RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

door
RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

Anderlecht geraakte donderdag niet verder dan een mager gelijkspel tegen het bescheiden RFS. Ondanks het verbod op bezoekende fans bleek de Paars-Witte achterban, die dus op haar honger bleef zitten in Riga, toch in vrij grote getale aanwezig.

De verplaatsing naar Letland was de eerste van drie Europese uitmatchen waarin de Brusselaars het zonder hun aanhang moesten stellen. Een gevolg van de wantoestanden in de tribunes tijdens de uitwedstrijd tegen Real Sociedad, waar een aantal leden van de harde kern hun boekje te buiten gingen.

LEES OOK: Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSCA-fans in Riga

In theorie althans, want eerder geraakte al bekend dat ongeveer 500 supporters alsnog incognito naar Riga zouden reizen. Daar zouden ze proberen om zich tussen de thuisfans te mengen. Een missie waar velen ook in slaagden: zo vielen hun aanmoedigingen tijdens de live-uitzending duidelijk te horen.

Echt anoniem konden we de steun voor Anderlecht dus bezwaarlijk noemen, al hielden de aanwezigen zich allen wel aan hun woord door zich niet opvallend in de clubkleuren te kleden. Van problemen in of rond het stadion, waar eveneens een pak fans plaatsnamen, bleek er gelukkig dan ook geen sprake.

Spelers blijven weg

"De reis naar Riga verliep voorspoedig. Het gedrag van de RSCA-supporters was voorbeeldig", aldus La Dernière Heure. De lokale politie maakte achteraf wel twee arrestaties bekend, maar nog volgens de krant ging het om niemendalletjes en werden de personen in kwestie intussen alweer vrijgelaten.

Een aantal aanwezigen klaagden wel over het feit dat de spelers hen niet kwamen groeten, maar dat zou dan weer een strikte richtlijn zijn. "Door naar de fans te gaan zouden de spelers hun aanwezigheid hebben bevestigd, wat kon worden aangegeven in het rapport van de UEFA-afgevaardigde", luidt het.

Ook naar Praag?

Tot slot merkt LDH nog op dat RFS bijzonder weinig moeite deed om Belgische fans uit het stadion te weren. Integendeel: om de inkomsten op te krikken werden zij naar verluidt net aangemoedigd om een ticket te kopen. De volgende trip naar Slavia Praag belooft wel een ander paar mouwen te worden.

Denkt u dat RSCA een extra sanctie riskeert?

Meest recent

Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

7
7
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

70
70
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

27
27
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

197
197
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

97
97
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

43
43
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

63
63
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

229
229
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

278
278
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

73
73
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

193
193
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

409
409
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

618
618
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

143
143
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

674
674
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

87
87
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

47
47
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

547
547
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

571
571
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

112
112
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

58
58
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

101
101
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

297
297
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

153
153

Meer sportnieuws