Overduidelijke Speler vd Maand in JPL: “Wereldvoetballer”

200
Overduidelijke Speler vd Maand in JPL: “Wereldvoetballer”

Het Laatste Nieuws heeft de 'Speler van de Maand' oktober bekendgemaakt. Tjaronn Chery van Royal Antwerp FC wint de 'Gouden Schoen van de maand'. De krant lanceerde drie nieuwe prijzen in september. 

Chery wint de 'Speler van de Maand' bij de mannen terwijl Nicky Evrard de beste is bij de vrouwen. 'Beste Belg in het Buitenland' van de maand oktober is Loïs Openda. Vorige maand was dat Amadou Onana van Everton.

LEES OOK: Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Overduidelijke winnaar

Chery kreeg maar liefst 52,6 procent van de stemmen en bleef zo Club Brugge-sterkhouder Hans Vanaken (18,1 procent) en KRC Genk-topschutter Tolu Arokodare (8 procent) ver voor. Chery scoorde vier doelpunten en gaf drie assists in vier wedstrijden. Hij is de opvolger van Anderlecht-goalie Colin Coosemans.

Antwerp-aanvoerder Toby Alderweireld feliciteerde zijn ploegmakker al en noemde hem onder meer en ‘fantastische kerel’ en een ‘wereldvoetballer’. Zelf reageerde Chery kort op zijn trofee. “Beste lezers van HLN, ik waardeer dit enorm. Ik zie jullie snel. Bedankt.” De prijzen gelden overigens niet voor de jaarlijkse verkiezing van de Gouden Schoen.

Belg in buiteland

Bij de vrouwen wordt er ook in het buitenland naar de Beste Belgische vrouwelijke voetbalster gekeken. Daar won PSV-doelvrouw Evrard met 36,7 procent. Hannah Eurlings van OHL kreeg 24,4 procent van de stemmen en Ella Van Kerkhoven van Feyenoord eindigde met 17,2 procent.

Bij de mannen was Openda de 'Beste Belg in het Buitenland' met 41,2 procent van de stemmen. Christian Benteke werd topschutter van de MLS en eindigde tweede met 25,9 procent en Dodi Lukebakio maakt indruk bij Sevilla en werd derde met 13,5 procent.

Is Chery een terechte 'Speler van de Maand' oktober?

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

7
7
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

13
13
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

9
9
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

29
29
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

52
52
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

96
96
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

324
324
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

86
86
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

31
31
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

125
125
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

153
153
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

391
391
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

427
427
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

180
180
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

189
189
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

588
588
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

161
161
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

172
172
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

789
789
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

114
114

Meer sportnieuws