RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

door
RSCA-fans lappen straf aan hun laars, spelers reageren gevat

Anderlecht geraakte donderdag niet verder dan een mager gelijkspel tegen het bescheiden RFS. Ondanks het verbod op bezoekende fans bleek de Paars-Witte achterban, die dus op haar honger bleef zitten in Riga, toch in vrij grote getale aanwezig.

De verplaatsing naar Letland was de eerste van drie Europese uitmatchen waarin de Brusselaars het zonder hun aanhang moesten stellen. Een gevolg van de wantoestanden in de tribunes tijdens de uitwedstrijd tegen Real Sociedad, waar een aantal leden van de harde kern hun boekje te buiten gingen.

LEES OOK: 'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

RSCA-fans in Riga

In theorie althans, want eerder geraakte al bekend dat ongeveer 500 supporters alsnog incognito naar Riga zouden reizen. Daar zouden ze proberen om zich tussen de thuisfans te mengen. Een missie waar velen ook in slaagden: zo vielen hun aanmoedigingen tijdens de live-uitzending duidelijk te horen.

Echt anoniem konden we de steun voor Anderlecht dus bezwaarlijk noemen, al hielden de aanwezigen zich allen wel aan hun woord door zich niet opvallend in de clubkleuren te kleden. Van problemen in of rond het stadion, waar eveneens een pak fans plaatsnamen, bleek er gelukkig dan ook geen sprake.

Spelers blijven weg

"De reis naar Riga verliep voorspoedig. Het gedrag van de RSCA-supporters was voorbeeldig", aldus La Dernière Heure. De lokale politie maakte achteraf wel twee arrestaties bekend, maar nog volgens de krant ging het om niemendalletjes en werden de personen in kwestie intussen alweer vrijgelaten.

Een aantal aanwezigen klaagden wel over het feit dat de spelers hen niet kwamen groeten, maar dat zou dan weer een strikte richtlijn zijn. "Door naar de fans te gaan zouden de spelers hun aanwezigheid hebben bevestigd, wat kon worden aangegeven in het rapport van de UEFA-afgevaardigde", luidt het.

Ook naar Praag?

Tot slot merkt LDH nog op dat RFS bijzonder weinig moeite deed om Belgische fans uit het stadion te weren. Integendeel: om de inkomsten op te krikken werden zij naar verluidt net aangemoedigd om een ticket te kopen. De volgende trip naar Slavia Praag belooft wel een ander paar mouwen te worden.

Denkt u dat RSCA een extra sanctie riskeert?

Meest recent

Comeback bij Anderlecht: extra joker voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

0
0
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

69
69
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

111
111
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

253
253
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

33
33
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

112
112
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

419
419
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

171
171
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

346
346
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

107
107
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

39
39
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

114
114
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

212
212
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

155
155
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

501
501
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

174
174
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

132
132
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

307
307
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

320
320
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

460
460
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

70
70
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

267
267
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

87
87
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

122
122
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

140
140

Meer sportnieuws