Vandenbempt kijkt vooral uit naar deze 2 Rode Duivels

door
Vandenbempt kijkt vooral uit naar deze 2 Rode Duivels

Vrijdagvoormiddag maakte Domenico Tedesco alvast bekend op welke spelers hij rekent voor de komende twee interlands van de Rode Duivels, die hun campagne in de Nations League afsluiten met een thuismatch tegen Italië en een uitwedstrijd tegen Israël. De bondscoach had daarbij toch enkele verrassingen in petto.

Zo meldt Romelu Lukaku zich voor de eerste keer sinds het EK weer bij de selectie, nadat hij vorige maand nog had aangegeven even iets minder gemotiveerd te zijn voor de nationale ploeg. Daarnaast haalde Tedesco met Joaquin Seys (Club Brugge) ook één volledig nieuwe naam bij de groep.

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Vandenbempt kijkt uit naar terugkeer Lavia

Peter Vandenbempt kijkt echter vooral uit naar twee andere Duivels. Zo is Roméo Lavia er voor de eerste keer in meer dan anderhalf jaar tijd weer bij. De 20-jarige middenvelder debuteerde in maart 2023, maar werd sindsdien door hardnekkig blessureleed geen enkele keer meer geselecteerd.

"Lavia is een van de allergrootste talenten bij de Rode Duivels. Hij is ondertussen in geweldige doen in de Premier League bij Chelsea", weet Vandenbempt bij Sporza. "In principe zou hij de komende jaren een van de dragende spelers en voortrekkers moeten worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Het is dus zeker uitkijken naar wat hij kan brengen. Ik neem aan dat we hem toch een deel van de wedstrijd of misschien zelfs de twee wedstrijden kunnen bekijken."

Ideale moment om Smets te proberen

Daarnaast hoopt Vandenbempt ook op een debuut van Matte Smets. De jonge verdediger van KRC Genk werd in oktober al een eerste keer opgeroepen, maar kreeg toen uiteindelijk geen speelminuten. Zowel tegen Italië als Frankrijk kwam hij niet van de bank.

"De algemene teneur is toch dat Matte Smets het potentieel heeft om op termijn een vaste plaats bij de Rode Duivels te kunnen claimen. Dan lijken de komende wedstrijden me uitstekend om het uit te proberen", oordeelt de commentator over hem.

Moet Smets in deze interlands wel minuten krijgen?

Meest recent

Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

8
8
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

73
73
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

85
85
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

67
67
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

146
146
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

400
400
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

93
93
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

315
315
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

122
122
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

91
91
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

292
292
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

363
363
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

61
61
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

405
405
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

301
301
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

308
308
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

399
399
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

168
168
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

537
537
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

725
725
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

716
716
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

363
363
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

109
109
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

188
188
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

144
144

Meer sportnieuws