Seys reageert op eerste selectie voor Rode Duivels

door
Seys reageert op eerste selectie voor Rode Duivels

Een donderslag bij heldere hemel kunnen we het bezwaarlijk noemen, maar Joaquin Seys is toch dé surprise du chef in de selectie die Domenico Tedesco zopas bekendmaakte voor het volgende tweeluik in de Nations League. Het Nieuwsblad polste de kersverse Rode Duivel naar een eerste reactie.

Seys is tot dusver de revelatie bij Club Brugge. Het 19-jarig product van eigen kweek is van nature een linksachter, waar hij door de afwezigheid van Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer als titularis aan het seizoen mocht beginnen. Nadien verschoof Seys door de personeelsproblemen aan de overkant naar de rechterzijde.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Seys wordt Rode Duivel

Daar krijgt hij nu nog altijd de voorkeur op Kyriani Sabbe en Hugo Siquet. Zo verscheen Seys woensdag tegen Aston Villa meteen opnieuw aan de aftrap nadat hij de voorgaande matchen tegen Belisia Bilzen en OH Leuven had gemist omwille van een lichte blessure. Met een glansprestatie zette hij zijn sollicitatie kracht bij.

Het gaat dus bijzonder snel voor de jonkie, die verrast was dat Tedesco zijn naam afriep. "Plots scandeerde iedereen mijn naam in het Basecamp in Westkapelle. Toen had ik door dat ik erbij was", klinkt het. "Ik had niet gedacht dat het zo snel zou gebeuren. Al hoopte ik er uiteraard wel op. Hier droom je van als kind hè."

Gepasseerd door Swerts

Seys maakt ook bij het nationale elftal op die manier grote sprongen, want zelfs bij de Jonge Duivels kwam hij nog nooit in actie. "Vorige maand had de voetbalbond mijn nummer wel aan Club gevraagd, maar uiteindelijk kreeg ik telefoon van Gill Swerts om uit te leggen dat ik niet geselecteerd was. Een kleine teleurstelling."

"Al begriip ik het wel. En dit maakt alles goed", besluit Seys, die naar eigen zeggen rustig blijft onder de aandacht rond zijn persoon. "Ik hemel mezelf niet plots op. Het mooiste is dat niemand het verwacht had, ook ik niet. Ik wist wel dat er deze zomer kansen lagen. Als ik erop terugkijk, was dat het geluk dat soms nodig is."

Seys verdient zijn selectie

Meest recent

Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

32
32
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

20
20
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

79
79
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

163
163
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

140
140
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

102
102
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

75
75
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

113
113
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

122
122
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

118
118
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

85
85
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

225
225
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

140
140
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

168
168
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

261
261
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

252
252
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

51
51
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

234
234
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

422
422
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

113
113
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

681
681
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

342
342
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

517
517
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

442
442

Meer sportnieuws