Vandenbempt kijkt vooral uit naar deze 2 Rode Duivels

door
Vandenbempt kijkt vooral uit naar deze 2 Rode Duivels

Vrijdagvoormiddag maakte Domenico Tedesco alvast bekend op welke spelers hij rekent voor de komende twee interlands van de Rode Duivels, die hun campagne in de Nations League afsluiten met een thuismatch tegen Italië en een uitwedstrijd tegen Israël. De bondscoach had daarbij toch enkele verrassingen in petto.

Zo meldt Romelu Lukaku zich voor de eerste keer sinds het EK weer bij de selectie, nadat hij vorige maand nog had aangegeven even iets minder gemotiveerd te zijn voor de nationale ploeg. Daarnaast haalde Tedesco met Joaquin Seys (Club Brugge) ook één volledig nieuwe naam bij de groep.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Vandenbempt kijkt uit naar terugkeer Lavia

Peter Vandenbempt kijkt echter vooral uit naar twee andere Duivels. Zo is Roméo Lavia er voor de eerste keer in meer dan anderhalf jaar tijd weer bij. De 20-jarige middenvelder debuteerde in maart 2023, maar werd sindsdien door hardnekkig blessureleed geen enkele keer meer geselecteerd.

"Lavia is een van de allergrootste talenten bij de Rode Duivels. Hij is ondertussen in geweldige doen in de Premier League bij Chelsea", weet Vandenbempt bij Sporza. "In principe zou hij de komende jaren een van de dragende spelers en voortrekkers moeten worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Het is dus zeker uitkijken naar wat hij kan brengen. Ik neem aan dat we hem toch een deel van de wedstrijd of misschien zelfs de twee wedstrijden kunnen bekijken."

Ideale moment om Smets te proberen

Daarnaast hoopt Vandenbempt ook op een debuut van Matte Smets. De jonge verdediger van KRC Genk werd in oktober al een eerste keer opgeroepen, maar kreeg toen uiteindelijk geen speelminuten. Zowel tegen Italië als Frankrijk kwam hij niet van de bank.

"De algemene teneur is toch dat Matte Smets het potentieel heeft om op termijn een vaste plaats bij de Rode Duivels te kunnen claimen. Dan lijken de komende wedstrijden me uitstekend om het uit te proberen", oordeelt de commentator over hem.

Moet Smets in deze interlands wel minuten krijgen?

Meest recent

Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

47
47
Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

37
37
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

19
19
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

153
153
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

94
94
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

231
231
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

166
166
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

339
339
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

176
176
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

338
338
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

187
187
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

339
339
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

41
41
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

111
111
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

205
205
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

175
175
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

160
160
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

661
661
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

208
208
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

500
500
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

430
430
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

605
605
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

225
225
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

441
441
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

316
316

Meer sportnieuws