het 19-jarig product van eigen kweek is van nature een linksachter, waar hij door de afwezigheid van Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer als titularis aan het seizoen mocht beginnen. Nadien verschoof Seys door de personeelsproblemen aan de overkant naar de rechterzijde.

LEES OOK: Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

Seys wordt Rode Duivel

Daar krijgt hij nu nog altijd de voorkeur op Kyriani Sabbe en Hugo Siquet. Zo verscheen Seys woensdag tegen Aston Villa meteen opnieuw aan de aftrap nadat hij de voorgaande matchen tegen Belisia Bilzen en OH Leuven had gemist omwille van een lichte blessure. Met een glansprestatie zette hij zijn sollicitatie kracht bij.

Het gaat dus bijzonder snel voor de jonkie, die verrast was dat Tedesco zijn naam afriep. "Plots scandeerde iedereen mijn naam in het Basecamp in Westkapelle. Toen had ik door dat ik erbij was", klinkt het. "Ik had niet gedacht dat het zo snel zou gebeuren. Al hoopte ik er uiteraard wel op. Hier droom je van als kind hè."

Gepasseerd door Swerts

Seys maakt ook bij het nationale elftal op die manier grote sprongen, want zelfs bij de Jonge Duivels kwam hij nog nooit in actie. "Vorige maand had de voetbalbond mijn nummer wel aan Club gevraagd, maar uiteindelijk kreeg ik telefoon van Gill Swerts om uit te leggen dat ik niet geselecteerd was. Een kleine teleurstelling."

"Al begriip ik het wel. En dit maakt alles goed", besluit Seys, die naar eigen zeggen rustig blijft onder de aandacht rond zijn persoon. "Ik hemel mezelf niet plots op. Het mooiste is dat niemand het verwacht had, ook ik niet. Ik wist wel dat er deze zomer kansen lagen. Als ik erop terugkijk, was dat het geluk dat soms nodig is."

Seys verdient zijn selectie

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

11
11
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

30
30
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

63
63
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

140
140
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

162
162
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

71
71
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

308
308
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

194
194
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

80
80
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

99
99
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

75
75
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

194
194
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

401
401
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

323
323
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

139
139
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

206
206
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

29
29
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

506
506
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

887
887
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

92
92
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

345
345
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

597
597
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

132
132

Meer sportnieuws