RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

door
RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

Anderlecht geraakte donderdag niet verder dan een mager gelijkspel tegen het bescheiden RFS. Ondanks het verbod op bezoekende fans bleek de Paars-Witte achterban, die dus op haar honger bleef zitten in Riga, toch in vrij grote getale aanwezig.

De verplaatsing naar Letland was de eerste van drie Europese uitmatchen waarin de Brusselaars het zonder hun aanhang moesten stellen. Een gevolg van de wantoestanden in de tribunes tijdens de uitwedstrijd tegen Real Sociedad, waar een aantal leden van de harde kern hun boekje te buiten gingen.

LEES OOK: 'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

RSCA-fans in Riga

In theorie althans, want eerder geraakte al bekend dat ongeveer 500 supporters alsnog incognito naar Riga zouden reizen. Daar zouden ze proberen om zich tussen de thuisfans te mengen. Een missie waar velen ook in slaagden: zo vielen hun aanmoedigingen tijdens de live-uitzending duidelijk te horen.

Echt anoniem konden we de steun voor Anderlecht dus bezwaarlijk noemen, al hielden de aanwezigen zich allen wel aan hun woord door zich niet opvallend in de clubkleuren te kleden. Van problemen in of rond het stadion, waar eveneens een pak fans plaatsnamen, bleek er gelukkig dan ook geen sprake.

Spelers blijven weg

"De reis naar Riga verliep voorspoedig. Het gedrag van de RSCA-supporters was voorbeeldig", aldus La Dernière Heure. De lokale politie maakte achteraf wel twee arrestaties bekend, maar nog volgens de krant ging het om niemendalletjes en werden de personen in kwestie intussen alweer vrijgelaten.

Een aantal aanwezigen klaagden wel over het feit dat de spelers hen niet kwamen groeten, maar dat zou dan weer een strikte richtlijn zijn. "Door naar de fans te gaan zouden de spelers hun aanwezigheid hebben bevestigd, wat kon worden aangegeven in het rapport van de UEFA-afgevaardigde", luidt het.

Ook naar Praag?

Tot slot merkt LDH nog op dat RFS bijzonder weinig moeite deed om Belgische fans uit het stadion te weren. Integendeel: om de inkomsten op te krikken werden zij naar verluidt net aangemoedigd om een ticket te kopen. De volgende trip naar Slavia Praag belooft wel een ander paar mouwen te worden.

Denkt u dat RSCA een extra sanctie riskeert?

Meest recent

'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

108
108
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

24
24
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

67
67
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

162
162
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

386
386
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

322
322
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

35
35
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

651
651
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

833
833
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

55
55
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

172
172
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

252
252
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

384
384
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

223
223
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

221
221
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

699
699
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

438
438
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

123
123
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

969
969
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

354
354
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47

Meer sportnieuws