RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

door
RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

Anderlecht geraakte donderdag niet verder dan een mager gelijkspel tegen het bescheiden RFS. Ondanks het verbod op bezoekende fans bleek de Paars-Witte achterban, die dus op haar honger bleef zitten in Riga, toch in vrij grote getale aanwezig.

De verplaatsing naar Letland was de eerste van drie Europese uitmatchen waarin de Brusselaars het zonder hun aanhang moesten stellen. Een gevolg van de wantoestanden in de tribunes tijdens de uitwedstrijd tegen Real Sociedad, waar een aantal leden van de harde kern hun boekje te buiten gingen.

LEES OOK: Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSCA-fans in Riga

In theorie althans, want eerder geraakte al bekend dat ongeveer 500 supporters alsnog incognito naar Riga zouden reizen. Daar zouden ze proberen om zich tussen de thuisfans te mengen. Een missie waar velen ook in slaagden: zo vielen hun aanmoedigingen tijdens de live-uitzending duidelijk te horen.

Echt anoniem konden we de steun voor Anderlecht dus bezwaarlijk noemen, al hielden de aanwezigen zich allen wel aan hun woord door zich niet opvallend in de clubkleuren te kleden. Van problemen in of rond het stadion, waar eveneens een pak fans plaatsnamen, bleek er gelukkig dan ook geen sprake.

Spelers blijven weg

"De reis naar Riga verliep voorspoedig. Het gedrag van de RSCA-supporters was voorbeeldig", aldus La Dernière Heure. De lokale politie maakte achteraf wel twee arrestaties bekend, maar nog volgens de krant ging het om niemendalletjes en werden de personen in kwestie intussen alweer vrijgelaten.

Een aantal aanwezigen klaagden wel over het feit dat de spelers hen niet kwamen groeten, maar dat zou dan weer een strikte richtlijn zijn. "Door naar de fans te gaan zouden de spelers hun aanwezigheid hebben bevestigd, wat kon worden aangegeven in het rapport van de UEFA-afgevaardigde", luidt het.

Ook naar Praag?

Tot slot merkt LDH nog op dat RFS bijzonder weinig moeite deed om Belgische fans uit het stadion te weren. Integendeel: om de inkomsten op te krikken werden zij naar verluidt net aangemoedigd om een ticket te kopen. De volgende trip naar Slavia Praag belooft wel een ander paar mouwen te worden.

Denkt u dat RSCA een extra sanctie riskeert?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

10
10
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

54
54
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

18
18
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

63
63
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

119
119
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

120
120
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

97
97
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

146
146
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

267
267
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

432
432
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

723
723
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

104
104
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

96
96
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

121
121
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

492
492
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

298
298
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

143
143
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

453
453
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

661
661
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

335
335
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

151
151

Meer sportnieuws